91 FAVORİT ÇOK YAKIYOR

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

91 FAVORİT ÇOK YAKIYOR

İleti turuncuklu » 17 Kas 2007, 19:29

araba hesaplamalarıma göre uzun yolda dahi çok yakıyo..geçen hafta 20 ytlik gazla 85 km yaptım..yani ortalamaya 2.35 ytl yaktı..cok yakıyo diye servise götürdüm sibob ayarı yapıldı ama yine değişen bişey yok..
 dün akşamda (ilçeler arası)   50 km ye 10 ytl yaktı..yani ortalamaya 0,20 ykr...bunu bir türlü düşüremiyoruz....ne yaptırmalıyım.....( bujiler yeni ama buji kabloları eski...kablolaroda değiştirsem farkı olurmu)

turuncuklu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 17 Kas 2007, 20:35

Yakıt tüketiminde eskimiş buji kablosunun çok fazla etkisi vardır. Eğer eski olduğu gözle de görülebiliyorsa, mutlaka değiştirmenizi öneririm.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti pinti_72 » 17 Kas 2007, 22:13

Motorunuz aşırı yıpranmış olmasın.... yıpranmış motor çok yakar.... soğuk motor çok yakar.... gaz beyni iyi değilse çok yakar.... bujiler eski ise çok yakar... hava filtresi tıkanmışsa çok yakar.... egzos abartı egzos ise çok yakar.... birde baskı balata ölü ise çok yakar.... 
pinti_72
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 18 Kas 2007, 00:44

ya bu yaştaki bi araba baktın naptıysan çok yakıyo, huyu bu deyip geçecen binmek istiyosan. kaç yıl öncesinin, kaç bin km deki motoru...

ben 3 yaşındaymışım o motor çalışmaya başlamış...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir