Youtube Engelini kaldırmak isteyenler :)

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Youtube Engelini kaldırmak isteyenler :)

İleti Ufuk KAPLAN » 22 Oca 2008, 00:55

YOUTUBE sitesi engelini kaldırmanın ipucu :)

Not: Siteye erişim konusunda sorun yaşamayan yurtdışındaki kullanıcılarımızın bu ayaları yapmasına gerek yoktur.
1) Bağlantı ayarlarından internete bağlı olduğunuz bağlantıya sağ tıklayıp Properties ve ya Özellikler bölümünden Internet Ayarları (TCP/IP) ayarlarına girelim.

2) Devamında resimde görüldüğü gibi dns alan bölümüne 4.2.2.1 ile 4.2.2.5 iplerini giriyoruz. OK deyip çıktığımızda siteye ulaşabiliriz.

Arkadaşlar alternatif (diğer) dns adresi olarak 4.2.2.2 veya 4.2.2.3 kullanmanızı tavsiye ederim.

Siteye eriştikten sonra ek bir ayar yapmama gerek var mı?

Siteye giriş yaptıktan sonra yüklemekte olduğunuz torrentleri yeniden çalıştırın , şayet bir hata yoksa dilediğinizce paylaşıma devam edebilirsiniz.

Uygulayıpta yorum yapmayanın dingili kırılsın (:D)

alıntıdır.

Ufuk KAPLAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti umt_d » 22 Oca 2008, 00:57

192 ile başlayanlar dns'sini bundan yapabiliyor mu peki alıntıcı bey buna cevap verebilecek misiniz?
umt_d
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Ufuk KAPLAN » 22 Oca 2008, 01:05

Alintici Bey yazarken asagiliyici bir tavir sergilediginizi belirtmek isterim. Benim bu forumda kimseyle bir sorunum olmadi olmazda, ara sira gelir paylasim yaparim, bir kac soru cevaplar gecerim. Bundan sonrada bir sorunum olamaz zaten. O yüzden yazdiginiz mesajdaki o cümleyi bana bir daha kullanmamanizi rica ederim.

iyi Forumlar Umut Bey ;)
Ufuk KAPLAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti umt_d » 22 Oca 2008, 01:06

Böyle söyleyin canıma minnet
umt_d
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 22 Oca 2008, 01:30

alıntıcı bey yazmak olmaz umut kardeş. hem o bizden büyük. sen 18 ben 19 ama Ufuk abi 22 yaşında ve bugüne dek hiç bir yanlış kelimesi en ufak incitici bir kelimesi dahi olmamıştır.

çok güzel de paylaşımları olmuştur.

gel gör ki o hep öyle boşver demek de olmaz. ortalığı kızıştırmaktan öte olmaz. kapansın gitsin derim, sizin meseleniz karışmış olmayayım.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti loveskoda » 22 Oca 2008, 01:34

[quote="hakanerdogan"]alıntıcı bey yazmak olmaz umut kardeş. hem o bizden büyük. sen 18 ben 19 ama Ufuk abi 22 yaşında ve bugüne dek hiç bir yanlış kelimesi en ufak incitici bir kelimesi dahi olmamıştır.

gel gör ki o hep öyle boşver demek de olmaz. ortalığı kızıştırmaktan öte olmaz. kapansın gitsin derim, sizin meseleniz karışmış olmayayım.
[/QUOTE]

ClapClapClapClapClapClapClapClap
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Ufuk KAPLAN » 22 Oca 2008, 01:40

[quote="hakanerdogan"] alıntıcı bey yazmak olmaz umut kardeş. hem o bizden büyük. sen 18 ben 19 ama Ufuk abi 22 yaşında ve bugüne dek hiç bir yanlış kelimesi en ufak incitici bir kelimesi dahi olmamıştır.

[/QUOTE]

Hakan kardesim öncelikle tesekkürler. Sonrasinda bizim meselemiz diye birsey yok, cünkü ortada bir mesele yok.

Arkadasa düzgün yorum yapmasini, en azindan bana düzgün yorum yapmasini ögretmeye calisiyorum hepsi o kadar. büyüyecek birsey yok. Kimseye saygisizlik yapmam kendimede yaptirtmam bunu bilsin yeter. ;)
Ufuk KAPLAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti murat06 » 22 Oca 2008, 03:22

umt d kardeşim hangi başlığa girsem orda seninle ilgili bi tartışma ben anlamıyorum ya.Biraz da hatayı bizde arayacağna kendinde arasan.

Yazdıklarınla ya karşındakini inciltiyosun ya da olaya sert bir şekilde muhalefet ediyorsun.Burda herkes olumlu yada olumsuz yorum yapıyo konu hakkında ama yalnız senin yazdıkların olay oluyo seni anlamış değilim.Saygılarımla...
murat06
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 22 Oca 2008, 11:51

o işlemleri yaparken sağ altttaki internet bağlantısı simgesini kaldırmışım nasıl geri ekleyebilirim?
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti fabia_2008 » 22 Oca 2008, 11:55

Smile
fabia_2008
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BlueVRS » 22 Oca 2008, 12:31

arkadaşlar geçen cumartesi günü ben denedim dns ayarları değişikliğini ve girmeyi başardım fakat dün ve bugün ne yaptıysam giriş yok.

BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir