Öğretmenler Ne İş Yaparlar ki ???

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Öğretmenler Ne İş Yaparlar ki ???

İleti lazianke » 30 Kas 2007, 22:04

Ortalama 70 kişilik sınıflarda ders yaparlar. Oysa bu bir köy nufusü bile değildir.

İşlerini okulda bitiremez. Beceriksizdir. Sınav, plan, vs. işlerini evine taşır.

Mesleğinin kutsal tarafını görmez. Bu işi parasız yapması gerekirken kucak dolusu para alarak hazineyi zarara sokar.

Takım elbise, ayakkabı, kitap vs. gibi lüks alışkanlıkları vardır.

Öğrencilerden Dayak yediği zaman, canı yanınca bağırır. Gürültü yaparak çevreyi rahatsız eder. Öğrencilerin bu gibi savunma sporu çalışmalarına güçlük çıkarır.

Çok sevimli bir bakanları vardır. Onun her lafının altında artniyet veya para ararlar.

Sosyal etkinlikler düzenleyerek hafta sonu ve mesai saatleri dışında öğrencileri rahatsız ederler.

Her biri bir Einstein olan genç beyinlere zayıf not verirler.(Sonrada bakanlığı af çıkarma ile uğraştırırlar.)

Okul önlerindeki serseri denilen aslında çok efendi olan gençlerden korkarlar. Onların bıçak silah vs. taşıdığını iddia ederler. Bu çocuklara iftira atarak onları rencide ederler.

Öğrencilerin şaka amaçlı küfür ve tacizlerini anlayacak espiritüel zekaları yoktur.

TKY çalışmalarında kaynak yokluğundan şikayet ederler. Ceplerinde akrep vardır, ellerini ceblerine atıp, sayın bakanlığa parasal destek yapmayı hiç düşünmezler.

Her gün yüzlerce öğrenci ile uğraşıp 2 ay tatil yaparlar. Çocukları bu süre zarfında eğitim hakkından mahrum bırakırlar.

Paraya ihtiyaç duymazlar. Hayır sahibi Bakkal, manav ve kasaptan veresiye alışveriş yaparlar. Hayrı bilmezler. Söylenirler.

Aşevi gibi kurumlardan ücresiz yemek alma imkanları olduğu halde gereksiz yere utanırlar.

Velileri toplantılaraçağırıp çocuklarının dedikodusunu yaparak ana-baba ile evladın arasını açarlar.

Lisedeki minimini yavruları muhatap alırlar. Bazen bir yerleri kırıldığı veya bıçaklandıkları zaman bu minimini yüreklerin sevgi gösterilerini haftalarca rapor alarak kötüye kullanırlar.

Okuldan gece 12 bile olmadan çıkarlar.

İşportacılık, esnaflık gibi işlerle uğraşarak zengin olmaya çalışırlar. Fakir esnafa rakip olurlar.

İlksan gibi kurumlara para ödemek istemezler. Onlar için memleketimin dağlarına yatırım yapılır, itiraz ederler. Torunlarının torunlarına arsa bırakmak istemezler. İleri görüşlü değillerdir, bin yıl sonraki yatırımı görmezler. Üstüne üstlük skandal çıkarıp, Memleketin huzurunu bozarlar.

Hepsi son derece mutludur. Bakanı yıpratmak için anketlerde mutsuzuz derler. Bakanı her fırsatta üzerler.

Onların sıkılmamak için bir çok nedenleri vardır:

Okulda kütüphane memurluğu yaparlar. Şikayet ederler.

lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti sonerx » 30 Kas 2007, 22:24

Çok harika olmuş ama az bile yazmışsın.Mesaisini eve taşıyan tek meslek..
Bu ustalar adamı USTA eder!
Kullanıcı avatarı
sonerx
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yaşar balcı(soner)
Nereden: Trabzon
Arabanız: Hyundai Getz 1.5 CRDİ 2006

İleti umutkubat » 30 Kas 2007, 22:49

geçmişte biz hocalarımızdan korkardık,bırakın laf söylemeyi,kızdığı zaman en ufak çıt çıkaramazdık
saygı duyardık,günümüzde ise durum çok farklı..tabi benim söylediğim yukarıdakilerden sadece bir tanesi,öğretmenine dayak atan insan vatan hainidir başka birşey değil.
umutkubat
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Ankara
Arabanız: 2014 Octavia Elegance 1.6 TDI DSG

İleti barutoglu » 30 Kas 2007, 23:55

[quote="lazianke"]

Öğretmen bu ülkenin çıbanbaşıdır.

[/QUOTE]

ASMALI BUNLARI NETEKİM...
Sür çıkar ağyârı dîlden ta tecelli ede Hakk
Padişah girmez saraya hane ma'mur olmadan.
Kullanıcı avatarı
barutoglu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Gazi BARUT
Arabanız: 2004 FABİA SP COMBİ 16V GRANİT GRİ ATİKER FAST SYS

İleti ali » 01 Arl 2007, 00:04

öğretmenler zibidilerle, serserilerle uğraşmaktan eğitim veremiyor ki..özellikle büyükşehirlerde.. bir de televizyonlarda diyorlar ya onlar çocuk daha. halbuki eşkıyadan farksız. bir öğr. dayak yiyorsa orada eğitim hiç olmasın daha iyi. öğretmen dayak yer mi yaa.. dayak yiyen bir öğretmeni kim ciddiye alır? evet onlar çocuk daha...
ali
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti barutoglu » 01 Arl 2007, 00:25

[quote="octa"]öğretmenler zibidilerle, serserilerle uğraşmaktan eğitim veremiyor ki..özellikle büyükşehirlerde.. bir de televizyonlarda diyorlar ya onlar çocuk daha. halbuki eşkıyadan farksız. bir öğr. dayak yiyorsa orada eğitim hiç olmasın daha iyi. öğretmen dayak yer mi yaa.. dayak yiyen bir öğretmeni kim ciddiye alır? evet onlar çocuk daha...[/QUOTE]

Hocam henüz dayak yemedik. zaten böyle bişeyin söz konusu olması da beni fevkalade üzer. ama duyduklarımız oluyor başka yerlerde. gerçekten çok acı. Son peygamberin (sav) bir hadisi var: "Kişi ancak sevdiği kimseden birşey öğrenir" yani öğretmenini dövme aşamasına gelecek kadar zıvanadan çıkmış serseriler ne öğrenebilir. vereceksin öylelerini çıraklığa yiyecekler ustalarının küfürlerini dayaklarını. akılları başlarına gelecek. Yok kardeşim. Ailede de çok kabahat var. Benim bir arkadaşım sınıfta bi tokat atmış öğrenciye. Öğrencinin ailesi de bizim öğretmeni iyi bir cezalandırmış. ne kadar acı. Eskiden veliler, seleflerimize; Eti senin kemiği benim (derisi türk hava kurumunun) hocam bunu adam et diye teslim ederlerdi öğrencileri. Nerde o insaf ve izan şimdi... Ondan sonra yakınıp duruyoruz gazetelerdeki haberlere... Yok, "Anne ve babasını sevgilisiyle bir olup bıcakladı", Yok hırsızlık gasp almış yürümüş... yürür tabi... bu durumdan herkesin vebali var herkesin... en çok vebal de beynini üç kuruşa batıya satmış medyanın... Allah ıslah etsin.
Sür çıkar ağyârı dîlden ta tecelli ede Hakk
Padişah girmez saraya hane ma'mur olmadan.
Kullanıcı avatarı
barutoglu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Gazi BARUT
Arabanız: 2004 FABİA SP COMBİ 16V GRANİT GRİ ATİKER FAST SYS

İleti ali » 01 Arl 2007, 00:38

toplumu ıslah eden, yol gösteren öğretmenler olmalı. öğrencinin ve herkesin gözünde değerli varlıklar olmalı. sözleri altın değerince olmalı. ama yukarıda söylediğim durumlardan dolayı değerleri de kalmıyor, kimse takmıyor. böyle olunca da ıslah etme durumu ortadan kalkıyor ve toplum bu hale geliyor. senle benle olacak iş değil bu. ben başarılıysam ama üç tane öğr. sınıfta ağlıyorsa bu ülkede hiç bir şey yapılmaz. yapılmıyor da...
ali
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 61ogretmen61 » 01 Arl 2007, 01:18

adam evde bir taneyle başedemez öğretmenler ne iş yapıyor ki zaten tatilleri de çok der. sabah akşam çocuğa dayak atar. sen ufacık bir tane vurdun mu hemen okula gelir. insan beyninin en çok yorulduğu meslektir öğretmenlik.
61ogretmen61
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sonertevfik » 01 Arl 2007, 03:20

[quote="umutkubat"]geçmişte biz hocalarımızdan korkardık,bırakın laf söylemeyi,kızdığı zaman en ufak çıt çıkaramazdık
saygı duyardık,günümüzde ise durum çok farklı..tabi benim söylediğim yukarıdakilerden sadece bir tanesi,öğretmenine dayak atan insan vatan hainidir başka birşey değil.
[/QUOTE]

AYNEN KATILIYORUM UMUT KARDEŞİME, BİZİM ZAMANIMIZDA (1988-1999 YILLARI ARASI ÜNİ. HARİÇ) ÖĞRETMENE SAYGI, DAHA DOĞRUSU BÜYÜKLERİMİZE SAYGI TEMEL HAYAT FELSEFEMİZDİ.... ŞİMDİ NERDEEE O SAYGI? Unhappy   UNUTMAMAMIZ GEREKİR Kİ SAYGISINI KAYBETMİŞ İNSAN, HAYATTA HERŞEYİNİ KAYBEDER / KAYBEDECEKTİR / KAYBETMİŞTİR, BUNA MAHKUMDUR...
BİZ OSMANLIYIZ... ÇOK ÖZLÜYORUZ...
sonertevfik
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Soner Tevfik
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Felicia GLX-İ

İleti loveskoda » 01 Arl 2007, 03:34

Ben bu sene liseden mezun oldum. öğretmenlerime hiç saygısızlık yapmazdım. Kendi annem öğretmen olunca çektikleri sıkıntının, onlara verilmesi gereken saygı ve sevginin bilincinde oluyor insan...

Şimdiki öğrencilerde hiç saygı ve disiplin yok. Öğretmen sınıftayken kavga, küfür edenler var... Dayağı fazlasıyla hak ediyorlar...
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 01 Arl 2007, 10:53

öğretmenlere karşı tavır yozlaşamsı sadece onlara karşı olan bir şey değil. maalesef toplumumuzda aynı bozulma devam ediyor. saygısızlık  sadece bize karşı değil aynı çocuk ana babasına karşı da saygısız, dedesine karşı da umursamaz, yoldaki nineye de, özürlüye de...
varsa yoksa haz, başka bir şey yok.

gününü eğlendir yeter. duymaz değiliz ya bu aralar modaydı:

ver coşkuyu ver coşkuyu.....

dil kirlenmesi, din kirlenmesi, ahlak kirlenmesi hepsi birbirine paralel maalesef.

bizi biz yapan değerlerimizden uzaklaşıp işin kötüsü bizi başkası da yapamayacak olan tüketim toplumu değerleriyle yaşamaya başladık. öğrenciler bizi arabamızla ve kıyafetimizle, maaşımızla ölçüyor, çünkü toplumsal terazi bu.

ama umut her zaman var. biz doğunun mercedesiyiz. doğunun merkezindeki eski liderliğimizin potansiyeli hala mevcut bizde.şimdilik balansa ihtiyacımız var.iyi bir bakımdan sonra gene eskisi gibi olacağız evelallah.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti sainz » 01 Arl 2007, 12:39

[quote="umutkubat"]geçmişte biz hocalarımızdan korkardık,bırakın laf söylemeyi,kızdığı zaman en ufak çıt çıkaramazdık
[/QUOTE]

Kesinlikle doğru. Eve gelip de annemize "öğretmen bana kızdı" veya "tokat attı" dediğimizde annemiz, babamız peki sen ne yaptın da sana böyle yaptı derlerdi. Şimdi ise çocuğunun yaptığı terbiyesizliği gözardı edip öğretmeni dövmeye gidiyorlar. Hem de onlarca kişi. Şahit olduğum bir çok mesele var.

[quote="barutoglu"]...Son peygamberin (sav) bir hadisi var: "Kişi ancak sevdiği kimseden birşey öğrenir"...[/QUOTE]

Ben facebook' ta ilkokul öğretmenimin oğlunu buldum ve öğretmenime selamlarımı söylemesini istedim. Hemen ardından öğretmenimden karşı cevap geldi de elli kilo altın bulmuş gibi sevindim.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti ahmetva » 01 Arl 2007, 14:38

ortaokulda müzik hocam vardı gerekli gereksiz herkesin kafasına fülütle vururdu. şimdi aynı apartmanda oturuyoruz yüzüme bile bakamıyor. bi ters baksa kıracağım kafasını... çok da saygı duyduğum öğretmenler de var tabii.. ( bazı öğretmenlerin kendisini çok üstün varlıklar olarak görmelerine de gıcık olurum ayrıca)
ahmetva
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti aytekin041 » 01 Arl 2007, 14:58

bencede öğretmenleri genellemek  doğru olmaz...
 çok saygınlarıda var ama   bence çok gereksiz insan olanlarıda var..
aytekin041
CLASSIC
CLASSIC

İleti loveskoda » 01 Arl 2007, 14:59

[quote="lazianke"]öğretmenlere karşı tavır yozlaşamsı sadece onlara karşı olan bir şey değil. maalesef toplumumuzda aynı bozulma devam ediyor. saygısızlık  sadece bize karşı değil aynı çocuk ana babasına karşı da saygısız, dedesine karşı da umursamaz, yoldaki nineye de, özürlüye de...
varsa yoksa haz, başka bir şey yok.

gününü eğlendir yeter. duymaz değiliz ya bu aralar modaydı:

ver coşkuyu ver coşkuyu.....

dil kirlenmesi, din kirlenmesi, ahlak kirlenmesi hepsi birbirine paralel maalesef.

bizi biz yapan değerlerimizden uzaklaşıp işin kötüsü bizi başkası da yapamayacak olan tüketim toplumu değerleriyle yaşamaya başladık. öğrenciler bizi arabamızla ve kıyafetimizle, maaşımızla ölçüyor, çünkü toplumsal terazi bu.

ama umut her zaman var. biz doğunun mercedesiyiz. doğunun merkezindeki eski liderliğimizin potansiyeli hala mevcut bizde.şimdilik balansa ihtiyacımız var.iyi bir bakımdan sonra gene eskisi gibi olacağız evelallah.
[/QUOTE]

Aynen katılıyorumClap
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti YNG_1968 » 01 Arl 2007, 15:16

[quote="sainz"]
Ben facebook' ta ilkokul öğretmenimin oğlunu buldum ve öğretmenime selamlarımı söylemesini istedim. Hemen ardından öğretmenimden karşı cevap geldi de elli kilo altın bulmuş gibi sevindim.
[/QUOTE]

Senin İlkokul öğretmenin yaşıyor mu hala? Tongue LOL
YNG_1968
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 01 Arl 2007, 15:39

[quote="aytekin041"]bencede öğretmenleri genellemek  doğru olmaz...
 çok saygınlarıda var ama   bence çok gereksiz insan olanlarıda var..
[/QUOTE]
haklısınız da, biz öğretmenlerden bahsediyoruz. öğretilemeyenlerden değilCry
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti aytekin041 » 01 Arl 2007, 15:42

hocam tamamda şu anda lise 2. sınıfta okuyorum  ilkokulda bir matematik öğretmenimiz vardı  ramazan  ayında  sınıfa astığımız imsakiyeyi yırtıp çöpe atmıştı..
  en azından bize diyebilirdi ki bunu  burdan alın diye
aytekin041
CLASSIC
CLASSIC

Sonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir