arabalarım' a yorum yapanlara

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

arabalarım' a yorum yapanlara

İleti celikse » 04 Kas 2007, 00:10

beni alkolik ve trafik canavarı olarak görüyorsunuz ama ben hayatımda ağzıma içki koymadım.

2003 yılında alkolden ehliyetimi verdim.

2006 yılında ramazan yemeği çıkışında arabamla bir köpeğe çarpmamak için kaçarken 3 takla atıtım alkolden ehliyetimi verdim.

2007 de almadan gene verdim.

3 kez alkolden ehliyetimi verdim ama hayatımda hiç alkol almadım.

23/08/2007 tarihinde 3. kez alkolden ehliyetimi verdim üfleme cihazı 0,56 promil alkol gösterdi. Tutanak saat 19:45 te tutuldu alkol kullanmadığımı polise söyledim ozaman hastaneden alkol raporu al dedi.20:30da büyükçekmece devlet hastanesinde kanda bulunan alkol miktarı 0 promildir diye alkol raporu aldım. bu raporla tutanağı tutan polis karakoluna başvurdum tutanak zapta geçti mahkemeye başvurman gerek dedi 27/08/2007 de büyükçekmece adliyesine başvurup dava açtım. (dava tutanaklarının fotokopisini ekleyeceğim)

kanımda alkol çıkmayıp üfleme ciğazında çıkmasının sebebi içtiğim sigaranın alkolmetreyi yanıltmasıymış günde içilen 15-20 adet marlboro sigarası alkolmetrede 0.70 promile yakın alkol çıkarıyormuş.

2. alkolden ehliyetimi varmem iftar yemeği dönüşüydü alkol kullanmadığımdan umursamamıştım 3. sü olup ehliyetim iptal olduğunda dank etti bu nasıl iştir diye.Mahkeme sonuçlandığında 3. kez ehliyetimin alıkonulması iptal olunacakmış bekliyorum.

1. kazamı anlatacağım daha sonra 

celikse
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 34SCU59 » 04 Kas 2007, 23:34

millet yazmış alkol filan ama ben alkolle alakalı bi yazı göremedim formada yazdım bakabilirsin nerden uyduruluyo bilmiyom biri ne yazdıysa hepsi onu yazmıs HERALDE BİRİ ÖN TEKER DİĞERLERİ ARKA TEKER ..............:::::=___
NEW İBİZA CUPRA 2013 YEARS..
34SCU59
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Barbaros ÇAKIR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2011 FORD C-MAX TİTANYUM X 1.6 TDCİ

İleti ünsal » 04 Kas 2007, 23:53

[quote="celikse"]

beni alkolik ve trafik canavarı olarak görüyorsunuz ama ben hayatımda ağzıma içki koymadım.

2003 yılında alkolden ehliyetimi verdim.

2006 yılında ramazan yemeği çıkışında arabamla bir köpeğe çarpmamak için kaçarken 3 takla atıtım alkolden ehliyetimi verdim.

2007 de almadan gene verdim.

3 kez alkolden ehliyetimi verdim ama hayatımda hiç alkol almadım.

23/08/2007 tarihinde 3. kez alkolden ehliyetimi verdim üfleme cihazı 0,56 promil alkol gösterdi. Tutanak saat 19:45 te tutuldu alkol kullanmadığımı polise söyledim ozaman hastaneden alkol raporu al dedi.20:30da büyükçekmece devlet hastanesinde kanda bulunan alkol miktarı 0 promildir diye alkol raporu aldım. bu raporla tutanağı tutan polis karakoluna başvurdum tutanak zapta geçti mahkemeye başvurman gerek dedi 27/08/2007 de büyükçekmece adliyesine başvurup dava açtım. (dava tutanaklarının fotokopisini ekleyeceğim)

kanımda alkol çıkmayıp üfleme ciğazında çıkmasının sebebi içtiğim sigaranın alkolmetreyi yanıltmasıymış günde içilen 15-20 adet marlboro sigarası alkolmetrede 0.70 promile yakın alkol çıkarıyormuş.

2. alkolden ehliyetimi varmem iftar yemeği dönüşüydü alkol kullanmadığımdan umursamamıştım 3. sü olup ehliyetim iptal olduğunda dank etti bu nasıl iştir diye.Mahkeme sonuçlandığında 3. kez ehliyetimin alıkonulması iptal olunacakmış bekliyorum.

1. kazamı anlatacağım daha sonra 

[/QUOTE]

geçmiş olsun aslında çok ters bir durum bu sigara insana her zaman zarar veriyor...!Angry
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti HÜSEYİN » 05 Kas 2007, 00:30

sigara dumanını direk cihazın içine üflesen bile o kadar çıkmaz. Alkolmetre cihazının kalibrasyon ayarı yoktur yada başka bir hile olabilir. Bazen kıllık olsun diye alkolmetre cihazının ağızlık kısmına kolonya vb. alkollü madde sürüp, şahsa üflettiğin zaman alkollü olmasan bile alkollü çıkar aman dikkat.
HÜSEYİN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti guvenxoca » 05 Kas 2007, 01:02

evet duyduğuma göre bazı polisler ceza kesebilmek için alkolmetrenin ayarıyla oynuyormuş...
bende hep kıllanırım üfledikten sonra hiç göstermezle ve göstermemeye çalışırlar...

bir halt olabilir malesef burası Türkiye 
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir