kalorifer ızgarasından su alması

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

kalorifer ızgarasından su alması

İleti aslan_1960 » 03 Oca 2015, 21:47

Selamınaleyküm arkadaşlar, Benim formanın kaput üstündeki ızgaradan kalorifer fan motorunun bulunduğu hazneye yağmurda su giriyor ve ordanda içeriye bayağı bir su alıyor.Izgaranın üstünü örtünce içeriye hava üflemiyor.Böyle bir olay başına gelen varmı?Nasıl çözerim bu olayı?Yardımlarınızı bekliyorum.

aslan_1960
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Sarper Yalçınkaya
Nereden: Aydın
Arabanız: Skoda forman glx

İleti jawacı » 04 Oca 2015, 11:52

Sanırım haznede su birikmesi oluyor. Haznenin dibinde iki tane tahliye delikleri var.onlar tıkalı herhalde. Onları kontrol edin.
"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk
Kullanıcı avatarı
jawacı
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: murat sürer
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 94 favorit lx

İleti aslan_1960 » 04 Oca 2015, 21:45

jawacı yazdı:Sanırım haznede su birikmesi oluyor. Haznenin dibinde iki tane tahliye delikleri var.onlar tıkalı herhalde. Onları kontrol edin.

Murat kardeşim,bu sabah ilk işim arabanın başına inmek oldu.Araştırmam sonucu tahliye lastiğini gördüm ve tamamen çıkardım.Evvelden haznede su birikiyordu ve içeriye akıyordu sanırım.Sanırım dememin sebebi akünün bulunduğu ve öbür tarafdaki boşluklardanda su alıyor olabilir.Punta yerlerine silikon sürdüm şimdi yağmur ve sonucunu bekleyeceğim.Verdiğin bilgi içinde teşekkür ederim.
aslan_1960
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Sarper Yalçınkaya
Nereden: Aydın
Arabanız: Skoda forman glx

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir