superb,passat ve jetta...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

superb,passat ve jetta...

İleti ugurgeylani » 16 Eyl 2006, 00:36

arkadaşlar;skoda superb in wv passat ve jetta ne gibi eksikleri var veya ne gibi avantajları var.bana göre passat ve jetta dan hiç bir farkı yok.fakat her nedense jetta ve passat kadar ilgi görmüyor.bilmiyorum bana katılıyormusunuz?

ugurgeylani
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ugurgeylani » 20 Eyl 2006, 23:48

emir bey, bu konudaki görüşleriniz bekliyorum...
ugurgeylani
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 21 Eyl 2006, 00:10

Passat ve superb gibi lüks segment araçlara yalnızca auto show gibi fuarlarda binebilen biri olarak bu araçları doğru bir şekilde kıyaslayamayacağım için yorum yapmamayı tercih ediyorum.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti Sselim » 24 Eyl 2006, 13:49

tek farkı bence amblem,,,

superb de skoda değilde wv amblemi olsaydı emin ol ki abartısız söylüyorum aracın fiyatı en az 20.000ytl artardı,,,

bence aralarında hiçbir fark yok,,,

tek fark görünüm,,,

bizim octaviamız var jetta alacaktık aracın fiyatı bizim arabaya oranla 10.000ytl daha yüksekti,,,

tek farkı o 2.0tdı dı bizimki 1.9tdı,,,

bizim araçta + birkaç özellik daha var,,,

Sselim
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skodacı » 01 Ekm 2006, 19:14

bence jetta ve passat an hiç bir farkı yok.üstelik daha ekonomik.maalesef halkımızda skodaya karşı bir önyargı var.işte bu yüzden superb in kimse farkında değil...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti gbasara » 02 Ekm 2006, 10:28

halkın skodayı tanımadığını daha önce yazmıştım. çevrenize bakın, doğan şahin sürüsünden başka ne var? böyle bir toplumun devamıyız. para için bizi bu kültüre itenleri kınıyorum. kimsede cesaret yok. bakkaldan parçasını alabileceği arabalar istiyorlar hala. servis kültürü yok. daha ABS-klima birlikteliğine geçmeleri çok çok yeni ve bir on yıl daha bu basamakta dururuz.

araştırıp incelendiğinde skodanın, VW'e göre üstün yanları çok. hatta boynuz kulağı geçti bile. ama işte marka olmanın avantajı da bu. ürün değil, marka satılıyor. bir skoda alan hiçbir zaman pişman olmaz -garanti veririm-.

yıllık 10 bin adedi aştığı için skoda-auto ülkemizde reklam tanıtımına başladı geçen yıl. ondan önce reklam yapmıyordu. daha doğrusu yapılan reklamlara kaynak olmuyordu.
gbasara
CLASSIC
CLASSIC

İleti 10TOPRAK » 02 Ekm 2006, 12:43

Cool ARKADAŞLAR, vw,opel,bmw...vb. yani alman olan herşey kalitelidir. skodayla bu gibi markaları kıyaslamayın sakın!! skoda çek markası kim, skoda vw den kaliteli derse beyninden şüphe ederim..!
Sadece şunun için gurur duymamız lazım; vw gibi bir marka skodaya el atıyor ve motorunu vs.. önemli parçalarını skodayla paylaşıyor.yani kısacası arkamızı wv ye dayadık..

Broken%20HeartMUTLU VE SKODALI GÜNLER DİLEĞİYLE..!
10TOPRAK
CLASSIC
CLASSIC

İleti Trex » 02 Ekm 2006, 13:37

hemsehrime katılıyorum vw belki ozellik olarak skodayı kendısıne yaklastırabılır ama kalıte olarak skoda vw e yaklasamaz
Trex
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti gbasara » 02 Ekm 2006, 18:02

aynı şase üzerinde A4, Jetta, octavia ve Toledo

aynı motorlar, aynı kumanda şalterleri vs, aynı yürüyen takım, aynı klima sistemi, aynı müzik sistemi.....

ve kalite farkından bahsediyorsunuz. VW'in fabrikasında üretilen bir araç ve siz bu aracın kalite gelişimini unutuyorsunuz. kısa bir zamanda çok yol aldı ve tüm eleştirmenlerce de aynı övgüleri topladı. altın direksiyon ödülünü aldı ve yılın aracı seçildi. güvenlikten NCAP-5 yıldız aldı...

aradaki fark sadece marka bilinirliğidir. kalite farkını mercedes-BMW ile VW-Skoda arasında yapabilirsin. ama VW'i kendi içinde kalite ayrımına tutamazsın.

senin teorine göre ülkemizde üretilen renault megane modeli de o halde beş para etmez. e ne de olsa Türkiye'de üretiliyor yani bir fransız değil!!!

saygılar....
gbasara
CLASSIC
CLASSIC

İleti gbasara » 02 Ekm 2006, 18:11

ve Trex kardeşim, eğer cevapladığın konu "ya bu skodalar çok kaliteli imiş" şeklinde olsaydı -bu sefer de ben iddia ediyorum- şimdi bunun tam aksini söylemiş olacaktın.!!

mercedes kalitesi hayaliyle skodaya binilmez. bindiğimiz araç bizim için en kaliteli olandır. bindiğiniz aracın daha kalitelisini düşünüyorsanız o aracı satın alıp kendi forumuna övgüler yazın ki, destek göresiniz..

gbasara
CLASSIC
CLASSIC

İleti Trex » 02 Ekm 2006, 18:11

fransada üretılen renaultla burda uretılen renaulte bir dersen yazık olur alakası yok almanyadan gelen ford transite bak bıde yerlı ford transite bak turkıyede yapılanda neler calınmıs gorursun neyse konu bu deil. ben passata da bındım suan hem octavia hemde feliciamız war sana su kadar soylıyım passatla octavianın ıcıne bı otur kullanılan malzemeye bı bak hangısı kalıtelı karar wer
Trex
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti gbasara » 03 Ekm 2006, 10:24

karşılaştırma yaptığın passat ile octavia aynı sınıf otomobil değillerdir. octavia, orta sınıf segmentinde, passat ise orta üst sınıfta yer alır. eğer passat ile karşılaştırma yapacaksan o zaman superb'yi almalısın. ve bu karşılaştırmada da bir çok donanımın superb'de olduğu halde passatda olmadığını göreceksin. üstelik yeni superb piyasaya çıktığında ilk aklıma gelen DVD oynatıcı bile passatda yok.

yani superb ile güncel kasa passattan bir önceki kasa aynı sınıftadır.şu anki güncel passatın eşdeğeri superb-II piyasaya çıkmak üzere.

octavia ile jettayı kıyaslayabilirsin. ve yine donanım fazlası ile karşılaşırsın.

sizden rica ediyorum, bana çok iddia ettiğiniz şu meşhur kalite farklarından bir bahsetseniz. neyi daha kaliteli VW'nin.? boyası mı, kapı birleşim derzleri mi? isterseniz jettanın ve octavianın bagaj halılarını bir kaldırın bakın, bahsettiğiniz detay ise alın size detay..!

saygılarımla...

gbasara
CLASSIC
CLASSIC

İleti Halikarnasos » 03 Ekm 2006, 14:05

http://arabam.e-kolay.net/ncap/kompaktu ... a_ncap.asp

Bu sitede olduğu gibi kalitesini kanıtlıyor skoda. Kalite güvenlik önemli diyenler olduğu gibi ne olursa olsun kardeşim önce marka diyenler de var elbette.
Halikarnasos
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti gbasara » 03 Ekm 2006, 15:03

Bahsettiğin ford transit aracın yerli ile ithal arasındaki “neler çalınmış görürsün” farkı tamamen donanım farklarıdır. Avrupa verisyonunda elektrikli sürgülü kapı da var, bizde yok. Bunun kalite ile ilgisini henüz sizden alamadım. Şimdi ülkemizde üretilen transitler kalitesiz mi? Aynı perçinler aynı kasa aynı kaporta ile aynı şekilde birleştiriliyor sadece bizdekinde donanımlar eksik.

Hem sizin bu tezinizden yola çıkarsak skodadaki fazladan donanımlar otomatikmen bu aracı daha kaliteli yapıyor. Yani başka bir sebep aramaya gerek yok.

Sizden aynen şu konuyu rica etmiştim  : “ bana çok iddia ettiğiniz şu meşhur kalite farklarından bir bahsetseniz. neyi daha kaliteli VW'nin.? boyası mı, kapı birleşim derzleri mi?”

Dikkat edin donanımlar demiyorum –bu tabi ki her ülkede farklılık gösterir ve bir çoğu da opsiyoneldir-, kalite farkı diyorum, yani VW araçların kapılarını kapattığınızda daha mı iyi kapanıyor? Anahtarla çizdiğinizde boyası çizilmiyor mu? Koltuğa oturduğunuzda su yatağı işlevi mi yapıyor? Dikiş yerleri aralıklı mı? Plastik aksamları VW kendi üretirken skodaya dışarıdan ucuz parça mı getirtiyor?

Arkadaşlar, öncelikle donanım ve kalite ayrımını yapın. Paranız varsa koltuk ısıtmalı, navigasyonlu  octavia bile alabilirsiniz. Bu paranın gücüdür ama kalite derseniz 65 bin YTL’lik octavia ile 72 bin YTL’lik jetta nın yüzde 85 parçasının ortak olduğunu artık anlamalısınız.

Saygılar.....

gbasara
CLASSIC
CLASSIC

İleti gbasara » 03 Ekm 2006, 15:46

Euro NCAP çarpışma testleri (tamamı 2001 modeldir).

Audi A4                       *  *  *  *

BMW 3                       *  *  *  *

Hyundai Elentra            *  *  *

Mercedes C-Class       *  *  *  *

Mitsb.Carisma              *  *  *

Opel Vectra                 *  *  *

Peugeot 406                *  *  *

Renault Laguna            *  *  *  *  *

Skoda Octavia             *  *  *  *

VW Passat                  *  *  *  *

Kaliteyi –hala- arayanlara duyurulur!!!..

gbasara
CLASSIC
CLASSIC

İleti skodacı » 08 Ekm 2006, 18:03

doğuş grubu skoda ya gereken önemi verse bence superb hakettiği yere gelir...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 09 Ekm 2006, 04:07

[quote="skodacı"]doğuş grubu skoda ya gereken önemi verse bence superb hakettiği yere gelir...[/QUOTE]

Doğuş ve Skoda ülkemizde yasal ve işletme açısından birbirleri ile bağlantılı firmalar değil. Skoda Türkiye distribütörü Yüce Auto sahibi Orhan Yüce'dir. Doğuş ile Yüce Auto'nun ilişkisi sadece volkswagen grup bünyesindeki diğer markaların Türkiye distribütörlüğünün tamamının doğuşun elinde olmasından ileri geliyor. Doğuş'un Yüce Auto üzerinde yönetimsel bir etkinliği bulunmuyor. Bu yüzden Doğuş Skodaya bişey yapamaz üstelik özellikle bırakın birşey yapmayı engel olmaya bile çalışıyor volkswagen satışlarını arttırabilmek için.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti skodacı » 09 Ekm 2006, 22:04

yani siz skodanın üzerinde doğuşun herhangibir yetkisi olmadığını mı ifade ediyorsunuz?eğer gerçekten bir yetkisi yoksa doğuş skodanın büyümesindeki en büyük engel o zaman bana göre...ayrıca yüce auto da kusurlar var,arabaları iyi fakat distritürlük platformunu daha da büyütmeleri lazım yani skodanın hak ettiği türden bir distribütör firma olmalı...

skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir