YAZIKLAR OLSUN BUNLARA..okuyun mutlka

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

YAZIKLAR OLSUN BUNLARA..okuyun mutlka

İleti KASIMPŞALI. » 12 Kas 2007, 03:08

EVET ARKADASLAR DUN GECE BABAM RAHTSIZLANDI  VE ACILE KALIDRIK AMA COK SUKUR SADCE BAS AGRISI VARDI VE SIZE DUN GECEKI REZILLIKLERI ANLATMAK ISTEDIMM  ONCELIKLE 4 FLASORLAERI YAKTGIM HALDE   5 DK UZAKLIKTAKI  TAKSIM ILK YARDIM HASTANISNE 45 DK DA GITIK  MALUM HASTANE ISTANBUL EGLENCE MERKEZININ GOBEGINDE BULNUYOR HERKES ICMIS YOLLAR KAPALI UC BES TANE POLIS   YOLDA TERS YONE GIRMIS TAKSICIN TEKI  CEKMIS SOL SERIDE TREVESTININ TEKIYLE SOHBETTE E O POLISLERDE ZATEN PARA PESINDE   ZOR BELA TAKSIME GELDIK AMA NERDE TAM HASANE YOLU GELISLI GIDISLI TEK SERIT   ASGIDAN GELENLER BISIM GIDECGIMIZ YOLUDA ISTILAH ETMISLER BAGR CGR YOLU ACTRDIMM  VE SUKUR HASTENYE GELDIK SAAT 12 50  CIVARYDI AMA DEDIMYA ACIL ISTE BABAMA SAAT 2 DE BAKTILKAR YUKRDA GORDGUNUZ RESIM ISE 60 YASLRINDA BIR AMCYA AIT  AMCA UYUMUYOR ARKADSLR  KALP KRIZI GECIRMIS  SIRASINI BEKLIYOR     KIMSE ILGILENMIYOR YANINDA YASLI BIRYTEYSE OKUMASI YASMASI YOMK YARDIM EDIM DEDIM BABMDA IYI OLMUSTU BIRAZ ZATEN  AMA  YAKLASIK 3 SAATLIK BEKLEMEDEN SONRA 3 KRIZI VURAN AMCA SIZLERE OMUR O RESIMI CEKMEDIM ZATEN YIKILMISTIMM ONALRDA YOLDA AYNI SIKINTILARI CEKMISLER VE ORDA KI DOKTR VE HEMSIRELIRIN TAKMAMASI SONUCU AMCAYI DUN AKSAM KAYIP ETIKK ADETE DELIRDIM BAGDRDIM CGDRIM TEYSEDE BAYILDI ONU AYILTIK DERKEN   BIR TANE DOKTR MUSFETTESI GELKDI VE ACILEN AMCAYI MORGA ALDILAR  SIMDI DUSNUYORUMDA DEMKKI BOISDE GERCKTEN ONEMLI BIR VAKKA ILE GITSEYDIK BSIMDE SONUMUZ BELLLIYIDI  KIM NE DERSE DESIN BOYLE BIR ULKDE BU DUZEN OLDUKCA BIZ HERKESE MUHATCIZZ  BASIMIZDAKI LERE YAZIKALR OLSUN SAGLIK BAKANIMIZA BURDAN  SESLENIYORUM   KEDI KOPEK HASTASI ACANA KADR ADAM GBI BIR HASTNE ACIN HOS SIZ DEGILSINIZ AMA NEYSEEE....BOYLE ULKE BYLE DUZEN OLMAZZ   E TABI NASILSA O AGALRMIZ SSKK YA GITMADIKLERI ICIN O CILEYIDE BILMESLER KI ZATEN GITIKLERI ZAMNDA HER YER KAPANIYOR   ....HEPSNINE BASTAN SONA BUTUN DEVLET ADAMLRINA YAZIKALR OLSUN BOYLE DOPKTR SIFATI TASYAN SEREFSIZLERDE   YAZIKALR OLSUNNN....   herkez cvp yassınkı   belkı bırgun o doktrlardan bırı gorurde uatnırr 

KASIMPŞALI.
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti pancarmotor » 12 Kas 2007, 10:28

kardeş öncelikle babana geçmiş olsun amcayada allah rahmet eylesin  bu gidişle ne olacak sonumuz hayırlısı
pancarmotor
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kabasakal » 12 Kas 2007, 10:59

Babana geçmiş olsun kardeş.Allah şifa versin.

Bunlara ne denir ki!!!Angry İnşallah Allah onlarıda aynı duruma düşürür.Belki o zaman anlarlar!!! ama ne fayda olan olmuş. Can bu geri gelirmi hiç.

Benim başıma 6 yıl önce buna benzer bir hadise geldi.Annem kalp krizi geçirdi.Eve geldim aldım ve Çapaya doğru yola çıktım.Aklıma o an birtek orası geldi.YOlda giderken bir özel hastane gördüm ve hemen oranın aciline girdim.Allahtan oraya girmişim.İçeri soktuğumuzda annemim kalbi durmuştu.ve müdahalelerle hayata geri döndürdüler.Çok şükür... Arkadaşlar etrafımızda birçok özel hastane var.Size tavsiyem bu tip acil durumlar için etrafınızdaki özel hastaneleri önceden araştırın (hepsi bir değil) ve bu hastanelerin telefonlarını , gidiş güzergahlarını iyice ezberleyin. Allah kimsenin başına vermesin...Bu durumlarda saniyelerin önemi var...
kabasakal
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti guvenxoca » 12 Kas 2007, 11:22

hocam geçmiş olsun....
amcayada allah rahmet eylesin...

han, bazen televizyonlarda izliyoruzya hasta yakınları hastaneyi dağıtıyorlar,doktorları dövüyorlar,insanlar haklı valla çoğu zaman bu doktorlar çok artiz oluyor bazen...

hakkaten temiz bir araba sopa hakediyorlar....
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti suppiluliuma » 12 Kas 2007, 12:23

Öncelikle geçmiş olsun, amcaya da Allah rahmet eylesin.

Ben SSK'lı olduğum halde asla SSK veya Devlet hastanelerine gitmezdim, parayı basardım özele giderdim. Şimdi kendime özel sağlık sigortası yaptırdım. Yakınımda Anadolu Sağlık Merkezi hastanesi var, süper lüks, oraya gidiyorum. Orası da çok ticari ama hiç olmazsa onurum tecavüze uğramıyor.

Kendi başıma gelen iki olay anlatim:

Olay 1 - O yıllarda Kartal'da oturuyoruz. Muhtemelen başıma gelen gıda zehirlenmesi. Komşu sağolsun sabaha karşı beni Kartal SSK'ya götürüyor. Nöbetçi acil doktoru hanımefendi esneyerek bir süre sonra geliyor. "Neyin var" diyor, ben konuşacak halde değilim ama anlatabildiğim kadar anlatıyorum. Hemşireye "bilmem kaç cc bilmem ne vurun gönderin" diyor. Aynen böyle. Hemşire doktorun dediğini yapıyor. Ben iyileşmiyorum. Maltepe Göksoy Hast.ne gidiyorum. Hemen tahlil yapıp serum bağlıyorlar. Evet gıda zehirlenmesi. İnsan ölebiliyor arkadaşlar. Şimdi dua ediyorum SSK'daki doktor hanımefendi bir gün karşıma çıkar inşallah.

Olay 2 - Yer Gebze. Muhtemelen panik atak tarzı birşey yaşıyorum ama o zamanlar kendime bu teşhisi koyacak durumda değilim. Hanıma beni 100.yıl özel has.ne götürmesini söylüyorum. Şanssızlığım nöbetçi doktor pratisyen. Bende çocukluktan beri bir nevi kalp anormalliği var ama önemsiz birşey. Biliyorum, ama doktor EKG'de görünce panik oluyor ve beni kolumda serum ambulansla Gebze SSK'ya gönderiyor. SSK'da beni müşahade odasına yatırıyorlar. Gönderiliş sebebim kalp krizi ihtimali, yani belki de ölüyorum. Sabaha kadar bir tek hemşire bile yanıma gelip te "bunun nesi var" diye bakmıyor. Ama bu arada eşim dahil oradaki bütün hastaları bir nedenle mütemadiyen azarlıyor. Kalkıp ben müdahale ettim, bağırdım çağırdım, susturdum kaltağı. Sabah oluyor, tek bir doktor veya hemşire bakmadan beni yine ambulansla İzmit SSK'ya sevkediyorlar. İzmit SSK'da bir süre bekledikten sonra doktor hazretlerinin huzuruna çıkarıldım. Adamlar yüzüme bile bakmadan "senin bir şeyin yok" dediler ve beni gönderdiler. Zaten bir şeyim olsaydı çoktan ölmüş olurdum.

Başka bu tip olaylar da var. Ama sonuç olarak doktorlar en nefret ettiğim meslek gruplarında açık ara başı çekiyorlar. Öyle ki benim gözümde PKK'dan farkları yok.
suppiluliuma
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 12 Kas 2007, 12:24

Geçmiş olsun!
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti guvenxoca » 12 Kas 2007, 12:33

ya işte susarsan kimse seni takmıyor,biraz yırtık olacaksın,bağırıp çağıracaksın illa....
yada sağlam arkan veya paran olacak...
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mustafa_mvk » 12 Kas 2007, 15:48

geçmiş olsun kardeş.ülkemizin vahim hali işte.
mustafa_mvk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Satli » 12 Kas 2007, 15:51

geçmiş olsun allah şifa versin babana... sonumuz inş hayırlı olur Cry
Kullanıcı avatarı
Satli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Salih Fikret Atlı
Nereden: Antalya
Arabanız: Seat Leon TDI DSG, Seat İbiza Cupra

İleti magistra » 12 Kas 2007, 16:07

önceliklen size geçmiş olsun amcayada allah rahmet eylesin ben kendimde sağlıkçı olmama rağmen türkiyedeki sağlık sektörü bitik durumda hastanede paran varsa veya bağırıp çağırırsan adam gibi muammele yaparlar kendimden biliyorum acile her gittiğimde poliislen muhattap olmuşumdur dövdüğüm insanların sayısnı unuttum türkiye bittik durumda bu yönden allah hepimizin sonunu hayır etsin

magistra
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti by wodoo » 12 Kas 2007, 16:14

arkadaşlar kusura bakmayın ama aynı şeyleri bende çektim ssk daki doktorların bazıları tam o***** ç*****  mesaisi bittiyse ölüyorum desen bakmaz bazıları Angry
by wodoo
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre Şahin
Nereden: Ankara
Arabanız: Astra GSİ

İleti sinnex » 12 Kas 2007, 18:35

Geçmiş olsun arkadaşım, malum devlet kurumlarındaki işleyişi hepimiz biliyoruz.. Lanet olsun...
sinnex
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti real81 » 12 Kas 2007, 21:31

geçmiş olsun. amcayada allah rahmet eylesin..  yanlız bazı yazılanlar hakeret boyutunu aşıyor. yüzüne karşı söyleye biliyorsanız problem yok ama burdan laf söylemek biraz tuaf.
real81
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ahmetva » 12 Kas 2007, 22:54

[quote="real81"]geçmiş olsun. amcayada allah rahmet eylesin..  yanlız bazı yazılanlar hakeret boyutunu aşıyor. yüzüne karşı söyleye biliyorsanız problem yok ama burdan laf söylemek biraz tuaf. [/QUOTE]

başına gelsin öyle bir söylersin ki...
ahmetva
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti umutkubat » 12 Kas 2007, 23:28

geçmiş olsun kasımpaşalı kardeşim.
umutkubat
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Ankara
Arabanız: 2014 Octavia Elegance 1.6 TDI DSG

İleti OctaviaAmbiente » 12 Kas 2007, 23:40

Geçmiş olsun.
OctaviaAmbiente
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yexplorer » 12 Kas 2007, 23:55

geçmiş olsun
eskiden insanlar ölürdü kader olurdu tıp gelişti insanlar yine ölmeye devam ediyor bu sefer kalp, şeker, kanser.... vs oldu kaderin adı yaşıyoruz işte memleketimde,   bu şekilde de ölünce de hala kader oluyor, tıp gelişti ama insanlar insan değil.

benim duyduğum bir olayda şu şekilde;

aramızda doktor yada doktor tanıdığı olan varsa yanlış anlama olmasın düzgün yapıyorlarsa işlerini.

zati muhterem iç hasatlıkları mütehassası devlet hastanesinde mesai saatinde gider vatandaş derdini anlatır tahliler röntgenler ( devlet hastanesinde devlet imkanları ile) tamamlanır sonuçlar çıktığında doktorumuz muayane eder hastayı ve der ki ben burada anlayamadım öğle arasında muayenahaneye gel...

daha söze ne gerek
yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: 2003 Business

İleti loveskoda » 13 Kas 2007, 00:54

Çok geçmiş olsun. Böylesine rezalet bir düzen içinde çile çekiyoruz.Angry
Annem rahatsızlanmıştı, dayımı çağırdım, 112 yi aradık, hastanın bilinci yerinde ise gelmiyorlarmış var mı böyle bişey... Bizi meşgul etmeyin diye bi de üstüne azar işittik. ölecek kadıncağız... Özel hastaneye Acile arabayla götürdük. Neyse... Paran olmazsa bu memlekette hiç değerin yok. Ölsen umurları değil. Ama paran varsa özel hastanede her türlü konforun ve lüksün var....

Paragöz doktorların da, sağlık bakanlığının da Allah belasını versin.... Bunu bütün kalbimle diliyorum...Angry
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir