milli piyango

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

milli piyango

İleti ilk aşk » 30 Arl 2007, 01:50

milli piyangoya haram demek çok doğru bir karar olmaz diyorum çünkü bu piyangodan evine ekmek götüren insanlar var örneğin dışarıda piyango satan insanlar piyangoda çalışan memurlar ve toplanan bu paraların bir kısmı thk.  eğitim vakfı v.b gibi benzeri yerlere dağıtılıyor o zaman bu kuruluşlardamı haram yiyor . bu bir organizasyon ayrıca devlet denetiminde ve güvencesi altında yani bu paydan sadece bir kişi değil herkes faydalanıyor . ama sokakta bul karayı al parayı oynarsan işte bu haramdır çünkü direkt kumardır . ya sen kazanırsın yada o üçkağıtçı adam  milli piyangoda herkes kazanıyor . sen yinede haram dersen kolayı var hayır kurumlarına bağışlarsın olur biter .Thumbs%20Up

ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti slamy » 30 Arl 2007, 01:53

haramla hayır olmazmış Smile
slamy
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 30 Arl 2007, 01:53

ben giderim (trilyon kadar para çıksa, gerçi bilet almadım ki)  yatırabildiğim kadar peşinat ile oyakın yada tokinin özel inşaat firmaları ile iş birliği içinde yaptığı dairelere yazılırım.

geri kalan parayı faize yatırır, evlerin kredilendirilmiş taksitlerini öderim. 1 yıla kalmaz ödediğimin %30-%40 fazlası tıko paraya evleri devreder geçerim...

Al sana zengin oldum, ah bi sermaye olsa...

biz bu evi 59 a aldık. 7.kat, 150m2, şu an 125 veriyolar...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti slamy » 30 Arl 2007, 02:00

valla bende hayatımda hiç almadım piyango bileti. ama bir yerlerden insanların inaçlarına değerlerine ters bir para gelirse çarçur etmek harçamak yerine dediğim gibi paranın yettiği kadar ev yaptırırım ihtiyaç sahiplerine veririm. haramla hayır olmaz mantığıda varsa kafada o zaman vermezsin adını hayır duasınıda allah ederler... nitekim bugüne kadar elime (piyangodan olmasada) ufak çaplı bu şekilde paralar geçti. hepsinide ihtiyaç sahiplerine camilere verdim....
slamy
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti weyis » 30 Arl 2007, 02:00

[quote="ilk aşk"]milli piyangoya haram demek çok doğru bir karar olmaz diyorum çünkü bu piyangodan evine ekmek götüren insanlar var örneğin dışarıda piyango satan insanlar piyangoda çalışan memurlar ve toplanan bu paraların bir kısmı thk.  eğitim vakfı v.b gibi benzeri yerlere dağıtılıyor o zaman bu kuruluşlardamı haram yiyor . bu bir organizasyon ayrıca devlet denetiminde ve güvencesi altında yani bu paydan sadece bir kişi değil herkes faydalanıyor . ama sokakta bul karayı al parayı oynarsan işte bu haramdır çünkü direkt kumardır . ya sen kazanırsın yada o üçkağıtçı adam  milli piyangoda herkes kazanıyor . sen yinede haram dersen kolayı var hayır kurumlarına bağışlarsın olur biter .Thumbs%20Up[/QUOTE] keşke bi araya gelsekte biraz tartışsak seninle gardaş
weyis
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti barutoglu » 30 Arl 2007, 02:01

[quote="ilk aşk"]milli piyangoya haram demek çok doğru bir karar olmaz diyorum çünkü bu piyangodan evine ekmek götüren insanlar var örneğin dışarıda piyango satan insanlar piyangoda çalışan memurlar ve toplanan bu paraların bir kısmı thk.  eğitim vakfı v.b gibi benzeri yerlere dağıtılıyor o zaman bu kuruluşlardamı haram yiyor . bu bir organizasyon ayrıca devlet denetiminde ve güvencesi altında yani bu paydan sadece bir kişi değil herkes faydalanıyor . ama sokakta bul karayı al parayı oynarsan işte bu haramdır çünkü direkt kumardır . ya sen kazanırsın yada o üçkağıtçı adam  milli piyangoda herkes kazanıyor . sen yinede haram dersen kolayı var hayır kurumlarına bağışlarsın olur biter .Thumbs%20Up[/QUOTE]

Bu senin fikrin kardeş, ama ben katılmıyorum, haramı yaygınlaştırmak yerine bu organizasyon için çalışanların başka alanlarda istihdam edilmeleri lazım. Zaten en kızdığım nokta da devlet eliyle kumarın şans oyunlarınındesteklenmesi... vatandaşın teşebbüs ruhunu öldürüyor kısadan köşeyi dönme hevesi. televizyonlar gazeteler çalışıp üretmek yerine kolay yoldan para bulmanın yollarını süsleyip püslüyorlar. Sonuç ne oluyor üreten bir toplum olmaktan uzaklaşıyoruz. tembellik, aile faicaları, kapkaç, hırsızlık, başkalarına ait malların usulsüz yoldan ele geçirilmesi özendiriliyor. sonra soruyorlar " biz nasıl bu hale geldik"?. Harama giden yolları tıkamak lazım o zaman bak sen memleketimin insanlarına... çalışıp üreten, helal kazanmaya çalışan, aile mutlu çocuklar mutlu, baba mutlu millet mutlu devlet mutlu olur...
Sür çıkar ağyârı dîlden ta tecelli ede Hakk
Padişah girmez saraya hane ma'mur olmadan.
Kullanıcı avatarı
barutoglu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Gazi BARUT
Nereden: Ankara
Arabanız: 2004 FABİA SP COMBİ 16V GRANİT GRİ ATİKER FAST SYS

İleti ilk aşk » 30 Arl 2007, 02:07

dediklerinize katılıyorum ama inanın bunların içinde en masumu milli piyango
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti barutoglu » 30 Arl 2007, 02:10

[quote=". ama sokakta bul karayı al parayı oynarsan işte bu haramdır çünkü direkt kumardır . ya sen kazanırsın yada o üçkağıtçı adamThumbs%20Up[/QUOTE"]

Ya üç kağıtçı adam milli piyangoyu kazanmışsa?

Kullanıcı avatarı
barutoglu
CLASSIC
CLASSIC

İleti by wodoo » 30 Arl 2007, 02:11

[quote="silverlinemania"]arkadaşlar herşeye neden dini açıdan bakıyosunuz ki görüşlerinizi eleştirmiyorum saygı duyuyorum ama ben hayatım boyunca o parayı bidaha hiç göremem belki ayrıca bu şans işi çıkabilirde çıkmayabilirde şimdi olduda bana piyangodan 25 trilyon çıktı ben o parayı harcarsam haram para mı yemiş olucamsonuçta bende o bileti alırken para veriyorum bnm gibi yüzlerceside veriyo ama şans benden yana bana çıkıyo ben hayatta har vurup harman savunmam aldığım gibi bankaya koyarım bi ev bi araba alırım geri faizide bi güzel işler ona bakarsanız faizde haram ama hepimizin illaki bankada parası vardır peki siz faize hiç yatırmadınız mı paranızı neyse bu konu uzar gider tadında bırakıyım[/QUOTE]

sana kesinlikle katılıyorum Clap şahsen beni hiç ilgilendirmez bende müslümanım ama eğer bana çıkarsa ben parama bakarım haram fln beni ilgilendirmez  haram para konusuna da kesinlikle karşıyım şans benden yana olur bana çıkar... ayrıca evet bankadan aldığımız faizlerde haram değilmi o zaman ?
ayrıca haram para deyip de para çıkıncada öyle bi yiyenler varki o parayı
bu benim şahsi görüşüm bu hepinizin görüşlerinede saygım sonsuz
by wodoo
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre Şahin
Arabanız: Astra GSİ

İleti barutoglu » 30 Arl 2007, 02:12

İyi geceler Slamy, ilk aşk, weyis ve diğer arkadaşlar sonra tartışırız. saygılarımızla
Kullanıcı avatarı
barutoglu
CLASSIC
CLASSIC

İleti ilk aşk » 30 Arl 2007, 02:13

üçkağıtçı adama para çıkarsa afiyetle yer ne diyeyim başka
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti by wodoo » 30 Arl 2007, 02:29

[quote="ilk aşk"]milli piyangoya haram demek çok doğru bir karar olmaz diyorum çünkü bu piyangodan evine ekmek götüren insanlar var örneğin dışarıda piyango satan insanlar piyangoda çalışan memurlar ve toplanan bu paraların bir kısmı thk.  eğitim vakfı v.b gibi benzeri yerlere dağıtılıyor o zaman bu kuruluşlardamı haram yiyor . bu bir organizasyon ayrıca devlet denetiminde ve güvencesi altında yani bu paydan sadece bir kişi değil herkes faydalanıyor . ama sokakta bul karayı al parayı oynarsan işte bu haramdır çünkü direkt kumardır . ya sen kazanırsın yada o üçkağıtçı adam  milli piyangoda herkes kazanıyor . sen yinede haram dersen kolayı var hayır kurumlarına bağışlarsın olur biter .Thumbs%20Up[/QUOTE]

Clap katılıyorum size bizim akrabamız var ankara kızılayda akşama kadar kışın o soğunda bilet satıyor tabiki milli piyangodan çok ekmek yiyen insanlar var...
ayrıca benim babamda eskiden bilet satıyordu anlattığına göre gerçekten çok zormuş özelliklede kışın...
hemde kaç kere dolandırıldı böyle üçkağıtçı insanlar yüzünden Angry ve sonunda bilet satmayı bıraktı Angry
by wodoo
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre Şahin
Arabanız: Astra GSİ

İleti sonertevfik » 30 Arl 2007, 02:47

[quote="barutoglu"]SİLVERLİNEMANİA'YA:
1- O parayı ömründe göremesen ne olur sanki, bu dünya sınırlı değil mi, sonsuz hayat için ne yapıyorsun bu önemli değil mi?

2- On lira ver 25 trilyon kazan, (Necip fazıl diyor ki; bu taksimi kurt yapmaz kuzulara şah olsa..) diğer kazanamayanların hakkını helal edeceğini düşünüyor musun? herkes kazanmayı umarken bütün paraların toplanıp bir kişiye verilmesinin, kazanamayanları ne kadar hüsrana ve acıya sürüklediğini düşünsene... hele de son on lirasını milyarda bir ümit olarak piyangoya bağlayıp, evine zeytin peynir alamaynların on lirasını sen cebine atacaksın. o zavallı bebelerin boynu büküklüğünün faturasını kim ödeyecek?

3- Aklı başında bir müslüman faize parasını yatırmaz. yatırıyorsa büyük günah işliyordur. bilincinde olması lazım.

4- Dinin hayata yön vermek için gönderilmediğini de nereden uyduruyorsun? Allah Teala süs olsun diye mi göndermiş bu dini peki?

5- Kur'andaki emirlerden haberin yok gibi görünüyor. bilmeden konuşuyorsun. Bilseydin son mesajını yazmazdın baştan ayağı fiyasko bir mesaj...

Gençliğine yazık etme... Önce oku ve düşün... Kur'an ilk olarak böyle emrediyor.
[/QUOTE]

YAZDIKLARINA AYNEN KATILIYORUM HOCAM... ALLAH CC. HEPİMİZE GAFLET UYKUSUNDAN UYANMAYI NASİP EDER İNŞAALLAH...
BİZ OSMANLIYIZ... ÇOK ÖZLÜYORUZ...
sonertevfik
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Soner Tevfik
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Felicia GLX-İ

İleti sonertevfik » 30 Arl 2007, 02:49

[quote="weyis"]eğer insanın yaptıklarından dolayı hesap verecek bir ahiret olmasaydı insanlar kendilerini koyuverirdi.yaşam tarzlarımız edep ve ahlakımız,bence hep dinin sayesinde.cenabı allah insanı başıboş yaratmamış.yemesinden giyinmesine kadar,allaha karşı sorumluyuz.ahirette yaşamımızın her zerresine kadar hesaba çekileceğiz.BENCE...[/QUOTE]

BENCEDE WEYİS KARDEŞİM...
BİZ OSMANLIYIZ... ÇOK ÖZLÜYORUZ...
sonertevfik
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Soner Tevfik
Arabanız: Skoda Felicia GLX-İ

İleti yonetici » 30 Arl 2007, 03:09

[quote="hakanerdogan"] 
çıkarsa alır mısınız?
[/QUOTE] 

Allah imtihan etmesin Smile
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti ünsal » 30 Arl 2007, 19:16

herşey nasip kısmet kısmetinizde varsa çıkar hayırlara vesile edersiniz tartışmaya gerek yok hesabını öbür tarafta verirsiniz zaten..Ermm
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Arabanız: Audi A3

İleti ilk aşk » 30 Arl 2007, 22:21

[quote="minik"]herşey nasip kısmet kısmetinizde varsa çıkar hayırlara vesile edersiniz tartışmaya gerek yok hesabını öbür tarafta verirsiniz zaten..Ermm[/QUOTE]

ClapClapClapHeartClapClapClapThumbs%20Up
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Aykan DURAN » 30 Arl 2007, 22:58

[quote="?"]Dini inancıma uygun düşmediği için hiçbir şekilde toto, loto, piyango vs. almam. Ama bu opet ve worldcard kampanyasından elimde 3 tane bilet var inşallah ikramiye falan çıkmaz.[/QUOTE] Seninkide istemem Yan Cebime Koy Hesabı Smile Madem İkramiye Çıkmasını İstemiyosun, Birine Ver Biletleri veya at Wink
Aykan DURAN
Yeni Üye
Yeni Üye

ÖncekiSonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir