Siyasi görüşler ve üslup!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Siyasi görüşler ve üslup!

İleti suppiluliuma » 17 Ekm 2007, 11:43

Arkadaşlar, daha önce de belirtmiştim tekrar ediyorum: bu forum şimdiye kadar gördüklerim içinde en düzeyli olanlardan bir tanesi. Sadece otomobil değil güncel olan herhangi bir konu da konuşulabiliyor ve bu iyi bir şey. Forumda yeni sayılırım ama katıldığım günden bu yana beni çok rahatsız eden bir durumla karşılaşmadım. Bu anlamda herkese teşekkür ediyorum.
Ben çok sesliliği savunan birisiyim. Sonuçta herkesin dünya görüşü aynı olamaz, önemli olan bir arada yaşayabilmek. Farklı görüşlerin karşılıklı saygı çerçevesinde, kavga etmeden tartışılması güzel bir şey.

Yanlız rahatsız olduğum bir şey var, bunu genel olarak belirtmek istiyorum: burada özellikle güncel konular tartışılırken, doğal olarak siyasi eğilimler ortaya çıktığında kullanılan bazı terimler ve imza olarak kullanılan sloganlar yukarıda anlatmaya çalıştığım "saygı" ortamına zarar veriyor. "Benden olmayana yaşama hakkı tanımam" tarzı bir ideolojik kültürün altında kalırsak, tartışmanın filan bir anlamı yok. Ben bu forumda şimdiye kadar yazılarını gördüğüm hiç kimsenin gerçekte bu yapıda olduğunu düşünmüyorum. Onun için bu sözlerim şahsi alınmasın lütfen. Kaldı ki burası sloganların yarıştırılacağı bir forum olmasa gerek. Bilmiyorum yanlış mı düşünüyorum arkadaşlar? Eğer yanlış düşünüyorsam söyleyin ben de gardımı ona göre alayım. Yok eğer hak veriyorsanız ne yapacağınızı da bilirsiniz.

Herkese saygılar.

suppiluliuma
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fabialife » 17 Ekm 2007, 12:38

yazdıklarınızın tümüne sonuna kadar katılıyorum. 12 eylül öncesi ortamını yaşamış bir insanım. o zamanlar farklı görüşlerin zenginlik olduğunu kavrayamayan ve karşısındakilere gereken saygı ve hoşgörüyü gösteremeyen insanlar 12 eylül sonrası ya hapishanelerde yada dışarıda hidayete ermişcesine bir araya gelerek dost olabildiler, medenice tartışabildiler. tabi onca kan ve gözyaşı dökülüp ülkemiz ve demokrasimiz onarılmaz yaralar aldıktan sonra.
özellikle bu günlerde terör belası yüzünden hassas bir dönemden geçiyoruz ve  yüreğimiz yanıyor.

halkımızın hassasiyeti ve tepkisi patlama noktasına gelmişken ulus olarak hepimiz daha sağduyulu ve sakin olmak zorundayız. çünkü yine  ülkemizde içerideki vatan hainleri ile dış mihraklarca eskiden seyrettiğimiz oyunların yeni versiyonları oynanmakta ve ülkemiz yeni belaların içerisine çekilmek istenmektedir.

tabiki bu ülke, bu bayrak hepimizin ve gerektiğinde canımızı hiç düşünmeden veririz  ama bugün birlik günüdür,

lütfen daha sakin daha sağduyulu  daha mantıklı ,daha saygılı ve anlayışlı olalım hep beraber
fabialife
CLASSIC
CLASSIC

İleti yonetici » 17 Ekm 2007, 12:56

Hayrola yine birşeyler olduda haberim mi yok?
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti suppiluliuma » 17 Ekm 2007, 13:47

[quote="?"]Hayrola yine birşeyler olduda haberim mi yok?[/QUOTE]

Hayır direkt bir durum yok, sadece mükemmeliyet peşindeyiz LOL
suppiluliuma
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti suppiluliuma » 17 Ekm 2007, 13:50

[quote="suppiluliuma"][quote="?"]Hayrola yine birşeyler olduda haberim mi yok?[/QUOTE]

Hayır direkt bir durum yok, sadece mükemmeliyet peşindeyiz LOL
[/QUOTE]

Şaka bir yana, özellikle örnekleme yapmadım, genel konuştum ama bazı arkadaşların altta çıkan imza mesajları çok hoş durmuyor kanımca.
suppiluliuma
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 17 Ekm 2007, 13:50

İşin içine siyaset, politika girdiği zaman tadı kaçıyor, nitekim geçen seçimlerle ilgili konuda bir sıkıntı olmuştu.

irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti hakanerdogan » 17 Ekm 2007, 14:00

[quote="irfant"]

İşin içine siyaset, politika girdiği zaman tadı kaçıyor, nitekim geçen seçimlerle ilgili konuda bir sıkıntı olmuştu.

[/QUOTE]

ve ben sizi hiç siyasi görüş belirtirken görmedim, öle bişey yazarken rastlamadım İrfan hocam. Dikkatimi çekmedi değil. Yani böle düşündüğünüzü anlamıştım.

Tadı kaçıyor ama yazmadan da olmuyor öle bi şey görünce. Siz en iyisini yapıyorsunuz.

Helal...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti yonetici » 17 Ekm 2007, 14:05

[quote="suppiluliuma"]
Şaka bir yana, özellikle örnekleme yapmadım, genel konuştum ama bazı arkadaşların altta çıkan imza mesajları çok hoş durmuyor kanımca.
[/QUOTE]

Özel mesajla ihbarda bulunun hangi imzalar mesela? Henüz gözüme ilişmedi ama böyle bir durum varsa müsade etmek istemem.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi

İleti irfant » 17 Ekm 2007, 14:08

[quote="hakanerdogan"][quote="irfant"]

[/QUOTE]

ve ben sizi hiç siyasi görüş belirtirken görmedim, öle bişey yazarken rastlamadım İrfan hocam. Dikkatimi çekmedi değil. Yani böle düşündüğünüzü anlamıştım.

Tadı kaçıyor ama yazmadan da olmuyor öle bi şey görünce. Siz en iyisini yapıyorsunuz.

Helal...
[/QUOTE]

Herkesin bir siyasi görüşü, dini, mezhebi var. Yerli yabancı çok sayıda foruma üyeyim. Siyaset vb. konular hep sorun çıkarmıştır. Ben de hep uzak dururum forumlarda, zira kimseyle yok yere sürtüşmek istemem.  Embarrassed
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 17 Ekm 2007, 14:11

[quote="irfant"][quote="hakanerdogan"][quote="irfant"]

[/QUOTE]

Helal...
[/QUOTE]

Herkesin bir siyasi görüşü, dini, mezhebi var. Yerli yabancı çok sayıda foruma üyeyim. Siyaset vb. konular hep sorun çıkarmıştır. Ben de hep uzak dururum forumlarda, zira kimseyle yok yere sürtüşmek istemem.  Embarrassed
[/QUOTE]

+1000

adamı boşuna hoca yapmıyorlar LOLLOL

ya bide bi şey soracağım, yani cevaplarsanız sevinirim, öğretim üyesi diye geçiyorsunuz, üniversitede mi çalışıyorsunuz, bide en çok merak ettiğim branşınız nedir?
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti irfant » 17 Ekm 2007, 14:16

İstanbul Üniversitesi'nde öğretim üyesiyim. Branşım endüstriyel mikrobiyoloji...  Tongue

irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti suppiluliuma » 17 Ekm 2007, 14:17

[quote="?"][quote="suppiluliuma"]
[/QUOTE]

Özel mesajla ihbarda bulunun hangi imzalar mesela? Henüz gözüme ilişmedi ama böyle bir durum varsa müsade etmek istemem.
[/QUOTE]

En iyisi herkesin kendi anlayışına bırakalım, ihbara filan gerek yok. Zaten göze çarpan bir şey yoksa ben aşırı hassaslık göstermişim demek ki Smile Duyarlılığınız için teşekkürler.
suppiluliuma
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 17 Ekm 2007, 14:20

heheh resimde görmüş olduk Big%20smile

yardımcı doçent doktor ünvanınızı da öğrenmiş olduk.

teşekkür ederim.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti irfant » 17 Ekm 2007, 14:24

[quote="hakanerdogan"]heheh resimde görmüş olduk Big%20smile

yardımcı doçent doktor ünvanınızı da öğrenmiş olduk.

teşekkür ederim.
[/QUOTE]

Rica ederim  Smile
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti aytekin041 » 17 Ekm 2007, 19:42

imzamdan rahatsız  olan varsa sölesin ben bu günlerde  özellikle yazdım ...
     kimseyi rahatsız etmek istemem 
aytekin041
CLASSIC
CLASSIC

İleti lazianke » 17 Ekm 2007, 19:46

[quote="irfant"]İstanbul Üniversitesi'nde öğretim üyesiyim. Branşım endüstriyel mikrobiyoloji...  Tongue

[/QUOTE]
linke baktım.sizin gibi bir üye ile aynı forumda olduğum ve aynı markayı paylaştığım için gururluyumClap
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti AV-2006 » 17 Ekm 2007, 19:48

Bir başka forumda buna benzer bi konuda görüşümü bildirdim.Tepkiler aynen şöyleydi: RTÜK müsün,sansürcümüsün,demokrasi yok mu?vs.vs.Bu yüzden Censored

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan murat bilgin
Nereden: Ankara
Arabanız: fabia

İleti lazianke » 17 Ekm 2007, 20:26

çok şükür bizde hiç bir siyasi konu ciddi bir gerilim oluşturmadı. bu bizim site geleneğimiz haline geldi gibi. geleneği bozanı yazımızla bozarız olur biter...
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

Sonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir