SAĞLIK !!!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

SAĞLIK !!!

İleti ilk aşk » 10 Arl 2007, 00:14

ARKADAŞLAR GEÇEN GÜN İŞYERİMİZE ÇOK SEVDİĞİMİZ ONKOLOJİ BÖLÜMÜNDE GÖREVLİ DOKTOR ABİMİZ GELDİ HASTA SAYISININ HER GÜN ARTMASINDAN DUYDUĞU ÜZÜNTÜĞÜ BELİRTTİ . YANİ KANSERE YOL AÇAN VE TETİKLEYEN YİYECEKLERDEN BAHSETTİ . SAYDIĞIM YİYECEK VE İÇECEKLERDEN UZAK DURUN : KAYMAKLI BİSKİVİLER ÖZELLİKLE HAZIR MEYVE SULARI PORTAKALLI GAZLI İÇECEKLER SOSİS SUCUK SALAM HELE SOSİS EN KÖTÜSÜ.  KOKEREÇ CİPS LASTİK GİBİ ŞEKERLEMELER  HAZIR DONDURMALAR PLASTİK İÇİNDEKİ YİYECEKLER ÖRNEĞİN KETÇAP VE MAYONEZ. MEVSİMİNDE OLMAYAN SEBZE VE MEYVELER MESALA KIŞ GÜNÜ DOMATES VE SALATALIK. AŞIRI ET TÜKETİMİ. AZ MİKTARDA  15 GÜNDE BİR SADECE KUZU ETİ ÖNERİYOR aklımda kalanlar bunlar bol bol mevsimine göre sebze ve meyve öneriyor .BUNLARDA UZAK KALMAYI BAŞARAMIYORSAK EN AZINDAN AZ TÜKETELİM AMA ÇOCUKLARIMIZA YEDİRMEYELİM . DOĞAL OLAN ŞEYLERİ TÜKETELİM . BOL BOL SU TÜKETELİM SAĞLIKLI GÜNLER

ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti guvenxoca » 10 Arl 2007, 00:17

ölelim daha iyi valla....

şaka şaka...
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ali » 10 Arl 2007, 00:19

elektronik eşyaların da kansere etkisi varmış diye duydum.  doğal olmayan şeylere pek yanaşmayacan hocam.
ali
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti guvenxoca » 10 Arl 2007, 00:20

valla hocam benim için et yememek ölüm gibi birşey...
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ilk aşk » 10 Arl 2007, 00:25

BENDE ETİ ÇOK SEVİYORUM ET BAĞIRSAKTA EN ÇOK KALAN VE ZOR SİNDİRİLEN ÜRÜN MALESEF KOLON KANSERİNE YOL AÇIYOR ONUN İÇİN DANA ETİNDEN ÇOK AZ YAĞLI KUZU ETİNİ SINIRLI SAYIDA ÖNERİYOR BALIK SERBEST . SOSİS KASABIN ARTIĞI
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sonertevfik » 10 Arl 2007, 00:31

Saydığın şeylerden uzak durmak şart aslında. Kurban bayramının yaklaştığı şu günlerde bugün aldığım bir haber de insan sağlığının nasıl hiçe sayıldığını gösteriyor... Arkadaşlar satılık kurbanlara yedirilmek üzere hormonlu yemler çok yaygınlaşmış bu günlerde. Sebebi ise, çok basit; 10-15 gün boyunca hormonlu yemler yiyen hayvanlar satış anında % 10-15 oranında ''DAHA AĞIR'' geliyormuş... Kısacası insan sağlığının hiç değeri yok, denetim sıfır. Birtek kurban kalmıştı hile bulaşmayan, ona da bulaştı sonunda... Hilesiz hiç ama hiçbirşey yok, yediğimiz ekmekten içtiğimiz suya kadar.. Kanserin artması kadar doğal ne olabilir? Allah hesabını sorsun yüce milletimizin sağlığını hiçe sayan değersiz ve adi insanlardan...
BİZ OSMANLIYIZ... ÇOK ÖZLÜYORUZ...
sonertevfik
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Soner Tevfik
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Felicia GLX-İ

İleti loveskoda » 10 Arl 2007, 02:01

Et yeme, sebze ve meyveler hormonlu, tavuklar suni yemle besleniyor, hazır gıdalarda katkı maddeleri var, balıklar fabrikaların zehirli sularında yüzüyor, ekmekler böcekli, lokantalar sağlıksız ve hijyen kurallarına uyulmuyor.....

GERİYE NE KALDI, SADECE SU.... SU HAYATTIR!
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ilk aşk » 11 Arl 2007, 00:09

ben bu aralar havanın soğuk olması sebebiyle bitki çayları içiyorum  ıhlamur . kış çayı . adaçayı kuşburnu vb .çok rahatlatıyor
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti loveskoda » 11 Arl 2007, 00:20

[quote="ilk aşk"]ben bu aralar havanın soğuk olması sebebiyle bitki çayları içiyorum  ıhlamur . kış çayı . adaçayı kuşburnu vb .çok rahatlatıyor [/QUOTE]
En iyisi...Clap
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 11 Arl 2007, 00:53

hadi yiyecek neysede , elektronik eşyalardan uzak kalmak mı?.........atın ölümü arpadan olsun gibi bir laf etmek zorunda kalacağım :)
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti hakanerdogan » 11 Arl 2007, 00:55

[quote="guvenxoca"]valla hocam benim için et yememek ölüm gibi birşey...[/QUOTE]

sebze yemem bile...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti AV-2006 » 11 Arl 2007, 00:57

[quote="hakanerdogan"][quote="guvenxoca"]valla hocam benim için et yememek ölüm gibi birşey...[/QUOTE]

sebze yemem bile...
[/QUOTE]

Siz yinede sebzeye yönelin...LOL

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan murat bilgin
Nereden: Ankara
Arabanız: fabia

İleti hakanerdogan » 11 Arl 2007, 00:58

valla mecburen öyle olacak. içki, sigara zinhar yok ama eti bırakamıyorum
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti loveskoda » 11 Arl 2007, 01:00

[quote="hakanerdogan"] eti bırakamıyorum[/QUOTE]

Abi bırakılır mı hiç! Mangal püfür püfür sonra lap lap yiyecenLOL
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AV-2006 » 11 Arl 2007, 01:01

Diğer başlıkta yazdım sigarayı bırakalı neredeyse 2.5 yıl oldu.İçki zaten kullanmam iş kala kala bizim çocukların deyişiyle zebze ye kaldı..LOL

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan murat bilgin
Nereden: Ankara
Arabanız: fabia

İleti slamy » 11 Arl 2007, 01:08

[quote="loveskoda"]Et yeme, sebze ve meyveler hormonlu, tavuklar suni yemle besleniyor, hazır gıdalarda katkı maddeleri var, balıklar fabrikaların zehirli sularında yüzüyor, ekmekler böcekli, lokantalar sağlıksız ve hijyen kurallarına uyulmuyor.....

GERİYE NE KALDI, SADECE SU.... SU HAYATTIR!
[/QUOTE]

Hocam geçen bir yerde hazır sularla ilgili bir makale okudum suyun durumu hepsinden kötü Big%20smile  Ama bir Türk insanı Memleketinin kurallarını bilecek bu gibi şeyleri kafasına takmayacak. Allah ne kadar ömür verdiyse yaşayacan sonra elveda dünya...
slamy
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ilk aşk » 11 Arl 2007, 01:13

SLAMY KARDEŞİM SENİN DEDİĞİN BİRAZ KADERCİLİK OLUYOR ALLAH BU CANI BİZE BAKALIM VE KORUYALIM DİYE VERDİ ARABAMIZA NASIL BAKIYORSAK ONA EN İYİ YAĞI KOYUYORSAK ÖRNEĞİN VÜCUDUMUZADA EN İYİ YAĞI KOYMAMIZ LAZIM MESELA ZEYTİNYAĞINI MARGARİNİ DEĞİL .
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti slamy » 11 Arl 2007, 01:53

[quote="ilk aşk"]SLAMY KARDEŞİM SENİN DEDİĞİN BİRAZ KADERCİLİK OLUYOR ALLAH BU CANI BİZE BAKALIM VE KORUYALIM DİYE VERDİ ARABAMIZA NASIL BAKIYORSAK ONA EN İYİ YAĞI KOYUYORSAK ÖRNEĞİN VÜCUDUMUZADA EN İYİ YAĞI KOYMAMIZ LAZIM MESELA ZEYTİNYAĞINI MARGARİNİ DEĞİL . [/QUOTE]

zeytin yağında sahtecilik yapılmadığının garantisi varmı türkiyede ? benim demek istediğim salalım kendimiz ne olursa olsun değil bahsi geçen sahtecilik yöntemlerinin hayatımızın her anında olduğu türkiyede yaşıyosak gidip margarin yerine zeytin yağı alacağız ama zeytinyağında şu varmış diye düşünmemek lazım. arabana castrol yağ koyarsın castrol un çakmalarıda var piyasa. odunu ıslatır,süte su katar, kurbana tuz yediririz (şimdi hormanları çıktı),karbibere kömür tozu,kırmızı bibere kiremit tozu katarız,dsi nin uygun bulmadığı kuyudan su çıkarır doğal kaynak suyu diye satarız devlette ruhsat verir. daha neler neler....
slamy
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir