kredi kartları

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

kredi kartları

İleti ilk aşk » 18 Oca 2008, 00:29

benim kart limiti 4700 idi ben de kırdım

ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 18 Oca 2008, 07:17

[quote="ilk aşk"]doğru kardeşim aslında kredi kartı kötü bir şey değil örneğin sıkıştığın zaman namerde muhtaç olmuyorsun ama türkiyede amacına uygun kullanılmıyor çoğu insan  maaşından fazla harcama yapıyor [/QUOTE]
her ne kadar kullansam da bir insanlık suçu olduğunu düşünüyorum mamerde muhtaç etmese de mertler arasındaki hukuku kopartıyor. bir komşundan akrabandan borç alamıyorsun gidip icabında elin gavurunun bankasından lalabiliyorsun yani.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti angora » 18 Oca 2008, 09:27

Benim ikitane kartım var aylık bir sınır belirledim ona göre alışveriş yapıyorum taksitli alışverişlerimi de ona göre ayarlıyorum ve hiç sorun yaşamıyorum. kullanmasını bilirsen çok yararlı bir şey.

angora
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 18 Oca 2008, 11:13

Bi ara sıkıntım vardı ödemelerde..ama ilk kredi kartı aldığım günkü gibi, harcamamı yapıyorum.Ardından 2 gün sonra karta parayı yatırıyorum.Ve kendine 1 tane kart bıraktım.Babamında 2 tane var..zaten tüm kartlar bende..:) Allaha şükür bir daha taksitli alışverişle işim olmaz..
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti yexplorer » 18 Oca 2008, 11:30

öğretmen olduğum için yazın aile ziyaretleri tatil falan derken kaçıyor ipin ucu kart olmasa yolda kalırız. bir an önce kurtulmak istiyorum ama bi yerde de lazım oluyor acil durumlar için akıllı kullanınca bir şey olmaz

yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: 2003 Business

İleti barutoglu » 18 Oca 2008, 12:57

[quote="lazianke"][quote="ilk aşk"]doğru kardeşim aslında kredi kartı kötü bir şey değil örneğin sıkıştığın zaman namerde muhtaç olmuyorsun ama türkiyede amacına uygun kullanılmıyor çoğu insan  maaşından fazla harcama yapıyor [/QUOTE]
her ne kadar kullansam da bir insanlık suçu olduğunu düşünüyorum mamerde muhtaç etmese de mertler arasındaki hukuku kopartıyor. bir komşundan akrabandan borç alamıyorsun gidip icabında elin gavurunun bankasından lalabiliyorsun yani.
[/QUOTE]

Lazianke kardeş, hislerime tercüman olmuşsun. teşekkür ederim.

Bu güne kadar ben de hiç gününü geçirmedim. Olurolmaz zamanlarda değil de yeri gelince kullanıldığında bi sorun olmuyor. Çok şükür hiç sıkıntı yaşamadık. Bazı yerlerde nakit para ödediğinizde daha indirimli alabiliyorsunuz.
Sür çıkar ağyârı dîlden ta tecelli ede Hakk
Padişah girmez saraya hane ma'mur olmadan.
Kullanıcı avatarı
barutoglu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Gazi BARUT
Nereden: Ankara
Arabanız: 2004 FABİA SP COMBİ 16V GRANİT GRİ ATİKER FAST SYS

İleti BlueVRS » 18 Oca 2008, 12:57

[quote="mkm2903"]arkadaşlar benim gibi yapın benim kartın limiti 470 ytl kaç kere telefon ettiler arıralım limiti diye.ben istemediğimi söyledim.ben şimdi alışveriş yapıyorum limitimi aştıysam okey vermiyor o zaman anlıyorum ki ben o ay ki kotamı doldurmuşum ya param varsa nakit alıyorum.yada almaktan vazgeçiyorum.
[/QUOTE]

Güzel fikir helede aylık gelirimiz sabit ise kredi kartını sadece birkaç neden için kullanmak mantıklı bence:

1) acil sağlık harcamaları

2) puan biriktirmek (almak zorunda olduğumuz benzin giyim vs.)

3) Gerçekten ihtiyacımız olupta bir seferde peşin alamayacağımız kadar pahalı olan eşyayı taksitle almak (bizim çamaşır makinemiz bozuldu tamiri 300 ytl napalım gidip 900 ytl yi tık diye ödeyemiyoruz yenisi için,k.kartına taksit tek çözüm tabii)..
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

Önceki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir