ekmek yapma makinesi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ekmek yapma makinesi

İleti angora » 16 Oca 2008, 09:27

[quote="ali"]en güzeli ocakta pişirilen ekmek. köylerde yapıyorlar.  şömine gibi bir yer var. saç koymuşlar. odun ateşi. üstünde çörek tarzı şeyler pişiriyorlar. bu yaz köyde bir evde yedik. tadına doyamadım. köyde yaşamak varmış dedim kendi kendime. kendin pişirip kendin yemek harika oluyor. ateşte insanın için ısıtıyor.[/QUOTE] Aliye katılıyorum şöyle sıcak sıcak bir bazlama olacak üstünede tereyağını süreceksin. of of yemede yanında yat misali. ben köye mi kaçsam hafta sonu

angora
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ilk aşk » 16 Oca 2008, 09:49

tabiki en güzeli köylrimizde saç üzerine yapılan ekmek köyde herşey doğal insanlar bile
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti toGah » 16 Oca 2008, 10:41

bendede var fakir in makinesi 200 ytl falandı çok memnunuz.  artık dışarıdan ekmek almıyoruz. en azından içinden kıl da çıksa bizim kılımız :)
toGah
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti freeZe » 16 Oca 2008, 12:29

[quote="toGah"]bendede var fakir in makinesi 200 ytl falandı çok memnunuz.  artık dışarıdan ekmek almıyoruz. en azından içinden kıl da çıksa bizim kılımız :)[/QUOTE]
 kılmı??? ben ekmeğin içinden çıkan camı yemiştim bikeresinde;böle başparmağının tırnagı kadardı valla çatır çatır yedimDead 

genelde büüyk marketlerden alınıyor artık ekmek ve oradaki görevlilerde eldivenle veriyorlar çoğununda kendi fırını var zatenBig%20smile

bu arada ekmek evinizde çoksa yani marketten fazla aldıysanız ve bayatlamamasını istiyorsanız ekmeğinizi buz dolabının deepfreez kımsına koyun ve yemeden yarım saat önce çıkarın alınsize taze taze ekmek. bilmeyen arkadaşlar var ise diyeWink

freeZe
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti raftboy » 16 Oca 2008, 13:02

benim evde var. hanım geceden bütün malzemeleri içine koyup saatini kuruyo. sabah 7:20 de sıcacık ekmek hazır. kaşarlı zeytinli her türlü ekmeği yapıyor. her sabah kahvaltıda sıcak ekmek yiyoruz. aynı ekmek akşamada yetiyo. (750 ve 900 gr ekmek yapıyo.) ayrıca makina pilav ve reçelde yapıyo. çok kullanışlı. herkese tavsiye ederim.
raftboy
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti by wodoo » 16 Oca 2008, 15:36

arkadaşlar gerçektende çok güzel ekmeği oluyor... Thumbs%20Up
hayatımda yediğim en güzel ekmek diyebilirim LOL
by wodoo
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre Şahin
Nereden: Ankara
Arabanız: Astra GSİ

İleti Aykan DURAN » 16 Oca 2008, 15:46

[quote="ilk aşk"][quote="sonertevfik"]Güle güle kullan ilk aşk kardeşim, aldığın makinenin bir özelliği daha var... ÇOK HARİKA REÇEL YAPIYOR... DENE MUTLAKA. SİSTEM AYNI. REÇEL MALZEMELERİNİ KOYUYURSUN İÇİNE, VE EV HARİKA REÇEL KOKUYOR, GÜL, ÇİLEK VB... DENEMENİ TAVSİYE EDERİM... BİZDE YOK MAKİNE AMA KOMŞUDA GÖRMÜŞTÜM... [/QUOTE]

KARDEŞİM BENİMKİ ARÇELİK REÇEL YAPMIYOR SİNBO NUN BAZI MODELLERİNDE REÇEL VE PİLAV YAPMA ÖZELLİĞİ VAR
[/QUOTE] Abi Bu TeknoLoji Beni Korkutmaya Başladı Confused
Aykan DURAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti toGah » 16 Oca 2008, 17:15

yaw kaşarlı zeytinli nasıl oluo biz normalinden başka bilmiyoruz.

[quote="raftboy"]benim evde var. hanım geceden bütün malzemeleri içine koyup saatini kuruyo. sabah 7:20 de sıcacık ekmek hazır. kaşarlı zeytinli her türlü ekmeği yapıyor. her sabah kahvaltıda sıcak ekmek yiyoruz. aynı ekmek akşamada yetiyo. (750 ve 900 gr ekmek yapıyo.) ayrıca makina pilav ve reçelde yapıyo. çok kullanışlı. herkese tavsiye ederim.[/QUOTE]
toGah
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti PİCK-UP » 16 Oca 2008, 17:46

aslında herkezde olması gereken bir makina
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti ilk aşk » 16 Oca 2008, 23:58

en sevdiğim cevizli çok koyuyorum cevizleri pişince dışarı çıkıyorlar harika oluyor bir de çokomel sürüyorum yemede yanında yat
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 17 Oca 2008, 00:07

Allah allah herkestede varmış. Arkadaşlar bu Sahrap Soysal ile Ziya Kürküt'ün reklamda bu aletle yaptıkları ekmekleri göreniniz yokmu beni sırf onlar soğuttu. Ekmeği bıçak bile zor kesiyordu reklamda gördüklerimi tam olarak anlatmakta kelimeler kifayetsiz kaldığı için hoş olmasada kullanıcam aletten ekmek değil odun görünümünde birşey çıktı. Ne bileyim benim mi bir ekmekten görünüm olarak beklentim çok fazla yoksa bu reklamda ekmek yapmayı mı beceremediler.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti by wodoo » 17 Oca 2008, 00:09

[quote="?"]Allah allah herkestede varmış. Arkadaşlar bu Sahrap Soysal ile Ziya Kürküt'ün reklamda bu aletle yaptıkları ekmekleri göreniniz yokmu beni sırf onlar soğuttu. Ekmeği bıçak bile zor kesiyordu reklamda gördüklerimi tam olarak anlatmakta kelimeler kifayetsiz kaldığı için hoş olmasada kullanıcam aletten ekmek değil odun görünümünde birşey çıktı. Ne bileyim benim mi bir ekmekten görünüm olarak beklentim çok fazla yoksa bu reklamda ekmek yapmayı mı beceremediler.
[/QUOTE]

yapamamışlardır hocam LOL
by wodoo
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre Şahin
Nereden: Ankara
Arabanız: Astra GSİ

İleti raftboy » 17 Oca 2008, 00:38

[quote="ilk aşk"]en sevdiğim cevizli çok koyuyorum cevizleri pişince dışarı çıkıyorlar harika oluyor bir de çokomel sürüyorum yemede yanında yat[/QUOTE]

Thumbs%20Up 

bide kaşarlı.
raftboy
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ilk aşk » 17 Oca 2008, 00:49

kardeşim kaşarlının tarifini söylermisin
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

Önceki

Genel Sohbet ve Paylaşım