fabialar neden sorunlu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

fabialar neden sorunlu

İleti sılver_exelance » 27 Oca 2008, 01:30

arkadaşlar bu forumda  dikkatimi çeken bi husus var.Fabiaların genelinde arıza var gibime geliyo yani ne zaman baksam fabia şu bozuk, bu çalışmıyor gibi sorunlar duyuyorum bi arkadaşım fabia alacağızda o yüzden sizlerede bunu danışmak istedim.Yani bi octavia yada favorit formen  v.s diğer modeller o kadar arıza var demiyorda  merak ettim saygılar

sılver_exelance
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 27 Oca 2008, 01:32

valla bilmiyorum, benimki bi kez sigorta yaktı, onuda kendim tamir ettim yanık sigortayla kullanıyorum. başka sorun yok (20.000 km)

isteyen yazsın fabiasındaki sorunları.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti sılver_exelance » 27 Oca 2008, 01:36

sigortalar ucuzdur herhalde değiştirseydin tehlike arz edebilir
sılver_exelance
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 27 Oca 2008, 01:38

valla araba boş durmuyor ki...

6-7 yer göçük, 2 kapı 30-40 cm çizik, ön cam yarım metre kadar çatlak. inanın hiç zaman olmuyor. bende rahatsızım bu konudan. adamlar araba bi süre kalır diyor, e biz arabasız duramayız. sadece cam için bile 1 gün kalacak diyorlar...

mümkün değil veremem...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti erdinc » 27 Oca 2008, 01:41

walla silver kardeş bzm arabada da allah korusun şimdilik hiç bi sorun görmedik,araç 3. bakımına girmek üzere 22500'e gelio,bilemem ama o kullanıcılar kimmiş ya da araçlarını 2.el mi almışlar sormak lazım sorunlarını,dediğim gibi şimdilik bi durum yok ilerde nolur allah kerim
erdinc
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 27 Oca 2008, 01:43

yav bide antalya sıcak yer, senin arabada sorun olmaz pek. sabahları -13 de çalıştırdığım oluyor. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti sılver_exelance » 27 Oca 2008, 01:44

[quote="erdinc"]walla silver kardeş bzm arabada da allah korusun şimdilik hiç bi sorun görmedik,araç 3. bakımına girmek üzere 22500'e gelio,bilemem ama o kullanıcılar kimmiş ya da araçlarını 2.el mi almışlar sormak lazım sorunlarını,dediğim gibi şimdilik bi durum yok ilerde nolur allah kerim[/QUOTE] kardeş kullanıcılar forumda yani bende forumdan okuduğum kadarıyla konusuyorum Smile          alıntı dır.Aşağıda sitemizdeki bir arkadaşın yazmış olduğu sorundur .Bu ve bunun gibi   baya bir sorun var

-------

Arkadaşlar meraba, bugün farkettim, 2006 Fabia arabamın arka kapılarında su alma problemi var, arka kapıların iç döşemeleri yağmur yağınca yarısından aşağı ıslanmış vaziyette, uzun zamandır olsa gerek çünkü lekelenme olmuş, neyapacağımı şaşırdım, böyle bişey çok tuaf değilmi, durup dururken noldu şimdi, acayip de moralim bozuldu, resmen kapı döşemeleri sırılsıklam, böyle bişey sizlerin başına geldimi, veya neden olmuş olabilir ve ne yapmak gerek, düşünce ve fikirlerinizle yardımlarınızı bekliyorum.    
sılver_exelance
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 27 Oca 2008, 01:45

doğru yav sorun çıkarıyorlar şimdi allah için sorun yazan oluyor çok. ama daha çok 4-5 yaş ve üzeri fabialardan geliyor. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti erdinc » 27 Oca 2008, 01:47

orası öyle pek soğuk görmüo buralarda arabalar,geçen garip bi olay oldu antalyanın 40km dışında bi yerde hava sıcaklığı -1,-2 civarındaydı,çalıştırdım yola çıktım bippp diye bi ses bi baktım bilgisayar hava soğuk dio ii bilioz zaten dedim devam ettim ekranda hava sıcaklığını gösterdi yani,bu da bzm gibi antalya da soğuk görmeden yaşayanlar için garip oluo brz 
erdinc
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 27 Oca 2008, 01:49

bizim her gün olağan durumumuz... hiç + değer olmuyor ki kışın. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti yonetici » 27 Oca 2008, 01:53

Elektronik ölçümlerdeki hata eşik değerleri olması gerekenden daha düşük olduğu için diğer markaların emsal araçlarına göre daha sık arıza lambası yakıyor en temel sorun bu. Yoksa nadir kullanıcının aracı bir arıza lambasının yanmasının ardından yolda kalmıştır yada aracın gidişinde hissedilir derecede bir bozukluk olmuştur. Bu güzelinde böyle bir kusuru var özellikle pimpirik adama tavsiye edilcek bir araba değil. Fakat gözlemlerime göre 2003 ten sonraki modellerde bir iyileşme belirtisi var.

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti sılver_exelance » 27 Oca 2008, 01:55

[quote="?"]

Elektronik ölçümlerdeki hata eşik değerleri olması gerekenden daha düşük olduğu için diğer markaların emsal araçlarına göre daha sık arıza lambası yakıyor en temel sorun bu. Yoksa nadir kullanıcının aracı bir arıza lambasının yanmasının ardından yolda kalmıştır yada aracın gidişinde hissedilir derecede bir bozukluk olmuştur. Bu güzelinde böyle bir kusuru var özellikle pimpirik adama tavsiye edilcek bir araba değil. Fakat gözlemlerime göre 2003 ten sonraki modellerde bir iyileşme belirtisi var.

[/QUOTE] yani bana  yaramaz LOLLOL
sılver_exelance
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Kimberlit » 27 Oca 2008, 01:58

[quote="sılver_exelance"][quote="erdinc"]walla silver kardeş bzm arabada da allah korusun şimdilik hiç bi sorun görmedik,araç 3. bakımına girmek üzere 22500'e gelio,bilemem ama o kullanıcılar kimmiş ya da araçlarını 2.el mi almışlar sormak lazım sorunlarını,dediğim gibi şimdilik bi durum yok ilerde nolur allah kerim[/QUOTE] kardeş kullanıcılar forumda yani bende forumdan okuduğum kadarıyla konusuyorum Smile          alıntı dır.Aşağıda sitemizdeki bir arkadaşın yazmış olduğu sorundur .Bu ve bunun gibi   baya bir sorun var

-------

Arkadaşlar meraba, bugün farkettim, 2006 Fabia arabamın arka kapılarında su alma problemi var, arka kapıların iç döşemeleri yağmur yağınca yarısından aşağı ıslanmış vaziyette, uzun zamandır olsa gerek çünkü lekelenme olmuş, neyapacağımı şaşırdım, böyle bişey çok tuaf değilmi, durup dururken noldu şimdi, acayip de moralim bozuldu, resmen kapı döşemeleri sırılsıklam, böyle bişey sizlerin başına geldimi, veya neden olmuş olabilir ve ne yapmak gerek, düşünce ve fikirlerinizle yardımlarınızı bekliyorum.    
[/QUOTE] Dostum senin sorunun kadar birebir olmasada benim eski paliomda da buna benzer bi sorun vardı.Arka sağ kapıdan içeri su girerdi.Kapordacı bile anlayamadı ama tesadüfen öğrendikki cam çıtası ile cam arasındaki çok ufak boşluktan giren su bi şekilde kapının en altından aracın içine giriyordu.Çıtayı değiştirdim sorun halloldu.Yarın gündüz gözü ile dediğim bölgeye bi bak istersen.
Kimberlit
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sılver_exelance » 27 Oca 2008, 01:58

sorun benim değil alıntıdır diye yazmıştım
sılver_exelance
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 27 Oca 2008, 02:11

pek sorun yaşamayan bir çok arkadaş var..Ama illaki sorun oluyor..ne kadar çok fonksiyon o kadar çok sorun..sainz usta iyi bilir ne kadar çok sensör o kadar çok bela :D

bende öyle ahım şahım arıza olmadı..genelde kendi kendine geçti arızalar :)

ama şu var bende classic fabia var..camlar manuel mesela cam mekanizması bozulma riski yok! en basitinden..ama rahatlık bir parça eksiliyor..hsorunsuz araç olmaz ama sorunsuzlardan bazılarıda hyundai gibi basit araçlarda..sensörleri falan filan yok onlarda da arıza pek olmuyor...

yani her güzelliğin bir kusuru var..

150bin Ytl para ver mercedes E200 al..2 gün sonra koltuk ısıtma programı arızanlasın..olabiliyor..çok fonksiyon var hata riski çok!Ama o araba kötü mü hayır değil!
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti hakanerdogan » 27 Oca 2008, 02:13

doğru gökhan abi. amcamın 2006 A6 sının da çakmağı arızalanmıştı. ama dayımın 93 şahininin çakmağı hiç arızalanmıyor. şahinin çakmağı daha iyi diyebiliriz Big%20smile
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti baha » 27 Oca 2008, 02:19

kim nederse desin reno fiat hariç çoğu araba türk yollarına göre değil
baha
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 27 Oca 2008, 02:22

ha valla. benim çocukluğumda babamın bi R9 GTE si vardı 94 ''0'' almıştı 300 milyondu... köye gider gelirdi canavar gibi.

şimdi köyün yolları biraz daha iyi ama benim fabianın etek altları hep patlak patlak.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

Sonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir