başınıza gelen komik ya da can sıkıcı olaylar

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

başınıza gelen komik ya da can sıkıcı olaylar

İleti aytekin041 » 03 Kas 2007, 17:19

[quote="lazianke"]

yaz tatilinde memleketten istanbula gitiik.ev arkadaşımla istanbulda gençlik kampındayız,burhan felek spor kompleksinde konaklıyorduk. bir gün gezilerin ardından molada doğu bankın orada geziyoruz. bir motor galerisi gördük. arkadaşla motorlar hakkında konuşmaya başladık. o arada arkadaş sordu. abinin motoru nasıl bir şeydi. ben de yamaha tenere 750 felan derken gözüme bizim makinenin benzeri ilişti. bak dedim tam şurada duran motora çok benziyor. hadi göstereyim.yaklaştıkça işte bunun aynı dedim. rengi bile aynı. sonra plakaya bir baktım. bizim motor. koca istanbulda bula bula abimin motorunu misal tutmuşum. tlf açtık. cağaloğlunda işi varmış, galerici arkadaşıymış oraya bırakmış.

[/QUOTE] Big%20smile

aytekin041
CLASSIC
CLASSIC

İleti KASIMPŞALI. » 04 Kas 2007, 22:45

bana bısey olmamıstı kasa saglamdı ama onda hasr vardı bende aranmdımm valahı mınıkk:-)

KASIMPŞALI.
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 25 Kas 2007, 15:17

geçen gün dersaneden çıktım, hemen ileride ışıklar. benim sınıf arkadaşı cem de çıkmış, ışıklarda durdum. geldi yanıma durdu buda. kırmızı yanıyo, bi ikimiz varız. bu cem arkadaşımızda da 2000 model 1.6 focus var.

benim araba dizel diye hep küçümser kendisi. Smile hele 3 silindirli dediğimde, arabadan saymamamaya başladı. neyse bu yanımda bırrrnnn bırrnn gaz veriyo, arabayı sarsıyo. belli ki kapışmak istiyor. benim motor da soğuk cesaret edemiyorum. neyse bende boşta beklerken nasıl kıydım bilmiyorum gazı dayadım yere ısınsın diye baya bi bekledim öyle.

ışık da allahtan geç yanıyo. motor kendine geldi. hafif debriyaj bırakıyom, ileri ileri atlar gibi yapıyo araba, baskıyı ısındırıyom. yarım debriyaj yaptım, 3000 devre sabitledim ışığı bekliyom, focusda kuduruyor yanımda. sarı yandığı gibi debriyajı bıraktım asıldım gaza... kafa sağa sola çekiyor... çat 2  ledim kökledim, baktım anaaaa bu geride kaldı, heralde 3 te geçer beni dedim. 3 ledim kökledim, hız 100 var, 4 ledim kökledim, TDI motor alev saçıyor ama... kaputu kırıp silindirler fışkıracak... 120 var hızım ama aramızda 3 metre falan var ben öndeyim, yol rampaya sardı, farkı açtım....

açık açık 1.6 benzinli focusu 3 silindirli 1422 cc lik ve 1276 kg lik fabiayla yedim!!!

ertesi gün, ya hakan senin araba feci kaçıyomuş yaa... dedi.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti guvenxoca » 25 Kas 2007, 20:19

1276 kg?????
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 25 Kas 2007, 20:34

[quote="guvenxoca"]1276 kg?????[/QUOTE]

şöfor+boş ağırlık. yani ben ve arabam. Smile
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti trakyalı » 26 Kas 2007, 00:28

dersini almıştır umarım,ben skodanın kötü imajına değil neticeye bakarım, arkadaşlar arabalarımızın performansı gerçekten çok iyi değilmi..!
trakyalı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ali » 26 Kas 2007, 00:33

ford öyle çok kaliteli arabalar üretmiyor arkadaşlar. vasat araba üretiyor. türkiye de olanlar en azından öyle..
ali
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 26 Kas 2007, 01:48

benim amacım ders vermek değildi ama arabamı ezip duruyodu çaktırmadan, bende 1 kereliğine böyle bi olaya kendi kendime izin verdim...

1.4 TDI PD 80 hp motor, gerçekten inanılır gibi değil, arabamın bir tek motoruna hastayım. düşük viteslerde inanılmaz devirleniyor, otobanda sol şeridi sorunsuz kapatıyor. hiç zorlanmadan 175-180 vuruyor. zorlasan 200 e dayarsın, biraz risk ve arabaya acımamak gerekiyor.

kaputu açıyorum, diyom yav Allah Allaaahhh... bu ufacık 3 bardak kadar silinidir, nası uçuruyo 1.25 tonluk kütleyi... hemde çok az yakıyor...

şaşırıp şaşırıp kalıyom... yapanın elini öpmek lazım...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hakanerdogan » 27 Kas 2007, 00:50

arkadaşlar bu eryamanın girişindeki ışıklarda tekrardan bir drag olayına girdim Big%20smile çok abartmıyorum, sakin trafik kalkış kapışması, ışık yandıktan sonra otoban gibi boş yol, bi tehlikesi yok.

ışıklarda bekliyorum sol yanıma 0 km cillop gibi bir focus TDCI durdu bu sefer. bende CD değiştiriyom, torpidoya uzandım sol ayağım hafif debriyajdan kaçtı araba ileri atlar gibi oldu.

yanımdaki focuscu beyefendide bunu bir kapışma sinyali olarak algılamış olmalı ki gaza asılmaya başladı, bende bi deniyim şansımı dedim...

neyse yeşil yandı start aldık, 1 viteste sadece benden bir kapı boyu önde, 2. viteste yine aynı şekilde... 3 viteste benim tampon onun depo kapağının oralarda, 4 te açtı farkı kayboldu gitti... ben 120 idim o yok oldu LOL

1.4 TDI 1.6 benzinli yiyo ama 1.6 TDCI yiyemiyor... Big%20smile  ama teknik verilerine baktım çok çok güçlü bir motor, yine iyi dayanmışım Big%20smile
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ali » 27 Kas 2007, 00:54

bana da sık sık böyle şeyler yapan oluyo. ama ben şeytana uymuyorum. beyefendi beyefendi sürüyorum.
ali
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 27 Kas 2007, 00:55

[quote="octa"]bana da sık sık böyle şeyler yapan oluyo. ama ben şeytana uymuyorum. beyefendi beyefendi sürüyorum.[/QUOTE]

ya normal trafikte falan hayatta yapmam zaten, ayrıca arabaya az yaktırma uzmanı sayılırım hiç işim olmaz ama, dizel TDCI görünce bi deneyelim dedim.

etütten çıkmışım yollar bomboş in cin top oynuyo zaten gecenin bi vakti...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti loveskoda » 27 Kas 2007, 00:55

[quote="hakanerdogan"]
1.4 TDI 1.6 benzinli yiyo ama 1.6 TDCI yiyemiyor... Big%20smile  ama teknik verilerine baktım çok çok güçlü bir motor, yine iyi dayanmışım Big%20smile
[/QUOTE]

O kadar dayanman mucize...Clap Sonuçta 1.6 TDCİ 109hp, 240nm tork...

Yani teknik açıdan çok çok üstün dizel motor...
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 27 Kas 2007, 00:57

tabi yav, 4.vitese kadar bi boy bile açamadı...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ilk aşk » 27 Kas 2007, 01:22

ilk arabamda 131 şahinde bilmediğimden dolayı çalışır vaziyetteyken yağ eksikmi diye bakmıştım . yağ çubuğunu çıkarır çıkarmaz esnafların camı mahvolmuştu . acemilik işte
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti by wodoo » 27 Kas 2007, 01:32

arkadaşlar benimde başımdan geçen bir olayı sizlere anlatmak istedim...
bizim favonun direksiyonu eskimişti ve bende direksiyon simidi almaya gittim neyse direksiyon simidini aldım renkli bişey olmasın istedim siyah aldım etrafındada gri desenler var alev desenleri.Direksiyon simidini getirdim direksiyona taktım güzel oldu sonra bizim arkadaşlarla bindik arabaya yenimi aldın fln diye sordular güzelmiş filan dediler bende dedim yan tarafındada alev deseni var ona bakın...LOLben şoför direksiyonunda olduğum için vede alev deseni olduğunu bildiğim için bakmadım ve arkadaşlar baktılar kendi aralarında gülmeye başladılar noldu dedim bide sen bak dediler baktımki ne göriyim bizim alev deseni kadın deseniymiş ama normal kadın deseni değil... (anlayan anladı LOL ) o zamandan beri bana hep 'sapık skodacı' diyolar LOL (siz siz olun aldığını herşeyi iyi kontrol ederek alın bakın bizim alev deseni bile ne çıktı LOL milletin maskarası oldukLOL )
by wodoo
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre Şahin
Nereden: Ankara
Arabanız: Astra GSİ

İleti magistra » 28 Kas 2007, 02:28

bu akşam ışıkta bekliyorum abimde yanımda biraz pimpiriklidir yanımıza 2007 model bi toledo yanaştı adam tam bir artis arabayada xenon far takılı hava basıyo resmen baktım ara gazı  veriyo kapışmak istiyo benimde canım burnuumda bahane arıyom çatacak yer adamı indirip dövsem abimin dilinden kurtulamıyacam her neyse gerçeği söylemek gerekirse benim octi lpg li diye ve otomatik vites diye kapışmak istemedim şansımıza çok tenha bi yoldaydık saatte epey geç yeşiil yandı fırladım adam lan kafa kafaya gidyoruz ben gazı kökledikçe bu geriide kaldı en son bi baktım epey bi mesafe araya girdi en son bekledim yetişsin diye gelldi pencereyi açtı tek dediği laf şu baba büyüksün koptum resmen :)) ama abimdende bi araba laf yedim oda cabası
magistra
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ali » 28 Kas 2007, 12:11

baba büyüksün   lafını belki sana değil, octi ye söylemiştir.
ali
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti magistra » 28 Kas 2007, 14:50

octi kardeş orasını bilemem ama tamam araba kuvvetli olmalı ama şoför iyi kullanmadımı isterse uçak olsun biraz kulanmaktada marifet vardır
magistra
Yeni Üye
Yeni Üye

ÖncekiSonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir