Skoda hala niye istediğimiz değerleri bul

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Skoda hala niye istediğimiz değerleri bul

İleti 1.6 glxi-AC » 19 Kas 2007, 17:48

Araçlarımız oldukça memnun edici olmalarına rağmen SKODA neden hak ettiği değeri bulamıyor...Gaz tenekesi 2000 model doğan şahin hele birde kliması varsa 10.000 ytl ederken skodalarımız adeta fiyat olarak ikinci eli sürünüyor. Bize bizden başkası kötülük yapmıyor.Ne ekersek onu biçiyoruz...Örnekmii aşağıdaki sadece birisi....

1.6 glxi-AC
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 1.6 glxi-AC » 19 Kas 2007, 18:02

BaTeRRiiSStt
CHARM
CHARM
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 363
Alıntı BaTeRRiiSStt Cevaplabullet Gönderim Zamanı: Bugün Saat 15:28

fiyat yüksek..12-13 civarına fabıanın clasıc-comfort modellerı var.. ama yınede gonlune gore olsun

İşte cevabı BaTeRRiiSStt kardeşimiz yazmış....Ya BaTeRRiiSStt kardeşim jüri başkanımız dahi 13.400 fabia almış ki onlar bu alemin duayeni iken sen nasıl oluyorda 12000.13000 ytl ye fabia var diyobiliyorsun.....Buradan açık ve net yazıyorum...Temiz ve orjinal km' az bir fabia 12000-13000 ytl ye satan varsa alıcınız hazır burada bekliyorum..
 Biz ne yaparsak onu biçiyoruz.Kendi araçlarımızı kendimiz öldürüyoruz...Bilmem bana katılanınız varmı???
1.6 glxi-AC
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ali » 19 Kas 2007, 18:12

aslında o kadar da kötü değil. aynı modellerde eşdeğerindeki diğer araçlara baktığımızda fiyatlar hemen hemen aynı. örneğin 2001 octavia elegance 17-18 civarında. diğer markaların 2001 modellerine baktığınızda daha fazla değil ki...
ali
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 1.6 glxi-AC » 19 Kas 2007, 18:32

İşte olay bu.Madem fiyatlarımız 3 aşağı 5 yukarı aynı ise.Bu ve buna benzer chat odalarında birileri mal toplamak istercesine olmadık fiyatları gündeme getiriyorlar...Bunlara müsade etmeyelim arkadaşlar. Bu siteleri okuyan kişiler burada yazılanları esas alıp piyasada skoda aramaya yöneliyorlar..Sonuç size bize oluyor.  Araçlarımızı satmak istediğimizde olmadık tekliflerle karşılaşıyoruz...Şimdimi döversin sabahamı bırakırsın hesabı........Bilmeden ve araştırmadan sitede her konu hakkında yazmayalım lütfen. Sizlerde düşüncelerinizi belirtin lütfen...
1.6 glxi-AC
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti slamy » 19 Kas 2007, 20:18

[quote="1.6 glxi-AC"]           
              Araçlarımız oldukça memnun edici olmalarına rağmen SKODA neden hak ettiği değeri bulamıyor...Gaz tenekesi 2000 model doğan şahin hele birde kliması varsa 10.000 ytl ederken skodalarımız adeta fiyat olarak ikinci eli sürünüyor. Bize bizden başkası kötülük yapmıyor.Ne ekersek onu biçiyoruz...Örnekmii aşağıdaki sadece birisi....
[/QUOTE]

Cevap olarak yaşadığım bir sıkıntı hava filtresi yok piyasada 15000 km bakımında servisi bulamamış takmamış sonradan fark ettim, kendim ankarada ki tüm toptancıları aradım yok yok yok 10-20 ytl lik bi filtresi yokken şimdi dua ediyorum balatasına,motoruna bişey olmasın diye.
slamy
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ali » 19 Kas 2007, 20:24

hava filtresi bulamadın, serviste bulamadığı için takmamış. eskisini tekrar mı takmış? ilginç... ilk defa duyuyorum böyle bir şey.
ali
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti slamy » 19 Kas 2007, 20:28

[quote="octa"]hava filtresi bulamadın, serviste bulamadığı için takmamış. eskisini tekrar mı takmış? ilginç... ilk defa duyuyorum böyle bir şey.[/QUOTE]

eskisine hava tutup takmış yerine bende faturaya hiç dikkat etmedim orda daha dün fark ettim. Araç da şimdi rolantide 0.6 dan 0.8 e, ortalamada da 5.6 dan 6 ya çıktı yakıt.

Örnek teşkil etmesi için isterseniz faturasınıda filtrenin fotosunuda ekleyebilirim. Üstelik bunu yapan iyi dediğimiz tavsiye ettiğimiz "Zeki Ünaldı" Soğutma sıvısıda max  yazısının 5 cm falan üstündeydi  Angry allahdan açtım baktım arabaya hayır elinde parça yok elimizde yok sonra gelin de yada telefon et haber ver direk kapatıp yollamışlar filtreden de para alamayınca bari antifreeze ekleyelim diye 1 kutu yazmışlar.
slamy
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 1.6 glxi-AC » 19 Kas 2007, 20:41

Sadece skodaya özgü bir olay değil bu....Yurtdışından  parça bekleyen araçlara ne demeli...Onlar bile kendini bu denli ucuza düşürmüyor...Asıl sebeb şu...Orta sınıf araç alanlar  sıkıştıkları an satmayı düşündükleri ve akla ilk gelen şey arabaları...Müşteri bulmakta zorlanınca ve bir okadar da kurnaz piyasa da olunca skodalarımız yok pahasına satılıyor.İşte bu sebebeple araçlarımıza çamur atıp fiyatlarını düşürmeye çalışanların ağızlarının payını vermeliyiz ki ikinci elleri değer kazansın ve piyasası oluşsun.
1.6 glxi-AC
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti slamy » 19 Kas 2007, 20:51

Onlara çamur atacakları sebep vermessek ne yapacaklar?? Şahinler dört dört lük o yüzden kimse bişey diyemiyor çamur atamıyor halen canlı bir şekilde alıp satılıyor. Senin mantıkdan bu çıkıyor. Bence en önemli sorunu servisi ve yedek parçası. 94 model bi favonun baskı balata değişimi ve şahinin baskı balata değişimini kıyaslamak lazım. Skodalar tabiki çok daha iyi araçlar ve parçaları çok daha uzun ömürlü ancak kullanıcıya bu sorun değişim zamanı geldiğinde yansıyor. O zamanda ya parçada sıkıntı yaşıyor yada servis arabasını tekrar satıyor. Forumda birkaç konuda geçti trabzonda servisi yok bilmem nerde servisi yok diye. 
slamy
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 1.6 glxi-AC » 19 Kas 2007, 21:00

Sıkıntılarımızı  dile getirmezsek sesimizi duyuramayız.Sezsiz bir çığlık kim tarafından duyulmuş...Arkasdaşlar sıkıntılarınızı genel müdürlük,İhracatçı firma ve ulaşabileceğiniz her yere mutlak bidirin.Zahmetsiz bir iş.                E postalarınız mutlak birileri tarafından dikkate alımacaktır.Çocuğunuzun başını sevmekle ona gereken sevgiyi veremezsiniz.Ona sahip çıkıp hayat boyunca desteğinizi esirgememelisiniz. Haydi arkadaşlar skodalarımıza ve bu siteye sahip çıkalım...........
1.6 glxi-AC
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti loveskoda » 19 Kas 2007, 21:03

[quote="1.6 glxi-AC"]Sıkıntılarımızı  dile getirmezsek sesimizi duyuramayız.Sezsiz bir çığlık kim tarafından duyulmuş...Arkasdaşlar sıkıntılarınızı genel müdürlük,İhracatçı firma ve ulaşabileceğiniz her yere mutlak bidirin.Zahmetsiz bir iş.                E postalarınız mutlak birileri tarafından dikkate alımacaktır.Çocuğunuzun başını sevmekle ona gereken sevgiyi veremezsiniz.Ona sahip çıkıp hayat boyunca desteğinizi esirgememelisiniz. Haydi arkadaşlar skodalarımıza ve bu siteye sahip çıkalım...........[/QUOTE]

ClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClap
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 1.6 glxi-AC » 19 Kas 2007, 21:12

ELEGANCE Sağol dostum.............
1.6 glxi-AC
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti slamy » 19 Kas 2007, 21:15

Maillerimizi,dilekçelerimizi çoktan gerekli yerlere yolladık. Konu açılınca söledim zaten yoksa bana böle oldu şöle oldu demek değil amacım.
slamy
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 1.6 glxi-AC » 19 Kas 2007, 21:25

Ses çıkmaması sizleri yıldırmasın.Bi daha, bi daha, bi daha taki onlar bıkana dek...Opelin fabrikası açıldı opel altın çağını yaşadı. Sıra skoda da görüşmeler ağır aksak ta olsa sürüyor. Skodalar bu gerçekleşirse şayet hundai ve kuş serisinin pabucunu dama nasıl atıcak seyredin...
1.6 glxi-AC
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti slamy » 19 Kas 2007, 21:55

www.sikayetvar.com a girip  163316 nolu sikayete bakın lütfen bu konuya belki de en güzel cevap. Yüce oto yetkilisinin cevabına dikkat lütfen ....
slamy
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 1.6 glxi-AC » 19 Kas 2007, 22:26

Aracın 2. el fiatlarında bayi teşkilatımız ve dod teşkilatı en uygun fiatı teklif edecektir

Lütfen bayilerimizle temasa geçiniz ki aracınızı öldürelim ucuz alıp biz pahalıya satalım....İşte skodayı ayaklar altına seren gelişme...Araçları ağlarına düşürmek için uğraşanlar. Skoda ve Wolksvagen gurubu ikinci ele sahip çıkacaklarına öldürüp, dirisindende ölüsündende faydalanmaya çalışıyor.Halbu ki ikinci eli kazandıran durumuna getirseler şu anki satışlarını katlayacaklar.Onlar hem parçadan hem servisten hem. Hep sizden hep sizden dediği sürece skoda belini doğrultamaz ve hakettiği değeri bulamaz.Yanlışlarını görmeleri umuduğla........
1.6 glxi-AC
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ünsal » 19 Kas 2007, 22:34

[quote="1.6 glxi-AC"]           
[/QUOTE]

konuyu yanlış bölüme açmışsınız..! Embarrassed 

AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti 1.6 glxi-AC » 19 Kas 2007, 22:38

230277

YÜCE OTO’dan Debriyaj Balatası Hatalı Araç BURCUPINAR  [14 Kasım 2007, 09:00]
2005 senesi Kasım ayında Skoda fabia marka araç aldım. 36000 km olduğu ilk senesinde debriyaj balatasının bitmesi sebebiyle yaklaşık 750 YTL ödeme karşılığı servis tarafından değiştirildi. Garanti kaps
 >>>

214849

SKODA ATA OTOMOTİV’de Fabrika Hatası Müşteriye Kesiliyor neo0606  [25 Eylül 2007, 09:00]
2005 yılında aldığım fabia model arabam garanti süresi içinde yağ eksiltti. Bende servise gittim. Servis yağ değiştirip 1.000 km sonra gelmemi söyledi ve bende öyle yaptım. Güya yağı boşaltıp ölçüp ona
 >>>

163316

YÜCE OTO Satmak İstediğim Taşıtı Olumsuz Gösteriyor! mehmethanozen  [06 Nisan 2007, 09:00]
Doğuş otodan 2006 model 1200 motor fabia aldım. İşimin bozulması sebebiyle satmak zorunda kaldım. Aracı satmak istediğim insanlar bilgi almak için Doğuş Oto’yu aradıklarında, aracın 1200 motor olduğu i
 >>>

154390

google_color_border = "ECF3F7"; google_color_bg = "ECF3F7";

1.6 glxi-AC
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir