Acele satılık ilanı ile yapılan dolandırıcılık.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Acele satılık ilanı ile yapılan dolandırıcılık.

İleti ayhani » 07 Oca 2008, 11:08

Merhaba. Bir arkadaşımdan duyduğum bir dolandırıcılık olayını sizle paylaşmak istedim.

Benim arkdaşın bir tanıdığı 2.el bir araba almış, arabaya 1 sene binmiş arabanın ruhsatı vs varmış hatta arabayla ceza yazılıp ödemiş bile. Birgün polis evine çıka gelmiş arabanız çalıntı demişler.

Meğerki bir hırsızlık şebekesi pert araçları çok düşük fiyattan alıyor o araçla aynı renk ve modelde bir araç çalıyor ve şase numarasını pert olan araçla değiştiriyorlarmış. Ve bu arabayı acele satılık ilanı ile satıyorlarmış.

ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ali » 07 Oca 2008, 12:48

iyi de aracı alan adamın suçu ne ki? adam kanunlara uygun araba alıyor. böyle kişiler mağdur edilememli aslında.

ali
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ayhani » 07 Oca 2008, 13:31

olayın sonrasını bende bilmiyorum.
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Aykan DURAN » 07 Oca 2008, 13:37

MenkuL Mal Alırken Çok Dikkat Ediceksin Herşeyine. Ne Kadar Kanunlarla, Devletin Önünde Yapıyorsanda, Sahtekarlık Çıkma Olasılığı Oldukça Yüksek. Hergün Böyle Olayları Çözmekle Uğraşıyorum. Banada Yazık Ama Tongue
Aykan DURAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti engint » 07 Oca 2008, 13:57

2. el arac alirken her konuda dikkatli olmakta fayda var... Bu tip olaylarin disinda bir de aracin km'si ile oynaniyor... Digital gostergedeki km disinda, aracin ana karti uzerinde de oynaniyor ve mesela 250.000km yapmis bir aracin km'si 50.000'e dusuruluyor... Bunu o anda (gozle veya vag.com ile de) anlamanin mumkun olmadigini soyluyorlar... Bunun icin 2. el arabanizi muhakkak DOD, VDF, vb. gibi ekspertiz raporu ile arac satilan guvenilir yerlerden alarak ileride yasanacak olasi sikintilari bastan bertaraf etmek mantikli gorunuyor...

Sevgiler
engint
Yeni Üye
Yeni Üye

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir