Buldum!!!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Buldum!!!

İleti abarigandimuti » 24 Arl 2007, 23:15

Canım Skoda'larımızın, muhtelif yerlerinden gelen muhtelif seslerin sebebini buldum... Clap

Paylaşayım dedim...

Bu abiler arabalarımızı bir güzel yapıyorlar. Teknoloji dersen Alman... Ona birşey yapamıyorlar. Neyse... Üretim sonrasında geçiyorlar arabanın karşısına... İkisi de şirketin üst düzey yetkilisi... (İsimler bende saklı... İcap ederse açıklayacağım.) İkili arasındaki konuşmalar üç aşağı beş yukarı şöyle: (Onlar Çekçe konuşuyorlar da, ben sizlere çevirdim. Bu jestimi unutmayın!..)

- Abi ya!..

- Ne var?

- E bu araba çok iyi oldu ya!...

- Nası yani?

- Araba diyorum araba... Dört dörtlük oldu!...

- İyi de ne var bunda?

- "Ne var?" var mı abi ya... Ne farkı olacak şimdi Volkswagen'den? Ne biliim Audi'den, ha? Hem bak daha ucuza da mal ettik...

- Abi daha iyi ya!... Daha ne istiyosun? Körün istediği bir göz, Allah vermiş iki göz! ( Bunu biraz zor çevirdim Çekçe'den!.. Big%20smile )

- Yok yok, bu böyle olmaz...

- Eeee?.. Napçaz abi?

- Napçazı var mı?

- Var tabii abi!.. Üretimi mi durduralım? Bu bir sorunmuş gibi algıladım da!...

- Sorun tabii... Sen de amma kalın kafalısın yaw!... Volkswagen'den, ne biliim Audi'den bi farkımız mutlaka olmalı diyorum. Yoksa bak satışlarımız patlar Allah muhafaza...

- Di mi abi ya? Bi de sahil muhafaza var ki; konumuzla hiç alakası yok!..

- Sus be!... Saçma sapan konuşuyorsun sabahtan beri!!!...

- Ben di mi abi? Evet ya... Çok haklısın.. Zırvalıyorum işte...

- Şu sorunu diyorum, arabanın muhtelif yerlerine ses ekleyerek halletsek?

- NEEE?...

- Ne NEEE?

- Anlamadım da abi, afedersin...

- Şu sorunu diyorum, arabanın muhtelif yerlerine, muhtelif saçma sapan sesler ekleyerek halledebiliriz diyorum... Bazılarının sebebi bulunsa... Bazılarınınki hiç bulunamasa... Bulanlara küçük küçük ödüller versek... Bulamayanlar kafayı yese... Hastane masrafları... Yok boşver hastane masraflarını... Tüm araçlara uygulasak bu ses konseptini diyorum... Ki farkımız olsun aynı gruptaki arabalardan di mi? Fabiş'inden tut Roomi'sine, Octavia'sından SuperB'ine... Tamam?

- Evet abi yaaaa!... Bu benim de aklıma gelmişti valla!... Hani lafı ağzımdan aldın derler ya!... Tam da ööle oldu şerefsizim!... Bu arada, MANYAK MISIN ABİ SEN YAAA!

- Yooo!... Geek

O gün bugündür Skoda'larımız bu konseptte üretilir.
Güzel güzel üretilen araçlara bi takım sesler eklenir.
Ondan sonra ihraç edilir.
Sessiz olanlar üretim hatası kabul edilir.

Onlar ermiş konseptine, biz binelim Fabiş'e Roomi'ye
vs vs...

ÖNEMLİ NOT: Bu hikayeyi neden uydurdum?
Daha evvelki anlamsız Angry seslerden vazgeçmiştim, hatırlayan hatırlar...
Ama dün sol ayağım hizasından gelen sesin sebebini bulunca, duramadım durduramadım kendimi artık.
Sigorta kutusu altınki strafor (sıkıştırılmış köpük vardır ya) koruma yerinden çıkmış ve asla oraya ait bir parça değilmiş gibi davrandı bana... Görüyorum, çıkmış ordan ve elimle hafifçe titretince, bi güzel ses veriyor bi güzel ses veriyor, tadından yenmez. Ses, benim duyduğum sesin tek yumurta ikizi gibi... Çözüm ellerimin içinde idi ama fazla da zorlayamadım. Malum, strafor... Çat diye kırılabilirdi. Sorumluluğu servise bırakmak üzere erteledim ve YUH dedim öte yandan!...

abarigandimuti
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skodacı » 24 Arl 2007, 23:26

sence biraz fazla abartmadın mı?
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti favo29 » 24 Arl 2007, 23:35

Bence VW den önce geçmiş bu konuşma zira ilk denemeyi benim favoritte yapmış olmalılarLOL
favo29
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti abarigandimuti » 24 Arl 2007, 23:47

[quote="skodacı"]sence biraz fazla abartmadın mı?[/QUOTE]

Abartma dediğiniz, tamamen mizah duygunuzla ilgili birşey!..

Doğru olan şu:

İkinci 0 km. Skoda'mdan da birinci gününden itibaren anlamsız sesler gelince, ( hele ki ikincisine 37.000.- YTL'yi şakırt diye ödemişsen ve aydan aya dünya kadar kredi ödersen ) insanın biraz sinirleri hopluyor, takdir edersiniz. Ya işi aşırı ciddiye alıp dert etmek, ya da makaraya vurmak söz konusu... Benim hangisini tercih ettiğimi sormazsınız umarım!...

Merak edersiniz diye;

1) 2004 Fabia 1.4 Special HB 101 HP ( 24.000.- YTL idi )

2) 2007 Roomster 1.6 Comfort AG ( Tiptronic )

Sesler konusuna gelirsek.....

Boşverin... Çok uzun ve anlattıkça canım sıkılıyor...

Fabiş'imi çok seven ben, Roomi'mi daha çok seviyorum.
abarigandimuti
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 24 Arl 2007, 23:55

ben de kaloriferi 4 konumuna alınca hava sesinin yanı sıra pırrrrlama sesi alıyorum ciddi derecede. arka kapıları mısır özü yağıyla yağlamadığım müddetçe gıcırdıyor. motor zaten gürültülü ama çok şükür anormal bi şey yok. memnunum.

size de büyük geçmiş olsun. (ön cam kendiliğinden çatladı bunu hiç sölemiyorum bile)
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ilk aşk » 24 Arl 2007, 23:55

iyi günlerde kullan kardeş sıkma canını Thumbs%20Up
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti umutkubat » 25 Arl 2007, 01:04

aracınınızı güle güle kullanın,fazlada yorma kafanı seslere biraz müziğin sesini aç bak romi'nin keyfineThumbs%20Up,bende baştan çok sıkıntı yaptım ama çözüm olmayınca bıraktım artık.

umutkubat
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Ankara
Arabanız: 2014 Octavia Elegance 1.6 TDI DSG

İleti ali » 25 Arl 2007, 02:25

yukarıda anlatılan hikaye doğru olabilir. cidden inanmak lazım. önemsiz gıcırtılar, tıkırtılar oluyor her skodada. vw esas oğlanı oynatmak istiyor galiba. figüranların başrolü geçmesine izin vermiyor.
ali
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti KASIMPŞALI. » 27 Arl 2007, 04:13

ozelıkle motor  kulakcıklarını  kartonla bagladılar sanırım  cunkı herkezde aynı dertt varrr 
KASIMPŞALI.
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 27 Arl 2007, 14:22

Ben fabişi vurana kadar zerre ses duymadım.Ama tamirat bitip serviaten bir aldım ki sadece vurulan yerden ses gelmiyor, geri kalan her yer gacırdıyor...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti kobra 1 » 31 Arl 2007, 02:01

aracın orjinalliği bozulunca işini bilmeyen usta olursa gerçekten ne marka olursa olsun seste çoğalıyor gıcırtı da ama iyi ustada orjinali gibi teslim ediyor

kobra 1
Yeni Üye
Yeni Üye

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir