üç kağıtçılığın böylesi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

üç kağıtçılığın böylesi

İleti ali » 07 Oca 2008, 00:59

Benim içim yandı, size de anlatayım. Yazın bizim komşu arabasını bir galericiye satmış. Fiyatta anlaşmışlar. Adam biraz ahbaplık kurmuş bizim komşuyla. Notere gitmişler. Satış sözleşmesini yapmışlar. Araba galericinin üstüne geçmiş. Olay bundan sonra…

Galerici demiş ki, bende euro var. Euro şimdi işi karıştırır. Hemen aşağıdaki döviz bürosundan bozdurayım, sana ytl. olarak vereyim.

Gerçekten de noterin hemen altında döviz bürosu var. Noterden çıkmışlar. Döviz bürosundan euroyu bozdurmuşlar. Galerici bizimkine, yahu galeriye gidelim bir çayımı iç, paranı da orada veririm. Şimdi ortalık yerde para sayılmaz, demiş.

Kardeş kardeş galeriye çay içmeye gitmişler. Galeriye varır varmaz galerici, benim sana borcum morcum yok, def ol git demiş. 3-4 kişi daha gelmiş, bizimkini biraz tartaklamışlar. Silah çekmişler. Canını seviyorsan şuradan def ol git demişler. Adam da evin yolunu tutmuş.

Adam da tabi ki mahkemeye vermiş. Ama ispat edemediği için mahkemeyi kaybetmiş. Bir de mahkemeyi gereksiz yere alıkoymaktan mahkemeye para ödemiş.

ali
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ayhani » 07 Oca 2008, 01:03

Yuuh bu adamlar resmen şehiir eşkıyasıymış. Ben sıfır araç almadan önce 2.el araç için bir galeriye gittim adamnın görünürde birşeyi yoktu ama adamda hep bir gariplik sezinledim sonra vazgeçtim
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti slamy » 07 Oca 2008, 01:10

hocam bu üçkağıtçılık değil eşkiyalık direk... yani boşuna uğraşmışlar noter falan direk silahı dayayıpda alabilirlerdi bir farkı yok ki ...
slamy
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ali » 07 Oca 2008, 01:15

arabayı resmi olarak kendi üzerlerine geçirmişler. iş para vremeye gelince silah... 
ali
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti by wodoo » 07 Oca 2008, 01:17

BÖYLE ADAMLARI BİDE AYNI ŞEKİLDE 3-4 HATTA 30-40 KİŞİ BİLE AZGELİR SIKIŞTIRIP HADDİNİ BİLDİRMEK LAZIM YOKSA DAHA KAÇ KİŞİNİN CANINI YAKARLAR

AYNI OLAY BİZİM AKRABAMIZIN BAŞINADA GELMİŞTİ ARABAYI SATARKEN DOLANDIRILDI TAM KARAKOLA ŞİKAYETE GİTMİŞ Bİ BAKMIŞ ARABA KARAKOLUN ÖNÜNDE LOL HEMEN İÇERİ GİRMİŞ BU BENİM ARABAM FLN DİYE AMA ADAM ÜSTÜNE ALMIŞ ARABAYI ARTIK. 3 SENEDİR MAHKEMESİ SÜRÜYOR VE HALADA DEVAM EDİYOR ARABADA 2000 TİPO ŞİMDİ GARAJDA ÇÜRÜYO TRAFİĞEDE ÇIKAMIYO KIZ GİBİ ARABA ÖYLE ÇÜRÜMEYE YÜZ TUTTU (AMA ARABA HARBİDEN ÇOK GÜZELDİ)
by wodoo
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre Şahin
Nereden: Ankara
Arabanız: Astra GSİ

İleti ayhani » 07 Oca 2008, 01:21

Demekki neymiş
1-Zorunlu kalmadıkça galeriden almayın
2-Akraban bile olsa muhakkak bir alış verişe yanında bir arkdaşınla yapmalısın.
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti by wodoo » 07 Oca 2008, 01:26

[quote="ayhani"]Demekki neymiş
1-Zorunlu kalmadıkça galeriden almayın
2-Akraban bile olsa muhakkak bir alış verişe yanında bir arkdaşınla yapmalısın.

[/QUOTE]

yok abicim töbe zaten galeriden bi araba aldık araba pazarda sıfırdı arabayı almaya bi gittik adam arabanın herşeyini marş dinamosuna kadar değiştirmiş LOL
ikinci seferdede arabayı satarken oldu adam ben galericiyim dedi tam istediğimiz fiyatı pazarlık yapmadan verdi arabaya bide 10 milyon kapora verdi LOL babam akşam aradı galeriye getiriyim arabayı yarın dedi adam hemen direk atladı yok dedi bi yerde kapalı garaj söyledi arabayı oraya getir dedi öyle diyice hemen anladık ve babam yarın işyerime gel kaporanı veriyim dedi oda öyle gitti LOL
by wodoo
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre Şahin
Nereden: Ankara
Arabanız: Astra GSİ

İleti serdar89 » 07 Oca 2008, 01:30

Eğitimmm den bu olaylar cok yazık fazla bir şey demek gelmioo tabi küfür ler gelio ama:S onun için galeriden satmam ben ya elden yada dod gibi büyük firmalarla vermek lazımm..
serdar89
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti favo29 » 07 Oca 2008, 01:39

İstanbul Sultanbeyli de nisanda 2005 dizel clio aldım galeriden.Adam bi de hemşehrimizdi güvendik.bize taksi çıkmasını satmaya kalktı.Allah Kitap (sözüm meclisten dışarı)dedi gözümüz kapalı aldık arabayı.Değiştirene kadar akla karayı seçtik.Kanlı bıçaklı olduk.Yazsam sayfa yetmez. Bundan sonra galerilerin yanından bile geçmem.Böyle bi şerefsizlik görmedim.
favo29
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ali » 07 Oca 2008, 01:49

arabayı bir gün gösteriyorsunuz, ertesi gün satış işlemleri için notere gidiyorsunuz. yani arada 1 gün kalıyor. ister galerici olsun ister olmasın o 1 günde arabanın herşeyini değiştirebilirler. yani arabayı gösterdikten hemen sonra notere gideceksin.

ali
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti umt_d » 07 Oca 2008, 02:44

Abi işte tecrübe bu bizim için demekki gitmeyeceksin öyle... Bu pe**venkler olduğu sürece böyle korkar insanlar...

umt_d
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti KASIMPŞALI. » 07 Oca 2008, 02:51

kendı adıma solımmm   ben o adamı orda vurmaz ısem o.. cocugyummm boyle aggg larını oldurecksınnn   ne dımmm allah ayrdımcısı olsun ama ben olsamm vuruumm
KASIMPŞALI.
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Medcezir » 07 Oca 2008, 04:39

ARKADAŞLAR VALLAHİ HAYRETLE OKUDUM. NOTER SORUYO PARANI ALDINMI DİYE ORADA EVET DEDİ İSE İŞ BİTTİ DEMEKTİR. BU İŞLERDE KESİNLİKLE 1-2 GÜVENDİĞİNİZ ARKADASINIZ YANINIZDA OLCAK PARAYI ALMADAN SATIŞI VERMİCEKSİN. BENDE BUNA BENZER BİRSEY DUYMUŞTUM ASKERİYEDEN EMEKLİ BİR ADAMCAGIZIN ARABASINI BUNA BENZER Bİ DALAVEREYLE ALIP KAYBOLMULAR SANS ESERİ ADAMCAGIZ OLAYDAN İKİ GÜN SONRA BU ŞAHISLARI BİR GALERİNİN ÖNÜNDE ARABASINI SATARLARKEN GÖRMÜŞ VE O AN BEYLİK SİLAHIYLA SAHISLARI VURMUŞ OLAY BASINA ALACAK-VERCEK DAVASINDA KANLI SON DİYE YANSIDIYSADA SONRADAN ANLASILMIŞ ÖLEN SAHISLARIN DAHA ÖNCE BUNUN GİBİ NİCE OLAYDAN SABIKASI VARMIŞ.... YÜCE MEVLAM KARŞIMIZA İYİLERİ CIKARSIN DERİM BASKADA BİSEY DEMEM ARKADAŞLAR KALIN SAGOLACAKLA......

Medcezir
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Aykan DURAN » 07 Oca 2008, 11:47

Benim Yanımdada Oldu Aynı Olay. Trafik Müşavirliğinde Çalışıyorum Ve Görevim Sadece Bu Araç Satışlarıyla İlgilenmek. Neyse Birgün Yaptık Araç Satışını, Noter Satıcıya Parasını Alıp Almadığını Sordu ve Satıcı AlayLı Bir şekilde Aldık aldık Almasakta Olur Zaten Gibi Sözler Kullandı ve Noterdeki Herkesin Bir Anda Kendisine KıL Olmasını Sağladı. Neyse Yaptık Satışı Çıktık Noterden. - Hadi Yaptık satışı Hesaplaşalım Şimdi dedi ve Alıcının Çok Sert Tepkisiyle Karşılaştı. Alıcı, Şahısı Tanımamaya başLadı Bir Anda. Satıcının Nasıl Yalvardığını Tahmin Bile Edemezsiniz. Sonuç Ne Oldu diye merak ediyosanız, Alıcı Aldı Arabayı Gitti, Satıcıda Bir Süre Kapının Önünde Ağladıktan Sonra Oda Gitti. E Şimdi sizcede Kaşınmamış mı Bu Adam?
Aykan DURAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ilk aşk » 07 Oca 2008, 12:14

GALARİCİ ÖBÜR TARAFTA HESABIN KESİLİR FAİZİYLE
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mustafa » 07 Oca 2008, 12:22

böylelerine iran usulü yapacaksın

allah korkusu damı yok

mustafa
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ali » 07 Oca 2008, 12:29

arkadaşlar adam galericiyi vuramaz, 3 tane çocuğu var. hapse girse ne olacak? çocuklar perişan olacak. adam toplayıp dövdürse çevresi geniş değil. kendisi de akrabaları da hep gariban.  parayla adam tutsa fakir, parası yok. gariban ve ezik bir adam. yapacak bir şeyi yok yani.
ali
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti nuriatasoy » 07 Oca 2008, 12:31

ben şu ana kadar 2 araba sattım ve 3 araba aldım. Hepsinde de parayı noterin huzurunda aldım. lk önce parayı yatıracağım bankaya giderim ve parayı saydırır ve hesaba yatıracağımı söylerim. (sahte olma ihtimaline karşı) daha sonra notere ve satış işlemleri yapılırken parayı alır yada veririm. Daha sonra doğru banka. satış yaptığım banka ile noter arasında 100 metre mesafe var. Dostluk başka alışveriş başka.
Allah kimseyi sahtekarlarla karşılaştırmasın.
nuriatasoy
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir