Ön Cam Buğulanması.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Ön Cam Buğulanması.

İleti favorit55 » 19 Eyl 2014, 09:14

camları orjinal benim arabanın ama hepsindede bugulanma oluyor yanlız fanı sıcak acarsam 1. kademede 5 dakikada bütün camları acılıyor. Fanı soğukta ne kadar çalıştırsam fayda etmiyor ama sadece ön camı acıyor

favorit55
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fatih
Nereden: Samsun
Arabanız: favorit

İleti KorsanKedi » 23 Eyl 2014, 23:18

cemkeskin yazdı:Korsankedi merhaba,

Aklıma takılan bir şey var. Buğulanma sadece ön camda mı var? Diğer camlarda buğu oluşmuyor mu?

Benim araçta da buğulanma var ama tüm camlarda birden. Sizin bu konuyu o yüzden bilhassa takip ediyorum. Denenebilecek her şeyi denediniz sanırım.

Ya ön camı değiştirince şikayetin devam ederse ne yspacaksın?

Öyle bir şey olmaz Cem bey. Devam edecek bir sorun değil bu, evet, hepimiz buğulanma yaşarız, silince geçer. Bu öyle böyle değil. Size "kuru buğu" desem anlaşılır olurmu bilmem, sanki cam da yağ var ve silinmiyor, ama yağ değil.
KorsanKedi
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: İlhan Alan
Nereden: Bursa
Arabanız: Punto Evo 1.4 2012

İleti KorsanKedi » 21 Oca 2015, 22:25

Bugün itibariyle sorunlu olan camı, başka bir camcıya giderek, daha doğrusu servisin yönlendirdiği bir camcıya giderek 170 TL ye değiştirdim. Ama yapan adamın işçiliğini, ve davranışlarını çok sevdim. Umarım istediğim olur. Diğer hatalı cam ile arasında şu fark var. Şuanki camda dikiz aynasının konumu için bir nokta bulunoyor, orjinali cam da böyleydi. Aynayı yanlış takma imkanı yok. Önceki hatalı cam da ise bu nokta yoktu, ve ilk yanlış takmıştı aynayı. Sonra sökemediği için de ikinci bir yapıştırma pisliği olmuştu.

KorsanKedi
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti KorsanKedi » 21 Oca 2015, 22:27

Bu arada bilgi olsun diye yazıyorum, belki lazım olur. Arka rezistanslı cam için de fiyat aldım. 130 TL, işçilik dahil.
KorsanKedi
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti blauzahn » 21 Oca 2015, 22:52

Hayırlı olsun. İnşallah eski sıkıntılar ortadan kalkar. Marka olarak ne taktılar acaba?
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Nereden: Ankara
Arabanız: Honda Jazz

İleti KorsanKedi » 21 Oca 2015, 22:55

blauzahn yazdı:Hayırlı olsun. İnşallah eski sıkıntılar ortadan kalkar. Marka olarak ne taktılar acaba?

Teşekkür ederim Kürşat kardeşim. İşim karanlığa kaldı, bakmadım açıkçası. Yarın bakıp yazarım.
KorsanKedi
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti blauzahn » 21 Oca 2015, 23:22

Ben sorunumu soğuk havayı camlara vererek çözdüm. Sıcak havadan daha iyi oluyor kısa mesafede. Uzun mesafe gideceksem sıcak havayı en az 10 dk. sonra açıyorum yoksa ters etki yapıyor.
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti KorsanKedi » 22 Oca 2015, 21:24

blauzahn yazdı:Hayırlı olsun. İnşallah eski sıkıntılar ortadan kalkar. Marka olarak ne taktılar acaba?

Marka UĞURLU GLASS. Şuan foto ekleyemiyorum. Geç vakit ekleyeceğim.
KorsanKedi
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti KorsanKedi » 23 Oca 2015, 00:26

KorsanKedi
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti KorsanKedi » 26 Oca 2015, 22:45

Bugün yaşadığım can sıkıcı bir olayı anlatayım. Benim araçta kontağı kapatınca hiçbir şeyin elektriği kesilmiyor. Kalorifer, fan, silecek, far vs. Hepsi çalışır durumda oluyor. İş için biyere gidiyordum, yağmur başlamıştı. Silecek birinci, aralıklı silme konumundaydı. Stop ettim, sileceği unuttum. Müşterinin evine girdim, çıkmam 1 saati buldu. Yağmur erken dinmiş, ama silecek aralıklı olarak çalışmış. İçeri girdimi bir de ne göreyim, yeni taktırdığım sıfır cam'da sileceğin geçtiği bir bölümde "çizik - iz" oluşmuş. Nasıl tepem attı, nasıl moralim bozuldu. O kadar çok kızdım ki. Kime mi? Aracı benden önce bu hale getiren tamircilere.

Aldım ıslak bezi, sildim, oh çektim. Çizik geçti Allah'a şükür. Başımdan kaynar sular dökülmüştü, o derece yani. Elektrik aksamını kime elletsem elinde kalıyor arkadaş, geri getirmek için epeyce uğraşıyorlar sonra. Kontağı kapatınca teyp hariç herşey kapanması lazım. Bu kadar mı zordur arkadaş. Orjinalden böle olduğunu sanmıyorum çünkü.
KorsanKedi
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti blauzahn » 27 Oca 2015, 00:12

Geçmiş olsun. Orijinalde öyle değil. Orijinalinde kontak kapalıyken teyp çalışıyor, parklar çalışıyor, dörtlüler çalışıyor, çakmak çalışıyor, yakarsanız uzunlar çalışıyor (selektör), frene basarsanız stoplar çalışıyor (tam emin değilim), gerektiği durumlarda fan çalışsın diye fan devrede.

Yalnız sizin durum biraz sakıncalı. Yağmurda vs. de kısa devre olma ihtimali yüksek. Allah korusun bir sıkıntı çıkartır.
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Önceki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir