Maalesef Savaş kapıda....

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Maalesef Savaş kapıda....

İleti loveskoda » 09 Ekm 2007, 20:20

[quote="serkan82"]beyler ben rum kökenli bi türk vatandaşıyım eğer benim ülkeme fiili bi taruz olduğu süretce ne kürdü tanırım ne çerkezi tanırım... kanım burda son damlasına kadar devam[/QUOTE]

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENEClapClapClapClapClap

loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti trifaze » 09 Ekm 2007, 20:39

Arkadaslar Metal Firtina kitabina deginmis bir arkadasimiz.

herkesin okumasini tavsiye ederim. gercekten cok guzel bir seri.

olanlarin ve olacaklarin tek sebebi bor madenidir. bugun petrol icin olanlar yillar oncesinden hesaplanmistir. yarinin gelecegi bugunlerde ciziliyor.

sunlari okumanizi istiyorum. istiyorum ki, ulkemiz hakkinda biraz daha gelecegi gorelim.

Türkiye bir Bor ülkesi ama Türkiye’nin bu Bor madenini ne yaptığı hatta ne yapacağı hummalı bir tartışma konusu olarak hala ortada duruyor. Türkiye dünya Bor rezervlerinin %72’sine sahip. Ancak bu “tekel” rakam bile Türkiye’deki rezervi net olarak tanımlamıyor. Zira tüm uzmanlara göre daha çok Bor madeni bulunacak.

Üstelik maden uzmanlarına göre bu rakamın çok daha stratejik bir başka boyutu daha var… Hesaplara göre Türkiye’nin bu rezervinin ömrü tam 400 yıl! Ama diğer ülkelerdeki rakamlar yerlerde sürünüyor., Örnek mi? ABD’nin Bor rezervi 8 yıl sonra bitiyor! Üstelik ekonomik değil. Zira örneğin yine ABD, Bor çıkarabilmek için yerin 400 metre altına inmek zorunda. Yani bol bol para ve zaman harcıyor. Türkiye ise neredeyse kürekle Bor çıkarabiliyor! Çünkü toprağın 30 metre altı Bor!

Dahası Türkiye’de, Bursa, Balıkesir, Eskişehir ve Kütahya’da bu maden çıkarılıyor. Ama ülkenin geri kalan kesiminde neler olduğu bilinmiyor. Yani sadece dört şehrimizle dünya Bor rezervlerinin en güçlü ülkesi durumundayız.

İşte ilk belge: Kazan’da ne kadar Bor var?

Bundan kısa bir süre önce Kazan nahiyesinde Bor bulunması ihtimali tartışılıyor. Uzmanlara göre bu bölgedeki veriler yerin altında Bor olabileceğinin işaretlerini veriyor. Fakat işin üstüne gidilmesinde sorun var… Zira bu bölgede daha önce araştırmalar yapıldığı ve bir şey bulunmadığı söyleniyor. Konu inceleniyor ama bu sonuçları gösteren bir belgeye rastlanmıyor. Bunun üzerine yeni bir çalışmaya başlanıyor. Bu çalışmanın amacı Kazan’da ne kadar Bor olabileceği üzerine… Ve inanılmaz sonuç. Bor var! Ama şaşırtıcı olan bu değil. Miktar inanılmaz… 600 milyar tonluk “Bor Tuzu” bulunduğu tahmini yapılıyor. Bu tuzdan Bor elde ediliyor.

Yabancılar: “Türkiye’de Bor yok, tükenmiş!”

Türkiye’de Bor madeni üzerine çalışmaları atalete sürükleyen en önemli belgeler yabancılara ait. Her zaman olduğu gibi Türkiye’nin kritik kaynaklarının bilgisi üzerine “incelikli” çalışmaları yine yabancılar yapıyorlar. İlk ciddi çalışma ise daha Bor’un öneminin ne tam bilindiği ne de Bor kullanım yollarının bu denli ortaya çıkmadığı zamanda geliyor. 1968 yılında yabancıların hazırladığı bir rapor; “Türkiye’de Bor yok, olanlar da tüketilmiş” damgasını yiyor. Hani biraz var dense yine şaşırmayacağız ama dağ taş Bor madeni doluyken, “yok” demek açıkça husumet göstergesi. Bu hal diğer madenlerimiz konusunda da-özellikle petrol-şüphe duymamızı kolaylaştırıyor!

İşlerin daha sarpa sardığı nokta ise hâlihazırdaki dünya Bor rezervlerinin kullanımının neredeyse bir-iki şirketin eline geçmiş/geçiyor olması. Burada yalnız bir örnek kafi olacak gibi. Örneğin Kazakistan da bir Bor üreticisi ama kazak Borunun tamamı tek bir şirket tarafından kapatılmış bulunuyor.

Bu da görmezden gelinebilir! Fakat Bor’un yeni kullanım alanlarının tamamı “stratejik”… Bu da Bor için artık belgelerde kullanılmaya başlanan bir sözcük. Zira Bor stratejik bir madde ve bunu sağlayan da “yeni kullanım” alanları.

İşte kanıt… Son Irak savaşından sonra patlayan petrol fiyatları tüm dünyada özellikle ulaşım için yeni enerji kaynaklarına yönelik ilgiyi parlattı. Ve şu an insanoğlunun elinde bulunan en yakın kaynak hidrojen! Peki, dünyada üzerinde en çok Hidrojen tutabilen madde hangisi? Elbette cevap Bor!

Yeni yakıt budur

Ama bugüne kadar &#

trifaze
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 09 Ekm 2007, 21:06

Bir asker çocuğu olarak, babası terörle mücadelede sıcak çatışmalara girmiş (95-97 Tunceli, hozat,şırnak,hakkari babam buralara gitti. bende tuncelide bulundum) babasını şehit verme korkusuyle 2 yıl yaşamış biri olarak ve babamın tecrübelerinden hareketle sizlere şunu belirteyim;

-terörü amerika destekliyor

-terörle çok ciddi mücadeleye girip, terörün kökünü kurutmaya çalışmak da sıcak bölgedeki, hesabı sorulmayan sıcak paraları yiyen generallerin işine gelmiyor. isim ve yer vermeyeyim ama bunun ispatı var.

-amerikayla savaşsak ne olur? bunu bilemeyiz ama kurtuluş savaşındaki gibi kamyona, tüfeğe, mühimmatlı askere ayağında çarık, elinde sabanla girişecek ne bi gençlik var, nede öyle bir durum.

-ABD ancak gerilla savaşında yenilir bize, ki ıraktada böyle oldu çok kayıp verdiler. bizimle savaşmak kolay değil, ne bizim elimiz armut topluyor nede avrupa buna göz yumacaktır...

- ama savaş çıksa ABD bizi yer... çocukluğum orduda (selimiye), kolorduda(ayazağa) taburlarda tümenlerde zırhlı tümenlerde(hasdal) geçti.

çok güzel aletler var koca tekerli ünimoglardanda büyük kamyonlar, helicopterler, savaş uçakları vs...

-Ama bizde tuzlalı land rover var, onlarda humvee...

-onlarda hayalet uçaklar, F-22 ler, saniyede 72 mermi boşaltan(tek namludan değil) apachiler var bizde klasik savaş uçakları ve klasik helicopterler... en azından bunu onlar üretiyor ve onlarda daha çok var.

-adamlar bi düğmeyle istediği yere delik açıyor.

ve ABD nin en beğendiğim, hayranı olduğum savaş makinesi;

Boeing B-52 Ağır bombardıman uçağı, UÇAN KALE...

-15 kilometre yukarıdan uçuyor, nükleer silah taşıyor, hiç ara vermeden saatlerce havada kalabiliyor...

-2 saat içerisinde 364.000 km2 lik alanı görüntüleyebiliyor.

-saatte 956 km hız yapabiliyor bu kütleyle. (bu muazzam bir şey)

-hiç yakıt almadan kuş uçuşu 16.093 km yol yapıyor. (bir depoyla 16.000 km) olacak şey değil !

-31,5 ton ağır patlayıcı taşıyor. daha nolacak...

-219.6 ton ağırlıkla kalkış yapabiliyor...

-56 metre kanat açıklığı, 12.4 metre yükseklik, boyda 49 metre.

konuyu çok sapıtmayayım, uçağa olan hayranlığımı da söledim arada, amerikanlar böyle güçlü makinelerle savaşıyor. burda şiddete yönelik savaşa değil, emperyalizmine yönelik savaşa toplum olarak karşı koymak gerekir. Emperyalizmine son verilirse bu makineleri zaten yapamazlar.

ülkenin refahı için yine tek bir yola çıkılıyor. bilinçli toplum. çocukluktan bilinci vermek gerek. renkli şeylere aldanmalarını önlemek lazım gençlerin.

Eğitim Şart...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti guvenxoca » 09 Ekm 2007, 21:14

yüzyıllardır bu topraklarda oynanan oyun yine tekrarlanıyor...
ama bizim kör politikaçılarımız burunlarının ucunu bile göremiyor...

şerefsiz ermenisi bir yandan, pislik kürtler bir yandan canımızı yakmaya devam ediyor ve bizim elimiz armut topluyor ne kadar acı....
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 09 Ekm 2007, 21:19

[quote="guvenxoca"]yüzyıllardır bu topraklarda oynanan oyun yine tekrarlanıyor...
ama bizim kör politikaçılarımız burunlarının ucunu bile göremiyor...

şerefsiz ermenisi bir yandan, pislik kürtler bir yandan canımızı yakmaya devam ediyor ve bizim elimiz armut topluyor ne kadar acı....
[/QUOTE]

topluma bilinci çocukluktan vermek gerek. eğitim sisteminde bitiyor iş bence.

Eğitim şart.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti guvenxoca » 09 Ekm 2007, 21:29

hocam olay 3 boyutlu
1.askeri:elimizden geleni yaptığımızı düşünüyorum,bu arada sınır ötesi gücümüzü göstermemiz açısından şart

2.eğitim:doğuda ne okul var ne öğretmen,daha türkçe bilmeyen o kadar çok cahil insan varki sen bu insanların terörist olmasını engelleyemezsin tabi..

3.ekonomik:en önemlisi bu bence ,insanlar parasız ve işsiz ne yapacak vaad edilenlere kanıp dağa çıkıyor...

biz bu  cahil başımızla bunları düşünüyoruz,başımızdaki acizler düşünemiyor allah sonumuzu hayır etsin...
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 09 Ekm 2007, 21:49

[quote="hakanerdogan"]Bir asker çocuğu olarak, babası terörle mücadelede sıcak çatışmalara girmiş (95-97 Tunceli, hozat,şırnak,hakkari babam buralara gitti. bende tuncelide bulundum) babasını şehit verme korkusuyle 2 yıl yaşamış biri olarak ve babamın tecrübelerinden hareketle sizlere şunu belirteyim;

-terörü amerika destekliyor

-terörle çok ciddi mücadeleye girip, terörün kökünü kurutmaya çalışmak da sıcak bölgedeki, hesabı sorulmayan sıcak paraları yiyen generallerin işine gelmiyor. isim ve yer vermeyeyim ama bunun ispatı var.

-amerikayla savaşsak ne olur? bunu bilemeyiz ama kurtuluş savaşındaki gibi kamyona, tüfeğe, mühimmatlı askere ayağında çarık, elinde sabanla girişecek ne bi gençlik var, nede öyle bir durum.

-ABD ancak gerilla savaşında yenilir bize, ki ıraktada böyle oldu çok kayıp verdiler. bizimle savaşmak kolay değil, ne bizim elimiz armut topluyor nede avrupa buna göz yumacaktır...

- ama savaş çıksa ABD bizi yer... çocukluğum orduda (selimiye), kolorduda(ayazağa) taburlarda tümenlerde zırhlı tümenlerde(hasdal) geçti.

çok güzel aletler var koca tekerli ünimoglardanda büyük kamyonlar, helicopterler, savaş uçakları vs...

-onlarda hayalet uçaklar, F-22 ler, saniyede 72 mermi boşaltan(tek namludan değil) apachiler var bizde klasik savaş uçakları ve klasik helicopterler... en azından bunu onlar üretiyor ve onlarda daha çok var.

ve ABD nin en beğendiğim, hayranı olduğum savaş makinesi;

Boeing B-52 Ağır bombardıman uçağı, UÇAN KALE...

-15 kilometre yukarıdan uçuyor, nükleer silah taşıyor, hiç ara vermeden saatlerce havada kalabiliyor...

-2 saat içerisinde 364.000 km2 lik alanı görüntüleyebiliyor.

-saatte 956 km hız yapabiliyor bu kütleyle. (bu muazzam bir şey)

-hiç yakıt almadan kuş uçuşu 16.093 km yol yapıyor. (bir depoyla 16.000 km) olacak şey değil !

-31,5 ton ağır patlayıcı taşıyor. daha nolacak...

-219.6 ton ağırlıkla kalkış yapabiliyor...

-56 metre kanat açıklığı, 12.4 metre yükseklik, boyda 49 metre.

konuyu çok sapıtmayayım, uçağa olan hayranlığımı da söledim arada, amerikanlar böyle güçlü makinelerle savaşıyor. burda şiddete yönelik savaşa değil, emperyalizmine yönelik savaşa toplum olarak karşı koymak gerekir. Emperyalizmine son verilirse bu makineleri zaten yapamazlar.

ülkenin refahı için yine tek bir yola çıkılıyor. bilinçli toplum. çocukluktan bilinci vermek gerek. renkli şeylere aldanmalarını önlemek lazım gençlerin.

Eğitim Şart...
[/QUOTE]

bende askerliğimi yaptığım yerde duyduğum bir konu..yorum yapamıyacağım Ouch

ama munzur dağında her teröristin yeri bellidir.bile bile dokunulmuyor..malum terör tazminatı alıyorlar!haritada yerleri mevcut gözlerimle gördüm.

Türk milleti,gençlerimiz her ne kadar umursamaz gibi dursada topraklarımız tehlikeye düştüğünde her genç inanın vatan toprağına ayak basan düşmanları öldürmek için eline silah alıp sınıra koşacaktır..

Ama en önemli konu ; ülkemizin bu güven ve istikrarını bozmak için bu terör eylemlerinin arttığıdı
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti umutkubat » 09 Ekm 2007, 21:54

[quote="guvenxoca"]hocam olay 3 boyutlu
1.askeri:elimizden geleni yaptığımızı düşünüyorum,bu arada sınır ötesi gücümüzü göstermemiz açısından şart

2.eğitim:doğuda ne okul var ne öğretmen,daha türkçe bilmeyen o kadar çok cahil insan varki sen bu insanların terörist olmasını engelleyemezsin tabi..

3.ekonomik:en önemlisi bu bence ,insanlar parasız ve işsiz ne yapacak vaad edilenlere kanıp dağa çıkıyor...

biz bu  cahil başımızla bunları düşünüyoruz,başımızdaki acizler düşünemiyor allah sonumuzu hayır etsin...
[/QUOTE]

hocam aynen katılıyorum size.başımızdakiler bunları düşünüyor düşünmesine ama öyle bir ABDci ve AB ci olmuşuz ki onların ağzına bakılıyor.Bütün ekonomi ABD ve AB ye bağlı maalesef ekonomik özgürlüğümüz yok,IMF ne derse o yapılıyor Türkiye'nin parçalanmasını isteyen bir ımf doğuya yatırım yaptırtır mı hiç,GAP niye bitmedi yıllardır ABD GAP la o bölgenin gelişmesini kalkınmasını istemediği için daha kimler,neler var bu pkk k.p.eklerinin   arkasında duran,4 yıl bunun eğitimini aldım inanamazsınız neler döndüğüne.sonuç olarak hükümetin kararlı olması gerekiyor ben giriyorum diyecek ve girecek Kandil'e bunun başka çaresi yok,bazı şeyleri göze almak lazım artık.
umutkubat
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Ankara
Arabanız: 2014 Octavia Elegance 1.6 TDI DSG

İleti yexplorer » 09 Ekm 2007, 23:46

Vatan sahipsiz değil hepimiz buradayız
bir kişi ölünce hepsi ermeni olan kişiler vatan için 15 genç şehit olunca neredeler
yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: 2003 Business

İleti şimşek2334 » 10 Ekm 2007, 00:10

açıklamalar tek kelime ile harika
şimşek2334
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 10 Ekm 2007, 00:15

[quote="yexplorer"]Vatan sahipsiz değil hepimiz buradayız
bir kişi ölünce hepsi ermeni olan kişiler vatan için 15 genç şehit olunca neredeler
[/QUOTE]

ClapClapClap

Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti trifaze » 10 Ekm 2007, 11:08

Bu vatana girmek isteyenle, alninin catisina kursunu yemek isteyen ayni kisidir.
TURK ULUSU 15 DEGIL 15 MILYON SEHITDE VERSE, BU TOPRAKLARI VERMEYECEKTIR.

daga cikmis garibanlar toplulugu sona yaklastiginizin resmidir.

artik catlamasini bekledigimiz sabir tasi da kalmamistir.

trifaze
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti YNG_1968 » 10 Ekm 2007, 13:24

[quote="hakanerdogan"]

[/QUOTE]

ABD Wietnam'ı işgal ederken de aynı derece de güçlüydü, keza Rusya Afganistanı işgal ederken çok güçlüydü sonuç ne oldu? Kaldıki Türkiye' bu iki ülkeden hem daha güçlü hem de daha stratejik bir öneme sahip. Biz karşı koyamasak bile, ki ben işlerini çok zorlaştıracağımız kanaatindeyim (nasılsa yere inecek ABD havadan bombalamakla olmaz bu işler), Diğer devletler Almanya, Rusya,Fransa emin ol el altından bize yardım eder, dengeler açısından Wink 

YNG_1968
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti aaras95 » 10 Ekm 2007, 15:59

CryCryCry

aaras95
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti suppiluliuma » 10 Ekm 2007, 18:00

Arkadaşlar, ben de bir şeyler yazmak gereğini hissettim. Öncelikle buradaki herkesin yurdunu sevdiğinden şüphem yok, onun için umarım doğru anlaşılırım. Bu konu çok hassas bir konu, neden-sonuç ilişkilerini iyi tespit etmek gerekir. Öyle hamasi, duygusal çıkışlarla bir yere varılmaz. Önce PKK ve Kürt kavramlarını birbirinden ayıracaksınız. Yoksa burada hemen hemen herkesin varlığı konusunda mutabık olduğu, bu terör olaylarını pompalayan dış güçlerin bölücülük oyununa gelmiş olursunuz. Bu da barışın iyice uzaklaşması anlamına gelir. Yer yüzünün hiç bir yerinde terörün askeri önlemlerle üstesinden gelinebildiği bir örnek yoktur. Meşhur bataklık-sivrisinek ilişkisini hatırlatırım. Bataklık varolduğu sürece sivrisinek olacaktır. Hep birlikte aklımızı kullanalım ve o bataklığın nasıl kurutulacağına kafa yoralım. Hiç kimsenin, bu ülkenin hiç bir vatandaşını Kürt, Ermeni veya bilmem ne diye hakir görmeye hakkı yok. Yukarıda bir arkadaş, "bir ermeni öldü diye ayaklananlar 15 askerimiz ölünce nerede" gibilerinden birşeyler söylemiş. Herhalde nerede oldukları konusunda kendisinin bir fikri var ama bunlar yanlış sözler. Yurtsever ol, milliyetçi ol, vatandaş ol, ne olursan ol ama önce insan olacaksın. Bu işte çifte standart olmaz. Kim olursa olsun, masum bir insanın kanı akıtılmamalı. Sen ona üzüldün, buna üzülmedin diye birşey yok. Başkalarının aklınıza hükmetmesine izin vermeyin.
Şimdi ülkemiz bir maceraya daha sürükleniyor. Sanki Kuzey Irak'a gireceğiz, şip şak terörü kurutacağız. Keşke o kadar basit olsa. Ben kendi adıma gencecik delikanlıların pisi pisine, kalleşçe öldürülmesine bir son verecek her türlü insani çözüme razıyım. Asıl olan bu çözümü bulmak. Benim de içim acıyor ama maalesef ışık göremiyorum. Saygılar.
suppiluliuma
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti aytekin041 » 10 Ekm 2007, 19:08

peki size soruyorum  bu sınır ötesi operasyon için 15 VATAN EVLADININ DAHA ÖLMESİMİ GEREKİRDİ?
aytekin041
CLASSIC
CLASSIC

İleti suppiluliuma » 10 Ekm 2007, 22:07

[quote="aytekin041"] peki size soruyorum  bu sınır ötesi operasyon için 15 VATAN EVLADININ DAHA ÖLMESİMİ GEREKİRDİ?[/QUOTE]

Bana soruyorsan eğer, keşke bir yolunu bulsam ve anlatabilsem de tek bir vatan evladı bile ölmese. Ama bu gidişle daha çok vatan evladı ölecek. Çünkü birileri bundan nemalanıyor... Ve bizler savaşı kutsamaya devam ediyoruz.
suppiluliuma
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti loveskoda » 10 Ekm 2007, 22:34

ABD bize öyle kolay kolay savaş açamaz... Bi bahaneye ihtiyaç var... Hadi savaş açtı: Avrupabirliği Türkiye topraklarının ABD nin eline geçmesindense Türkiye de kalmasını tercih eder. Çünkü ABD her türlü kaynağı kurutur: bor, petrol, uranyum, krom vs. Bu nedenle sıkıysa denesinler.

Ancak bir de şu var: AB müdahile yapacak bile olsa önce bizim ordumuzun bitmesini beklerler, sonra da bu topraklarda 3.Dünya savaşı çıkar... ABD,Rusya, Türkiye, Almanya, Fransa, İngiltere(ABD nin yanında) ve daha birçoğu tek tek savaşa dahil olurlar.
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

ÖncekiSonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir