ceza yedikmi??

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ceza yedikmi??

İleti 10TOPRAK » 08 Arl 2007, 13:47

Geçmiş olsun cezayı yediniz 180 ytl ama erken ödersen sana 150ytl olur tanıdıksın diye..!

10TOPRAK
CLASSIC
CLASSIC

İleti HÜSEYİN » 08 Arl 2007, 14:10

Hız ölçen teknik cihaz veya çeşitli usullerle yapılan tespit sonucu hız sınırlarını yüzde ondan yüzde otuza kadar aşmak, (yüzde otuz dahil) 108,00 YTL peşin 81 YTL (%25 indirim Tebliğ tarihinden itibaren 15 gün içinde ödeme yaparsanız, 15 günü geçirirseniz cezanın tamamını ödersiniz) Ceza puanı:5 Hız sınırlarını yüzde otuzdan fazla aşma 222,00 YTL peşin 166,5 YTL (%25 indirim) Ceza puanı:15  Exclamation Hız sınırları geriye doğru 1 yıl içinde 5 defa ihlal edildiğinde; 1 yıl süre ile sürücü belgesi geçici olarak geri alınır.Sürücü belgesi geri alınanların süresi sonunda psiko-teknik değerlendirme ve psikiyatri uzmanının muayenesi sonucunda sürücü belgesi almasına mani hali olmadığı anlaşılanların belgeleri iade edilir.
HÜSEYİN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti driver » 09 Arl 2007, 02:55

pendiksahil yolunda bir as900 kamyonun arkasına takılmış ağır ağır gidiyorken polis çevirdi ve radara girdiğimi söyledi.Ceza kesti 108 ytl. Kaç km ile girdiğimi sorduğumda ise bi dakka gidip bakarız dedi (cezayı kestikten sonra)
Bir müddet sonra aracın içine gidip sordu kaçtı şu diye, geldi yüzüme bile bakmadan 90 km/h dedi.

Tuzlaya asker arkın yanina gidiyorduk uğraşcak vaktim olmadığı için ekranı göster diyemedim,sadece polise şunu söyleyebildim

ben 90 ile gidiyorsam önümdeki kamyon daha hızlı yada aynı hızda gitmelidir,aksi takdirde altına girmiş olmam gerek.

Peki girmediğime göre kamyonu niye çevirmediniz? poliste sinsi bi gülümseme ama cevap yok...

Gelip birkaç kişiyle paylaştığımda yanlış yaptığımı,böyle bir durumda polisin ceza kesmeden önce itirazın varsa radardaki ekranı göstermesi gerektiğini falan söylediler..

Radar aracı zaten en az 200 metre geride oluyor,hadi gidelim o araca bakalım demek gibi bi şansım pek yoktur herhalde.. :Özellikle belindeki silahı oyuncak zanneden yeni yetme velet polislere karşı :))
driver
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ali » 09 Arl 2007, 13:36

hakkını savunacan. yanlışa poliste olsa boyun eğmeyecen. 90 la gitmek radara mı giriyormuş?
ali
Yeni Üye
Yeni Üye

Önceki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir