Skoda sevgisi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Skoda sevgisi

İleti loveskoda » 04 Ekm 2007, 23:28

Arkadaşlar bazı üyelerin birkaç küçük olay yada birkaç problem yüzünden Skoda yı taşlamalarına dayanamayarak bu yazıyı yazdım.
Tabiiki herkesin skoda'yı sevmesi beklenemez.

Skoda yı küçümseyenler bir çok şeyi unutuyor galiba ki skoda otomobillerinin kalitesizliğinden yakınılıyor.

Fabia ve octavia milyonlarca satmış iki otomobildir. SuperB ise 110.000 adete ulaşmıştır.

Roomster in taleplerine yetişilemezken Euro Encap başarıları ise göz dolduruyor.

Ayrıca; fabia1 ve octavia1 ilk defa üretilen modellerdi. Bu otomobillerdeki tüm problemlere VW grubu araçların hepsinde rastlanmaktadır. Bu problemler çocukluk hastalıklarıdır. Bu hastalıkların tümü yeni modellerde giderilmiştir.

Ayrıca şu an skoda tüm dünyada aşırı patlama şeklinde büyümekte ve VW grubunu kara geçirmektedir. Tüm dünyada en hızlı büyüyen ikinci şirkettir.

Autoshow: "VW grubu %xx kar etti. Bu kardaki başarının arkasında skoda ve audi markalı araçların satışlarındaki artış var."

Tüm bunları görmezden gelmek ise...... Gurur kırıcı.....

CryCryCryCryCry

loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BaTeRRiiSStt » 05 Ekm 2007, 00:05

niye gururun kırılıyo arkadasım satıs temsılcısı senmısın yoksa :) ısteyen ıstedıgı arabaya bıner sonucta. fabıamı deıstırıcek olsam kesınlıkle ww gurubu araba almam.. illallah geldi sensörlerinden.. yenı modellerde kronık hastalıkları duzeltıldı demıssın. sütten ağzım yandı bir kere..ayrıca skoda madem ww den daha ucuz bir arac o zaaman parca fıyatlarıda daha ucuz olmalıydı..parca değiştirmeye gidince ww ile aynı para eee satarken yok kardesım bu skoda 2.eli pek tutmaz .. gel de kızma ....
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti guvenxoca » 05 Ekm 2007, 01:46

hayır niye gururun kırılıyor anlamadım???

kimseyi düşüncelerinden dolayı yargılıyamazsın,ister skodayı sever ister sevmez,düşüncelerine katılırsın katılmazsın,skodayı savunmanın anlamı yokki!

işte ben buna kızıyorum,olaya nasıl bakıyorsunuz anlamadım,ya alt tarafı araba kardeşim alıp koynuna karı yapmıyorsun,binip gidiyorsun...

yapmayın ne olur...
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fabiamania » 05 Ekm 2007, 01:51

kimsenin skodayı taşladığı yok. Burası tüketicilerin sohbet ettiği bir paylaşım platformu. herkes ürünün iyi tarafını konuşursa bi anlamı kalırmı?? Skodayı ancak ona rakip olan başka bir şirket taşlama gayesinde olabilir ki bu biraz mantıklı. bizler başka firmanın üreticisi yahut pazarlamacısı değiliz ki taşlayalım..
fabiamania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti aytekin041 » 05 Ekm 2007, 01:53

[quote="guvenxoca"]

hayır niye gururun kırılıyor anlamadım???

kimseyi düşüncelerinden dolayı yargılıyamazsın,ister skodayı sever ister sevmez,düşüncelerine katılırsın katılmazsın,skodayı savunmanın anlamı yokki!

işte ben buna kızıyorum,olaya nasıl bakıyorsunuz anlamadım,ya alt tarafı araba kardeşim alıp koynuna karı yapmıyorsun,binip gidiyorsun...

yapmayın ne olur...
[/QUOTE]
son cümleye katılıorum iyi bir noktaya değindiniz
aytekin041
CLASSIC
CLASSIC

İleti guvenxoca » 05 Ekm 2007, 02:00

skoda-auto kardeş gördüğüm kadarıyla yaşın küçük,kendi araban varmı bilmiyorum ama,

eğer karınla gecenin bir yarısı yolda kaldıysan,

1 ay içinde 2 milyarlık sensör-valf arızası çıkartıyorsa

her hafta teker teker camları düşüyorsa ve daha birsürü şey...

inan sende tepki gösterirsin,

para kazanıyormusun bilmiyorum ama seninde cebinden 2 milyar çıksın görürüm o zaman seni...

bu ne ya zeki ünaldi ye abone olduk her hafta ordayım ....

banane skodanın wv gurubuna ne kadar kar ettirdiğinden,ne kadar sattığından bana faydasımı var,benim gibiler sayesinde zengin oldular zaten

guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti aytekin041 » 05 Ekm 2007, 02:06

zaten bir arabadan beklenen ilk şey yolda kalmamak...
aytekin041
CLASSIC
CLASSIC

İleti PERTT » 05 Ekm 2007, 03:18

ısın gercegı su octavıam satıldı sayılırr  daa skoda almam ancaa fabıa rs yoksa gıder 2005 occı alacama 98 cabrıo  3.25 alırım aynıı fıyatt hemde koltuk ısıtması derı kaplama vs bı suru doluu ozellık bmw 93 modellerı bıle 2005 occı kalıtesınde ve ozellındee hem parcasıda skodadan bu modellerın daa ucuzz artıık
PERTT
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti loveskoda » 05 Ekm 2007, 10:20

Herkesin yazısını tek tek okudum. HAKLISINIZ. Foruma katıldığınız için teşekkür ederim. ConfusedShocked
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ahmetva » 05 Ekm 2007, 20:35

Bu kadar memnuniyetsizseniz satın arabalarınızı arkadaşlar... Wacko
skoda babamın oğlu değil... masrafsız araba alın. ben kullanmıyorum skoda...
ahmetva
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti GNA40 » 05 Ekm 2007, 21:05

bi arkadasımız goruslerını bıldırmıs sadece bu kadar nıye abartıyosunuz kı???
GNA40
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ali » 05 Ekm 2007, 22:07

hep iyi yönlerden bahsedilse bir anlamı kalmaz zaten. biz burada karşılaştığımız bazı sorunları paylaşıyoruz ve ortak çözüm arıyoruz. amaç birşeyleri paylaşmak aslında ama karşılaşılan bazı sorunlardan sonra skodanın kötü olduğu anlamı çıkmamalı. bu yanlış bir çıkarım olur zaten. amacımız skodanın iyi ve kötü yanlarını ortaya çıkarmak daha da önemlisi birşeyleri paylaşmak.
ali
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti guvenxoca » 06 Ekm 2007, 00:40

[quote="octa"]hep iyi yönlerden bahsedilse bir anlamı kalmaz zaten. biz burada karşılaştığımız bazı sorunları paylaşıyoruz ve ortak çözüm arıyoruz. amaç birşeyleri paylaşmak aslında ama karşılaşılan bazı sorunlardan sonra skodanın kötü olduğu anlamı çıkmamalı. bu yanlış bir çıkarım olur zaten. amacımız skodanın iyi ve kötü yanlarını ortaya çıkarmak daha da önemlisi birşeyleri paylaşmak. [/QUOTE]
ClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClap
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 06 Ekm 2007, 00:51

tabi yani bu kadar da skoda fanatikliği gereksiz.

tamam bende skodayı çok seviyorum, hiç bir arızasını, en ufak bir uyumsuzluğunu görmedim. bi kez bile olsun iki kez marşa basmadım, geçecem dediğim adamıda geçtim. (her arabayada geçerim demiyorum LOL)

şehir içinde beni gideceğim yere 3.9 ortalamayla götürüyo. bence bundan ötesi yok.

sorunsuz, ekonomik, güçlü ve sağlam bir taşıt kullanıyorum sınıfında. BENCE...

ama herkes için böyle olmayabilir, kimine bela açar, kimine güzel gelmez. isteyen istediği görüşü belirtir ahlak kuralları çerçevesinde skoda hakkında, başkalarının görüşlerini yargılamadan...

sanki ben kendim yaptımda... tamam iyi hoş ama camdan bakınca aşağıda 4 teker üzerinde duran dizel motorlu komplike bir demir yığını. Para verip aldın...

bi cisim, bi obje, bi alet sonuçta.

hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti loveskoda » 06 Ekm 2007, 01:35

[quote="hakanerdogan"]tabi yani bu kadar da skoda fanatikliği gereksiz.

tamam bende skodayı çok seviyorum, hiç bir arızasını, en ufak bir uyumsuzluğunu görmedim. bi kez bile olsun iki kez marşa basmadım, geçecem dediğim adamıda geçtim. (her arabayada geçerim demiyorum LOL)

şehir içinde beni gideceğim yere 3.9 ortalamayla götürüyo. bence bundan ötesi yok.

ama herkes için böyle olmayabilir, kimine bela açar, kimine güzel gelmez. isteyen istediği görüşü belirtir ahlak kuralları çerçevesinde skoda hakkında, başkalarının görüşlerini yargılamadan...

sanki ben kendim yaptımda... tamam iyi hoş ama camdan bakınca aşağıda 4 teker üzerinde duran dizel motorlu komplike bir demir yığını. Para verip aldın...

[/QUOTE]

Abi doğru haklısın ama ben otomobilleri bir araçtan öte, hayatımı paylaştığım bi dostum olarak görüyorum. Biraz garip gelebilir ama...

-OTOMOBİL AŞKINA-

loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti aytekin041 » 06 Ekm 2007, 01:38

[quote="skoda-auto"][quote="hakanerdogan"]tabi yani bu kadar da skoda fanatikliği gereksiz.

[/QUOTE]

Abi doğru haklısın ama ben otomobilleri bir araçtan öte, hayatımı paylaştığım bi dostum olarak görüyorum.

-OTOMOBİL AŞKINA-

[/QUOTE]
insan arabasını sevmelidir ama hiç bir zaman  bir dost falan olamaz araba onla çok vakit geçirebilirsiniz ama  bu benim görüşüm arabayı birazda sadece bir araç olarak görmek lazım diye düşünüorum...
aytekin041
CLASSIC
CLASSIC

İleti loveskoda » 06 Ekm 2007, 01:45

Ben maddi bir varlığa bağlanmayı kast etmiyorum. 

Bir otomobile binerken o otomobile ısınmalıyım.

Sürerken onu anlamalıyım, sevgilimle dans eder gibi sürmeliyim
o bir karakter sahibi ve hayatımı paylaşıyorum.
Size çok saçma gelecek ama her binişimde sanki kankamı görmüş gibi "naber dostum" diyesim geliyor ve kimse yoksa diyorumda.

Otomobil aşktır.
Satarken birini kaybetmiş gibi olur insan.

Yeni aldığında ise ilk çıktığın kızmış gibi heyecanlanırsın...

Ve sürdüğünde ise... Fetheder seni... İŞTE İLK SÜRÜŞTE AŞK BUDUR...
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti guvenxoca » 06 Ekm 2007, 01:47

[quote="skoda-auto"]

Ben maddi bir varlığa bağlanmayı kast etmiyorum. 

Yani bir otomobile binerken o otomobile ısınmalıyım.

Sürerken onu anlamalıyım, sevgilimle dans eder gibi sürmeliyim
o bir karakter sahibi ve hayatımı paylaşıyorum. Size çok saçma gelecek ama her binişimde sanki kankamı görmüş gibi "naber dostum" diyesim geliyor ve kimse yoksa diyorumda.

Otomobil aşktır. Satarken birini kaybetmiş gibi olur insan. Yeni aldığında ise ilk çıktığın kızmış gibi heyecanlanırsın...
[/QUOTE]

valla hocam ben sana birşey diyemiyorum,ne desem boşLOLLOLLOLClapClap
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir