fabialar neden sorunlu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

fabialar neden sorunlu

İleti baha » 27 Oca 2008, 02:26

daha evvel formda başlık açmıştım kapılar kendi kendine kapanıyor diye sanayide bi usta sol ön kapı merkezi kilit motorundan olduğunu tespit etti sarsıntıdan bağlantı vidaları koparmış bide su almış içine yenisi biraz pahalı geldi bende tofaş motoru uydutturdum 15 ytl canavar gibi oldu nede olsa yerli üretim

baha
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 27 Oca 2008, 02:28

iyi fikir! 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti mygokhan » 27 Oca 2008, 02:29

[quote="hakanerdogan"] doğru gökhan abi. amcamın 2006 A6 sının da çakmağı arızalanmıştı. ama dayımın 93 şahininin çakmağı hiç arızalanmıyor. şahinin çakmağı daha iyi diyebiliriz Big%20smile
[/QUOTE]

heehhe aynen :)
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti baha » 27 Oca 2008, 02:29

bide skodaların parçaları uygun ve bulunur olsa yemede yanında yat
baha
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 27 Oca 2008, 02:31

işte bu skoda distribütorünün kafası bunu almıyo heralde. Türkiye yayılsalar adam gibi reklamı, satış politikası servis anlayışı biraz iyileştirilse renault, fiat kadar olmasada şimdiki halinden 2 kat daha iyi olurdu.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti irfant » 27 Oca 2008, 13:20

Sezerciğin filminden bildik bir sahne var "Vuracam kırbacı, vuracam kırbacı" modunda kullanılıyorsa sorun da o denli fazla oluyor. Hız tümseklerinden bile dan-dun geçiyor sürücüler. Bakımını geciktiriyor, bir parçayı 3-5 kuruş verip yenisini almak yerine biraz daha idare ederim deniyor ya da uyduruk yan sanayi alıyor. Arıza lambası yanıyor, sorunu gidermeye uğraşmıyor. Kış bitiyor, o kadar tuz atılmış yollara, gidip de altını yıkatmaya üşeniyor. 3 ay arabasını yıkatmayan var, sonra arabamın boyası parlamıyor diyor ya da kafasına göre pasta yapıyor boyaya. Redline yapıyor, patinaj çektiriyor vs.  

Bunlar üye olduğum forumlardan aklıma gelip de aktarabileceğim alıntılar. Elbette sürücü kusuru dışında da sorunlar oluyor, ona yapacak bir şey yok. Ama arabana ne verirsen onu alırsın. 18 yıllık ehliyetim var, altımda hep araba odu. Şahin kullandım, 3 tane Alfa Romeo (33, 146, 156) ve Fabia 1.2'den sonra Roomster var şu an. Hepsine çok iyi baktım, hiç birinde kronik sorunlar ortaya çıkmadı. Demek ki iyi bakmak lazım takalara...

Ama dersin ki vaktim yok, merakım yok, param yok bakmaya-baktırmaya, ya da senden başkaları da biniyor ve senin gibi özenli kulanmıyorsa o zaman tüm suçu arabaya atmamak lazım.
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti skodacı » 27 Oca 2008, 13:25

[quote="irfant"]Sezerciğin filminden bildik bir sahne var "Vuracam kırbacı, vuracam kırbacı" modunda kullanılıyorsa sorun da o denli fazla oluyor. Hız tümseklerinden bile dan-dun geçiyor sürücüler. Bakımını geciktiriyor, bir parçayı 3-5 kuruş verip yenisini almak yerine biraz daha idare ederim deniyor ya da uyduruk yan sanayi alıyor. Arıza lambası yanıyor, sorunu gidermeye uğraşmıyor. Kış bitiyor, o kadar tuz atılmış yollara, gidip de altını yıkatmaya üşeniyor. 3 ay arabasını yıkatmayan var, sonra arabamın boyası parlamıyor diyor ya da kafasına göre pasta yapıyor boyaya. Redline yapıyor, patinaj çektiriyor vs.  

Bunlar üye olduğum forumlardan aklıma gelip de aktarabileceğim alıntılar. Elbette sürücü kusuru dışında da sorunlar oluyor, ona yapacak bir şey yok. Ama arabana ne verirsen onu alırsın. 18 yıllık ehliyetim var, altımda hep araba odu. Şahin kullandım, 3 tane Alfa Romeo (33, 146, 156) ve Fabia 1.2'den sonra Roomster var şu an. Hepsine çok iyi baktım, hiç birinde kronik sorunlar ortaya çıkmadı. Demek ki iyi bakmak lazım takalara...

ClapClapClap

Ama dersin ki vaktim yok, merakım yok, param yok bakmaya-baktırmaya, ya da senden başkaları da biniyor ve senin gibi özenli kulanmıyorsa o zaman tüm suçu arabaya atmamak lazım.
[/QUOTE]
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ünsal » 27 Oca 2008, 13:39

irfant hocama katılıyorum ama olmadımıda olmuyor fabiayı alalı 3 ay oldu 
-ön kapı gergileri değişecek

-sağ cam motoru arızalı

-sol kapı merkezi kilit arızası olduğu tahmin ediliyor

-arka bagaj bazen açılmıyor

-direksiyon yavaş manevralarda ağırlaşıyor(pompa olabilir diyorlar)

-sağ kapı sivici arızalı

ve işin kötü tarafı servisler sayım var deyip parça yok diyor bekliyorum Cryellerine gelince arıcaklarda yapılacak
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti irfant » 27 Oca 2008, 13:45

[quote="minik"]irfant hocama katılıyorum ama olmadımıda olmuyor fabiayı alalı 3 ay oldu 
-ön kapı gergileri değişecek

-sağ cam motoru arızalı

-sol kapı merkezi kilit arızası olduğu tahmin ediliyor

-arka bagaj bazen açılmıyor

-direksiyon yavaş manevralarda ağırlaşıyor(pompa olabilir diyorlar)

-sağ kapı sivici arızalı

ve işin kötü tarafı servisler sayım var deyip parça yok diyor bekliyorum Cryellerine gelince arıcaklarda yapılacak
[/QUOTE]

Senden önceki sahibi kırbaçlamış bence onu...

Araba duruyorken direksiyonla oynamamak lazım. Hele stop etmişken çevirenler var, kilitlensin diye. İşte en tehlikelisi...

Direksiyon kilidi sizin kilitlemeniz için değil. Hırsızlar çalmaya kalkarsa kilitlensin diye yapılmıştır. Gerçi onun da 1000 türlü yolu var o başka...
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti ünsal » 27 Oca 2008, 13:46

yine size katılıyorum hocam biraz hor kullanmış odan kaynaklanıyor ...
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti hakanerdogan » 27 Oca 2008, 15:58

doğru aslında irfan hoca haklı. daha hiç içini temizletmedim 2 yıldır, 4 aydır da yıkatmıyorum. çok da darbesi var...

satarsak almayın olur mu?... Cry
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

Önceki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir