nedir bu megane bolluğu? renault istilası

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

nedir bu megane bolluğu? renault istilası

İleti loveskoda » 26 Kas 2007, 00:30

[quote="engin_pasha"]Arkadaşlar bizde bir skoda fabia 2005 1.4 TDI bir tanede 2007 megane 1.5dci var skoda cok az yakiyor kabulum ama performans,guvenlik,abs diyince megane gerçekten skodaya gore çok önde bir araç ve skodaya yakında yakıyor.... [/QUOTE]

Aynı sınıfta olmayan iki otomobili karşılaştırmayı hiç bir otorite kabul etmez.

Octavia ve Megane ile karşılaştırmak daha sağlıklı...

Ayrıca Megane, Octavia, Golf, Astra, Civic, Cerato, Focus, Corolla, 307, vs. 10 otomobilin olduğu testte OCTAVİA 1. OLMUŞTU VE MEGANE 4. OLMUŞTU.....

Önemle Hatırlatırım....!

loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ali » 26 Kas 2007, 00:36

skoda-auto, o hangi testti? bakasım geldi. linki var mı?
ali
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti loveskoda » 26 Kas 2007, 00:40

[quote="octa"]skoda-auto, o hangi testti? bakasım geldi. linki var mı?[/QUOTE]

2004 yılında Autoshow da yayınlanan test...

O yüzden maalesef link veremiyorum.

Ancak www.autoshow.com.tr sitesinde Octavia, megane, elantra ve 3 ün bulunduğu bir test var. Octavia yine birinci...Clap
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 26 Kas 2007, 01:41

işte bakın tutmuş fabia ile megane ı kıyaslıyoruz. clioyu fabianın yanından bile geçirmiyoruz...

octaviayı megane ile kıyaslasak tartışmasız octavia... ki biz octavia yı passatla, A4 le kıyaslamaya kalkışıyoruz, megane ne ki...

megane dci 1.5 80 hp ayrıca 4 silindirli olmasına rağmen benim arabamdan daha güçsüz, daha hantaldır, daha yavaştır.

düşünsenize bi tarafta 1400 cc 80 hp 3 silindirli bi dizel, bi tarafta 4 silindirli 1500 cc 80 hp dizel, beygir aynı, motor daha büyük üstelik, ama daha zayıf motor. hemde daha çok yakıyor...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti sonertevfik » 26 Kas 2007, 01:56

[quote="octa"] 

ilk okuyuşta yanıltıyor. ama dikkat edin. fabia ile megane kıyaslanıyor. octavia ile değil. ikincisi fabia 1.4  megane 1.5 motor. ( performans meselesi) fabia 2005, megane 2007 model. yani megane daha yepyeni, ama fabia 2-3 yıllık.  dikkatli incelemek lazım. ayrıca abs bir ölçüt olamaz. son olarak aynı donanımlarda 0 km. bir megane, mümkün değil 0 km. bir octavia dan daha iyi olsun. octavia nın duruşu bile megane dan daha karizmatik.
[/QUOTE]

MÜKEMMEL BİR TESPİT KARDEŞİM TEBRİK EDERİM...  KESİNLİKLE BİR RENAULT BİR SKODA KADAR KALİTELİ OLAMAZ BEN İNANMIYORUM VE KİMSE DE İNANDIRAMAZ BENİ ARKADAŞLAR, BİRAZ GERÇEKÇİ OLALIM...
BİZ OSMANLIYIZ... ÇOK ÖZLÜYORUZ...
sonertevfik
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Soner Tevfik
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Felicia GLX-İ

İleti sonertevfik » 26 Kas 2007, 02:07

[quote="guvenxoca"] 

evet kim ne derse desin renault dünyanın en güvenli araçlarını üreten markadır,skodadan da kesinlikle daha güvenlidir...

hatta herkesin çok güvenli dediği volvodan bile...
[/QUOTE]

HOCAM SEN GÜVENLİK KONUSUNU BİRDAHA GÖZDEN GEÇİRİRSEN İYİ OLUR.. BÜTÜN DÜNYA YANLIŞ BİLİYOR GALİBA VOLVO'NUN DÜNYANIN EN GÜVENİLİR ARABASI OLDUĞUNU...  AYRICA İDDİA EDERİM Kİ RENAULT'UN HİÇBİR MODELİ SKODANIN AYNI GÜNCELLİKTE MODELLERİNDEN DAHA SAĞLAM OLAMAZ BU DEDİĞİN İMKANSIZ...
sonertevfik
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti guvenxoca » 26 Kas 2007, 02:25

[quote="sonertevfik"] [quote="guvenxoca"] 

evet kim ne derse desin renault dünyanın en güvenli araçlarını üreten markadır,skodadan da kesinlikle daha güvenlidir...

hatta herkesin çok güvenli dediği volvodan bile...
[/QUOTE]

HOCAM SEN GÜVENLİK KONUSUNU BİRDAHA GÖZDEN GEÇİRİRSEN İYİ OLUR.. BÜTÜN DÜNYA YANLIŞ BİLİYOR GALİBA VOLVO'NUN DÜNYANIN EN GÜVENİLİR ARABASI OLDUĞUNU...  AYRICA İDDİA EDERİM Kİ RENAULT'UN HİÇBİR MODELİ SKODANIN AYNI GÜNCELLİKTE MODELLERİNDEN DAHA SAĞLAM OLAMAZ BU DEDİĞİN İMKANSIZ...
[/QUOTE]

eminim kardeş eminim....

dünyanın euro ncap dan ilk 5 yıldızlı arabası renault lagunadır...

bu arada şu anda üretilen güncel tüm modellerin euro ncap dan 5 yıldızı var...

istersen bir bak kardeş volvonun durumu ne???http://www.www.euroncap.com/carsearch.a ... 6ec73083e7

imkansız diye birşey yok,adamlar çalışmış yapmış işte...
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti guvenxoca » 26 Kas 2007, 02:26

haa bu arada renonun tüm modelleri skodanın roomi hariç diğer tüm modellerinden daha sağlam...
acı ama gerçek....
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ali » 26 Kas 2007, 13:43

euroncap testlerinde çeşitli kategoriler var. sürücüye önden çarpma, yolcuya önden çarpma, sürücüye yandan çarpma gibi. bunlardan birini ölçüt alamayız. üçünü de değerlendirmek gerek. yani 5 yıldız hangisine göre. ayrıca skoda birçok yerde reno nun önüne geçmiş. reno nun sadece sürücüye önden çarpma kısmında bir üstünlüğü var. diğerlerinde de skodanın.
ali
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ali » 26 Kas 2007, 13:53

[quote="guvenxoca"]haa bu arada renonun tüm modelleri skodanın roomi hariç diğer tüm modellerinden daha sağlam...
acı ama gerçek....
[/QUOTE]

hocam nasıl olur? reno nun birçok modeli resmen dağıtmış. çin arabası gibi olmuşlar mübarek. puan olarak da skodanın altında kalmışlar.

bakın bu octavia

bunlar da megane lar.

orada fabia,roomster vs. de var. özelikle çarpışma videolarına dikkat edin.
ali
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sonertevfik » 26 Kas 2007, 15:11

Hocam Renault'u çok seviyor galiba...  Ayrıca yazdıklarına tamamen katılıyorum OCTA kardeş....  Ben çok net söylüyorum hiçbir Fransız arabası,  Almanların herhangi bir markasından daha kaliteli olamaz. Daha sağlam hiç olamaz...   Almanların sadece otomobil üretimi değil, sanayisine de dünyanın hiçbir sanayisi yetişemez... 
sonertevfik
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti mustafa_mvk » 26 Kas 2007, 16:33

renolar iyi araç olabilir.megane iel fabia aynı sınıfta değiller.ben fabia alırken aynı paraya 2004 megan da vardı.ama yakıt olarak fabia daha ekonomik olduğu için ve parça değişim süresi daha uzun olduğu için fabiayı tercih ettim.bence fabianın sürüş konforu megane den iyi.megane çok çabuk parça eskiden bir araç.octavia ile kıyaslamanız yersiz bile:)
mustafa_mvk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti şimşek2334 » 26 Kas 2007, 17:32

3 aylık bir megane sahibi olarak daha önce fabia m vardı ama megane la octavia yı kıyas yapmak gerekir.
             şuda bi gerçek ki octavia daha kaliteli bir araçtır benceee
şimşek2334
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ali » 26 Kas 2007, 17:57

[quote="sonertevfik"]Hocam Renault'u çok seviyor galiba...  Ayrıca yazdıklarına tamamen katılıyorum OCTA kardeş....  Ben çok net söylüyorum hiçbir Fransız arabası,  Almanların herhangi bir markasından daha kaliteli olamaz. Daha sağlam hiç olamaz...   Almanların sadece otomobil üretimi değil, sanayisine de dünyanın hiçbir sanayisi yetişemez...  [/QUOTE]
hocanın reno yu sevmesinden ziyade, sorunlu bir araçla karşılaşmış galiba. hiç bir skodacının başına gelmemiş sorunlar onu başına gelmiş. mesele o. 
ali
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sonertevfik » 26 Kas 2007, 18:03

[quote="octa"] 
hocanın reno yu sevmesinden ziyade, sorunlu bir araçla karşılaşmış galiba. hiç bir skodacının başına gelmemiş sorunlar onu başına gelmiş. mesele o. 
[/QUOTE]

EVET AYNEN KATILIYORUM SKODA'YI  HATTA OCTAVİA GİBİ ÜST DÜZEY BİR OTOMOBİLİ, KALKIP HAYATTA PARA VERİP ALMAYACAĞIM RENAULT MODELLERİYLE KIYASLIYOR VE RENAULT'U DAHA ÜSTÜN ZANNEDİYOR GÜVEN HOCA.. AMA GÜVEN HOCANIN OTOMOBİLLERE BAKIŞ AÇISI BANA HİÇ Mİ HİÇ UYMUYOR BÖYLE ANLAMSIZ TARTIŞMALARA GİRMEK İSTENMİYORUM ONUNLA..
sonertevfik
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti isnilgiz » 26 Kas 2007, 18:30

Renault Türkiye'ye Silahlı Kuvvetlerin bir armağınıdır. Oyak ortaklığı silahlı kuvvetlerin bu arabaya olan talebin artmasını sağlamış, kurumsal talebe ilaveten silahlı kuvvetler personelinin de önemli miktarlarda bu araçları normal vatandaştan çok farklı ucuz fiyatlarla (% 25 lere varan indirimlerle) almasını sağlamış bu da ülke çapında bu araçların sayılarının artmasına doğal olarak da servis ağının genişlemesine ve bu araçlardan anlayan yan sanayi ustalarının çoğalmasına ve böylece bu döngü yeniden bu araçlara olan talebin artmasına neden olmuştur. Böyle bir geniş ağ zincirinin ana üreticiler ciddi stratejik hatalar yapmadıkça da bozulması mümkün değildir. 
isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti aytekin041 » 26 Kas 2007, 19:34

[quote="isnilgiz"]Renault Türkiye'ye Silahlı Kuvvetlerin bir armağınıdır. Oyak ortaklığı silahlı kuvvetlerin bu arabaya olan talebin artmasını sağlamış, kurumsal talebe ilaveten silahlı kuvvetler personelinin de önemli miktarlarda bu araçları normal vatandaştan çok farklı ucuz fiyatlarla (% 25 lere varan indirimlerle) almasını sağlamış bu da ülke çapında bu araçların sayılarının artmasına doğal olarak da servis ağının genişlemesine ve bu araçlardan anlayan yan sanayi ustalarının çoğalmasına ve böylece bu döngü yeniden bu araçlara olan talebin artmasına neden olmuştur. Böyle bir geniş ağ zincirinin ana üreticiler ciddi stratejik hatalar yapmadıkça da bozulması mümkün değildir. [/QUOTE] Clap
aytekin041
CLASSIC
CLASSIC

İleti loveskoda » 26 Kas 2007, 22:04

Bence bir otomobilin iyi olup olmadığı, sadece Euro-Encap ile belirlenemez. Her yönden değerlendirilmelidir ki bunu da otomobil dergileri yapıyor ve tüm otomobil dergilerinde sınıfında OCTAVİA 1. oluyor... 
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

ÖncekiSonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir