SKoda ne yapmak istiyor?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

SKoda ne yapmak istiyor?

İleti isnilgiz » 01 Kas 2007, 02:25

Skoda İnternet sitesinde araçlarla ilgili adam gibi bir bilgi yok. HAngi araç hangi özelliklere sahip öğrenmeniz mümkün değil.

Aracı alırken elinzie verdikleri formlar (periyodik bakım kartı vs) araç bakımlarında hiç istenmiyor ve de doludurlmuyor.
Aracı alıyorsunuz bir daha adam gibi arayan soran yok. Arkadaşım iki hafta önce toyota aldı geçen hafta satışı yapan servis aradı, bu hafta da İstanbul merkez. Araççtan memnunmusunuz diye 30-40 dakika soru sordular. isteklerini aldılar.

Yine bu sitede arkadaşın biri elegance almış başka elegancelarda olan özellikler onun aracında yok diye söylüyor. Sahi internet sitesinde araçların tüm donanımlarını ayrıntısıyla veren link vardı daha önce ama şimdi bulamıyorum. Acaba ben mi bulamıyorum. Yardımcı olacak arkadaş var mı?

Çok ilginçtir  geçenlerde tespit ettim. vw ile aynı djital klima kullanıyoruz. Onların devir fan hızı düğmesinin merkezindeki üs kısımda ayırca mevcut derecede kilmayı açıp kapatma düğmesi var ama skodada bu düğme var ama içten disable edilmiş. ben iç taraftan disable eden trınağı kırdım şimdi benim klimada da bu açma kapama düğmesi olarak çalışıyor. İsteyene tarifini verebilirim. Yani demek istediğim bu özellik bizde de var ama niye özellikle çalışmaması için içerden trınak uzatmışlar.

Konu dağıldı ama a5 elegance octaviadaki (çünkü benim aracım o) tuhaf özellikler canımı sıkıyor. Örneğin vites kolunun altındaki kapı açma kapama düğmesi: ben kilitlesem de arka koltuktaki çocuğum kolu iki kere çekince açılıyor. Niye iki kere? Niye bunu tamamen açılmayacak şekilde yapmıyorlar. ZAten bu araçların acil durumlarda (kaza gibi) kapılar kilitli olsa bile kilitleri açılıyor.

Ya bagaj kağaını kumandadan açmaya ne demeli. İki saniye diyor ama siz 4 saniye basılı tutuyorsunuz kapak açılıyor ama 1 sn içinde kapıyı yukarı çekmezseniz yine kilitleniyor. Madem ışık hıznda kilitleyeceksin neden bu özelliği koydun?

Geçenlerde bu sitede sıkça tartışması oldu. Yeniden açmak istemem ama cd kodu veriliordu verilmiyordu deyip durduk. Yeni alan birisi var burada ona da vermemişler. İnternetten taradım  de böyle cd kodu soran yabancı ülkelerde o kadar çok mağdur var ki. Halbuki yeni toyota alan arkadaşımın cd kodunu verirlerken gödüm.

İngiltere de garanti üç yıl iken biz de neden iki yıl ?

sorun bunlar sorun.....................

isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakan48 » 01 Kas 2007, 03:46

katılıyorum skoda satış sonrasında çok kötü servislerinin de çok iyi hizmet verdiği söylenemez zaten yenilerde çok ciddi bir satış ta yapamıyolar.adamlar skoda pıckuplar o kadar tutulmasına karşın yenilerini getirmediler ya skodanın bazı modelleri de girmiyo türkiyeye
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Muğla

İleti lazianke » 01 Kas 2007, 08:56

demek ki skoda, vw müdahalesinden sonra da eski doğu bloku zihniyeti ile piyasaya çıkartılıyor.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti mygokhan » 01 Kas 2007, 11:02

klima ile ilgili yaptığınız olayı fotoğraf ile açıklarsanız çok iyi olur..tam olarak anlayamadım olayı..
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti yonetici » 01 Kas 2007, 11:27

[quote="isnilgiz"]vites kolunun altındaki kapı açma kapama düğmesi: ben kilitlesem de arka koltuktaki çocuğum kolu iki kere çekince açılıyor. Niye iki kere? Niye bunu tamamen açılmayacak şekilde yapmıyorlar. ZAten bu araçların acil durumlarda (kaza gibi) kapılar kilitli olsa bile kilitleri açılıyor.[/QUOTE]

Fabiada arka kapıyı açıp karşıdan kapının kilit mekanizmasının olduğu tarafa baktığınızda arabanın anhtarının girebileceği şekilde bir yer olması lazım. Onu çevirince kapılar içeriden açılamaz hale geliyor. Muhtemelen octaviada da durum böyledir.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti loveskoda » 01 Kas 2007, 13:09

Arkada çocukların kapı açmaması için çocuk kilidi denen mekanizma vardır. Onu devreye sokun...

Ayrıca biz Fabia mızı aldığımızda hem galeri, hem merkez, hem de müşteri danışma hattı bizi aradı memnunmusunuz diye....

Ayrıca, periyodik bakım yaparken Serviste şikayetiniz var mı diye de soruldu arabayla ilgili....

SKODA bizimge gayet iyi ilgilendi... Sizinle ilgilenmedilerse ayıp etmişler...
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 01 Kas 2007, 13:14

Beni de arıyorlardı bakımlardan sonra, ben de web sitelerinin durumu ile ilgili şikayette bulunuyordum ama değişen bir şey yok. Önemli olan şikayet ve öneriler doğrultusunda kendini geliştirmek. Bunu yapmıyorlar, telefon etmeleri sadece göstermelik.

Aramayı yapan merkez de farklı bir şirket. Beni geçen aradılar "İrfan Bey Ford aracınızdan memnun musunuz?" diye. Buyrun ciddiyet...
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti sainz » 01 Kas 2007, 13:21

[quote="isnilgiz"]...Örneğin vites kolunun altındaki kapı açma kapama düğmesi: ben kilitlesem de arka koltuktaki çocuğum kolu iki kere çekince açılıyor. Niye iki kere? Niye bunu tamamen açılmayacak şekilde yapmıyorlar... [/QUOTE]

VW Golf ve Caddy' de de öyle kapı açma yöntemi. tek yolunu Emir anlatmış zaten.

[quote="?"]...Fabiada arka kapıyı açıp karşıdan kapının kilit mekanizmasının olduğu tarafa baktığınızda arabanın anhtarının girebileceği şekilde bir yer olması lazım. Onu çevirince kapılar içeriden açılamaz hale geliyor. Muhtemelen octaviada da durum böyledir.[/QUOTE]

[quote="isnilgiz"]...İngiltere de garanti üç yıl iken biz de neden iki yıl ?
... [/QUOTE]

Bizde aslında garanti de vermeyecekler hiçbir şekilde ama ithalat ve imâlat yapan firmalara kanunen en az iki yıl tam garanti zorunluluğu getirildiği için veriliyor. Sanırım bu zorunluluk İngiltere' de üç yıl.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti isnilgiz » 01 Kas 2007, 23:34

? kardeş
Ben çocuk kilidini kastedmedim. Çocuk kilidini kapatmak için hangi kapıyı kilitleyecekseniz o kapıya gidiyorsunuz ilgili deliğe skup çeviriyorsunuz. Öbür kapı için de aynı işlemi yapıyorsunuz ki bu zahmetli iş. içerden merkezi kilit düğmesi var siz bununla birşey yapamıyorsunuz. Arkadaşın toyotasında böyle değil içerdeki düğmeyle kapattınız mı başkası kapı kollarından açamıyor.

MYGÖKHAN kardeş

senin sorduğun klima olayına gelince belki bilen vardır ama bilmiyorlarsa bu Türkiye de bir ilk olabilir.

Olay şöyle: dijital klima elegance için konuşuyorum. Ortadaki fan devir hızı var ya? Hani onun da tam ortasında bir sensör var içerdeki hava sıcaklığını algılıyor. Bu fan devir hızı yuvarlağının ortasındaki sensörün üst ve alt kısmı olmak üzere (aynı sağ ve sol klima ayar yuvarlaklarında olduğu gibi) iki bölümü var Biraz daha açarsak sol taraf sıcaklaığını ayarlayan yuvarlağın üst bölme düğmesi ön cam buğu giderme düğmesi alt bölmesi ise arka cam resistens düğmesi. Aynı şekilde sağ  taraftaki klima yuvarlağının üst bölmesi "AUTO" alt bölmesi ise ECON düğmesi. 

ŞİMDİ gelelim ortadaki fan devir yuvarlağına aynı şekilde de buralarda da üstte ve altta iki düğme var ama bastığında tamamen sert ve hiç çalışmıyormuş gibi duruyorlar değil mi? AMA öyle değil. Ben bu düğmelerden üsttekini marketlerden aldığım üyelik kartı (bir nevi kredi kartı) ile üst tarafından (devir hız çerçevesi ile bu düğme arası) taktırarak dışarı çektirdim ve çıkarttım. Bu düğmenin iç tarafında küçük bir çıkıntı var onu kestim attım. Sonuç ne mi oldu? Düğme mükemmel çalışıyor. Diyelim Fan devir hızı 5 te klima çalışıyor. Artık eskisi gibi fan devir hızını eskisi gibi defalarca geriye çevirerek klimayı kapatmıyorum. SAdece bu düğmeye basıyorum tak kapanıyor. Bir daha basıyorum tak kaldığı yerden (yani 5inci devir hızından) çalışmaya başlıyor.

Ankaradaki arkadaşlardan isteyen olursa ve uğrayan olursa ücretsiz yapabilirim. Çünkü iki dakika sürüyor.

GELELİM benim iht,yacım olan bilgiye:

Ben de Skodanın internet sitesinde daha önce bütün araçlarrın alt modelleriyle birlikte ayrıntılı donanım özelliklerini gösteren sayfası vardı ama şimdi onu bulamıyorum Var mı bu sayfaya ulaşabilen.? Skodanın internet sayfası bana labirent gibi geliyor da.

isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti ozmudo » 27 Kas 2007, 21:38

isingiliz selamlar . Bahsettiğin link bu...Ben de 2008 model elegance alacağım sanırım..Tavsiyesi ya da uyarısı olan arkadaşların cevaplarını beklşiyorumm..Kolay gelsin...

[quote="isnilgiz"]? kardeş

Ben çocuk kilidini kastedmedim. Çocuk kilidini kapatmak için hangi kapıyı kilitleyecekseniz o kapıya gidiyorsunuz ilgili deliğe skup çeviriyorsunuz. Öbür kapı için de aynı işlemi yapıyorsunuz ki bu zahmetli iş. içerden merkezi kilit düğmesi var siz bununla birşey yapamıyorsunuz. Arkadaşın toyotasında böyle değil içerdeki düğmeyle kapattınız mı başkası kapı kollarından açamıyor.

MYGÖKHAN kardeş

senin sorduğun klima olayına gelince belki bilen vardır ama bilmiyorlarsa bu Türkiye de bir ilk olabilir.

Olay şöyle: dijital klima elegance için konuşuyorum. Ortadaki fan devir hızı var ya? Hani onun da tam ortasında bir sensör var içerdeki hava sıcaklığını algılıyor. Bu fan devir hızı yuvarlağının ortasındaki sensörün üst ve alt kısmı olmak üzere (aynı sağ ve sol klima ayar yuvarlaklarında olduğu gibi) iki bölümü var Biraz daha açarsak sol taraf sıcaklaığını ayarlayan yuvarlağın üst bölme düğmesi ön cam buğu giderme düğmesi alt bölmesi ise arka cam resistens düğmesi. Aynı şekilde sağ  taraftaki klima yuvarlağının üst bölmesi "AUTO" alt bölmesi ise ECON düğmesi. 

ŞİMDİ gelelim ortadaki fan devir yuvarlağına aynı şekilde de buralarda da üstte ve altta iki düğme var ama bastığında tamamen sert ve hiç çalışmıyormuş gibi duruyorlar değil mi? AMA öyle değil. Ben bu düğmelerden üsttekini marketlerden aldığım üyelik kartı (bir nevi kredi kartı) ile üst tarafından (devir hız çerçevesi ile bu düğme arası) taktırarak dışarı çektirdim ve çıkarttım. Bu düğmenin iç tarafında küçük bir çıkıntı var onu kestim attım. Sonuç ne mi oldu? Düğme mükemmel çalışıyor. Diyelim Fan devir hızı 5 te klima çalışıyor. Artık eskisi gibi fan devir hızını eskisi gibi defalarca geriye çevirerek klimayı kapatmıyorum. SAdece bu düğmeye basıyorum tak kapanıyor. Bir daha basıyorum tak kaldığı yerden (yani 5inci devir hızından) çalışmaya başlıyor.

Ankaradaki arkadaşlardan isteyen olursa ve uğrayan olursa ücretsiz yapabilirim. Çünkü iki dakika sürüyor.

GELELİM benim iht,yacım olan bilgiye:

Ben de Skodanın internet sitesinde daha önce bütün araçlarrın alt modelleriyle birlikte ayrıntılı donanım özelliklerini gösteren sayfası vardı ama şimdi onu bulamıyorum Var mı bu sayfaya ulaşabilen.? Skodanın internet sayfası bana labirent gibi geliyor da.

[/QUOTE]
ozmudo
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti isnilgiz » 28 Kas 2007, 17:32

TEŞEKKÜRLER OZMUDO
isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti crayz favo » 28 Kas 2007, 17:40

arkadaslar meraba ben yenı katıldım benım de favorıtım var 93 model olmasına ragmen tas gıbı
crayz favo
Yeni Üye
Yeni Üye

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir