yönetici kardeş lafım sana

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

yönetici kardeş lafım sana

İleti aaras95 » 26 Ekm 2007, 15:54

Bu konunun forumdan kaldırılma zamanı geldi bence...Amaca hizmet etmeyen gereksiz bir tartışma sürüp gidiyor...

aaras95
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 26 Ekm 2007, 15:58

[quote="gbasara"]şehitlerimiz konusunda arkadaşımızın mail bilgisini yazması ilk tepki olarak,

yöneticinin bunun kimlik bilgilerini toplamaya yönelik olduğu düşüncesi ile uyarması

normal....

yüz yüze konuşulsa gerginlik olmayacak bir konu belki ama burada sormak istediğim, kimlik bilgilerini almaya yönelik olan bu tür uygulamalar iyi değilse neden kendi sitemize giriş için "kimlik no" uygulamasını istiyoruz?!

bu tür kişiler web'e klavye girişi ile yapılan her türlü bilgiye ulaşma şansına -casus programlar ile- sahipler..

hem kimlik no dediğimiz bence mail adresinden daha da riskli birşeydir. çeşitli parasal sahtekarlıklarda çok rahat kullanılıyor...

[/QUOTE]

Bahsi geçen site TC Kimlik No alıyor diye değildi tepkimiz. Muhtemelen doğru ad soyad ve cinsiyet bilgisini içeren mail adreslerini toplayıp e-marketing amaçlı olarak kullanılacak. Hatta daha fazla paranoyaklaşırsanız iş gizli bir fişleme operasyonunun parçası olarak bile değerlendirilebilir. Tc kimlik no meselesine gelince bu konudaki bilgileriniz doğru değil. TC kimlik no gizliliği bulunmayan bir bilgi olup vergi numarası olarak kullanımı kararlaştırılmıştır. Konu ile ilgili olarak 3 SERİ NO'LU VERGİ KİMLİK NUMARASI GENEL TEBLİĞİ linkine bakılabilir. Ayrıca biz sistemizin veritabanında Tc Kimlik No bilgisini geriye döndürülmesi mümkün olmayan bir algoritma ile şifreleyerek saklıyoruz. Yani veritabanını açan birisi bu numaraların orijinalini doğrudan göremez.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti dgngogo » 27 Ekm 2007, 10:20

adem tartışmıyacaksan tartışmaya katılmaya bilirsin.........ozaman ileri derecede bilgisayar uzmanıyım diyorsun yönetici kardeş ozaman sen bi site kur.... ve ilk defa senin sitende duyuyorum neden öteki siteyi kuranlar bilmiyorlarmı yani ozaman kampanya başlat o sitenin sahtekarlar darafından kuruldugunu söyle bildigin şeyleri toplumu biliştirme anlamında kullan be ben siteye girfigimde ne t. c nosu nede mail adresimi verdim sadece isim soy isim yaşadıgım şehir saten yaşadıgım yerle dogum yerim farklı.. birde bayrak konusuna gelince ben sadece tepki anlamında söyledim bayrak asmanında şehide bir faydası yok ama milli kardeşligi yani
 birlikteligi körüklüyo manevi olarak birleştiriyor sadece bunu söylemek istedim sitede  kimsenin bayrak asmaya laf ettigi yok saten olamazda.birde fatih kardeş var  fatih yaşın küçük sen git kız peşinde koş sen araçların arkasında kısa donla koşarken biz hakkaride şemdinlide bitliste köpek avlıyorduk hadi güzelim

dgngogo
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ali » 27 Ekm 2007, 12:30

ilgili sitede mail adresi ve kimlik no'su veriliyor muydu, verilmiyor muydu? sadece ad, soyad, cinsiyet mi veriliyordu. söylemleriniz farklı. şu siteyi bir göremedik gitti.
ali
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti slamy » 27 Ekm 2007, 12:31

[quote="dgngogo"]biladerler ne oldugunu bilmem şöyle vaya böyle peki araçlara siyah kurdele takılmasının ne faydası var salı ve çarşamba sesziz eylem yapıldı herkez siyah giydi akşam 21:30 millet sokkakta lambalar açıp kapanıyor arabalar 4 leri yakıp korna çalıyorlar peki bunların ne faydası var onuda söyleyuin bilelim bu bir tepki kimi bagırır kimi çagırır kimi aglar kimi
 duvarı yumruklar kimi içer hepsinin ortak noktası t e pk i d i r
[/QUOTE]

SONUÇ ????
slamy
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti slamy » 27 Ekm 2007, 12:33

[quote="octa"]tüm tepkiler türk milleti adına faydalıdır. çünkü tepkisiz kalmak korkaklık işaretidir ve teröre cesaret verir. halkımız da artık bıktı. ne olacaksa olsun diyor. savaşılacaksa savaşalım. tepki şart.[/QUOTE]

Gider bayrağını alr evine arabana asarsın. Sokaklara çıkar yer kırmızı gök beyaz yürürsün ama adını soyadını yazıp yolladığın site belki türkiyede bile değil...
slamy
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti slamy » 27 Ekm 2007, 12:36

[quote="gbasara"]şehitlerimiz konusunda arkadaşımızın mail bilgisini yazması ilk tepki olarak,

yöneticinin bunun kimlik bilgilerini toplamaya yönelik olduğu düşüncesi ile uyarması

normal....

yüz yüze konuşulsa gerginlik olmayacak bir konu belki ama burada sormak istediğim, kimlik bilgilerini almaya yönelik olan bu tür uygulamalar iyi değilse neden kendi sitemize giriş için "kimlik no" uygulamasını istiyoruz?!

bu tür kişiler web'e klavye girişi ile yapılan her türlü bilgiye ulaşma şansına -casus programlar ile- sahipler..

hem kimlik no dediğimiz bence mail adresinden daha da riskli birşeydir. çeşitli parasal sahtekarlıklarda çok rahat kullanılıyor...

[/QUOTE]

Mail adresini aldıkları zaman üstelik bunu sen yolladığın zaman onlarda reklam vermek isteyen sitelere senin mail adresini veriyolar. Seninde bu tarz programlara açık olduğunu bildirerek sana gelen her mail üzerinden para kazanıyorlar. Türkiyede yasal örnekleri var. Fikir vermesi açısından www.superteklif.com inceleyebilirsiniz.
slamy
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti dgngogo » 27 Ekm 2007, 12:44

ali favorit bölümüne girersen kapatılmış konuyu görürsün orda var adres
dgngogo
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti slamy » 27 Ekm 2007, 12:44

[quote="dgngogo"]adem tartışmıyacaksan tartışmaya katılmaya bilirsin.........ozaman ileri derecede bilgisayar uzmanıyım diyorsun yönetici kardeş ozaman sen bi site kur.... ve ilk defa senin sitende duyuyorum neden öteki siteyi kuranlar bilmiyorlarmı yani ozaman kampanya başlat o sitenin sahtekarlar darafından kuruldugunu söyle bildigin şeyleri toplumu biliştirme anlamında kullan be ben siteye girfigimde ne t. c nosu nede mail adresimi verdim sadece isim soy isim yaşadıgım şehir saten yaşadıgım yerle dogum yerim farklı.. birde bayrak konusuna gelince ben sadece tepki anlamında söyledim bayrak asmanında şehide bir faydası yok ama milli kardeşligi yani
 birlikteligi körüklüyo manevi olarak birleştiriyor sadece bunu söylemek istedim sitede  kimsenin bayrak asmaya laf ettigi yok saten olamazda.birde fatih kardeş var  fatih yaşın küçük sen git kız peşinde koş sen araçların arkasında kısa donla koşarken biz hakkaride şemdinlide bitliste köpek avlıyorduk hadi güzelim

[/QUOTE]

1- Şehitlerimiz diye ortalıkda nara attığın adamlar benden çok mu büyük ???

2- Sen benim yaşımda kız peşindemi koşuyodun ben hiç koşma gereği görmedim.

3- 20 yaşındayım ve 2007 model KENDİ ADIMA kayıtlı arabam var. O yaşda sen napıyodun ???

4- Evet 20 yaşındayım ama yeri geliyor 3 işde birden çalışıyorum. Senin şimdiki yaşını ve konuşmalarını göz önüne alırsak senin hayatın boşa geçmiş be. 

5- Bildiğim iyi bir huzur evi var dinlenmek istersen .... 

slamy
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti dgngogo » 27 Ekm 2007, 12:51

kardeşim 1977 dogumluyum orat okul lise ve üniversiteyi dışardan bitirdim senin yaşlarındayken ramazanda davulcuyla eve gidiyordum altımda 2008 model 15.88 dizel ful getz marka arabam var şşimdi kardeşime hedi etmek için yumurta kasa honda arıyorum 2000 model varsa alalım izmirde 2 adet erzene mh sinde evim var izmiri bilen varsa sor profosrler sitesi çevresinde kendi adıma baba parası degil birde soroyım tevelütün kaç ben senin yaşıdayken aileme bakıyordum zırtoboz müdürü bitane 2007 mdel araba aldın müdürünmü kalktı izmirde kareksan ekmek fabrikası var git ordan 500 fırın ekmek yede ondan sonra gel baba parası degil alın teri habide askerligini yapta ondan sonra muattap ol
dgngogo
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti slamy » 27 Ekm 2007, 12:53

[quote="dgngogo"]kardeşim 1977 dogumluyum orat okul lise ve üniversiteyi dışardan bitirdim senin yaşlarındayken ramazanda davulcuyla eve gidiyordum altımda 2008 model 15.88 dizel ful getz marka arabam var şşimdi kardeşime hedi etmek için yumurta kasa honda arıyorum 2000 model varsa alalım izmirde 2 adet erzene mh sinde evim var izmiri bilen varsa sor profosrler sitesi çevresinde kendi adıma baba parası degil birde soroyım tevelütün kaç ben senin yaşıdayken aileme bakıyordum zırtoboz müdürü bitane 2007 mdel araba aldın müdürünmü kalktı izmirde kareksan ekmek fabrikası var git ordan 500 fırın ekmek yede ondan sonra gel baba parası degil alın teri[/QUOTE]

Baba parası diyen mi var benim babam yok  bi kere lafını bilde konuş. Karıya kıza caka satmak için 3 iş de birden sabahlara kadar çalışmaz insan. ne yazıldığını iyi oku.
slamy
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti gbasara » 27 Ekm 2007, 13:33

arkadaşlarım,

aynı vatani hisleri aynı ortak söylemlerle paylaşıyoruz hepimiz...

ancak türkçemizin yine o kavgaya yönlendirici direk kelimeleri bizleri amaçsız bir gerginliğe sürüklüyor....lütfen irkilin..

hiç tanışmadığımız halde bunca tartışmalar inanın çok gereksiz. belki tanışsak çok iyi arkadaşlar olabiliriz.

yani kelimelerin sizi sürüklemesine ve hoşgörümüzü bozmasına izin vermeyin..

araçlarımızın modelleri, yaşlarımız, askerlik konuları aramızdaki sevgiler için kriter olmasın. biraz sabır ve hoşgörü rica ediyorum,, lütfen..

gbasara
CLASSIC
CLASSIC

İleti kabasakal » 27 Ekm 2007, 13:37

Arkadaşlar eminim burada kimse sizin 20 yaşında iken ne yaptığınızı merak etmiyordurThumbs%20Down. Lütfen kendi yazdıklarınızı bir düşünün ve kendinizi bu yazışmalarınızı okuyan kişilerin yerine koyun.Siz ne düşünürdünüz.Lütfen seviyemizi koruyalımBig%20smile.

Konu ile ilgilide;

Yönetici arkadaş biryere kadar haklı.konuyu okumuştum ve siteye bende girdim fakat bu tip siteleri tanıdığım için tabiki ismimi ve mail adresimi bırakmadım.Zaten yöneticimiz bu site ile ilgili uyarıyı zaten yapmış.Ve buda çok doğal çünkü üyelerini korumak istiyor....

Ama bence konuyu silmeyip uyarı notunu daha belirgin hale getirse idi konuyu açan arkadaşıda bu kadar üzmemiş olurdu.Sonuçta herkezin kendi hür iradesi.

Bende Güneydoğuda askerlik yapmış biri olarak;

"Hepimiz bu vatanın evladıyız.Hepimiz vatanımız için en iyisini isteriz.Hepimiz bu konuda üzerimize düşen görevi sonuna kadar yaparız...Bu konuda kimsenin şüphesi olmasın..."

Olayları kişisel boyuta indirmeyelim.Çünkü bunun kimseye bir faydası yok!
kabasakal
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fabialife » 27 Ekm 2007, 13:54

[quote="octa"] ilgili sitede mail adresi ve kimlik no'su veriliyor muydu, verilmiyor muydu? sadece ad, soyad, cinsiyet mi veriliyordu. söylemleriniz farklı. şu siteyi bir göremedik gitti.[/QUOTE]

fonunda sayfayı kaplamış bir TÜRK BAYRAĞI nın olduğu bir sitede ad soyad ve email nosu vb.istiyordu. T.C. kimlik nosu istemiyordu. ancak bir gariplik var gibiydi sitede. benim işyerindeki internet ağı çok aşırı yavaş olduğu için ben sadece açılış sayfasını gördüm. 750 kişi yazmış birkaç sayfa okumak istedim ama sayfalar açmadı, hatta bende bir cümle yazıp enterledim. ama sistemin tıkalı olmasından dolayı gidip gitmediğini bilmiyorum. bir müddet sonra çıkar kokusu hiç bilmediğimiz yerlerden mail almaya başlayabiliriz. bu güne kadar böyle sayfanın ortasında gerçek isim soyisim, email numarası vb insanların gerçek bilgilerini isteyen bir site görmedim.
düşündüğüm zaman yönetici ve bazı arkadaşların söylediği gibi artniyetli bir girişim olduğunu zannediyorum.
fabialife
CLASSIC
CLASSIC

İleti fabialife » 27 Ekm 2007, 14:14

[quote="gbasara"] arkadaşlarım,

aynı vatani hisleri aynı ortak söylemlerle paylaşıyoruz hepimiz...

ancak türkçemizin yine o kavgaya yönlendirici direk kelimeleri bizleri amaçsız bir gerginliğe sürüklüyor....lütfen irkilin..

hiç tanışmadığımız halde bunca tartışmalar inanın çok gereksiz. belki tanışsak çok iyi arkadaşlar olabiliriz.

yani kelimelerin sizi sürüklemesine ve hoşgörümüzü bozmasına izin vermeyin..

araçlarımızın modelleri, yaşlarımız, askerlik konuları aramızdaki sevgiler için kriter olmasın. biraz sabır ve hoşgörü rica ediyorum,, lütfen..

[/QUOTE]

hepimiz hassas bir dönemdeyiz, hepimizin içi yanıyor, yıllardır dolduk taşıyoruz. bu vatan hepimizin ve hiçbiriniz diğerimizden daha vatansever değiliz. ama gün birlik olma günü, kendi aramızda çekişmenin ne anlamı var.?
bir isteğimiz yada tepkimiz var ise lütfen daha seviyeli bir şekilde dile getirelim ve tartışalım.
açıklamaları yapılmış, genelde kabul görmüş ve kapanmış bir konuyu tekrar tekrar eşelemenin bir anlamı yok.
lütfen daha sakin, daha seviyeli, sevgi ve saygı sınırları içerisinde, dostça yazalım ve yaşayalım.
fabialife
CLASSIC
CLASSIC

İleti slamy » 27 Ekm 2007, 14:32

[quote="kabasakal"]Arkadaşlar eminim burada kimse sizin 20 yaşında iken ne yaptığınızı merak etmiyordurThumbs%20Down. Lütfen kendi yazdıklarınızı bir düşünün ve kendinizi bu yazışmalarınızı okuyan kişilerin yerine koyun.Siz ne düşünürdünüz.Lütfen seviyemizi koruyalımBig%20smile.

Konu ile ilgilide;

Yönetici arkadaş biryere kadar haklı.konuyu okumuştum ve siteye bende girdim fakat bu tip siteleri tanıdığım için tabiki ismimi ve mail adresimi bırakmadım.Zaten yöneticimiz bu site ile ilgili uyarıyı zaten yapmış.Ve buda çok doğal çünkü üyelerini korumak istiyor....

Ama bence konuyu silmeyip uyarı notunu daha belirgin hale getirse idi konuyu açan arkadaşıda bu kadar üzmemiş olurdu.Sonuçta herkezin kendi hür iradesi.

Bende Güneydoğuda askerlik yapmış biri olarak;

"Hepimiz bu vatanın evladıyız.Hepimiz vatanımız için en iyisini isteriz.Hepimiz bu konuda üzerimize düşen görevi sonuna kadar yaparız...Bu konuda kimsenin şüphesi olmasın..."

Olayları kişisel boyuta indirmeyelim.Çünkü bunun kimseye bir faydası yok!
[/QUOTE]

Yazdığım yazı yanlış biliyorum ama hangi mesajına cevap olarak yazıldığına bakarsan birazda olsa hak verirsin. Adam git kız peşinde koş diyo ya yok böle bişey.  Angry Vatanı seven her insan gençliğine güvenir güvenmek zorundadır da. Çünkü sen askerliğini yapmış, işini gücünü tamamlamışsın. Bundan sonra vatanı korumaya sen gitmeyeceksin askere,ülkeyi yüceltmek için sen çalışmayacaksın çalışamayacaksın. Bunu yapacak olan o ülkenin gençleridir. Ve kendini büyük gören birisi gençliğe git kız peşinde koş diyor. Angry Aklı olan bunu demez ....
slamy
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti slamy » 27 Ekm 2007, 14:42

[quote="slamy"]Yapmayın arkadaşlar orda burda sağa sola adınızı yazarak şehitlere ne gibi bir katkınızın olacağını düşünüyorsunuz. Bu tür işlerden sadece bazı çakalların cebi doluyo sonra ceplerindeki parayla ne yaptıkları mechul. Keske yazılan bir isme karsılık bir türk düsmanı ölse o zaman milletce yazardık her yere adımızı. [/QUOTE]

ve bu büyüğümüzün bu tepkisi yukarıda mesajıma karşılık Confused
slamy
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti dgngogo » 27 Ekm 2007, 14:53

kardeşim 2007 arabamn var diyen sen günde üç iş yapan diyen sen huzur evine git diyen sen şimdiye kadar ne .... yedin diyen sen şlimdimi zoruna gidiyor olaflar niçin söyledigimi biliyorsun çünki hasas zamanda yanlış konuşuyorsun lafı söylüyorsan arkasında durcaksın durmıyacaksan söylemiyeceksin bayrak astık yürüdük falan sonuç ne bigin sonuç gelir kafana dan diye vurur ozamn anlarsın ama iş işten geçmiştir................
farklı olmaya çalışmıyacaksın kendin olcaksın tavşansan kurt olmaya çalışma küçüksen küçüklüğünü bil sevelim...........tabiki bu ülkede sırası gelen her türk yapacak bu kutsal görevi ona şüphem yak bikaç hıyarın dışında (seni kastetmiyorum) ama sen şimdiden ne oldu sonuç dersen işte bu beni korkutur benim degdayken yaşadıgım duyguları bilirmisin anlaya bilşirmisin dagın başında tek başına sigara bile içimezsin yaktınmıydı sigarayı anlınınçaagından yersin kurşunu hiç tek başına sabaha kadar uyumadan düşündünmü ve bunungi bi büsürü şeyler anlamaya çalışma anlaya mazsın çünki yaşlamadın hiç hiç beraber yemek yedigin yattıgın arkadaşının bir sabah görevden dönmeyişine şahit oldunmu kalmışın 2007 model aram var yok şöyle yaptın böyle yaptım kornoa çalınca noluyo diye farklı olmaya çalışıyorsun
dgngogo
Yeni Üye
Yeni Üye

ÖncekiSonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir