conta

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

conta

İleti ilhankakan » 14 Kas 2014, 10:49

arkadaşlar herkeze selam hayırlı cumalar bende 1990 model favorit var dün başıma birşeygeldi ve ustaya gösterdiğimde aracın iki delik arasında contanın patladığını ve kompirasörün karıştığını söylüyor
olay şu orhan gaziden bursaya gitmek için yola çıkdım ve gemlikde araca gaz almak için durdum ve gaz aldım birazda benzin aldım sonra marşa basdım araç çalıştı ve sonra hemen istop etti sonra birtürlü uğraşmamıza rağmen çalışmadı sonra benzinde çalıştırmayı denedik ve çalıştı bu şekilde lpg ustasına gittiğimizde usta bişeyler yaptı araç çalıştı lpg ci aracın teklediğini söyledi bizde başka bir ustaya gittiğimizde araçcın iki delik arasından conta patlatmış diyor ve kompirasör hava bir birine karıştığını söylüyor o yüzden araç istop ediyormuş sonra biz bu araçla yaklaşık 30 km yaptım araç gidiyor fakat tekliyor çekişide düşük ve ayağını gazdan çekincede istop ediyor bir başka ustayı aradığımızda ise araç conta yaksa veya patlatsa hararet yapar diyor aracın harareti gayet normal sabah yine çalıştırmayı denedim araş gazda çelışdı aracın yağı ve suyu tamam durumda eksilme falanda yok anlamadım gitti bana bu konuda yardım cı olun masını istiyorum şimdiden tşk herkeze....

ilhankakan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ilhan kakan
Nereden: Bursa
Arabanız: 136l

İleti AhmetH » 14 Kas 2014, 14:15

Duman atmıyorsa suyunu azaltmayıp suyuna yağı karıştırmıyorsa hemen conta dememek lazım :)
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti ilhankakan » 14 Kas 2014, 14:22

yok öyle bişey sadece tekliyor birde sanki ava alıyor yada veriyor gibi oluyor ilk çalışırken sanki konpirasör gibi
onun haricinde bir sorun yok
yağı suyu normal
ilhankakan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ilhan kakan
Nereden: Bursa
Arabanız: 136l

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir