milli piyango

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

milli piyango

İleti skodacı » 30 Arl 2007, 23:02

bencede at çöpe gitsin...zira bende karşıyım...

skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ali » 30 Arl 2007, 23:10

komşum cemaatten. hoca.  opetten iki tane bilet vermişler. çıkarsa ne yaparsın diyorum. harcamam, haram para, diyor. o zaman biletleri bana ver diyorum. vermiyor. yırt at diyorum. onu da yapmıyor.
ali
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti weyis » 30 Arl 2007, 23:12

arkadaşlar haramı işlemek ayrı şey,inkar etmek ayrı şeydir.kişilere bağlamamak gerekir
weyis
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skodacı » 30 Arl 2007, 23:13

ben bu olaya en güzel tepkinin akaryakıt istasyonlarının verdiği piyango biletllerini sürücülerin almamakla verilmesi gerektiği düşünüyorum...böylece istasyonlar bir daha bu tür promosyon şeklini seçmezler...

skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ali » 30 Arl 2007, 23:14

istemem yan cebime koy oluyor çoğu zaman.

ali
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ali » 30 Arl 2007, 23:17

[quote="skodacı"]

ben bu olaya en güzel tepkinin akaryakıt istasyonlarının verdiği piyango biletllerini sürücülerin almamakla verilmesi gerektiği düşünüyorum...böylece istasyonlar bir daha bu tür promosyon şeklini seçmezler...

[/QUOTE]

öyle olsa piyango diye birşey kalmaz ortada zaten. ama millet can atıyor almak için. kısa yoldan köşeyi dönmek arzusu bunlar.
ali
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skodacı » 30 Arl 2007, 23:18

gayemizde kalmaması...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti weyis » 30 Arl 2007, 23:19

ClapClapClapClapClap[quote="skodacı"]gayemizde kalmaması...[/QUOTE]
weyis
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ali » 30 Arl 2007, 23:24

bir yazı okumuştum gazetede. araştırmışlar bilmem kaç yılından itibaren  büyük ikramiyenin çıktığı tüm kişilerin, ikramiye çıktıktan sonra hayatları zehir olmuş. istisnasız hepsinin. başlarına birçok felaket gelmiş. aldıkları para huzur yerine keder getirmiş.  bilmem doğru, bilmem yanlış. böyle okumuştum.
ali
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skodacı » 30 Arl 2007, 23:26

doğrudur...zira o paraların üstünde milyonlarca insanın ahı var...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti by wodoo » 30 Arl 2007, 23:32

[quote="ali"]komşum cemaatten. hoca.  opetten iki tane bilet vermişler. çıkarsa ne yaparsın diyorum. harcamam, haram para, diyor. o zaman biletleri bana ver diyorum. vermiyor. yırt at diyorum. onu da yapmıyor. [/QUOTE]
işte paranın çıkmasını bekliyo LOL çıksa alacak madem haram olduğuna inanıyo niye bileti yıtmıyo Big%20smile yoksa bileti yırtar LOLLOLLOLLOLLOLLOL
by wodoo
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre Şahin
Nereden: Ankara
Arabanız: Astra GSİ

İleti guvenxoca » 31 Arl 2007, 00:40

ya bırakın arkadaşlar,günümüzde ne haramsızki??
herşey bittide sıra piyangoyamı geldi???
çıkarsa  almayacak arkadaş yok ,zaten almayacak olan bilet almaz.

bu arada baya mutaasıp bir forum olmaya başladı bura...
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti silverlinemania » 31 Arl 2007, 00:55

[quote="barutoglu"]SİLVERLİNEMANİA'YA:
1- O parayı ömründe göremesen ne olur sanki, bu dünya sınırlı değil mi, sonsuz hayat için ne yapıyorsun bu önemli değil mi?

2- On lira ver 25 trilyon kazan, (Necip fazıl diyor ki; bu taksimi kurt yapmaz kuzulara şah olsa..) diğer kazanamayanların hakkını helal edeceğini düşünüyor musun? herkes kazanmayı umarken bütün paraların toplanıp bir kişiye verilmesinin, kazanamayanları ne kadar hüsrana ve acıya sürüklediğini düşünsene... hele de son on lirasını milyarda bir ümit olarak piyangoya bağlayıp, evine zeytin peynir alamaynların on lirasını sen cebine atacaksın. o zavallı bebelerin boynu büküklüğünün faturasını kim ödeyecek?

3- Aklı başında bir müslüman faize parasını yatırmaz. yatırıyorsa büyük günah işliyordur. bilincinde olması lazım.

4- Dinin hayata yön vermek için gönderilmediğini de nereden uyduruyorsun? Allah Teala süs olsun diye mi göndermiş bu dini peki?

5- Kur'andaki emirlerden haberin yok gibi görünüyor. bilmeden konuşuyorsun. Bilseydin son mesajını yazmazdın baştan ayağı fiyasko bir mesaj...

Gençliğine yazık etme... Önce oku ve düşün... Kur'an ilk olarak böyle emrediyor.
[/QUOTE]

arkadaşım sen nerden biliyosun bnm bişey bilmediğimi baştan aşağıda fiyasko olabilir senin için ama bnm için değil 2. maddende saçmalardan seçmeler madem cebinde son 10 lirası var evine ekmek götüremeiyo ne diye alıyo o bileti esas onun yaptığı şey bnm param var ben alıorum sonra çıkmadığı zaman ah ediyo demişsin ah edicekse hiç almasın o bileti bu şans işi arkadaşım çıkabilirde çıkmayabilirde bu kadar basit bişey keşke bana çıksa çok güzelde değerlendiririm o parayı onların ihtiyacı olduğu kadar bnmde ihtiyacı var bi başkasınında ama bana çıkmazsada niye ah ediyim ki o para sana çıkarsada harcamaz sobada yakarsın o zaman gerçi hiç sanmıyorum böyle bişey yapacağını yaa neyse... ben  aşırı dinci biri değilim arkadaşım ayrıca ben sadece kendi doğrularımla yaşarım bi başkasının doğrusunu kabul etmem önce dinlerim sonra araştırırım he baktım ki gerçekten doğru o zaman bnm içinde doğrudur sen ayrıca bnm okuyup okumadığımı nerden biliyosun ki ben açık açık söylüyorum aşırı dinci insanlardan her zaman kaçarım çünkü bu zamana kadar o kişilerden hiç bi iyilik görmedim tam tersine kazık yedim cami hocalarınında her söylediğine inanmam sen gidersin camiye sana piyango haram der ama ikramiye ona çıkar çatır çatırda yer nerde kaldı o sözün doğruluğu o zaman kimiside çıkar teknoloji haramdır der ama altında son model jiplerle dolaşır evinde son model eşyaları kullanır falan filan sen burda kurandan ayetler yazmışsın tamam güzel ona lafım yok zaten demişsin ki aklı başında bir müslüman faize parasını yatırmaz yatırıyorsa büyük günah işliyodur o zaman bütün bankalar haram para yiyo sende ona yardım etmiş oluyosun nasıl oluyo diceksin kredi kartı kullanıyosun ve o karttan para kazanıyo banka minimumunu ödüyosun ertesi ay sana faiz işliyo ve faizli bi şekilde ödüyosun bankaya sende onun günahına ortak oluyosun ellerinle veriyosun o parayı şimdi bana sakın ben kredi kartı kullanmıyorum deme hayatta inanmam neyse fazla uzatmıyım ama karşındakinide bilip bilmeden maddeler yazma !!!! senin ülken elden gidiyo sen piyango haram diyosun eğer ülken elden giderse o piyangoya haram demeye bile muhtaç olucaksın sen !!
silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti silverlinemania » 31 Arl 2007, 00:56

[quote="guvenxoca"]ya bırakın arkadaşlar,günümüzde ne haramsızki??
herşey bittide sıra piyangoyamı geldi???
çıkarsa  almayacak arkadaş yok ,zaten almayacak olan bilet almaz.

bu arada baya mutaasıp bir forum olmaya başladı bura...
[/QUOTE]

hocam seni ayakta alkışlıyorum helal olsun ClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClap
silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AV-2006 » 31 Arl 2007, 01:01

Arkadaşlar bu piyango işini uzatmayalım bence.Alanda almayanda hesabını yapmıştır elbet.

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan murat bilgin
Nereden: Ankara
Arabanız: fabia

İleti weyis » 31 Arl 2007, 01:03

bence haram ayrı, başkalarının yaşantısıyla kendine pay çıkarma ayrı.bırakalım hacıyı hocayı.onlar kendini damdan atsa ben atmam.önemli olan gerçekler ve doğrular,kimin söylediği değil,ne söylediğidir
weyis
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti raftboy » 31 Arl 2007, 01:36

--İslâm Hukuku Profesörü Hayrettin Karaman, "Marketler çekiliş kuponu veriyorlar, insanlar araba vs. çıkması için o kuponları alıyorlar, buna haram demiyoruz, oysa Milli Piyango gibi şeylere haram diyoruz; aradaki fark nedir?" sorusuna şu karşılığı verdi:
"Bir ticaret veya zenaat ile meşgul olan kimse müşterilerini artırmak için onlar arasında kur'a çekerek veya belli bir miktarda alım yapanları, iş verenleri tespit ve tercih ederek hediyeler verebilir, bir şeyler bağışlayabilir; bunda sakınca yoktur. Piyango ve benzerleri böyle değildir. Piyango idaresi başka bir iş yaparak ve o işten kazandığının bir kısmını ayırarak müşterilerine dağıtmıyor (hibe etmiyor, bağışlamıyor); bilet alanların paralarını topluyor, çekiliş yaparak (bir nevi kur'a çekerek) onların bir kısmına veriyor, kendisi de büyük bir pay alıyor. Bilet alanlar verdikleri para karşılığında bir mal veya hizmet almıyorlar, parayı idareye veya bileti kazananlara da bağışlamıyorlar; bilet alanın amacı az verip çok kazanmaktır. Kazanma yolu da kumardır; yani birçok kişinin parasını bir araya getirip, her biri büyük pay kendinin olsun diye beklerken içlerinden birkaçına (kurayı, çekilişi kazananlara) vermekten ibarettir. Üç beş kişinin ortaya birer milyon lira koyup zar atarak, kâğıt çekerek, atlar koşturarak... hangisininki kazanırsa parayı
alması ile piyango vb. arasında bir fark yoktur..."--

İslam dinine ve kutsal kitabımız Kuranı Kerime göre piyangonun her türlüsü, şans oyunları haram kılınmış ve yasaklanmıştır.

Allah (cc) yasakladığı haram kıldığı şeye, kalkıp haram değildir, helaldir demek Allah korusun insanı dinden çıkarır.

hem müslümanım diyeceksin, hemde dinin yasakladığı şeyi helaldir diye yapacaksın. ikisi bir arada olmaz.

Allah (cc) inanan inanmayan herkese doğru yolu bulmayı nasip eylesin.
raftboy
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kobra 1 » 31 Arl 2007, 01:42

din baştan sona hayattır onu yaşamasını bilene

kobra 1
Yeni Üye
Yeni Üye

ÖncekiSonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir