ARABA SABAHLARI ÇALIŞMIYOR

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ARABA SABAHLARI ÇALIŞMIYOR

İleti turuncuklu » 10 Kas 2007, 10:26

Herkese iyi sabahlar..91 favoritim var.araba garajda duruyor ama sabahları genede çalışmıyor..arabayı garajdan çıkarıp 5 metre salıyorum(yani 2. viteste vurduruyorum) araba tırk diye alıyor..bir kere çalıştıktan sonrada bi daha sorun olmuyor..havalar daha sovumadı ama yinede çalışmıyor...,
    sanayiye götürdüm..akü yü şarj ettirdim ama yine aynı..yani tamarcilerde anlamıyo..yaptım deyip paramı alıyo ama değişen bişey yok..

bilgilendirirseniz sevinirim..herkese hayırlı günler...

turuncuklu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ErTaN06 » 10 Kas 2007, 11:43

akü ömrü bitmiş olabilir, veya şarj dinamosu
ErTaN06
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ertan TEMEL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2004 Skoda Fabia Special

İleti erali » 10 Kas 2007, 11:44

senin karbüratörde kaçak olabilirmi eğer benzin uçuyorsa benzin gelene kadar çalışmaz benimki 1 hafta çalışmayınca aynı sorunu yaşıyor başka aklımı gelen ateşleme bobini avans ayarı karbüratör ayarı
erali
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mustafa_mvk » 10 Kas 2007, 11:52

akü başlarına baktır bence.
mustafa_mvk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti turuncuklu » 10 Kas 2007, 13:41

Aküye baktırdım,şarj ettirdim, akü başları sağlam..karbüratörden kaçırması mantıklı geldi bana..peki ne yapmam gerekiyor..karbüratörümü değiştireyim.

turuncuklu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 10 Kas 2007, 14:47

Marşa bastığınızda marş motoru aracın motorunu döndürüyor ama motor çalışmıyorsa ve araç uzun süreler garajda kalıyorsa, büyük ihtimalle karbüratördeki benzin bir şekilde ya geri gidiyor ya da bir yerlerden sızıyor. Aracın 1991 model olduğunu yazmışsınız. Motor bloğunun üzerindeki benzin otomatiğinin hemen alt tarafında manuel olarak karbüratöre benzin pompalamak için ufak bir kol vardır. Bu kol her Favorit' te yok özellikle de 1992 135L serisinden sonra hiç yok. Sizin aracınız 1991 model. Eğer bu kol varsa, önce biraz benzin pompalayıp ondan sonra marşa basmayı deneyin. Tabi bu arada benzin otomatiğinin diyaframı da patlamış olabilir. Onu da kontrol etmeyi unutmayın.

"...bir kere çalıştıktan sonrada bi daha sorun olmuyor..." demenize istinaden aklıma bu ihtimaller geldi.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir