skoda superb mi opel astra mı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

skoda superb mi opel astra mı

İleti Thenarut » 13 Şub 2016, 12:46

Arkadaslar merhaba 2009 yilindan beri fabia comfort kullaniyorum gayet memnunum ama artik degisme vakti geldi 2 secenek arasinda kaldim 2016 m9del 0 km opel astra edition mu yoksa 2012 50 60000 km de full skoda superb mi siz olsaniz hangisini tercih ederdiniz

Thenarut
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Anıl Turan
Nereden: Aydın
Arabanız: Skoda fabia

İleti fthpl » 13 Şub 2016, 13:27

merhaba, sıfır araba alma imkanınız var ise Astra tabiki tercih edilebilir. Sonuçta 4 yaşında bir araç yerine 0 sizin siftahı yapıcağınız belkide ömürlük arabanız olur.

Sonuçta opel kötü bir marka değil :) Ben olsam sıfır astra yada polo-golf ayarı segmentte araç alırdım.
Kullanıcı avatarı
fthpl
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Fatih PALA
Nereden: İzmir
Arabanız: 93 Favorit 135l

İleti AhmetH » 13 Şub 2016, 18:32

Fiat aegea
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti mustklc » 13 Şub 2016, 20:29

İkisi de sınıfları farklı araçlar. suberb ile ancak insignia karşılaştırılabilir. 2012 suberb eski kasa olsa da donanım, konfor ve yol tutuş olarak her türlü astrayı ezer. astranın tek artısı sıfır olması olabilir.
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti teksamet » 14 Şub 2016, 01:08

AhmetH yazdı:Fiat aegea

bu ne vasat bir arabadır yaaaa,

sadece 1.6 multijet 16v 120 hp motoru iyi tüm sınıflardaki en yüksek güce sahip motordan birisi,

vw ve ford grubunda bile bu tork ve hp değerlerine ulaşabilen motor yok, opel ve hyundaı de var diye biliyorum.

yakıt tüketim değerlerine bişey diyemeyeceğim,
teksamet
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ünal tek
Nereden: Ankara
Arabanız: roomster

İleti teksamet » 14 Şub 2016, 01:12

Thenarut yazdı:Arkadaslar merhaba 2009 yilindan beri fabia comfort kullaniyorum gayet memnunum ama artik degisme vakti geldi 2 secenek arasinda kaldim 2016 m9del 0 km opel astra edition mu yoksa 2012 50 60000 km de full skoda superb mi siz olsaniz hangisini tercih ederdiniz

tabiki superb,

neden mi

opel almanyanın tofaşı gibi düşünün en alt segment üreticilerinden birisi, o eski kasa vectralardan millet ne çekti beee,
opel servislerinin kısa sürede zengin olmasının tek neden bunlardı,

hatta geçenlerde ınsıgnıa haberlere de çıkmadımı, adam aracı stop edip markete girmiş çıkmış bi daha çalıştıramamış, ne servisler gelmiş gitmiş araç çalışmamış yetkili servis bile çözemedi, adam en son arabayı çalıştırana anahtarı vereceğim diyordu, çıldırmış herif.

o yüzden E segment superb den şaşma derim.
teksamet
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ünal tek
Nereden: Ankara
Arabanız: roomster

İleti akutcu44 » 14 Haz 2016, 17:59

0 km ASTRA alacağına SKODA RAPID sedana bir bak derim kardeş.
bütceni yazarsan sana yol gösterbiliriz.
gerçekten arabaya arabaya binmek istiyorsan skoda gurubu araçlara bin test et duruşuna kalkışına gidişine bagajına içinin ferahlığına donanımlarına bir bak o zaman anlarsın güzel insan.
bende 1.2 TSİ DSG ŞANZIMAN Sedan SKODA RAPID Aldım. uzun süreli yakıt tüketimim 5.9 a düştü hemde benzinli ve kastırmadan kafama göre kullandığım halde.
tabi bu benim tercihim
sana fikir vermesi için denemeni öneririm
istersen bu aracın dizel seçenekleride var onlarda hem ekenomik hem servisi pahalı değil her açıdan güzeller.
üstüne üstlük vidasına kadar WOLKSWAGEN.
akutcu44
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: favo yyold bırakmaz
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: favorit 1.3

İleti lestat » 15 Haz 2016, 11:24

öncelikle nasıl bir arabaya ihtiyacınız var ona karar verin.
superb sınıfı olarak farklı evet; ama büyük araba her zaman iyidir diyemeyiz.
Fazla yakar, hantaldır, park ve dar sokaklarda sıkıntı çıkartır. Ama uzun yolda tadından yenmez.

bu arada sizin bahsettiğiniz astra sedan J kasa mı yoksa yeni k kasa hatcback mi. bence k kasa ise karşılaştırabilirsiniz. ama j kasa ise bırakın süperb daha mantıklı bir tercih çünkü sıfır olsa dahi üretim bandına 2009da girdi o araç dolayısıyla teklonojisi belli.
dediğim gibi en iyisi nasıl bir araç istediğinize karar verin öyle seçim yapın. çünkü ikisi de farklı karakterde araçlar
Kullanıcı avatarı
lestat
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Hakan ÖZLER
Nereden: İzmir
Arabanız: Fabia Elegance

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir