milli piyango

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

milli piyango

İleti weyis » 29 Arl 2007, 23:28

arkadaşlar yüklüce bir ikramiye çıkarsa napacaksınız

weyis
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 29 Arl 2007, 23:43

Dini inancıma uygun düşmediği için hiçbir şekilde toto, loto, milli piyango vs. almam. Ama bu opet ve worldcard kampanyasından elimde 3 tane bilet var inşallah ikramiye falan çıkmaz.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti ali » 29 Arl 2007, 23:54

ben de kesinlike almam diyordum. ne yapacağım, çıksa bile haram para. hayrını göremem. ama bugün kızılay da o kadar heveslendim ki, gittim iki tane aldım. şimdi çekilişi bekliyorum. çıkarsa da bitirene kadar har vurup harman savururum.

ali
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ali » 29 Arl 2007, 23:56

hepinizin bildiği bir hikayedir. adamın birine 70 yaşından sonra milli piyango vurmuş. o da tüm parasına büyük bir tuvalet yaptırmış. bu yaştan sonra gelen paranın ancak içine edilir demiş. buyrun birlikte edelim demiş. biz de onun gibi birşey yaparız herhalde.
ali
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti barutoglu » 30 Arl 2007, 00:11

Milli piyango, toto, loto, sayısal, iddia gibi şans oyunları islam dininde helal kazanç olarak görülmemiştir. Bir müslüman olarak bu hususa dikkat etmek lazımdır. Hz. Muhammed (sav), "kişi için elinin emeğinden kazandığı kazanç dışında daha temiz bir kazanç elde etmemiştir." buyurmaktadır. http://www.hayrettinkaraman.net/kitap/m ... r/0343.htm

Sür çıkar ağyârı dîlden ta tecelli ede Hakk
Padişah girmez saraya hane ma'mur olmadan.
Kullanıcı avatarı
barutoglu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Gazi BARUT
Nereden: Ankara
Arabanız: 2004 FABİA SP COMBİ 16V GRANİT GRİ ATİKER FAST SYS

İleti silverlinemania » 30 Arl 2007, 00:42

arkadaşlar herşeye neden dini açıdan bakıyosunuz ki görüşlerinizi eleştirmiyorum saygı duyuyorum ama ben hayatım boyunca o parayı bidaha hiç göremem belki ayrıca bu şans işi çıkabilirde çıkmayabilirde şimdi olduda bana milli piyangodan 25 trilyon çıktı ben o parayı harcarsam haram para mı yemiş olucamsonuçta bende o bileti alırken para veriyorum bnm gibi yüzlerceside veriyo ama şans benden yana bana çıkıyo ben hayatta har vurup harman savunmam aldığım gibi bankaya koyarım bi ev bi araba alırım geri faizide bi güzel işler ona bakarsanız faizde haram ama hepimizin illaki bankada parası vardır peki siz faize hiç yatırmadınız mı paranızı neyse bu konu uzar gider tadında bırakıyım
silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ali » 30 Arl 2007, 00:50

karışık konular bu konular. neyin ne olduğu net değil. kimi öyle diyor, kimi böyle diyor.

ali
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti weyis » 30 Arl 2007, 00:51

[quote="silverlinemania"]arkadaşlar herşeye neden dini açıdan bakıyosunuz ki görüşlerinizi eleştirmiyorum saygı duyuyorum ama ben hayatım boyunca o parayı bidaha hiç göremem belki ayrıca bu şans işi çıkabilirde çıkmayabilirde şimdi olduda bana piyangodan 25 trilyon çıktı ben o parayı harcarsam haram para mı yemiş olucamsonuçta bende o bileti alırken para veriyorum bnm gibi yüzlerceside veriyo ama şans benden yana bana çıkıyo ben hayatta har vurup harman savunmam aldığım gibi bankaya koyarım bi ev bi araba alırım geri faizide bi güzel işler ona bakarsanız faizde haram ama hepimizin illaki bankada parası vardır peki siz faize hiç yatırmadınız mı paranızı neyse bu konu uzar gider tadında bırakıyım[/QUOTE] haklısın kardeş yazıda çok güzel vede doğru aslında bunları bile bile alıyoruz.buda zayıf yönlerimiz aslında her işimizi islama göre düzenlemeliyiz allah herkese doğru yol nasip etsin ve helal kazanç
weyis
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti silverlinemania » 30 Arl 2007, 00:57

[quote="weyis"][quote="silverlinemania"]arkadaşlar herşeye neden dini açıdan bakıyosunuz ki görüşlerinizi eleştirmiyorum saygı duyuyorum ama ben hayatım boyunca o parayı bidaha hiç göremem belki ayrıca bu şans işi çıkabilirde çıkmayabilirde şimdi olduda bana piyangodan 25 trilyon çıktı ben o parayı harcarsam haram para mı yemiş olucamsonuçta bende o bileti alırken para veriyorum bnm gibi yüzlerceside veriyo ama şans benden yana bana çıkıyo ben hayatta har vurup harman savunmam aldığım gibi bankaya koyarım bi ev bi araba alırım geri faizide bi güzel işler ona bakarsanız faizde haram ama hepimizin illaki bankada parası vardır peki siz faize hiç yatırmadınız mı paranızı neyse bu konu uzar gider tadında bırakıyım[/QUOTE] haklısın kardeş yazıda çok güzel vede doğru aslında bunları bile bile alıyoruz.buda zayıf yönlerimiz aslında her işimizi islama göre düzenlemeliyiz allah herkese doğru yol nasip etsin ve helal kazanç[/QUOTE]

hocam din hayata yön vermek için değil ki din sadece kural allaha karşı yapmamız gerekenlerin toplanmış olduğu bir kitap ha bu yazdıklarım bnm fikirlerim katılanda olur katılmayanda din yaşam biçimi değildir arkadaşlar deminde dediğim gbi üstüne basa basa söylüyorum bunlar sadece benim şahsi görüşlerimdir !!!
silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti weyis » 30 Arl 2007, 01:08

eğer insanın yaptıklarından dolayı hesap verecek bir ahiret olmasaydı insanlar kendilerini koyuverirdi.yaşam tarzlarımız edep ve ahlakımız,bence hep dinin sayesinde.cenabı allah insanı başıboş yaratmamış.yemesinden giyinmesine kadar,allaha karşı sorumluyuz.ahirette yaşamımızın her zerresine kadar hesaba çekileceğiz.BENCE...
weyis
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti barutoglu » 30 Arl 2007, 01:19

SİLVERLİNEMANİA'YA:
1- O parayı ömründe göremesen ne olur sanki, bu dünya sınırlı değil mi, sonsuz hayat için ne yapıyorsun bu önemli değil mi?

2- On lira ver 25 trilyon kazan, (Necip fazıl diyor ki; bu taksimi kurt yapmaz kuzulara şah olsa..) diğer kazanamayanların hakkını helal edeceğini düşünüyor musun? herkes kazanmayı umarken bütün paraların toplanıp bir kişiye verilmesinin, kazanamayanları ne kadar hüsrana ve acıya sürüklediğini düşünsene... hele de son on lirasını milyarda bir ümit olarak piyangoya bağlayıp, evine zeytin peynir alamaynların on lirasını sen cebine atacaksın. o zavallı bebelerin boynu büküklüğünün faturasını kim ödeyecek?

3- Aklı başında bir müslüman faize parasını yatırmaz. yatırıyorsa büyük günah işliyordur. bilincinde olması lazım.

4- Dinin hayata yön vermek için gönderilmediğini de nereden uyduruyorsun? Allah Teala süs olsun diye mi göndermiş bu dini peki?

5- Kur'andaki emirlerden haberin yok gibi görünüyor. bilmeden konuşuyorsun. Bilseydin son mesajını yazmazdın baştan ayağı fiyasko bir mesaj...

Gençliğine yazık etme... Önce oku ve düşün... Kur'an ilk olarak böyle emrediyor.
Kullanıcı avatarı
barutoglu
CLASSIC
CLASSIC

İleti weyis » 30 Arl 2007, 01:22

[quote="barutoglu"]SİLVERLİNEMANİA'YA:
1- O parayı ömründe göremesen ne olur sanki, bu dünya sınırlı değil mi, sonsuz hayat için ne yapıyorsun bu önemli değil mi?

2- On lira ver 25 trilyon kazan, (Necip fazıl diyor ki; bu taksimi kurt yapmaz kuzulara şah olsa..) diğer kazanamayanların hakkını helal edeceğini düşünüyor musun? herkes kazanmayı umarken bütün paraların toplanıp bir kişiye verilmesinin, kazanamayanları ne kadar hüsrana ve acıya sürüklediğini düşünsene... hele de son on lirasını milyarda bir ümit olarak piyangoya bağlayıp, evine zeytin peynir alamaynların on lirasını sen cebine atacaksın. o zavallı bebelerin boynu büküklüğünün faturasını kim ödeyecek?

3- Aklı başında bir müslüman faize parasını yatırmaz. yatırıyorsa büyük günah işliyordur. bilincinde olması lazım.

4- Dinin hayata yön vermek için gönderilmediğini de nereden uyduruyorsun? Allah Teala süs olsun diye mi göndermiş bu dini peki?

5- Kur'andaki emirlerden haberin yok gibi görünüyor. bilmeden konuşuyorsun. Bilseydin son mesajını yazmazdın baştan ayağı fiyasko bir mesaj...

Gençliğine yazık etme... Önce oku ve düşün... Kur'an ilk olarak böyle emrediyor.
[/QUOTE] ClapClapClapClapClap
weyis
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti aytekin041 » 30 Arl 2007, 01:23

[quote="?"]Dini inancıma uygun düşmediği için hiçbir şekilde toto, loto, piyango vs. almam. Ama bu opet ve worldcard kampanyasından elimde 3 tane bilet var inşallah ikramiye falan çıkmaz.[/QUOTE]
emir abi  o zaman yırt at biletleri  neyi  beklion ki?
aytekin041
CLASSIC
CLASSIC

İleti slamy » 30 Arl 2007, 01:40

dur yırtma atma Smile belki çıkar sende yaptırırsın bir kaç bina kış günün sokakda yatan evsiz kirada oturanlara allah rızası için bir ev yaptırısın.

slamy
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti barutoglu » 30 Arl 2007, 01:44

[quote="slamy"]

dur yırtma atma Smile belki çıkar sende yaptırırsın bir kaç bina kış günün sokakda yatan evsiz kirada oturanlara allah rızası için bir ev yaptırısın.

[/QUOTE]

haram ile hayır olmaz. haramı yaygınlaştırmamak lazım.
Kullanıcı avatarı
barutoglu
CLASSIC
CLASSIC

İleti slamy » 30 Arl 2007, 01:45

ya herkes bilet alsın şansını denesin demiyorum zaten vermişler
slamy
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 30 Arl 2007, 01:49

[quote="?"]Dini inancıma uygun düşmediği için hiçbir şekilde toto, loto, piyango vs. almam. Ama bu opet ve worldcard kampanyasından elimde 3 tane bilet var inşallah ikramiye falan çıkmaz.[/QUOTE]

çıkarsa alır mısınız?
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti barutoglu » 30 Arl 2007, 01:49

[quote="slamy"]ya herkes bilet alsın şansını denesin demiyorum zaten vermişler [/QUOTE]
kardeş ben de sana bişey demiyorum zaten. sakin ol. iyi geceler
Kullanıcı avatarı
barutoglu
CLASSIC
CLASSIC

Sonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir