Dünyanın En komik kazası

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Dünyanın En komik kazası

İleti loveskoda » 26 Ekm 2007, 13:09

DÜNYANIN EN KOMİK KAZASI

Kazayı geçiren kişi şöyle konuşuyor:

İnşaatın altıncı katındaki işimi bitirdiğim zaman biraz tuğla artmıştı. Yaklaşık 250kg. kadar olduğunu tahmin ettiğim bu tuğlaları aşağıya indirmek gerekiyordu. Aşağıya indim, bir varil buldum, ona sağlam bir ip bağladım, altıncı kata çıktım. İpi bir çıkrıktan geçirip ucunu aşağıya salladım. Tekrar aşağıya indim ve ipi çekerek varili altıncı kata çıkardım. İpin ucunu sağlam bir yere bağlayıp tekrar yukarı çıktım. Bütün tuğlaları varile doldurdum. Aşağı indim, bağladığım ipin ucunu çözdüm. İpi çözmemle birlikte birden kendimi havalarda buldum. Nasıl bulmayayım? Ben yaklaşık 70 kiloyum!

250kg.‘lık varil süratle aşağıya düşerken beni yukarı çekti. Heyecan ve şaşkınlıktan ipi bırakmayı akıl edemedim. Yolun yarısında dolu varille çarpıştık. Sağ iki kaburgamım bu sırada kırıldığını sanıyorum. Tam yukarı çıkınca, iki parmağım çıkrığa sıkıştı. Parmaklarım da bu sırada kırıldı. Bu esnada yere çarpan varilin dibi çıktı ve tuğlalar etrafa saçıldı. Varil hafifleyince, bu sefer ben aşağıya inmeye, varil yukarı çıkmaya başladı ve yolun yarısında yine çarpıştık. Sol bacağımın kaval kemiği de bu sırada kırıldı. Can havli ile ipi bırakmayı akıl ettim. Başımı yukarı kaldırdığımda boş varilin üzerime geldiğini gördüm. Kafatasımın da böyle çatladığını sanıyorum. Bayılmışım, gözümü hastanede açtım.

loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti by wodoo » 26 Ekm 2007, 13:13

komik ama genede gülmemek lazım Stern%20Smile
by wodoo
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre Şahin
Nereden: Ankara
Arabanız: Astra GSİ

İleti yonetici » 26 Ekm 2007, 13:23

Bu hikayeyi MythBusters'da denemişlerdi. Sonucu tam olarak hatırlamıyorum ama mümkün gibi gözüküyordu.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti alwaysloser » 28 Ekm 2007, 13:33

abi geçmiş olsun gerçekten komik ama aksilik işte oldumu oluyor
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti hakanerdogan » 28 Ekm 2007, 13:37

[quote="?"]Bu hikayeyi MythBusters'da denemişlerdi. Sonucu tam olarak hatırlamıyorum ama mümkün gibi gözüküyordu.[/QUOTE]

discoverydeki efsane avcıları bunu denedi, mümkün. bide hazır mythbusters lafı açılmışken, benzin deposuna ateş etmedikleri silah kalmadı, patlamıyor.

yani yakıt deponuza kursun isabet etse havaya falan uçmuyor.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti loveskoda » 28 Ekm 2007, 13:40

O programda suya ateş etme deneyi yapmışlardı... suya ateş ettiklerinde suyun 1 metre aşağısındaysanız en güçlü silah bile sizi vuramıyor...

Mermi suya deyince parçalanıyordu...:)
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 28 Ekm 2007, 13:42

hatta adamlar uçakla giderken cama kuş çarpsa nolur, olayını denemişlerdi. kuş hakikaten çok farklı oluyor uçakla çarpınca.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir