Beowulf IMAX 3D ve REAL D

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Beowulf IMAX 3D ve REAL D

İleti yonetici » 10 Arl 2007, 16:47

Bir süredir 3D (3 Boyutlu) film nasıl bir deneyim olur acaba diye merak edip duruyordum. Nihayet kardeşimle birlikte gaza geldik Beowulf'a gitmeye karar verdik. Fakat bu film için IMAX ve REAL D olmak üzere 2 farklı gösterim sistemi var. Internette uzun süre araştırmama rağmen şu sistem daha iyi şeklinde bir netice bulamadım. Bütün bilgiler tamamen reklam kokuyordu. Hal böyle olunca sinema salonlarını paylaştık kardeşim Kadıköy Cinebonus Nautilus REAL D ye gitti. Bende yarın akşam için AFM İstinye Park IMAX 3D için bilet aldım. Ben filmle ilgili görüşlerimi gittikten sonra tekrar anlatırım. Kardeşim REAL D'nin perdesinin AFM'nin Maltepe Carrefourdaki normal salonlardakindende küçük olduğunu, koltuk diz mesafesinin ve konforunda daha az olduğunu söyledi. Alt yazılar filmin üzerinde ve 3D etkiden dolayı geri planda kaldığını alışmakta güçlük çektiğini söyledi. Bunun dışında herhangi bir sorun yaşamamış. Sanırım 3D nin büyüsüne biraz kapıldığından filmin kendisi ile fazla ilgilenmemiş. IMAX 3D ye gelince önceden edindiğim bilgilere göre en belirgin fark perdenin dev gibi olması. Birçok insana göre bu IMAX'i tercih etmek için yeterde artar bir sebep. Kafamı tek kurcalayan şey IMAX te alt yazılar 3D değilmiş buda birçok kişiyi son derece rahatsız etmiş. Ayrıca ya arka sıralarda ortalarda oturulur yada film izlemekten vazgeçilir şeklinde bir görüş var. Muhtemelen perde çok büyük olduğundan rahat bir seyir için perdeyi görüş açısı oldukça önem kazanıyor. Daha detaylı bilgiyi yarından sonra vereceğim.

Bilet fiyatlarına gelince IMAX 3D hafta içi TAM:15 YTL, Öğrenci :13 YTL

Ayrıca bilet başına 1 YTL komisyon ödeyerek biletix üzerinden online satınalınabiliyor.

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir