15 yılın öyküsü...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

15 yılın öyküsü...

İleti loveskoda » 31 Ekm 2007, 02:01

Autoshow 15 yaşında...

15 yılın öyküsü…

Auto Show Genel Yayın Yönetmeni Sümer Demirciler'in bu haftaki köşe yazısı.

Kendimi gerçekten çok sevdiği işi yapabilen, şanslı insanlardan biri olarak görüyorum. Auto SHOW’un kapısından girdiğim ilk an daha dün gibi aklımda. Okuldan yeni mezun olmuş, bir yayın kuruluşunda yeni işe başlamışken tanışmıştım gazete bayisinde görüp satın aldığım Auto SHOW ile. Yayın hayatına başlamasının üzerinden henüz bir yıl geçmişti. Dergiyi satır satır okuduktan sonra, “benim burada çalışmam lazım” demiştim kendi kendime. Ardından kısa bir süre sonra yollarımız kesişti.

Auto SHOW’da olmak aslında, sadece benim için değil tüm ekip için klasik anlamda bir “iş” değildi. Sabahlara kadar süren çalışma temposunda, bu kadar eğlenebilinen, bu kadar keyif alınabilen bir ortam sadece bir “iş” olamazdı.

O yıllarda her hafta bir otomobil dergisi yayınlanabileceğine de pek kimse inanmıyordu. Hem tüketiciler, hem firmalar, hem de doğrusunu söylemek gerekirse bizler de otomobil kültürüyle bugünkü kadar tanışık değildik. Yıllar içinde otomobillere merkezi kilit nasıl takılır haberlerinden, radarlı takip sistemlerine araştırarak, öğrenerek geldik. Yanlış yapmaktan da korkmadık, özür dilemekten de. Sonuçta yayınlanmaya başladığından bugüne kadar Auto SHOW, kulvarının açık ara lider dergisi olmayı sürdürdü ve 15. yılını doldurdu.

Önümüzdeki hafta, içinde Auto SHOW’un ve ülkemizin otomobilli yolculuğunun öyküsünün de yer aldığı özel sayımızla karşınızda olacağız. Yıllarca saklanacak, 160 sayfalık özel sayımızla, haftaya buluşmak üzere.

loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir