başınıza gelen komik ya da can sıkıcı olaylar

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

başınıza gelen komik ya da can sıkıcı olaylar

İleti hakanerdogan » 19 Arl 2007, 18:20

demin etimesguttan geliyorum çevre yolundayım otobanda...

keyfim de yerinde kargomu teslim aldım dönüyorum eve. arabada tekim. çaktım sol sinyali, kapadım sol şeridi. dedim şunun kaslarını bi gerdireyim...

asıldım 5 te gaza 170-180 kadar vardı tam bakmadım. belkide 180 i geçmiş olabilir yola konsantreyim tamamen.

baktım taa ilerde bi forman mı favorit mi seçemedim ama kesin ikisinden biri sinyal vermiş sol şeride hafiften yanaşıyor. gazı da çekmeye kıyamıyorum sürat çok güzel.

neyse bıraktım gazı hızım 120 ye kadar geldi, baktım favo benim selektörü fark etti sola girmedi ortadan gidiyo ama farkı açıyo namussuz Big%20smile

ben 120 yi korudum bu farkı baya bi açtı araba ilerde fare kadar kaldı. oda 140 la falan gidiyor olmalı. sonra ben yapıştırdım pedalı yere, 130...150...160... 170 de bunun yanına vardım selektör eşliğinde solladım bunu ama sert geçtim yanından küfreder gibi.

neyse ilçeye indim ayaş yolundayım, yine bi 130 var hızım, baktım bu yine arkamda... dedim lan allah belanı vermesin gel geç dedim çekildim kenara başıma iş açacak korktum. optimum önüne geldim yanımda durduuu....  baktım iki genç bana bakıp gülüyolar, yine benden büyüklerdir. gaz veriyo bu ışıkta. kalkıştada yedim ben bunları haliyle.

haaala peşimde bektım bu iki adam. korkmaya başladım. kaloriferi kapadım ateş basıyo beni. resmen korkuyorum. cüzdanımı çıkardım trafikte, koltuğun altına koydum. telefon zaten kıytırık dedim. torpidoda babamın zigana M16 duruyo. ama dedim hakan saçmalama manyak mısın...

gözüm fıldır fıldır aynalarda. görüyorum ara sıra bunlarıda. ama kaçamıyom trafik var. döndüm bizim doğakent tarafına, geliyo yine....

yani arkadaşlar düşünün, beni o derece korkuttular, aklımdan garip garip şeyler geçmeye başladı. resmen takip ediliyordum... kafamı kaşıyordum sürekli.

neyse olay şuydu arkadaşlar... arabayı tanımışlar. bizim fabia yı tanıyan babamın yanında çalışan elemanlar var.babam da kullanıyor fabiayı. bu favorittekilerde babamın yanındaki asansörcü arkadaşlarmış.

bana da takılmak istemişler. zaten aynı sitede oturuyoruz. bende dedim ulan hay ben sizin... çok güldüler ama. iyi dalga geçtiler bayram arefesi. korktuğum belliydi baya.

ama sizin TDI fişek gibi be hacı dedi. kıymetini bil dedi. ben hep son gaz geliyodum dedi. Big%20smile 

hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ali » 19 Arl 2007, 19:02

şehir içinde niye korkacan ki. altında araba. hem de gündüz.
ali
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 19 Arl 2007, 19:14

ya abi ne bileyim adamı bu memlekette güpegündüz soyuyorlar.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hakanerdogan » 03 Oca 2008, 22:45

Bügün ankarada sağlam kar vardı. sabah 6.30, 6.45 gibi çıkıyorum evden, tabi otobüsle gittim Big%20smile

otobüs bile durağın 50 metre aşağısında durabildi. Neyse akşama karlar erir gibi oldu, cıvıklaştı iyice. bende 17.00 gibi arabayla kursa gittim. 20.00 de çıktım.

binadan çıkar çıkmaz şılamp! yapıştım yere LOL

her yer buz tutmuş, yollar kristal gibiydi. klasik eryaman girişindeki ışıklarda duruyorum yine. ama her frenlememde ABS devreye giriyor.

neyse yanıma bir Lada Niva durdu. ileri ileri atıyor arabayı 4x4 ya hava atacak... yeşil yandı bastım gaza, bıraktım debriyajı, araba gitmiyor olduğu yerde pati çekiyor, sonra bi baktım, ışıklardan hareket edebilen yok LOL

arkam da nasıl ağrıyor düştüm oturdum buza... neyse ağııırr ağır herekete geçtim düz yolda herkes temkinli temkinli ilerliyor... virajları falan çok güzel döndü arabam, hiç kaymadı.

yokuş inişlerde viteste gaz keserek indik... kazasız belasız evin önüne geldim. otopark rampasında bi broadwayi olan komşumuz çabalıyor. ama nafile 4 kez denedi olmadı. neyse geri çekildi beyefendi, bide sen dene der gibi...

bende ne zincir vaaar, ne bişey... ABS ye emanet geldik. geri çektim arabayı. geri geri gidip dururken bile ABS çalışıyor, o derecede buzlu etraf.

yaptım yarım debriyajı, 1. viteste azıcık bi gazla patiye kalmadan tırmandım. park manevrası bile yaptım (bu biraz agresif geçti, çok pati oldu.)

neyse adam daha uğraşıyor. gittim yanına itiyim falan dedim ama olmuyor. en sonunda al evladım sen dene dedi.

bende 10 yıl aradan sonra ilk kez bi broadway direksiyonuna geçtim. rampa karşımda, beyamca dışardan bakıyor...

aldım geri anaa en ufak bi frende sağa sola atıyor... neyse 1 e çaktım renoyu, jiklesi çekikmiş, indirdim. 1500-2000 arası bi devirdi heralde, gösterge ışıkları yanmıyordu LOL

yarım debriyajı yaptım, tabi arabam kadar kontrollü değil, çok zor geldi sürmesi. motoru çok devirleniyor. hemen patinaja kalıyor. ama neyse ilk deneyişte çıkardım, az kaldı rampada istop ettiriyodum ama etmedi.

mühim olan en az gazla çıkmak, patinaja kalmadan.

fabia gazsız tır tır tır çıkıyor rampayı. amma R 9 hemen cciiiiuuuvvv diye devirlenip patiye başlıyor.

ankaralı arkadaşlar gece vakitleri çok çok dikkat edin! yollar buz pisti gibi.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

Önceki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir