İç ısı yalıtım sistemleri

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

İç ısı yalıtım sistemleri

İleti alpino » 18 Mar 2015, 14:15

Arkadaşlar evime içeriden ısı yalıtımı yaptırmayı düşünüyorum. yeni çıkan sıva tipi yalıtım malzemeleri var. Styronit ve thermocoat diye 2 marka buldum. bu konuda bilgisi olan var mı acaba?

Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti Bugra » 18 Mar 2015, 17:10

ben iş güvenliği uzmanı olarak çalışıyorum kendi uzmanlığını yaptığım bir firma styronit üretiyor ismide yapı enerji styronit istanbul tuzlada yerleri çok başarılı bir ürün ben styronit tavsiye ederim.
Sonra döndüm dedim ki "iyi ki Fabia almışım"
Kullanıcı avatarı
Bugra
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Buğra Yzb
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Seat ibiza 1.4 Tdi Stylance 2008

İleti alpino » 18 Mar 2015, 23:01

Bugra yazdı:ben iş güvenliği uzmanı olarak çalışıyorum kendi uzmanlığını yaptığım bir firma styronit üretiyor ismide yapı enerji styronit istanbul tuzlada yerleri çok başarılı bir ürün ben styronit tavsiye ederim.

Çok teşekkürler. benim bulduklarımın biri bu ürün. Ankara Bauhaus önünde demo amaçlı bir kulübe koymuşlar. geçenlerde sabah 8 gibi baktım kulübenin kapısı açık olmasına rağmen iç duvarları dışa göre epey ılıktı.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti phenomx3 » 19 Mar 2015, 06:03

ıısı yalıtım boyaları var onları da araştırın derim. İSONEM, HYTEC microseramıc kürecikler içeriyor. Uzay mekiklerinde kullanılan teknolojinin uyarlanması ararştırın derim.
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti alpino » 19 Mar 2015, 09:16

onları da gördüm ama yalıtım sıvaları santimetre düzeyinde kalınlıklara sahipken boyalar mikrometreleri ancak bulur diye düşünüyorum
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti blauzahn » 19 Mar 2015, 10:50

Yalıtım, pimapen vb. ürünler ile evin nefes alma özelliğinin önüne geçtiğimiz için evlere ayrıca sağlam bir havalandırma sisteminin kurulmaması kısa vadede olmasa da uzun vadede sağlığa iyi gelmeyecek sonuçlar doğuracağını düşünüyorum.
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Arabanız: Honda Jazz

İleti alpino » 19 Mar 2015, 11:09

sırf bu yüzden sıvalara yönelmiş durumdayım. konuştuğum tüm firmalar ürünlerinin nefes alabilir olduğunu özellikle belirtiyorlar. ama xps eps tarzı yalıtım malzemeleri hava dolaşımını daha da fazla kesiyor.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir