ÖTV VE VERGİLER HAKKINDA

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ÖTV VE VERGİLER HAKKINDA

İleti İstop » 20 Ekm 2014, 22:44

Sa arkadaslar nette dolasırken aklıma takıldı sıze danısmak ıstedım. demın bı arac gozume carptı lange loverın ısmı yanlıs yazmıs olabılırım jipler varya ondan :) aracın fıyatı 37 bin euro ötv 32 bin euro dıger vergılerı saymıyorum bıle bu saçmalıgın sebebi nedir niyedir beni aydınlatırmısınız. anladıgıma gore benım formenın fıyatına avrupada sıfır araclardan bırını alma ımkanım var bu eşşek şakası gıbı olayın acıklaması nedır ve bu gercekten makulmudur bılgılerınızı almak ıstedım.

İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Amasya
Arabanız: Forman 135lx

İleti SKDFORMAN » 21 Ekm 2014, 00:01

Çok güzel bi yazı yazdım ama sildim ah ahhh güzel ülkem.
Ne saçmalığından bahsediyorsun abi. İşsizden bile vergi ve sgk pirimi alınıyor "zorunlu" olarak. Senin dediğin saçmalıklar içinde bir kürdan belkide.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Nereden: Ankara
Arabanız: Forman LX

İleti İstop » 21 Ekm 2014, 02:39

banada hıcbı sekılde muayene olmadıgım halde 750 lıra faızı harıc borc cıkarmıslar :) seve seve odeyecen dedıler bende sevıyım hepınızı dedım cıktım :) yakında ahmet yer kaplıyon park ucretını alıyım derlerse sasırmıycam abı sen konusmadın ama ben eklıycem 25 kurus AMK.. ekmekcı 10 kurus eksık cıksa abı 10 kurus eksık dıye arkandan bagırıyo ama 25 kurus AMK ısrarla okuyun ..
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hetepe » 21 Ekm 2014, 13:28

+1...
ama 2 kişiden biri seviyor bu sistemi...
yani şu konuya 3 kişi yanıt yazdık, ^ümüzden birisi seviyor, birisinin de yarısı seviyor.....)
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti ufukt » 21 Ekm 2014, 13:42

hetepe yazdı:+1...
yani şu konuya 3 kişi yanıt yazdık, ^ümüzden birisi seviyor, birisinin de yarısı seviyor.....)

benide ekle sevmiyen kişilerin yanına. bide şunu ekleyeyim o ÖTV nin bide KDV sini ödüyoruz verginin vergisi yani.
Kullanıcı avatarı
ufukt
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ufuk türker
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Octavia 1.6 FSI DSG Elegance 2006

İleti simurg66 » 21 Ekm 2014, 13:47

hetepe yazdı:+1...

Maalesef Ama Karanlık en koyu anına ulaşmadan şafak sökmezmiş
simurg66
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: bozoklu
Arabanız: Fabia 1.4 Choice

İleti simurg66 » 21 Ekm 2014, 13:48

Bu arada Engin bey dört olduk buçuktan kurtardım sizi. Acaba o iki kişi kim ki :D
simurg66
CLASSIC
CLASSIC

İleti simurg66 » 21 Ekm 2014, 13:50

pardon yaa geç kalmışım, beş olmuş ama anlaşılan bizim matematik hesabı bura için geçerli değil :)
simurg66
CLASSIC
CLASSIC

İleti hetepe » 21 Ekm 2014, 14:21

5 kişide 2,5 kişi eder...saklama, ya sen, ya da ben... :oops:
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti İstop » 21 Ekm 2014, 15:12

iş siyasi boyuta kayıyo sanırsam. aslında ben yazarken bıraz kendımıze sıtem etmıstım su veya bu partı yada goruse degıl dırek kendımıze. bız Allah'ın kurallarından uzaklastıkca bu tür sacmalıklara maruz kalıyoruz. konuyu actıgımda sınırle saydırdım ama butun bunlar Allah 'ın kım bana ve resulume savas acıyor !! dıye nıda ettıgı o faız belasıyla butun ıslerımızı yurutmemızden tutun da daha nıce yedıgımız naneler yuzunden bızımde basımız moktan cıkmıyor. bune saçmalık dıye sordugumda gercekten bu nasıl bı sacmalık ki araba fıyatında vergı var ve vergınınde vergısı var. bunun adı vergı degıl faız dır ! yanı Allah'a ve resulune karsı savastır. sıyası olarak degılde kendımıze cevırerek dusunursek olayı 5 kısıden 2,5 kişi degılde aramızdan 1 kişiyi adam yerine koymuyorum. oda ben. ben adam olsaydım sahsen her işimde böyle vergının vergısı ve onun vergısı gıbı saçma sapan şeylere maruz kalmazdım dıye dusunuyorum. basınızı sısırmemısımdır umarım.
Saygılar vesselam..
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti simurg66 » 21 Ekm 2014, 15:34

Estağfirullahbaşımızı ağrıtmak da ne demek. Her insanın düşünmesi gerektiği gibi düşünmüşsünüz... Nasılsanız öyle yönetilirsiniz...
simurg66
CLASSIC
CLASSIC

İleti İstop » 21 Ekm 2014, 15:39

Nacizane anlatmak ıstedıgımde buydu akıf hocam. Karıya kıza bakarız namus delısıyızdır, faızsız ıs yapmayız ona buna yakınırız parasızlıktan , sabah 2 rekat namaza kakmayız asgari ucretlı ıse 5 dkk gec kalmayız fakırızdır vesaıre vesaıre saysam yatacak yer bulamıyorum kendıme kaldıkı 80 mılyonuz 79.5 mılyonumuz Elhamdulillah müslümanız :) aglanacak halımıze gulüyoruz. hayırlısı
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakangemini » 21 Ekm 2014, 20:17

Biz kendimizi toplum olarak duzeltmedikce Allah bize hidayet vermez. Biz veliler olarak ABD, AB'yi alirsak Allah bize hidayet vermez. Biz iyiligi emredip kotulukyen alikoymazsak Allah bize hidayet vermez, biz cok calisip deger uretmez, kolay yoldan zengin olmaya calisirsak Allah bize hidayet ve bereket vermez. Yani ahlaki degerlere sahip cikmazsak, cikar pesinde kosarsak bugunlerimiz daha iyi gunlerimiz deriz. Topluca sesimizi yukseltmezsek verginin vergisinin vergisini de bizden alirlar.
Kullanıcı avatarı
hakangemini
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: HB
Nereden: Düzce
Arabanız: 2003 Octavia Business

İleti aslan_1960 » 21 Ekm 2014, 21:58

Selamınaleyküm arkadaşlar,kısaca yolunacak kaz,lar olduk vesselam.
aslan_1960
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Sarper Yalçınkaya
Nereden: Aydın
Arabanız: Skoda forman glx

İleti hetepe » 27 Ekm 2014, 14:02

İstop yazdı:..............................butun bunlar Allah 'ın kım bana ve resulume savas acıyor !! dıye nıda ettıgı o faız belasıyla butun ıslerımızı yurutmemızden tutun da daha nıce yedıgımız naneler yuzunden bızımde basımız moktan cıkmıyor. ........................Allah'a ve resulune karsı savastır. ................... basınızı sısırmemısımdır umarım.
Saygılar vesselam..

Allah'a (C.C.) ve resulü Hz. Peygamberime (S.A.V.) , daha hayattayken savaş açıldı, güçleri yetmediğinden biat etmiş göründüler...ne zaman Hz.Peygamberim (S.A.V.) dünyayı terketti, gerçek yüzlerini gösterdiler, ailesini yok ettiler...O zihniyet hiç ölmedi, fakir saf insanımız da güce biat etti, şimdi bile halk mafyaya, güçlüye biat ediyor ve yaptıklarında haklı nedenler uyduruluyor...Haksız mıyım???
Saygılarımla...
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti İstop » 27 Ekm 2014, 15:54

Engin abi tabiki haklısın bizim nerdeyse her işimiz kokuşmuş vaziyette lakin belirtmek isterim ordaki savaştan kasıt faiz ayette faiz alıp yada verenlerin Allah'a ve resulune savas actıgını buyuruyo Allah (c.c) yani benim anlatmak istediğim hepimizin birbirimizi bırakıp önce bi kendımıze cekı duzen vermemiz lazım degılmı abı. bız kendımız kac parayız ? ne kadar sadıgız ? ne kadar duzgunuz ki mılletı tartısalım sımdı. lutfen yanlıs anlama sen benı ben senı bılırım o yuzden rahat konusuyorum bıraz abı. mahserde mıllet kotuydu aferın sen guzel elestırdın gel cennete demıycekler kı :) yanı hepımızde hata hepımızde suc tek tek bende sende onda bunda sunda hepımızde. çözumse sadece kendımızı duzeltmekten gecıyor abı kendımız duzelmeden baskalarını duzeltmemız bıraz hayal urunu olur. mılletce zaten yaptıgımız en buyuk hata bu haber sıtelerıne falan bakıyorum da adam marketci öğretmenlerı elestırıyo. adam öğretmen sanayıcıyı elestırıyo. adam farz namazını kılmıyo dıyanetı elestırıyo vesaıre vesaıre bızım en buyuk hatamız bu be abı :) düşünsene bı apartmanda oturuyosun 10 daıre var her daırede baska baska yanlıs ısler yapılıyo senın dısında 9 daırede yanlıs ısler var abı pekı senın 1 daırenı duzeltmenmı daha mantıklı yoksa 9 daıreye bırden sarmanmı. belkı bıraz kısıtlı bı ornek verdım kafa sısırmekte ıstemıyorum ama bıtırıyım abı sozun ozu bız kımseyı degıl kendımızı bı kenara cekıp sormalıyız yavrum nere gıdıyon sen bu ne iş dıye.
Saygılar benden abı Allah'a emanet ..
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hetepe » 27 Ekm 2014, 21:42

tabiiki haklısın...konu, sevimsiz...admin müdahale etmesin diye yazmıyorum.sağlıcakla kal.
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti İstop » 27 Ekm 2014, 23:00

engin abı umarım senı uzecek kıracak bısey dememısımdır. burda ben tamamen kendıme ve etrafıma kızarak bıkac kelam ettım paylastım. admın mudahele etsın tabı senı yada bı baskasını kırdıysam kusura bakma ben sana dırek bısey demedım abı sadece herkoyun kendı bacagından asılır hesabı bız duzelsek etrafta duzelır demek ıstemıstım. kırdıysam kızdırdıysam kusura bakma lutfen kasıtlı bısey soylemedım :|
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

Sonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir