4x4lerin karda avantajları: bir hikaye

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

4x4lerin karda avantajları: bir hikaye

İleti loveskoda » 16 Ekm 2007, 23:42

4x4 SUV tarzı araçları gereksiz buluyoruz ancak bir çok yerde iki çekişli otomobillere avantaj sağlıyorlar...

Mesela karda....Confused

Bir gün kar yağmış ve binamızın önündeki dik yokuş buz tutmuştu.Big%20smile

Akşam vakti yokuşta birsürü araba birikmişti. Umutsuzca patinaj yapıyorlardı.Cry

Yardım olsun diye arkadaşla gidip birkaçını yitiyorduk.Smile Sonra arkamızdan bi bayanın kullandığı Yeni Grandvitara geldi.Shocked

Biz arabayı kenara alana kadar durup bekledi. Daha sonra bizim virajlı yokuşu hiçbirşey olmamış gibi çıktı ve yoluna devam etti.LOL

İşin en iyi yanı Grandvitarada ne kar lastiği ne de zincir vardı.Wink

Bayan gaza bastı, araba dört tekerleğin de çeyrek tur patinajı ile kalkış yapıp gitti.

O günden beri Grandvitara hayali kuruyorum Skoda' nın yanısıra.

LOLLOLLOLLOL

Sizin de böyle bir anınız var mı?LOL

loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 16 Ekm 2007, 23:44

1985 te çok sert bir kış olmuştu sahilde 1,5 m yakın kar vardı. babam 4X4 1951 model wıllys kamyonetimizin önüne greyder bıçağı görevini görecek kapı gibi bir şey bağlamış ve yolu açmıştı.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti anchor » 16 Ekm 2007, 23:48

elbette onden arkanın yukunu cekmekmı kolay yoksa arkasıyla desteklememekmı
anchor
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti loveskoda » 17 Ekm 2007, 00:00

Adamın biri kışın arabasının üstüne ufak bi kardan adam yapmış gidiyodu....LOLLOLLOLLOL
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti integraL » 17 Ekm 2007, 00:01

ya bi kere pederin emektar taurus yokuşta inat yapmıştı yol buzlu zincir takmayı falanda bilmiyoruz zinciri tekerleğin altına veriyodum tabi peder içerden onu oyle bunu boyle yap diye yırtıyor kedini arabayı 200 metrelik yokuştan her seferinde yarım metre yarım metre çıkardık yaklaşık 3 saat sürmüştü hiç unutmam aklımda yer etmiş bir anımdır
integraL
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti PERTT » 17 Ekm 2007, 00:02

[quote="skoda-auto"]Adamın biri kışın arabasının üstüne ufak bi kardan adam yapmış gidiyodu....LOLLOLLOLLOL[/QUOTE] cocuk ruhluuTongue
PERTT
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti loveskoda » 17 Ekm 2007, 00:03

[quote="integraL"]ya bi kere pederin emektar taurus yokuşta inat yapmıştı yol buzlu zincir takmayı falanda bilmiyoruz zinciri tekerleğin altına veriyodum tabi peder içerden onu oyle bunu boyle yap diye yırtıyor kedini arabayı 200 metrelik yokuştan her seferinde yarım metre yarım metre çıkardık yaklaşık 3 saat sürmüştü hiç unutmam aklımda yer etmiş bir anımdır[/QUOTE]

LOLLOLLOLLOLLOLLOL

Ben olsam o 3 saat boyunca zinciri takmaya çalışır, öğrenirdim...LOLLOLLOL

Yanlış anlamayın espiri yapıom.LOLLOL
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 17 Ekm 2007, 01:18

bizim evin yakınlarında dik bir yokuşta karlı yolda mercedes vito kalmıştı..ben ise fabia ile gülerek çıkmıştım :)

geçen sene uludağa çıktık şirketçe..herkes kendi aracıyla gitmişti..çıkarken kar yoktu..herkez zincirsiz çıktı..dönüşte bi kar başladı görmelisiniz :D tabi 2 tane fabişte kar lastiği var sadece :) bir tanede kamyonette zincir vardı.tabi dönüşte yollar tamamen kar doldu..bizim millet rampada kaldı.toplamda 8 araçtık.2 tane fabiş hariç rampayı rahat çıkan olmadı..ben ise güle oynaya çıkmıştık ..ee kar lastiği ile çok rahat olmuştu..hatta dönüşte uludağ yolundan inen hummer araçlarında olduğu konvoya sol çekmiştim hiç unutmam :D
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti loveskoda » 17 Ekm 2007, 01:25

Helal....Thumbs%20Up
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 17 Ekm 2007, 01:28

bizde erzurumdayken orduevine kar pikniğine gidecektik. bi aile dostu da bizimle gelecekti. onlarda doğan slx, bizde 0 km broadway vardı. orduevinin girişi biraz rampaydı. haliyle buz da vardı.

bizim R 9 çıktı, park ettik döndük bi baktık ayhan amcalar aşağıdan el sallıyor. gelemediler haliyle.

sebep, R 9 önden çekişli, devirli ve hafif. doğan arkadan itişli, ağır.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti sainz » 17 Ekm 2007, 14:13

2001 yılındaki kışta Jeep Grand Cherokee 5.7 Limited kullanmıştım ve mecburen bir ara sokağa girmek sorunda kalmıştım ve sokak aynen buz pisti gibiydi. şanzımanı 4L konumuna aldım ve zerre kadar kayma olmadan o yaklaşık 150 metrelik buz pistine dönmiş sokağı zerre kadar kaymadan geçmiştim.
Önceki sene de yokuşun başında durup sağa sola bakınan bir salak yokuştan çıkan arabaları durdurmuştu. Favorit' le biz de durduk ama kalkışımız asfalt zeminmiş gibi oldu ve tekrar hareket ettik. Dönişte diğer araçlar hâlâ orada cebelleşiyorlardı ve tabii ki onları durduran salakla akraba olmak üzereydiler.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir