Maalesef Savaş kapıda....

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Maalesef Savaş kapıda....

İleti aytekin041 » 10 Ekm 2007, 22:47

ah be arkadaşım sen  geride kalmışın ne 3. dünya savaşı adamlar tek bombayla bitirir işi ne topu ne tüfeği!!

aytekin041
CLASSIC
CLASSIC

İleti loveskoda » 10 Ekm 2007, 22:52

[quote="aytekin041"]ah be arkadaşım sen  geride kalmışın ne 3. dünya savaşı adamlar tek bombayla bitirir işi ne topu ne tüfeği!![/QUOTE]

LOLLOLLOLLOL

İşte herkes birbirine bomba atar diyom. Herkes birbirine yeni teknolojiyle saldırır diyom. BKZ: Metal Fırtına 1
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti aytekin041 » 10 Ekm 2007, 22:54

kitabı okumadım  ama  artık devletler  hantal idaresi zor paha olan orduları deil teknolojilerini kullanıolar...
 AMA MEHMETÇİĞİMİZE LAF YOK!!
aytekin041
CLASSIC
CLASSIC

İleti loveskoda » 10 Ekm 2007, 23:00

[quote="aytekin041"]kitabı okumadım  ama  artık devletler  hantal idaresi zor paha olan orduları deil teknolojilerini kullanıolar...
[/QUOTE]

Adamlar teknoloji ile insanları öldürmeye kalksalar 70milyonu öldürmeleri gerekir aksi taktirde savaş bitmez. Tek bir Türk bile kalsa savaşı kazanmış olamazlar. Her Türk ölmeden savaş bitmeeezzz bitmezz. Teknolojiye karşı tüfekle bile savaşsak, 1 kişiye karşı 100 kişi bile şehit olsak yine de pes etmeyiz...
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti aytekin041 » 10 Ekm 2007, 23:01

[quote="skoda-auto"][quote="aytekin041"]kitabı okumadım  ama  artık devletler  hantal idaresi zor paha olan orduları deil teknolojilerini kullanıolar...
[/QUOTE]

Adamlar teknoloji ile insanları öldürmeye kalksalar 70milyonu öldürmeleri gerekir aksi taktirde savaş bitmez. Tek bir Türk bile kalsa savaşı kazanmış olamazlar. Her Türk ölmeden savaş bitmeeezzz bitmezz. Teknolojiye karşı tüfekle bile savaşsak, 1 kişiye karşı 100 kişi bile şehit olsak yine de pes etmeyiz...
[/QUOTE]
MİLLİYETÇİLERİ SEVERİM...
aytekin041
CLASSIC
CLASSIC

İleti loveskoda » 10 Ekm 2007, 23:11

BendeeHug

Aslında tüm milletteki insanları ayrım yapmada severim. Ama bayrağımızı yakanı, asil kanımıza laf sokanı değil...
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yexplorer » 11 Ekm 2007, 01:49

[quote="suppiluliuma"]Arkadaşlar, ben de bir şeyler yazmak gereğini hissettim. Öncelikle buradaki herkesin yurdunu sevdiğinden şüphem yok, onun için umarım doğru anlaşılırım. Bu konu çok hassas bir konu, neden-sonuç ilişkilerini iyi tespit etmek gerekir. Öyle hamasi, duygusal çıkışlarla bir yere varılmaz. Önce PKK ve Kürt kavramlarını birbirinden ayıracaksınız. Yoksa burada hemen hemen herkesin varlığı konusunda mutabık olduğu, bu terör olaylarını pompalayan dış güçlerin bölücülük oyununa gelmiş olursunuz. Bu da barışın iyice uzaklaşması anlamına gelir. Yer yüzünün hiç bir yerinde terörün askeri önlemlerle üstesinden gelinebildiği bir örnek yoktur. Meşhur bataklık-sivrisinek ilişkisini hatırlatırım. Bataklık varolduğu sürece sivrisinek olacaktır. Hep birlikte aklımızı kullanalım ve o bataklığın nasıl kurutulacağına kafa yoralım. Hiç kimsenin, bu ülkenin hiç bir vatandaşını Kürt, Ermeni veya bilmem ne diye hakir görmeye hakkı yok. Yukarıda bir arkadaş, "bir ermeni öldü diye ayaklananlar 15 askerimiz ölünce nerede" gibilerinden birşeyler söylemiş. Herhalde nerede oldukları konusunda kendisinin bir fikri var ama bunlar yanlış sözler. Yurtsever ol, milliyetçi ol, vatandaş ol, ne olursan ol ama önce insan olacaksın. Bu işte çifte standart olmaz. Kim olursa olsun, masum bir insanın kanı akıtılmamalı. Sen ona üzüldün, buna üzülmedin diye birşey yok. Başkalarının aklınıza hükmetmesine izin vermeyin.
Şimdi ülkemiz bir maceraya daha sürükleniyor. Sanki Kuzey Irak'a gireceğiz, şip şak terörü kurutacağız. Keşke o kadar basit olsa. Ben kendi adıma gencecik delikanlıların pisi pisine, kalleşçe öldürülmesine bir son verecek her türlü insani çözüme razıyım. Asıl olan bu çözümü bulmak. Benim de içim acıyor ama maalesef ışık göremiyorum. Saygılar.
[/QUOTE]

elbette herkese saygılıyız zaten alt komşumuz kürtse yan komşumuzda ermeni vs.. saygılı olmasak aynı iş yerinde çalışıp aynı yerde yaşamayız benim anlatmaya çalıştığım o tepkiyi gösteren insanlar şimdi ne yapıyolar çok üzüldüler de dünya bağlantılarını kesip olaylardan bi haber mi yaşıyorlar şehitlerin hiç bir önemi yok mu niçin bu gençleri şehit edenler yakalandıklarında mahkemeye çıktıkları zaman sanki o katillerin hakkı ellerinden alınmış gibi davranılıyor...

problem burada arkadaşlar.

hiç kimse ölmesin herkesin sonuçta ailesi, sevenleri var ama hiç kimse vatan toprağı üzerinde oyun oynamasın buna alet olmasın  

Ben bir Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olarak herkese  ve her düşünceye saygılıyım ama hiç bir kimse de benim vatanımı tehdit edenlere karşı durmama engel olamaz. Düşünceler ve saygılar misak_ı milli sınırlarına dayandığında biter bu bu kadar ha beğenmiyorum diyen varsa da  ne demeye bu sınırlar içinde yaşar niçin bu sınırların nimetlerinden faydalanır
yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: 2003 Business

İleti guvenxoca » 11 Ekm 2007, 01:56

ne kürt ten ne ermeniden dost olmaz,benim 15 tane kardeşimi şehit eden şerefsizler adiler soysuzlar benim için değersizdir,öldürülmelidir...
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fyyaman » 11 Ekm 2007, 02:02

bence kendimizi o kadar küçümsemeyin derim,kimsenin Türkiye ile savaşa girmeye gücü yetmez...Bu abd  bile olsa...ancak 3-5 i yan yana gelecek de öyle...biz arap milleti değiliz ki kendimizi teslim edelim Irak gibi...Bakın filistine  adamlar taşla savaşıyo...Birazda iyi tarafından bakın derim
fyyaman
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Yalçın YAMAN
Nereden: Bursa
Arabanız: Octavia

İleti yexplorer » 11 Ekm 2007, 02:09

TÜRK GENÇLİĞİ birinci vazifesindeClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClap
yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

İleti ali » 11 Ekm 2007, 08:04

beni korkum abd nin savaş açması falan değil. savaş açsaydı şimdiye kadar çoktaaaan açardı. ırak a değil, türkiye ye açardı. adamlar o kadar salak değil. türkiye yi içten yıkmak istiyor. bir zamanlar sağcı-solcu kavgası vardı. aynı milletin insanları birbirlerini öldürdüler. bir hiç uğruna. şimdi de türk-kürt kavgası çıkarmaya çalışıyorlar. başarıyorlar da. başaramıyorlarsa söyleyin. hem de çok iyi başarıyorlar. asıl tuzak bu işte. türkiyeyi ancak böyle yıkarlar. emellerine yavaş yavaş ulaşıyorlar. bu konuda uyanık olup tuzağa düşmemek lazım.
ali
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti trifaze » 11 Ekm 2007, 15:30

[quote="suppiluliuma"]Arkadaşlar, ben de bir şeyler yazmak gereğini hissettim. Öncelikle buradaki herkesin yurdunu sevdiğinden şüphem yok, onun için umarım doğru anlaşılırım. Bu konu çok hassas bir konu, neden-sonuç ilişkilerini iyi tespit etmek gerekir. Öyle hamasi, duygusal çıkışlarla bir yere varılmaz. Önce PKK ve Kürt kavramlarını birbirinden ayıracaksınız. Yoksa burada hemen hemen herkesin varlığı konusunda mutabık olduğu, bu terör olaylarını pompalayan dış güçlerin bölücülük oyununa gelmiş olursunuz. Bu da barışın iyice uzaklaşması anlamına gelir. Yer yüzünün hiç bir yerinde terörün askeri önlemlerle üstesinden gelinebildiği bir örnek yoktur. Meşhur bataklık-sivrisinek ilişkisini hatırlatırım. Bataklık varolduğu sürece sivrisinek olacaktır. Hep birlikte aklımızı kullanalım ve o bataklığın nasıl kurutulacağına kafa yoralım. Hiç kimsenin, bu ülkenin hiç bir vatandaşını Kürt, Ermeni veya bilmem ne diye hakir görmeye hakkı yok. Yukarıda bir arkadaş, "bir ermeni öldü diye ayaklananlar 15 askerimiz ölünce nerede" gibilerinden birşeyler söylemiş. Herhalde nerede oldukları konusunda kendisinin bir fikri var ama bunlar yanlış sözler. Yurtsever ol, milliyetçi ol, vatandaş ol, ne olursan ol ama önce insan olacaksın. Bu işte çifte standart olmaz. Kim olursa olsun, masum bir insanın kanı akıtılmamalı. Sen ona üzüldün, buna üzülmedin diye birşey yok. Başkalarının aklınıza hükmetmesine izin vermeyin.
Şimdi ülkemiz bir maceraya daha sürükleniyor. Sanki Kuzey Irak'a gireceğiz, şip şak terörü kurutacağız. Keşke o kadar basit olsa. Ben kendi adıma gencecik delikanlıların pisi pisine, kalleşçe öldürülmesine bir son verecek her türlü insani çözüme razıyım. Asıl olan bu çözümü bulmak. Benim de içim acıyor ama maalesef ışık göremiyorum. Saygılar.
[/QUOTE]

kimsenin akliniza hukmetmesine izin vermeyin ? pardonnn
trifaze
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti loveskoda » 11 Ekm 2007, 15:46

[quote="octa"]beni korkum abd nin savaş açması falan değil. savaş açsaydı şimdiye kadar çoktaaaan açardı. ırak a değil, türkiye ye açardı. adamlar o kadar salak değil. türkiye yi içten yıkmak istiyor. bir zamanlar sağcı-solcu kavgası vardı. aynı milletin insanları birbirlerini öldürdüler. bir hiç uğruna. şimdi de türk-kürt kavgası çıkarmaya çalışıyorlar. başarıyorlar da. başaramıyorlarsa söyleyin. hem de çok iyi başarıyorlar. asıl tuzak bu işte. türkiyeyi ancak böyle yıkarlar. emellerine yavaş yavaş ulaşıyorlar. bu konuda uyanık olup tuzağa düşmemek lazım. [/QUOTE]

ClapClapClapClapClapClapClap

BU FİKRE KATILMAMAK ELDE DEĞİL....
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yexplorer » 11 Ekm 2007, 18:27

[quote="skoda-auto"][quote="octa"]beni korkum abd nin savaş açması falan değil. savaş açsaydı şimdiye kadar çoktaaaan açardı. ırak a değil, türkiye ye açardı. adamlar o kadar salak değil. türkiye yi içten yıkmak istiyor. bir zamanlar sağcı-solcu kavgası vardı. aynı milletin insanları birbirlerini öldürdüler. bir hiç uğruna. şimdi de türk-kürt kavgası çıkarmaya çalışıyorlar. başarıyorlar da. başaramıyorlarsa söyleyin. hem de çok iyi başarıyorlar. asıl tuzak bu işte. türkiyeyi ancak böyle yıkarlar. emellerine yavaş yavaş ulaşıyorlar. bu konuda uyanık olup tuzağa düşmemek lazım. [/QUOTE]

Fikir güzel ama bence abd yada başka bir güç TR yıkmak istemez konumu gereği. düşünelim bir kere Tr yok olura şu anki topraklar üzerinde farklı farklı devlet yada oluşumlar meydana gelecek bu da kontrol altında tutulmak istenilen bir bölge için hiç de akılcı olmaz. abd tek başına bu sınırlara hakim olamaz kaldı ki ırak da başaramadı ama bu ülke sınırları içinde kendi isteklerini yerine getiren yönetimler olduğu sürece hiç bir haikmiyet sorunu olamz yapması gereken yönetime mesaj vermek  gerisi kolay. bu noktada Türkiyeyi yıkmak bölmek gibi bir oluşum içine sokmazlar abd nin yaptığı bölge kendi çıkarlarını gözetmek için her istediğini yapacak ve başka kuvvetlere boyun eğecek kadar güclü bir ülke olsun ancak abd ye karşı koyamayacak kadar da güçsüz olsun bu şekilde olursa suya sabuna dokunmadan hakimyeti devam eder ülkede

sürekli konuşulur mailler gelir yer altı kaynları hakkında petrol bor vs niçin çıkaramıyoruz ekonomi düzelip kendi başımıza hareket edemeyelim diye zaten bunu maden yasası ile kendi çıkarları doğrultusunda düzenlediler uyanık olalım
yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

İleti ali » 11 Ekm 2007, 18:37

sen de haklısın. güçlü bir türkiye işine gelmez. abd ye göre türkiye ne güçlensin ne de batsın. kendi iç meseleleriyle uğraşıp durmaktan başını kaldıramasın. bu pkk bitse başka bir mesele çıkartacaklar türkiye nin başına. su uyur düşman uyumaz demişler.
ali
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti umutkubat » 11 Ekm 2007, 23:20

abd doğuda kendi kuklası olan bir kürt devleti kurarak burada mevcut olan petrol boru hatlarımızıda ele geçirmek istiyor,ayrıca bölgede bir kürt devleti kurarak Türkiye'yi Orta Asya'dan biraz daha uzaklaştırmak istemekte.Tabi bu kurulacak kürt devleti bir tampon bölge oluşturacak ve abd'nin doğalgaz ve petrol zengini iran'a uzun vadede yapacağı  operasyonda Türkiye'yi bölgeden uzak tutmak isteyecektir.Abd'yi fazla küçümsememek lazım,adamlar her attığı adımın 10,20,50 yıl sonra getireceği sonuçları ince hesaplarla belirliyorlar,herhangi bir olumsuzluk durumunda bir b planları mevcut.Ülkemizde'de hükümetlerin sistemli bir biçimde plan yapmaları ve atacakları adımın 10,20 sene sonrasını görmesi lazım.bizi öyle dıştan yıkmaya kimsenin gücü yetmez arkadaşlar,kimse'nin bizimle savaşmaya cesaret edeceğini sanmıyorum,hadi teknolojisi gelişmşi olabilir ama kara harekatı düzenlenmeden başarı şansı zayıftır bu nedenle bizi içten bölmeye çalışacaklar.Türk'ü,kürdü,Laz'ı Çerkez'i birbirine kırdırmaya çalışıyorlar.böyle oyunlara gelmemek lazım,Türkiyebir an önce dişini göstermelidir.ABD'nin Irak'a malzeme akışını sağlayan İncirlik üssü ve Habur sınır kapısı bir an önce kapatılmalıdır.pkk köp..klerini tepesine binilmelidr.

umutkubat
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Ankara
Arabanız: 2014 Octavia Elegance 1.6 TDI DSG

İleti 37skoda37 » 12 Ekm 2007, 00:51

savaş kaçınılmaz!!!

şavaştan ziyade ben en çok üzüldüğüm konu 15 şehit verilmesine rağmen bi hırant  kadar TÜRK ASKERİNE önem verilmemesi...hükümet;hırant dink konusunda o kadar hassaski bi ismail türütün parcasını bile ciddiye alıyorlar.vatan için verilecek kurban çok...!!!hükümettekilerin kendi çocukları şehit olsa daha farklı olur!!!!bunlar benim düşüncem.aslında düşüncelerim bu kadarla değil ama siyaset;ince mevzu!
37skoda37
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti derude » 12 Ekm 2007, 03:11

GEÇMİŞTEN ADAM HİSSE KAPARMIŞ... NE MASAL ŞEY!
BEŞ BİN SENELİK KISSA,YARIM HİSSE Mİ VERDİ?
TARİHİ TEKERRÜR DİYE TARİF EDİYORLAR;
HİÇ İBRET ALINSAYDI, TEKERRÜR MÜ EDERDİ?

M. Akif ERSOY

Dün: Osmanlının batılalılaşma ıslahatları çerçevesinde; tanzimat-ıslahat fermanı, I. ve II. meşrutiyet ile azınlık hakları, insan hakları,adalet, demokrasi, anayasacılık.... gibi kavramların aleyhte osmanlıya dayatılması (örn. ıslahat fermanı ile birikte azınlıklar Osmanlı vatandaşından bile daha ayrıcalıklı hale gelmiştir.)>>>>Bugün: Türkiyenin avrupalılaşma isteği çerçevesinde kopenhag kriterleri, avrupa birliği uyum sürecinde çıkarılan yasalar vs...

Dün: ermenilerin özellikle rusya-ingiltere tarafından organize edilmesi  ile ermeni komitacıların türk köylerini basıp yaptığı katliamlar>>>>>>>>>Bugün: pkk nın işbirlikçilerinden aldığı destek ile doğu ve güneydoğuda yaptığı katliamlar

Dün: ingilterenin 1878 e kadar çıkarları gereği Osmanlı toprak bütünlüğünü koruma siyaseti izleyip -ki bu siyaset tamamen iç meselelerle zayıf tutup güçlenmesine izin vermemeye dayalıdır- 1878 ten sonra bundan vazgeçip Rusyayla işbirliği yapması ve Osmanlı topraklarını işgale başlaması>>>>Bugün: abd nin şu an çıkarları gereği  müttefikim dediği Türkiyeyi oyalaması bir taraftan pkk ya verdiği destek ile Türkiye nin ne birden çökmesini istemeyişi ne de güçlenmesine fırsat vermeyişi (pkk desteği  ve ermeni yasa tasarısı kabulu bunu açıkca ortaya koyar) ama abd nin 1878 i ne zaman olur, Türkiye den ne zaman vazgeçer onu tarih gösterecek.........

derude
CLASSIC
CLASSIC

ÖncekiSonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir