Benzin&LPG Kalitesi hakkında

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Benzin&LPG Kalitesi hakkında

İleti FLEYLAK » 17 Oca 2008, 18:11

Arkadaşlar kaliteli akaryakıt  ve lpg aldığımız yerleri yazsak sanırım kazık yeme ihtimalimiz azalır .

İlimizde bize lpg yerine hava basan,kalitesiz akaryakıt satıp aracımıza hasar veren,yakıt alıp çok az kilometre yaptığımız yerler gibi

Saygılar

FLEYLAK
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti by wodoo » 17 Oca 2008, 18:15

lpg için shell derim ben Thumbs%20Up
by wodoo
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre Şahin
Nereden: Ankara
Arabanız: Astra GSİ

İleti umt_d » 17 Oca 2008, 18:16

[quote="by wodoo"]lpg için shell derim ben Thumbs%20Up [/QUOTE] +

Shell yerine keçiörende köşebaşındaki shell yazsan daha iyi olur bayiden bayiye farkediyo zaten bunu kasdetmek istemiş arkadaşl
umt_d
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BlueVRS » 17 Oca 2008, 19:47

mazotu shell den aklı kelden alacan demişler ama ben hep aynı istasyondan aldığımda daha iyi performans ve düşük tüketim alıyorum yani güven duyulacak bir istasyon tespit edip hep aynı yerden arabanın alıştığı yakıtı almak daha iyi diye bir düşüncem var benim,her ne kadar sadece güvendiğim ve emin olduğum 2-3 istasyondan benzin alsamda (hani kart bonus kampanyaları falan oluyor ya farklı markalarda yoksa değişmem istasyonu) istasyonu ve markayı değiştirdimmi fark ediyor kötü anlamda..
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti by wodoo » 17 Oca 2008, 19:49

[quote="umt_d"][quote="by wodoo"]lpg için shell derim ben Thumbs%20Up [/QUOTE] +

Shell yerine keçiörende köşebaşındaki shell yazsan daha iyi olur bayiden bayiye farkediyo zaten bunu kasdetmek istemiş arkadaşl
[/QUOTE]

niye keçiörendeki shell bence hepsi aynı ama illa reklam yapcaz natoyolu yol kenarındaki shell LOL
by wodoo
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre Şahin
Nereden: Ankara
Arabanız: Astra GSİ

İleti FLEYLAK » 17 Oca 2008, 20:06

arkadaşlar bu reklam değil

bayilerde çok şey farkediyor.

Pazarlamacılık yaparken ağır vasıta kullanıyordum,işveren hergün bu günkü parayla mesela 40 ytl veriyordu.Bir müddet sonra İzmir Üçyolda bir BP keşfettik,hem yolumuzun üstüydü hemde sabah sıcacık çay veriyorlardı.Arabayı yıkıyorlardı.İki üç gün sonra olağanda  yaptığımız kilometrenin neredeyse yarısını yapıp aracın yakıt  lambası yanmaya başladı.Biz araca çamur attık .Ancak istasyonu değiştirir değiştirmez gördükki biz çayları ve yıkamayı parayla yaptırsak bile daha karlı oluyoruz.

Gittik adamlarla konuşmaya binbir yalanlar söylediler

Ve ondan sonra onlarca kişinin böyle mağdur edildiğini öğrendik.

Not:Sözüm BP 'ye değil.Sadece İzmir Üçyoldan Karabağlara giderken ki Bahçelievlerdekine...
FLEYLAK
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti efboacestc » 17 Oca 2008, 20:16

ben benzini sürekli ist kaynarca e-5 üzerindeki shell den alıyorum şikayetimde yok yakıtı güzel kartalda bazen denk gelince totaldan alıyorum shell kadar km yapmıyor aynı miktar benzinde
efboacestc
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Golf GTİ (limited edition)

İleti scream_hunter » 17 Oca 2008, 21:10

lpg'li araçlar kesinlikle gazı bp'den almayın hele göztepe e-5'deki bp'den kesinlikle almayın hem sıralı gazlara zarar weriyo hemde aldığım gazla az km yapıyorum bn walla kurtköydeki formula yolundaki petrol ofisinden alıyorum hem çayımı weriyolar hemde arabamı ücretsiz yıkıyolar wede gazda çok iyi km yapıyorum böle tenha yerler iyi oluyor orada shell'de war ama birazda milliyetçi olmamız gerekli bence niye paramızı başka ülkelere gitsinki bence petrol ofisi adamlarda zaten birinci.yerli malı yurdum malı...
scream_hunter
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yexplorer » 17 Oca 2008, 22:52

birara yolda kaza yapan birisini aldım arabaya muhabbet sonucu arkadaşın istasyon sahibi olduğunu öğrendim. Fırsat bulmuşken sordum hangi benzin iyidir diye. Verdiği cevap ilginçti: Büyük şirketler bp shell yada po bu şirketler verdiği benzinleri kısa vade ile veriyorlarmış. diğerleride daha uzun vadede veriyormuş buda istasyonun ödeme zamanı geldiği zaman nakit sıkıntısı olmasın diye farklı yollara başvurabiliyor.
Tabii bu o kişinin yorumu mantıklı gelmiiyorda değil
yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: 2003 Business

İleti Kimberlit » 18 Oca 2008, 00:17

Ben genellikle evimin yakınındaki Petrol ofisini tercih ediyorum.Yada işyerime giderken OPET ikisinde de sorun yaşamadım.Ama Petrol ofisi ilk tercihim  yeni açıldı buraya depoları felan sıfır yapıldı Cool
Kimberlit
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ilk aşk » 18 Oca 2008, 00:19

ben bahçelievlerdeki shell den alıyorum memnunum.
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alwaysloser » 18 Oca 2008, 00:24

adana kanal shell den alıyorum hep
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti weyis » 18 Oca 2008, 02:02

yav bu lpg ler aynı üretim merkezinden çıkmıyomu acaba
weyis
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti umt_d » 18 Oca 2008, 03:34

[quote="by wodoo"] [quote="umt_d"][quote="by wodoo"]lpg için shell derim ben Thumbs%20Up [/QUOTE] +

[/QUOTE]

niye keçiörendeki shell bence hepsi aynı ama illa reklam yapcaz natoyolu yol kenarındaki shell LOL
[/QUOTE]

Keçiören'i attım kafadan ankarada bir keçiören'i biliyorum isim olarak o da hiç gitmedim anlaraya.Yani demek istediğim maltepedeki shell ile Erenköydeki shell arasında fark olabilir bu arada bana göre de en iyi euro dizel dragostaki total'de arkadaşlar 1 depo ile şehir içi 800 km yaptım hemde gazı kökleyerek
umt_d
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti umt_d » 18 Oca 2008, 03:35

Ama birkeresinde nedense ekranda 54 litre yazıyodu ve 150 YTL civarı ödemiştim bilemiyorum =)
umt_d
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 61ogretmen61 » 18 Oca 2008, 03:38

nerden alırsanız alın ama sürekli denetlenen yerlerden alın. Bildiğim kadarıyla Shell ve Türkiye Petrol OFisi sürekli denetleniyor. Kontrol mekanizması iyi yani. 
61ogretmen61
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti FLEYLAK » 18 Oca 2008, 12:24

Yakıtın kaltiesinin yanında acaba lt/ytl denetleniyormu acaba?

FLEYLAK
Yeni Üye
Yeni Üye

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir