Trafikte en gıcık hareketler

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Trafikte en gıcık hareketler

İleti ali » 16 Oca 2008, 02:04

[quote="umt_d"][quote="abarigandimuti"]Sevgili Arkadaşlar,

Hepiniz de bilirsiniz ki; hanzoluğun, öküzlüğün, terbiyesizliğin, şiddete eğilimin ve bunun gibi birçok pislik huyun cinsiyeti yoktur.

[/QUOTE]

Bunların hepsi erkeklerde var kadınlarda yok hiçirisi =)
[/QUOTE]

kadın sürücüler az da ondan.  erkek sürücüler nadir olsa, hep kadın sürücüler olsa, bakın o zaman saç saça baş başa girenlere... erkekler kadar da saygılı olamazlar. kadınlar arasındaki şiddet çekememezlik, husumet daha fazladır bence.

ali
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ilk aşk » 16 Oca 2008, 02:07

kadın sürücü dedin mi 2 kere düşüncen nede olsa kadın
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Kimberlit » 16 Oca 2008, 02:24

Yaklaşık 3 saat önce gözümün önünde kaz oldu ve bütün suç en öndeki arabayı stop ettiren kadında idi.
Kimberlit
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti zbicer » 16 Oca 2008, 02:30

Kadın-erkek tartışmasına devam etmemek için gıcık olduğum bir olay söleyim ben..
Işıkta ya da trafikte beklerken öndeki arabanın cam suyunun taaa benim arka camıma kadar fışkırması ve tertemiz arabamı batırması Confused
Bu olay üç beş kere geldi başıma ve her seferinde yeni yıkatmıştım arabayı.. O yüzden bu kadar gıcık oldum heralde :)
zbicer
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Kimberlit » 16 Oca 2008, 02:35

Bu kadar fışkırtmasının sebebi bence basit.TongueÖle bi motor koyuyorlarki silecek suyunun deposuna fışkırdımı arka taraftaki arac sürücüleri vaybe aracın silecek motoru bile bu kadar kuvvetli ise kimbilir bu kaputun içindeki motor nasıldır diye düşünsünler diyeLOL
Kimberlit
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti abarigandimuti » 16 Oca 2008, 15:01

[quote="ali"][quote="umt_d"][quote="abarigandimuti"]Sevgili Arkadaşlar,

Hepiniz de bilirsiniz ki; hanzoluğun, öküzlüğün, terbiyesizliğin, şiddete eğilimin ve bunun gibi birçok pislik huyun cinsiyeti yoktur.

Takdir edirsiniz ki, bu tipteki karaktersizler sigortayı attırıyor bizde...

Tamam, bayanların kötü kullananı çok kötü kullanıyor. Tehlike saçanları da var. Amatör bile denemez bazılarına... Keşke hiç direksiyon başına geçmeseler!!!... dedirtiyor bazıları...

Ama ben, ( 18 yıldır sürücüyüm ve 38 yıldır bu dünyadayım ) yukarıda saydığım ve saymayı unuttuğum karakter özelliklerine haiz bir bayan görmedim henüz trafikte...

[/QUOTE]

[/QUOTE]

kadın sürücüler az da ondan.  erkek sürücüler nadir olsa, hep kadın sürücüler olsa, bakın o zaman saç saça baş başa girenlere... erkekler kadar da saygılı olamazlar. kadınlar arasındaki şiddet çekememezlik, husumet daha fazladır bence.
[/QUOTE]

Varsayımlardan değil de, mevcut durumdan bahsetmek daha mantıklı sanırım...

Aksi takdirde, halamızın amcamız olma ihtimalini tartışıyor durumuna düşeceğiz.
abarigandimuti
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Aykan DURAN » 16 Oca 2008, 15:05

[quote="ilk aşk"]kadın sürücü dedin mi 2 kere düşüncen nede olsa kadın[/QUOTE] LOLBig%20smileLOLBig%20smile
Aykan DURAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 16 Oca 2008, 15:49

[quote="Kimberlit"]Yaklaşık 3 saat önce gözümün önünde kaz oldu ve bütün suç en öndeki arabayı stop ettiren kadında idi.[/QUOTE]

O stop edip de yolun ortasında kalan arabanın sürücüsü çok tecrübeli erkek bir sürücü de olabilirdi; önüne bir yaya çıkmış olabilirdi. Peki duramayacak kadar yakın takip edenin hiç mi suçu yok?
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti harbi » 16 Oca 2008, 19:05

E5 te seyir  halınde  trafiğin  yoğun  olduğu  zaman larda  sağın  ve  solun  dolu  ELAMAN gelir  arkandan  habire  sellektör yapar ulan  den......... yololsa bizgideçeğiz.
harbi
CLASSIC
CLASSIC

İleti abarigandimuti » 16 Oca 2008, 19:11

[quote="abarigandimuti"][quote="ali"][quote="umt_d"][quote="abarigandimuti"]Sevgili Arkadaşlar,

Takdir edirsiniz ki, bu tipteki karaktersizler sigortayı attırıyor bizde...

Tamam, bayanların kötü kullananı çok kötü kullanıyor. Tehlike saçanları da var. Amatör bile denemez bazılarına... Keşke hiç direksiyon başına geçmeseler!!!... dedirtiyor bazıları...

Ama ben, ( 18 yıldır sürücüyüm ve 38 yıldır bu dünyadayım ) yukarıda saydığım ve saymayı unuttuğum karakter özelliklerine haiz bir bayan görmedim henüz trafikte...

[/QUOTE]

[/QUOTE]

[/QUOTE]

Varsayımlardan değil de, mevcut durumdan bahsetmek daha mantıklı sanırım...

Aksi takdirde, halamızın amcamız olma ihtimalini tartışıyor durumuna düşeceğiz.
[/QUOTE]

Konuyu pekiştirmek için...
abarigandimuti
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti suppiluliuma » 16 Oca 2008, 20:22

Kaldırıma paralel park halinde hanımın işten çıkmasını bekliyorum. Bir araba önde bir servis minibüsünün rahatlıkla park edebileceği genişlikte bir yer var. Ablam Sorento'suyla oraya park etmeye çalışıyor ama kafadan ... LOL Giriyor, çıkıyor bir türlü olmuyor. Aha demeye kalmadan öndeki arabanın arka tamponuna giriyor. Abla bundan sonra uğraşmaktan vaz geçiyor ve arabayı o şekilde bırakıyor. Arkası 1 metre yola taşmış vaziyette ve park ettiği alanda 3 metrelik bir boşluk. Öndeki araba mı? Abla umursamıyor, herhalde eş-dostun arabası olsa gerek. Seyrederken çok eğlendim.
suppiluliuma
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti serdar89 » 16 Oca 2008, 20:54

[quote="ilk aşk"]kadın sürücü dedin mi 2 kere düşüncen nede olsa kadın[/QUOTE]

benim eşimde arac kulanıyor ama direksyonu 9:15 degil tek el kullanır :)) birde kemer takmaz:)) kolduk geride dir en uyuz olduğum isee sarı yanar yanmaz kornaya asılmak geçen birini indim dövüyordum.!! süre var istanbulda 5 saniye kaldı yeşilee Kerhaneci kornaya basıoo indim aractan baslan it oğlu it dedim cocuk birde eğliyet varmı yokmu belli değil kaçtı sağ şeriten :))) :@
serdar89
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 16 Oca 2008, 23:23

park etme özürlü desen bayan, kaldırma özürlüsü desen bayan, (istop ettirmeden kaldıranlar da sonuna kadar basıyor ondan), ya işte sürüyorum da yokuşlarda kaldıramıyorum diyen bayan, motordan zırnık çakmayan bayan...

kazaya az karışan yine bayan... çünkü sebebiyet verip yollarına devam ediyorlar haberleri bile olmuyor...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti yonetici » 16 Oca 2008, 23:44

[quote="hakanerdogan"]kazaya az karışan yine bayan... çünkü sebebiyet verip yollarına devam ediyorlar haberleri bile olmuyor...
[/QUOTE]

Suç onlarda değilki h(k)ocalarında.  Ne zaman bir erkek bir bayana araba kullanmayı öğretse kadın sorar "yoldada şöyle şöyle olursa ne yapıcam" adam "sen aldırmazsın yoluna devam edersin" telkininde bulunuyor. Kardeşim sen öyle mi yapıyorsunda bayana öyle öğretiyorsun kendi yaptığın gibi öğretsene.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti hakanerdogan » 16 Oca 2008, 23:51

ya bide bayanlarda şöyle bir şey var;

arabayı boş park alanında bir iki ileri geri hareket ettiriyorlar tesadüfen, kendilerini otomobil kullanabiliyor zannediyorlar.

ben 9 yaşımdan beri babamı ağzım açık seyrediyorum, sürüşünü falan, 10 yaşımda beni oturttu o koltuğa tek başıma. hala acemiyim diyebilirim.

trafikte faşırdamak en hızlı gitmek herkesi geçmek iyi şöforlük değil. bunu da belirtmek lazım ama trafikte çok dikkat edip akışı yavaşlatmak da kötü.

park etmeye çalışan bir bayan görüp de kafayı yememek imkansız.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti erdinc » 17 Oca 2008, 01:53

http://www.youtube.com/watch?v=uKYkZzJD ... ets/sf.swf

bayan muhabbetlerine son nokta inanılır gibi değil,bzm apartmandada vardı böyle bi tane o ne zaman parktan cıkıcak olsa ben cama koşardım o kadar eğlenceli olurdu ki onu izlemek saatlerce ugrasırdı en basit manevrayı yapmak için ama başaramazdı tabii ki,arabalara zarar vermeye başlayınca bnde izlemeyi bıraktım,herşey bi yana inanılmaz iyi araba kullanan bayanlarda var ama istisnalar kaideyi bozmaz...
erdinc
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 17 Oca 2008, 12:51

İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

Önceki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir