Formanımı sattım

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Formanımı sattım

İleti Promet » 04 Arl 2015, 22:58

Merhaba arkadaşlar üzerinde çok emeğim olan yavaş yavaş topladığım 93 formanı sattım. şimdi 32500 e dizel araç bakıyorum ama line ve albea dışında pek seçenek göremedim. sizinde bu konuda fikrinizi alabilir miyim?

Promet
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Sezai SEZEN
Nereden: Kırklareli
Arabanız: Forman

İleti SKDFORMAN » 05 Arl 2015, 00:39

32.500 e seçenek cok.
bi yakınım 407 satıyo dizel. Full bakımlı değişensiz 29bin istio çok az yakıyo
Yine dizel secenegini kaldırırsan honda civic trv 2005 makyajlı alabilirsin. Ş.içi 15 kuruş yakıyo. Motor şahane. TRV turbo gibi. sanayiye gitmez bakım yapar binersin.
Toyota corola 2005 makyajlı kasalar şahene araçlar
Citroen C4 dizel vs.
Nissan primeralar ve başka modellerde şahane.
95 üstü Mersedes bile alabilirsin bakımlı.
Wolswagen pasat tdı vb.
Hyundai Era dizel 1.5(çok tutuluyor, linea 1.3 mtj.ten bana göre motoru daha iyi)
Seçenek cok yani :)
Esas 15-20 bin arası araç yok. O yüzden Formane devam edioz biz :)

Bide geçenlerde primera 2000 model makyajlı kasa kaçırdım. Araç çok temizdi. Piyasası 20bin civarı.. Ama piyasası pek yok nissanın. Alıp almamakta tereddütte kaldım. Uzun süre biecekseniz japon düşünebilirsiniz km düşük. Ama benim gibi bi kaç yıl biner satarım derseniz bilemem. Bende bu yüzden kararsız kaldım.

Bu arada 2000 model üstü makyajlı 1.6. primeralar hakkında bilgi sahibi olan varmı.
Bu araçlar 2000 model sonrası makyajlanmış ama yılın ilk yarısı makyajsız kasanın motorunu kullanmış. Daha sonra yeni motora geçmiş. Aradaki farklar nelerdir vs..???
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Nereden: Ankara
Arabanız: Forman LX

İleti Promet » 05 Arl 2015, 20:39

İlginiz için teşekkür ederim :) civic trv derken hangi modeli kastettiğinizi anlamadım. Aslında 5 6 yıl sorun çıkarmayacak gibi kullanabileceğim bir araç düşündüğümden dolayı 2011 düşük km li linealara bakıyordum. Bana 32,500 seviyesinde alınabilecek en makul araç bu geliyor.Aslında istanbul bize çok yakın ama Trakyada istanbul araçları pek hoş karşılanmıyor satarken zor oluyor, birde citroen ve nissan burada tutulmuyor pek. hyundai eralar linealara göre biraz daha km yapmış oluyor bu fiyata. Off çok kararsızım bu konuda.... :shock:
Promet
CLASSIC
CLASSIC

İleti skodaizm » 05 Arl 2015, 21:35

Emektar Forman kaça gitti? İnşallah değerine gitmiştir ki; üzerine koyup alacağınız araç size uygun gelsin.

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti Promet » 05 Arl 2015, 22:42

Acikcasi satmak istediğim zaman satamadim. Beklemedigim bir zamanda hic dusunmuyorken satmayi birden satma karari aldim ve 5250 ye verdim. Bana gore degeri 6bin yapardi ama trakyada kalas diye tabir edebileceğim reno 12 yada toroslardan baskasi yalan bu bolge icin. Kaportada ufak iki adet pas vardi, motor silindir kapagi, debriyaj, direksiyon kutusu, suspansiyon takozlari ve denge kolu takozlari, sofor cami krikosi sifirlariyla degistirmistim, vites kolunda bosluk var diye alt vites kolunu tornalatmistim, elektrik aksami zaman zaman tekleme yapiyordu sigorta kutusu perisan haldeydi elektrikci olduğum icin kendim hallettim sifir gibi oldu :) yani kisa surede cok is yaptım bu aracla bir defa yolda kalmadim ama klima olmamasi bezdirmisti beni niyetine girdim sattim bende. Km 165bine cok yakindi
Promet
CLASSIC
CLASSIC

İleti SKDFORMAN » 06 Arl 2015, 00:08

Promet yazdı:İlginiz için teşekkür ederim :) civic trv derken hangi modeli kastettiğinizi anlamadım. Aslında 5 6 yıl sorun çıkarmayacak gibi kullanabileceğim bir araç düşündüğümden dolayı 2011 düşük km li linealara bakıyordum. Bana 32,500 seviyesinde alınabilecek en makul araç bu geliyor.Aslında istanbul bize çok yakın ama Trakyada istanbul araçları pek hoş karşılanmıyor satarken zor oluyor, birde citroen ve nissan burada tutulmuyor pek. hyundai eralar linealara göre biraz daha km yapmış oluyor bu fiyata. Off çok kararsızım bu konuda.... :shock:

TRV nedir yaw , VTEC demek istemişim civic 2005 model ciivarı işinizi görür fakat yaşadığınız il ve koşullarını bilemiyorum. Ankarada bile parça sorunu çıkabiliyo bazen. Parça bulamama değilde uyumluluk, usta sıkıntısı vs.

Linea kötü araç değildir. Ama Era da değil. Bence motor konusunda era başka konularda linea.
Satarken her iki aracıda sorun yaşamassınız. Bu iki araç için kararsız kalmaya değmez. Alır biner beğenmesseniz satarsınız. Diğer araçlar dediğiniz gibi ilinizle alakalı sorun yaratabilir satarken.

Bu arada formani ucuza vermişsiniz. Ben bulunduğum il koşullarında 7.5-8 isterim. Tabi LX modeli 94 model ve bi çok ekstrası da var.
Şimdi 5 bine bakımlı aracı satacaksınız ve onun tam 6.5 katı neredeyse para ödeyip araç alacaksınız. Yani 6.5 tane forman. Piyasa ne tuhaf. Bilmeyen biride sanırki son model Mercedes alıyoz :)
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Arabanız: Forman LX

İleti Promet » 06 Arl 2015, 00:20

Aslında kapalı garajım olsaydı şöyle yapmayı düşünüyordum, şaşeye inene kadar her noktayı sökmek boyayı kazıtıp yeniden boya yaptırıp elektrik aksamı v.s. herşeyi yenilemek istiyordum ama baktımki her parçası yok mesela iç kısımdaki direklerde plastik kaplamaları falan, göstergedeki güneşten çatlayan üst göğüs, arka bagajdaki sağ sol plastik bölümlerin sıfırlarını bulamadım yoksa ciddi ciddi niyetine girmiştim :) sıfırdan koltukların sünger ve kaplamalarını değiştirmek, zemindeki halıfleks, üst tavan kaplaması v.s. aklınıza ne geliyorsa. Toruna bırakmalık bir araç düşünüyordum dede yadigarı diye ama yer olmayınca olmuyor. Sonuçta her şey para değil :) belki bu dediklerim arabanın fiyatının iki katına çıkacaktı ama hayalim böyleydi bu şartlarda gerçekleştiremedim :(
Promet
CLASSIC
CLASSIC

İleti blauzahn » 06 Arl 2015, 00:42

Ben de hyundai era düşünüyorum ama dizel ve benzin konusunda kararsızım. Dizellerde VGT olanlarını tavsiye ediyorlar. Alt devirlerde daha canlı oluyormuş. Gerçi dizel zaten alt devirlerde canlı oluyor ama bende tam inceleyemedim.
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Arabanız: Honda Jazz

İleti Promet » 13 Arl 2015, 00:35

2012 1,3 m.jet line aldım 98binde hasarsız :)
Promet
CLASSIC
CLASSIC

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir