superb,passat ve jetta...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

superb,passat ve jetta...

İleti gbasara » 10 Ekm 2006, 10:43

distribütörlük aslında kolay değildir tabi. bir de arkanda o markanın desteğini görmezsen tamamen kendi paranla yaşamak zorundasın. Skoda-auto 2004 yılına kadar Türkiyedeki reklam yatırımlarına sponsor olmuyordu. yıllık 10.000 adedi geçince markanın global reklam yatırımlarına girebiliyormuş. dolayısıyle bu tarihe kadar, Yüce-Oto kendi imkanları ile satış yaptı. ancak bu tarihten sonra araç satışlarının yıllık 10.000 adedi geçmesi ile birlikte farkında olduğunuz gibi reklamlar başladı.

hiç reklam yapılmadan tamamen tavsiyeye bağlı bir satış, başarıdır. şimdi ise reklamın gücü ile bu marka çok yükselen bir yıldız. (octavia satışları tüm avrupada 1 milyonu çok aştı)

gbasara
CLASSIC
CLASSIC

İleti skodacı » 10 Ekm 2006, 21:35

skoda nın türkiye temsilciliği yüce auto da değilde başka bir auto da olsa skodanın satışları daha da artar idi,bana göre...

skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Felicia Glx-i » 16 Ekm 2006, 08:00

Skoda nın bu sorunu şundan kaynaklanıyor doğuş grup kendi bünyesindeki araca kendi malıymış gibi muamele yapmıyor çek malı diyor fuarda doğuş grubu dış pazar danışmanı halil Kemanlı ile görüşmemde bunu belirtmişti.
Octavia derseniz golf demiş olcaksınız Super B derseniz Passat ve üstü demiş olcaksınız demişti. Ben skodaya güveniyorum ve seviyorum yedekleri ucuz olsa dahada çok sevicem ama sonuçta avrupa malı araç kullanıyoruz  değilmi :)
Felicia Glx-i
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skodacı » 17 Ekm 2006, 22:29

doğuş grubu skoda ya destek olmaktan çok köstek oluyor o zaman.peki yüce autonun tavrı ne bu durumda?superb gibi bir arabayı hala otomobilseverlerin bilmemesi yüce autonun değil de kimin ayıbı?anlamadığım bir başka nokta  skoda 1991 yılında doğuş grubuna katılmadı mı?katılır katılmaz amblemi ni bile değiştirmedi mi?bu nasıl bir ortaklık.skoda doğuşun besleme evladı mı yoksa?

skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skodacı » 02 May 2007, 22:59

arkadaşlar,bugün skoda superb sahiplerinin büyük çoğunluğu vw passat(eski kasa)kullanıcısı idi geçmişte...ve kullanıcılar her iki modeli karşılaştırdıklarında skoda superb bin vw passat tan daha üstün özelliklere sahip olduğunu her ortamda belirtiyorlar.şimdi soruyorum size bu amiral gemisi araç neden vw grup tarafından 2. planda tutuluyor?
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 03 May 2007, 01:49

daha fazla kazanmak içinolabilir. skoda ne kadar iyi de olsa marka değeri diye bir şey var. vw ismi bir çok şeyi değiştiriyor.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti isnilgiz » 17 May 2007, 12:31

BUNLARI BİLİYORMUYDUNUZ?
-2005 yılında jdpowers'ın octavia yı passatla aynı sınıfta değerlendirdiğini ve o yıl octavianın müşteri memnuniyetinde ilk üçe yer aldığını (ilk ikisi honda accord ve totyota lexustu),

- Almanya'da en çok ithal edilen yabancı aracın skoda olduğunu,

- Türkiye araç satış istatistikleri çıkaran otomobil gazetesinde octavianın D1, Passatın D3, süperbin D6, jettanın ise C3 segmentinde değerlendirildiğini,

- Yine jd powers whatcarda ocatvianın volvoS40, Audi A4, jetta dan ortalama puanda en çok puanı aldığını,

- Yine auto showun megane, hyundai elentra, mazda 3 ve octavia arasında yaptığı karşılaştırmada en çok puanı aldığını,  

- Çekoslavakya'daki fabrikanın Avrupa'nın en gelişmiş teknolojiye sahip fabrikası seçildiğini,  

- Yine İngiltere'de octavia nın yılın aile otosu seçildiğini,

- Süperbin passattan 10 cm daha uzun olduğunu,

- 1.6 elegance octavianın fabrika değerleri itibariyle 1.6 passattan 55 kilo daha ağır olduğunu (yalnız düzeltme yapayım ben bizzat test ettim octavia 25 kilo daha hafif çıktı belki passatın bagajında yük vardı),

BEN araç alırken bu kriterleri değerlendirerek almıştım.  
isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti lazianke » 17 May 2007, 17:05

teşekkürler isnilgiz
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti umutkubat » 17 May 2007, 23:49

skoda'nın kalitesini gördükten sonra ne diye daha fazla parayı Passat'a vereyim ki,Passat'a vereceğim o parayla Octavia'nın en donanımlı versiyonunu alır paşa paşa kullanırım.Passat iyi bir araba ama fiyatına göre donanımı yeterli değil bence.
umutkubat
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Ankara
Arabanız: 2014 Octavia Elegance 1.6 TDI DSG

İleti mehmetunal48 » 08 Arl 2007, 22:56

[quote="gbasara"]

Bahsettiğin ford transit aracın yerli ile ithal arasındaki “neler çalınmış görürsün” farkı tamamen donanım farklarıdır. Avrupa verisyonunda elektrikli sürgülü kapı da var, bizde yok. Bunun kalite ile ilgisini henüz sizden alamadım. Şimdi ülkemizde üretilen transitler kalitesiz mi? Aynı perçinler aynı kasa aynı kaporta ile aynı şekilde birleştiriliyor sadece bizdekinde donanımlar eksik.

Hem sizin bu tezinizden yola çıkarsak skodadaki fazladan donanımlar otomatikmen bu aracı daha kaliteli yapıyor. Yani başka bir sebep aramaya gerek yok.

Sizden aynen şu konuyu rica etmiştim  : “ bana çok iddia ettiğiniz şu meşhur kalite farklarından bir bahsetseniz. neyi daha kaliteli VW'nin.? boyası mı, kapı birleşim derzleri mi?”

Dikkat edin donanımlar demiyorum –bu tabi ki her ülkede farklılık gösterir ve bir çoğu da opsiyoneldir-, kalite farkı diyorum, yani VW araçların kapılarını kapattığınızda daha mı iyi kapanıyor? Anahtarla çizdiğinizde boyası çizilmiyor mu? Koltuğa oturduğunuzda su yatağı işlevi mi yapıyor? Dikiş yerleri aralıklı mı? Plastik aksamları VW kendi üretirken skodaya dışarıdan ucuz parça mı getirtiyor?

Arkadaşlar, öncelikle donanım ve kalite ayrımını yapın. Paranız varsa koltuk ısıtmalı, navigasyonlu  octavia bile alabilirsiniz. Bu paranın gücüdür ama kalite derseniz 65 bin YTL’lik octavia ile 72 bin YTL’lik jetta nın yüzde 85 parçasının ortak olduğunu artık anlamalısınız.

Saygılar.....

[/QUOTE] bENİM BU KONUDA SÖYLİYECEĞİM ŞU:Navigasyon dediğiniz şeyin çok fonksiyoneli bile 450 ytl ye var.koltuk ısıtma ise benim 2003 col.octi de de var.geri ne kaldı ki...
mehmetunal48
Yeni Üye
Yeni Üye

Önceki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir