Alınık Motorsiklet

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Alınık Motorsiklet

İleti onurson » 19 Eyl 2014, 14:12

Merhaba Dostlar,
Bu aradalar motora kafa sardım. 150 250cc başlangıç motoru arıyorum. Etrafında satan, bildiğini temiz motor var mı acaba?

Kullanıcı avatarı
onurson
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: onur sonmez
Nereden: Ankara
Arabanız: YENİ KİA RİO SEDAN

İleti Skoda Daima » 19 Eyl 2014, 18:28

Bu konuda Altın Elbiseli Adam Barkın Bayoğlu'nun sitesine bakmanızı ve ikinci el motor alma rehberi videosunu izlemenizi tavsiye ederim. Sitenin adesi:

www.altinelbiseliadam.com
Skoda Daima
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Murat Şerif Keçik
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Octavia 1,6 TID DSG

İleti serhat_a89 » 19 Eyl 2014, 23:00

Abi bende çok araştırdım bir ara hatta A2 ehliyet bile aldım :) Başlangıç motoru olarak Barkın hoca Scooter öneriyor,Marka olarak Honda'dan şaşma bence, Racing tarzı bakıyorsan CBR125 ya da CBR 250 tavsiye edebilirim, bi arkadaşım CBR125 aldı çok memnun, onların Eskişehir'de grubu var temiz bir şey denk gelirse burdan link atarım,

https://www.youtube.com/watch?v=Hvunr0meJt0
Kullanıcı avatarı
serhat_a89
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serhat
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: Felicia Safeline(satıldı)

İleti emre_tokay » 21 Eyl 2014, 10:20

Bende senin gibi sonradan motora sarmistim ve gittim Honda CBF150 aldim. Vitesli motorda tam bir baslangic motoru. Ama unutma motor arabaya benzemez biraz pahali bir hobi olacaktir bunu unutma. Tabi gercekten motorcu olmak istiyor ve saglikli birvsekilde hayatta kalmak istiyorsan.
Öncelikle motor olmadan once ekipmanlarini almalisin. Kask. Mont. Eldiven. Dizlik. Bunlarin olabildigince iyilerini almalisin ki onlarda biraz hatiri sayilir fiyatlara geliyor. Ben LS2 KASK 200TL MONT 150TL ELDIVEN30TL almistim. Sakin gidipte 20-30 tl kask alma onun yerine mukavvadan basina kasket yap ayni sey. Dedigim gibi ekipmanlarini aldiktan sonra elinde kalan butcen ile bir motor aramaya basla. Ama lutfen rica ediyorum ilk once ekipman sonra motor. Unutma ki motor trafikte hic bir zaman onemsenmeyen ve umursanmayan bir aractir. Benim ve motor cevremde bir suru arkadasimin basina okadar ilginc seyler geldiki dusununce buda mi olur dedirtiyor. O sebeple hayatta kalabilmek icin ekipman sart. Motor olarakda dedigim gibi cbf150 tam bir baslangic motorudur ve yeni baslayan birine istedigini tam olarak vermektedir. Simdiden sana hayirli olsun allah tekerini duz bastirsin insallah...
emre_tokay
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre TOKAY
Arabanız: A4 Octavia Elegance 2004 (SATILDI) Felicia GLXi

İleti elvis » 21 Eyl 2014, 20:18

Merhaba arkadaşım.Ben de senin gibi düşünerek gidip bir mondial 125 drift aldım.135 cc - 12 beygir,parçası,bakımı uygun gidişi hoş bir motor.Önceden araba ile işe gidip gelmekteydim,şimdi motorla gidip geliyorum.11-12 kuruş yakıyor.10 aydır kullanıyorum ve 2000 km'yi henüz 35-40 km geçti.Evde 2. scooter tarzı motor da var,birini satma niyetindeyim.Büyük ihtimalle mondiali satarım,çünkü diğeri eski ve pek para etmeyecektir,ama benim sağa-sola gitmek için işimi görür.Bursada olsan benim motoru görmeni isterdim.
Marka olarak illaki Honda veya Yamaha olarak takılma bence.Bakımları ve parça fiyatları özellikle yeni başlayanlar için hiç de ucuz değil.Sağlam ve dayanıklı piyasada farklı markalar da mevcut.Değerlendirmeni tavsiye ederim.
elvis
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Gürsel
Nereden: Bursa
Arabanız: 93 Bordo Favorit LX

İleti emre_tokay » 22 Eyl 2014, 00:41

elvis yazdı:Merhaba arkadaşım.Ben de senin gibi düşünerek gidip bir mondial 125 drift aldım.135 cc - 12 beygir,parçası,bakımı uygun gidişi hoş bir motor.Önceden araba ile işe gidip gelmekteydim,şimdi motorla gidip geliyorum.11-12 kuruş yakıyor.10 aydır kullanıyorum ve 2000 km'yi henüz 35-40 km geçti.Evde 2. scooter tarzı motor da var,birini satma niyetindeyim.Büyük ihtimalle mondiali satarım,çünkü diğeri eski ve pek para etmeyecektir,ama benim sağa-sola gitmek için işimi görür.Bursada olsan benim motoru görmeni isterdim.
Marka olarak illaki Honda veya Yamaha olarak takılma bence.Bakımları ve parça fiyatları özellikle yeni başlayanlar için hiç de ucuz değil.Sağlam ve dayanıklı piyasada farklı markalar da mevcut.Değerlendirmeni tavsiye ederim.

Herseyden once ustune basa basa soyluyorum soylediklerim kesinlikle seni yargilamak filan degil ama motorcu biri olarak dogru bildiklerimi aktarmaliyim.

Yamaha icin birsey diyemem ancak dusuk cc motorlarda ozellikle uzun zamandir kendimin ve yakin cevremin kullandigi honda cbf150 kesinlikle baslangic motoru olmakla beraber malzeme kalitesi iscilik olarak ustune tanimam. Ayrica yedek parcasi da gayet uygun ve ulasilabilir. Ustelik motora bindim dersiniz bundan emin olun. Alirken fiyat belki pahali gelebilir ancak bir arac aliyorsaniz benim dusuncem her yonuyle iyice degerlendirmelisiniz. Ben bahsettigim motorla esimle beraber sag-sol taraflarda iki valiz arka canta full cakili benzin deposu full dolu bir sekilde yazin ortasinda kontak kapatmadan 200km yol gittim ve toplamda 1000km ile gezimi tamamlayip motora anahtar surmeden evime dondum. Ama soyle bir durum var ben aldigim motoru ise git gel kullanicam gunde 10-15km yol yapicam dersen git mondial al.

Ama mondial alan arkadaslarimin cogu pisman olup bir kac ay sonra sattilar. Motor alacak birinin Ilk basta yapmasi gereken sey ihtiyacini ve isteklerini belirlemesi o dogrultuda bir tercih yapmasi.
emre_tokay
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre TOKAY
Arabanız: A4 Octavia Elegance 2004 (SATILDI) Felicia GLXi

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir