Öğretmenler Ne İş Yaparlar ki ???

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Öğretmenler Ne İş Yaparlar ki ???

İleti hakanerdogan » 01 Arl 2007, 15:44

daha hiç bi öğretmenimle sürtüşmedim bile...

geçinmesini bilene... öğrenci olmak sanattır. önce derse gelen öğretmeni tahlil et! ve onun yakındığı tarafları bul, can evinden yakala, ama asla yağ çekme... haksız yere sana kızsa bile özür dile boyun eğ... asla cevap verme. üstün olduğunu hissetsin.

dersini önemsediğini belli et. ve genelde sözlülerim 100 dür...

gurur, onur yapıpda notumu düşüremem, okul puanım 1 puan yüksek gelse, 250 değilde, 251 alsam, kaç bin adam geçerim...

hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti aytekin041 » 01 Arl 2007, 15:48

zaten şu  anda kullandığım  taktik bu..
hiçbir hocamla münakaşaya girmedim  bişey olsa  tamam hocam haklısınız  falan derim.. ve  en son sözlü notumu geçen gün aldım (90)Big%20smile

ancak dediğiniz gibi zaten yağ çekenleri hocalarda sevmio
aytekin041
CLASSIC
CLASSIC

İleti barutoglu » 01 Arl 2007, 16:41

[quote="aytekin041"]bencede öğretmenleri genellemek  doğru olmaz...
 çok saygınlarıda var ama   bence çok gereksiz insan olanlarıda var..
[/QUOTE]

Haklısın aytekin kardeş sana katılıyorum

Sür çıkar ağyârı dîlden ta tecelli ede Hakk
Padişah girmez saraya hane ma'mur olmadan.
Kullanıcı avatarı
barutoglu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Gazi BARUT
Nereden: Ankara
Arabanız: 2004 FABİA SP COMBİ 16V GRANİT GRİ ATİKER FAST SYS

İleti barutoglu » 01 Arl 2007, 16:48

[quote="aytekin041"]hocam tamamda şu anda lise 2. sınıfta okuyorum  ilkokulda bir matematik öğretmenimiz vardı  ramazan  ayında  sınıfa astığımız imsakiyeyi yırtıp çöpe atmıştı..
  en azından bize diyebilirdi ki bunu  burdan alın diye
[/QUOTE]

Tam bir yobazlık örneği... Ne yazık dindar insanları yobaz olarak nitelendiren bu tipler kendilerinin yobazlıklarını nasıl da gösteriyorlar. Necip Fazıl Üstadın bir sözü var :

Zamanı kokutanlar mürteci diyorlar bana,

Yükseldik sanıyorlar alçaldıkça tabana... 
Sür çıkar ağyârı dîlden ta tecelli ede Hakk
Padişah girmez saraya hane ma'mur olmadan.
Kullanıcı avatarı
barutoglu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Gazi BARUT
Arabanız: 2004 FABİA SP COMBİ 16V GRANİT GRİ ATİKER FAST SYS

İleti sainz » 01 Arl 2007, 17:18

[quote="YNG_1968"][quote="sainz"]
Ben facebook' ta ilkokul öğretmenimin oğlunu buldum ve öğretmenime selamlarımı söylemesini istedim. Hemen ardından öğretmenimden karşı cevap geldi de elli kilo altın bulmuş gibi sevindim.
[/QUOTE]

Senin İlkokul öğretmenin yaşıyor mu hala? Tongue LOL
[/QUOTE]

Yaşıyor niye yaşamasın yahu?! II. Balkan Savaşı biter bitmez okula başlamıştım ben.LOLLOLLOL
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti silverlinemania » 01 Arl 2007, 23:56

siz gelin bide bizim üniversitedeki hocaları görün bişey soruyosun yüzüne bile bakmadan cvp veriyo sanki karşısında insan değilde hayvan var daha 2 kelimeyi 1 araya getirip konuşamayan adamı öğretmen yaparsan böyle olur adam tarlada dağda bayırda koyun otlatırken gelmiş burda öğretmen olmuş şimdide bizi otlatıyo sınıfa giriyo saygı gereği ayağa kalkıyoruz dediği laf aynen şu 'çökün danalar' bunu diyen bi hocadan ne beklenirki yada öğrencisine ne verebilir artık gerisini siz düşünün ....
silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti spepe » 07 Arl 2007, 15:21

Öğretmenlik, "Dışı seni yakar, içi beni yakar" konumunda. Ben de bir öğretmenim. Eğitim sistemimizi o kadar laçka ediliyor ki, gençlerimizin karanlığa sürüklendiğini eğitimciler dışında gören yok. Ne yazık ki, eğitim için alınan hiç bir kararda öğretmenlerin fikrini alan yok.
spepe
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti spepe » 07 Arl 2007, 15:24

Üniversitelerde mantık başka. Geçmişte yaşananların faturası yeni nesile kesiliyor. O yüzden üniversite de bir çok hoca, öğrencileriyle samimi olan davranışlardan kaçınır. Derse girer dersini anlatır ve çıkar gider. Ama genç hocalar böyle değildir. 
spepe
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AV-2006 » 07 Arl 2007, 21:43

Ben bu konuyu atlamışım...Eh meslek öğretmenlik olunca bende birşeyler yazayım istedim.Meslekte 14 yıl bitti.Teşbihte hata olmazsa söze ; yakın çevre ,eş ,dost muhabbetinden başlamak iyi olur.Kuzenim der ki 4 ay tatiliniz var.Yeğenim der ki salla başı al maaşı.Arkadaşlar der ki size ne var yarım gün çalışıyorsunuz..Bunun gibi pek çok sözü bu meslek grubu arkadaşlar duymuştur.Tabi kendi adıma bu söylenenlere cevabım keşke sizde öğretmen olsaydınız.  dır.Aslında öğretmenin 4 ay tatili falan yoktur.Sadece 2 aydır.Aradaki farkı da akşam plan yaparak,yazılı okuyarak,yarın yapacağı etkinliği düşünerek ve eşinden öğrencilerini düşündüğün kadar beni düşünmüyorsun diye azar işiterek geçirir.Aldığı maaş salla başlardan çok daha azdır.Ve öğretmen hiç bir zaman öğrencisine birileri gibi bu gün git yarın gel dememiştir.Düşüncelerimi kafayı öğretmenlerin tatiline takanlara birşeyler yazarak bitirmek istiyorum..Adamın biri diş çektirmeye gitmiş dişçiye sormuş:Dişimi kaça çekersin?Dişçi 100 ytl demiş.Adam :- 10 dakikalık iş için istediğin bu ücret çok değil mi? demiş.Dişçi:  -Beyfendi  isterseniz 10 dakikada değil , 1saatte çekeyim, yine aynı fiyatı alırım, ama bu sizin için daha zor olur demiş.Yani işin değerini zamana değil , işin ehemmiyetine göre ölçmek gerekir.Herkese saygılar...

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan murat bilgin
Arabanız: fabia

İleti guvenxoca » 07 Arl 2007, 21:57

[quote="aytekin041"]hocam tamamda şu anda lise 2. sınıfta okuyorum  ilkokulda bir matematik öğretmenimiz vardı  ramazan  ayında  sınıfa astığımız imsakiyeyi yırtıp çöpe atmıştı..
[/QUOTE]

hocam ilkokulda imsakiyenin ne işi var onu anlamadım??
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 07 Arl 2007, 22:22

[quote="guvenxoca"][quote="aytekin041"]hocam tamamda şu anda lise 2. sınıfta okuyorum  ilkokulda bir matematik öğretmenimiz vardı  ramazan  ayında  sınıfa astığımız imsakiyeyi yırtıp çöpe atmıştı..
[/QUOTE]

[/QUOTE]
muhtemelen bir yetkili skoda servisinin imsakiyesidirSmile
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti ali » 07 Arl 2007, 23:56

okul eğitim alanı. dini eğitim ya da dinsizlik eğitim alanı değil. hoca orada haksız. imsakiyeyi yırtıp atmaya hakkı yok. milli eğitim yönetmeliği neyi gerektiriyorsa öyle yapılmalı. insanların değerleriyle oynayamaz. ama sınıf da mescit şekline sokulamaz, bu da işin ayrı boyutu.
ali
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti loveskoda » 08 Arl 2007, 02:17

Bu günün gençleri, her şeyi dalgaya alıyor, gerçeklerden tamamen kopuk ve hiç terbiyeleri yok. Her şey aile ile başlıyor. Öğretmen tek başına bişey veremez. Ben de bu günün genciyim (17 yaşındayım) ancak aile terbiyesi aldım... Öğretmenlerin yapabileceği son derece sınırlı... Öğretmenlere fazla yüklenmeyin....
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti aytekin041 » 08 Arl 2007, 02:22

[quote="guvenxoca"][quote="aytekin041"]hocam tamamda şu anda lise 2. sınıfta okuyorum  ilkokulda bir matematik öğretmenimiz vardı  ramazan  ayında  sınıfa astığımız imsakiyeyi yırtıp çöpe atmıştı..
[/QUOTE]

[/QUOTE]
neden olmasınki?

ayrıca o zaman ilkokula giden bir çocuk yanlış yaptı diyelim hocanın böyle bir davranışmı sergilemesi gerek?
aytekin041
CLASSIC
CLASSIC

İleti aytekin041 » 08 Arl 2007, 02:23

[quote="lazianke"][quote="guvenxoca"][quote="aytekin041"]hocam tamamda şu anda lise 2. sınıfta okuyorum  ilkokulda bir matematik öğretmenimiz vardı  ramazan  ayında  sınıfa astığımız imsakiyeyi yırtıp çöpe atmıştı..
[/QUOTE]

[/QUOTE]
muhtemelen bir yetkili skoda servisinin imsakiyesidirSmile
[/QUOTE]
yok hocam imsakiyeyi ben götürmemiştimSmile
aytekin041
CLASSIC
CLASSIC

Önceki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir