Bu nasıl adalet sistemi?Daha doğrusu sistem nerde?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Bu nasıl adalet sistemi?Daha doğrusu sistem nerde?

İleti kabasakal » 22 Ekm 2007, 15:47

Arkadaşlar size başıma gelen bir olayı anlatayım.Angry

Cuma günü arcım park halinde iken 34 UA 7530 Plakalı Ford Transit (Çok özür dileyerek) ŞEREFSİZ aracıma çarpıp kaçtı.Oradaki esnaf arkadaşlar sağolsun plakasını almışlar.Hemen karakola telefon açıp bir ekip gönderip rapor tutmakarını istedim.Şahidim olduğnuda söyledim.Fakat onlar bunun olamıyacağını, pazartesi Trafik Mahkemesine gitmem gerektiğini söylediler.Bu gün trafik mahkemesine gittim.Bana söyledikleri şu;

--Dilekçe yazın ama bunun masrafları 200-250 YTL tutuyor.Kasko şirketleride bunun geri ödemesini yapmıyabiliyor.

Şaşırdım kadımShocked... Arabayı kendim yaptırsam o kadar tutar zaten. Neyse ben hemen GARANTİ Kaskoyu aradım.Durumu anlattım.Onlarda bana;

--Geri ödeme yaparız ama polis raporu gerekiyor.dediler.

Bende karakola gittim.Komserin yanına çıktım durumu anlattım.Oda yapacağı birsey olmadığını bana RESMİ GAZETEyi göstererek anlattı.Araçlardan biri olay yerinde olmayınca rapor yazamıyorlarmış.

Kasko şirketini yine aradım.Durumu anlattım.Onlarda yapabilecekleri birşey olmadığını Kaskomu bozmam gerektiğini söylediler.

8 / 12 / 2007 de kaskom bitiyor ve tekrar yaptırdığımda eğer bozmazsam 240 Ytl indirim alıyorumConfused.Bende 8 / 11 e kadar bekleme kararı aldım.

Sonradan şunu öğrendim.Mahkemede dosya açsa idim yapan kişininde suçu kabul etmesi gerekiyormuş.

İşin özü şu arkadaşlar : BÖYLE DURUMLARDA YAPANIN YANINA KAR KALIYOR.ADALET RESMEN CEZAYI SİZE KESİYOR.EĞER KAZADA SUÇLU İSENİZ MİĞDENİZ DE BUNU KALDIRIYORSA KAÇIN...Angry

kabasakal
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kabasakal » 22 Ekm 2007, 15:48

kabasakal
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fabialife » 22 Ekm 2007, 15:58

[quote="kabasakal"]

Arkadaşlar size başıma gelen bir olayı anlatayım.Angry

Cuma günü arcım park halinde iken 34 UA 7530 Plakalı Ford Transit (Çok özür dileyerek) ŞEREFSİZ aracıma çarpıp kaçtı.Oradaki esnaf arkadaşlar sağolsun plakasını almışlar.Hemen karakola telefon açıp bir ekip gönderip rapor tutmakarını istedim.Şahidim olduğnuda söyledim.Fakat onlar bunun olamıyacağını, pazartesi Trafik Mahkemesine gitmem gerektiğini söylediler.Bu gün trafik mahkemesine gittim.Bana söyledikleri şu;

--Dilekçe yazın ama bunun masrafları 200-250 YTL tutuyor.Kasko şirketleride bunun geri ödemesini yapmıyabiliyor.

Şaşırdım kadımShocked... Arabayı kendim yaptırsam o kadar tutar zaten. Neyse ben hemen GARANTİ Kaskoyu aradım.Durumu anlattım.Onlarda bana;

--Geri ödeme yaparız ama polis raporu gerekiyor.dediler.

Bende karakola gittim.Komserin yanına çıktım durumu anlattım.Oda yapacağı birsey olmadığını bana RESMİ GAZETEyi göstererek anlattı.Araçlardan biri olay yerinde olmayınca rapor yazamıyorlarmış.

Kasko şirketini yine aradım.Durumu anlattım.Onlarda yapabilecekleri birşey olmadığını Kaskomu bozmam gerektiğini söylediler.

8 / 12 / 2007 de kaskom bitiyor ve tekrar yaptırdığımda eğer bozmazsam 240 Ytl indirim alıyorumConfused.Bende 8 / 11 e kadar bekleme kararı aldım.

Sonradan şunu öğrendim.Mahkemede dosya açsa idim yapan kişininde suçu kabul etmesi gerekiyormuş.

İşin özü şu arkadaşlar : BÖYLE DURUMLARDA YAPANIN YANINA KAR KALIYOR.ADALET RESMEN CEZAYI SİZE KESİYOR.EĞER KAZADA SUÇLU İSENİZ MİĞDENİZ DE BUNU KALDIRIYORSA KAÇIN...Angry

[/QUOTE]

haklısın arkadaş, bizim memlekette kanunlar hırsızın, arsızın lehine çalışır.

zamanında sağlanamayan adalet adalet  olmadığına göre paran , dayın, gücün yoksa dürüst  adama bu memlekette adalet madalet yoktur.!
fabialife
CLASSIC
CLASSIC

İleti BaTeRRiiSStt » 22 Ekm 2007, 15:58

Benımde eskı aracıma kapının onunde park halındeyken carpıp kacmıslardı.. Komsular plakasını almıslar hemen polıs cagırdım tutanak tuttu 1tane sahıtin ıfadesını aldı ve gerısı kaskoya kaldı. Polısın olay yerıne gelmemesı çok ilginç.
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti kabasakal » 22 Ekm 2007, 16:09

[quote="BaTeRRiiSStt"]Benımde eskı aracıma kapının onunde park halındeyken carpıp kacmıslardı.. Komsular plakasını almıslar hemen polıs cagırdım tutanak tuttu 1tane sahıtin ıfadesını aldı ve gerısı kaskoya kaldı. Polısın olay yerıne gelmemesı çok ilginç.[/QUOTE]

Komserin yanına kadar çıktım Adam bana resmi gazeteyi gösteriyor.Bende çok şaşırdım açıkçası delirdim Adamın yanına kar kaldığı için...AngryAngryAngry
kabasakal
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 22 Ekm 2007, 16:26

Zorunlu trafik sigortasının bu tür durumlar için ayrılmış bir fonu var. Bence mahkeme masrafları dahil olmak üzere bu fon zararı tazmin edecektir. Ayrıca 200-250 YTL masraf çıkacağını sanmıyorum tam olarak doğru kaynaklardan mı bilgi aldınız?

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti kabasakal » 22 Ekm 2007, 16:46

[quote="?"]

Zorunlu trafik sigortasının bu tür durumlar için ayrılmış bir fonu var. Bence mahkeme masrafları dahil olmak üzere bu fon zararı tazmin edecektir. Ayrıca 200-250 YTL masraf çıkacağını sanmıyorum tam olarak doğru kaynaklardan mı bilgi aldınız?

[/QUOTE]

Bu Fiyat bilgisini 5. Sulh Ceze Mahkemesinden aldım.Zaten Kafadan bunu söylüyorlar " 200-250 Masraf çıkar."
kabasakal
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti loveskoda » 22 Ekm 2007, 21:08

Ben birine çarpsam vicdanım rahat etmez. Asla kaçmam. Bunun hırsızlıktan farkı yok. Transit sürücüsü dolaylı olarak hırsız. Angry
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti magistra » 22 Ekm 2007, 22:18

önceliklen geçmiş olsun kabasakalkardeşim biz gözümüzden sakındığımız araçlara milletin çarpıp kaçması çok koyuyo,geçen hafta pazartesi kırmızı ışıkta beklerken sağımdaki özel halk otobüsü kalkış yaptı ve sol arkasını benim sağ ön çamurluğa sürttü çamurluk içeri girdi bide çizik var adamın arkasından ne kadar selektör yaptımsada durmada bende hemen polisi aradım ppolis gecikti tanıdık bi kaç polis arkadaş vardı aradım anlattım karakola git dediler aldım yanıma iki tane avukat karakola gittim plakayıda verdim trafik otobüsü yakalamış içindeki yolcularıda indiripi karakola getirdi adam anlaşma yoluna gitti ve aracımı yaptırdım,benim bildiğim bu tür vakalarda sürücünün beyanı önemlidir ona göre tutanak tutulur burda böyle işliyo kanun ama senin başına gelenler gerçekten talihsizlik
magistra
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti aytekin041 » 23 Ekm 2007, 00:55

elimizden geçmiş olsun demekten başka bişey gelmiyor maalesef
aytekin041
CLASSIC
CLASSIC

İleti kabasakal » 23 Ekm 2007, 00:59

[quote="serdar89"]akp o. ç hee yanış olmasın:D:D snde söyle bnce dene YALANDAN KİMSE ÖLMEZZ:D[/QUOTE]

Big%20smileBig%20smileBig%20smileBig%20smile Yapamıyorum bi yapabilsem Big%20smile
kabasakal
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti loveskoda » 23 Ekm 2007, 01:24

[quote="kabasakal"][quote="serdar89"]akp o. ç hee yanış olmasın:D:D snde söyle bnce dene YALANDAN KİMSE ÖLMEZZ:D[/QUOTE]

Big%20smileBig%20smileBig%20smileBig%20smile Yapamıyorum bi yapabilsem Big%20smile
[/QUOTE]

Yampayın da zaten... Yalan söylersek bizler, o transit sürücüsünden farkımız kalmaz...

Kaybedeceğiniz en son şey doğruluk ve dürüstlüğünüz olsun...

Saygılarımla....
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 10TOPRAK » 23 Ekm 2007, 12:41

Angry Plaka belli model belli,geriye birtek karşılık vermek kalıyo;gördümmü hiç açımam hiç....
10TOPRAK
CLASSIC
CLASSIC

İleti kabasakal » 23 Ekm 2007, 14:13

[quote="10Y@ĞMUR"]Angry Plaka belli model belli,geriye birtek karşılık vermek kalıyo;gördümmü hiç açımam hiç....[/QUOTE]

Bu gün plakasından adresini öğreneceğim.Ve polisede söylediğim gibi ;

--İnsanların neden olayları kendilerinin halletmeye çalıştıklarını daha iyi anladım...
kabasakal
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BaTeRRiiSStt » 23 Ekm 2007, 14:34

senı polıs yanlıs yonlendırmıs oyle seymı olur.. polısın tutanagı olmadan nasıl kasko halledıcek senın ısını ? bir arkadas anlattı 2005 aralık ayında arabasına vurup kacmıs bırı plakası bellıymıs, polıs gelmıs tutanak tutturmus polıs ıfade alıp (sahıtle beraber) gerekenı yaparız bulup sizi ararız demısler , 2005 aralıkdan berı hala haber yok polısten :) cocugunda kaskosu olmadıgı ıcın kendı yaptırdı arabasını .. gülermisin, ağlarmısın..
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti kabasakal » 23 Ekm 2007, 14:58

[quote="BaTeRRiiSStt"]senı polıs yanlıs yonlendırmıs oyle seymı olur.. polısın tutanagı olmadan nasıl kasko halledıcek senın ısını ? bir arkadas anlattı 2005 aralık ayında arabasına vurup kacmıs bırı plakası bellıymıs, polıs gelmıs tutanak tutturmus polıs ıfade alıp (sahıtle beraber) gerekenı yaparız bulup sizi ararız demısler , 2005 aralıkdan berı hala haber yok polısten :) cocugunda kaskosu olmadıgı ıcın kendı yaptırdı arabasını .. gülermisin, ağlarmısın..[/QUOTE]

Malesef oluyor...Angry  polis resmi gazeteyi gösteriyor direkt.Masanın üstüne yapıştırmışlar.Gerekli bölümüde işaretlemişler.Yapacak birşeyimiz yok diyorlar...
kabasakal
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti serdar89 » 23 Ekm 2007, 18:08

o zaman tek care o plakalı aracı gördügün zaman dövücen :D bana benim taktigi dene hemen kuzu oluoolar hemen soru sorular sana CAY?? die:DD:D:D:D:D:D:
serdar89
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti serdar89 » 23 Ekm 2007, 18:09

sen bize ver plakayıı gören dövsün:D VER oo aracın plakayıı berki görürüzz:D
serdar89
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir