toyota honda skoda servisleri bir karşılaştırma

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

toyota honda skoda servisleri bir karşılaştırma

İleti isnilgiz » 02 Şub 2008, 02:55

Mesai arkadaşımla yakın zamanlarda o corolla ben octavia aldık. Yine başka bir arkadaşım da honda civic aldı. satış sonrası kalite kontrol için toyota bir çok kez bizim arkadaşı arayıp memnuniyetini sordu beni arayan soran yok. Ardından yıllık bakımda arkadaşın aktardıklarını aktarıyorum. Önce eline bir liste vermişler şu, şu bunlar vs diye kontrol edilecek şunlar da değiştirilecek diye. Eğer sürpriz bir masraf çıkarsa da siz bildireceğiz demişler. Neyse yağı suyu filtreleri değiştirmişler. Değiştirdikleri filtrelerin de eski olanlarını poşet içerisinde arabanın bagajına koymuşlar. Toyota nın değiştirdiği parçaların müşteriye iade edildiğini böylece öğrenmiş olduk. Sonra aynı uygulamanın da honda sahibi arkadaşa da yapıldığını öğrendim. Benim octavia da ise yıllık bakımda elime bir fatura tutuşturdular şunları değiştirdik borcun şu kadar dediler. değişen parçaları vermiyorlar adamlar. Vermeyince de değiştirip değiştirmediklerinden şüphe etmiyor da değilim. Her gün karşımdaki arkadaşa aktıkça toyotanın müşterisine daha fazla önem gösterdiği hissine kapılıyorum. Bir daha araç alacak olursam kesinlikle bu uygulamaları dikkate almayı düşünüyorum.

isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti mygokhan » 02 Şub 2008, 11:04

aynen o durumu bende gözlemledim..şirket aracı opel de bile adamlar değiştirdikleri parçaları poşetin içine koyup verdiler..

Gerçi benim fabiştede verdiler ama Bosch car services de....
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti abarigandimuti » 02 Şub 2008, 14:01

Bana göre, bu ve bunun gibi birçok sıkıntının yegane nedeni; süper distribütör Thumbs%20Down Yüce Oto'dur.  Clap

Başka görüşe sahip arkadaşlar da olabilir. Saygı ile karşılarım. Yukarıda yazdığım sadece beni bağlayan kişisel görüşümdür.
abarigandimuti
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 02 Şub 2008, 14:15

Benim gittiğim Skoda özel serviside değiştirilen parçaları poşete koyuyor ve araç tesliminde genelde çıraklar araçta bulunun poşeti haber veriyor götürmek istemezseniz alıyorlar. Servisin müşterisine güven vermesi açısından önemli bir husus.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti baha » 02 Şub 2008, 15:12

bu anlatılanlardan sonra kesinlikle sıfır skoda almam toyota abicim
baha
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti demir_01 » 02 Şub 2008, 16:24

e abıcım yuce oto esseklıgıne doymasın o kazmalar yuzunden skoda turkıyede satmıo dogus grubu nasıl onların dıstrıbıtorlugunu ıptal edemıyo hayret
demir_01
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ali » 02 Şub 2008, 16:40

dikkat ederseniz bunlar araç kalitesiyle alakalı şeyler değil. satış sonrası gösterilen hürmet ve servislerin tavrı. ben bunları araba almak için tercih sebebi yapmam. hangisi kaliteli ise, hangisini beğeniyorsam, hangisinin içi daha rahat geliyorsa onu alırım.
ali
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti isnilgiz » 02 Şub 2008, 18:01

Servislerden beklentiler konusunda herkesin düşüncelerine saygı duymak lazım. Ama aslında Türkiye açısından bir değerlendirme yapmak gerekir diye düşünüyorum. İngiltere forum sitelerini takip ederim. Orada gerek VW olsun gerekse SKODA olsun satış sonrası hizmet bambaşka örneğin İngiltere de skoda garanti süresi 3 yıl bizde iki yıl. ve müşteri memnuniyet sırlamasında SKoda ön sıralarda çıkarken bunun en önemli gerekçesi olarak Skoda'nın satış sonrası müşterilerine gösterdiği ilgi  ve kesin çözümler olarak gösteriliyor ve bu genel olarak tüm Avrupa model araçlard bir standart haline gelmiş.  Ama Türkiye ye gelince aynı firmalar (özellikle VW ve SKODA) birden değişiyor. Size verdikleri çelişkili birlgiler standart olmayan uygulamalar, problemleri çözmedeki sorumluyu hep size çıkarmalar gırla gidiyor. Ama uzak doğu arabalarında sanırım durum biraz daha farklı.  Özellikle toyota (çünkü bizim kurumda çok yaygın olarak tercih edilen bir marka ve müşteri hizmetleri hakkında daha somut örnekleri duyuyorum) Dünyada ne uyguluyorsa Türkiye'ye de uyguluyor. Hatta çok iyi hatırladığım 1998 model kurbağa göz corollalarda bir vites sorununda tespit edilen bir teknik arızanın garanti süresi dolmuş dolmamış bütün araçların servise çağrılması ve ücretsiz düzelmesi örneği var. Ama Avrupa model araçlarda o kadar şu marka araçlarını geri çağırmış diye okuyoruz ama Türkiye de bunlar çağrılmıyor. Kanaatim, Uzak doğu üreticileri müşteri olarak bize Avrupa dan daha fazla değer veriyor ve saygı gösteriyor.
Çünkü imalat ve üretimde kalitenin göstergesi herşeyin bir standarda bağlanmasıdır. Avrupa yı diğer dünye ülkelerinden gelişmiş gösteren de budur Ama gel gelelim bu standartlar Türkiye de uygulanmıyor.
Bütün bunların sonucunda da  biz Skoda  kullanıcıları  servislerle olan münferit problemlerimizde servise veya Yüce ye küfredip duruyoruz
isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti aytekin041 » 02 Şub 2008, 18:10

skodanın  fiyat ve kalite oranı  var  ve bence az da olsa tercih ediliş sebebi bu .. ancak gelir düzeyi çok yüksek bir kişi skodayı alır  servise bir iki kere gider sonra basar kalayı bırakır.. mesela  felicia ;
ortalama fiyar 8-9 bin ytl  bu fiyata feliciadan daha sağlam ve daha kaliteli bir araç bence yok
aytekin041
CLASSIC
CLASSIC

İleti erdinc » 02 Şub 2008, 18:16

bnce tüm bunlar servisten servise farklılık gösteriyor,neden diyeceksiniz ben daha bgn servisteydim antalya skoda çağ otomotiv gercekten cok titiz davrandılar,aracı da sıfır ordan almıştık,her zaman arayıp sorarlar hatta plakayı sölediğim zaman ezbere adımızı ve bize o aracı aralarından hangisinin sattığını bile biliyorlar,bgn serviste ilk önce kontrol yapıldı sonra direksiyon koltuk ve paspas giydirildi,ardından bana neler yapılacağı söylendi, extra bişey cıkarsa haber vericez denildi,bnde basında bekledim gördüm ne taktıklarını,ne koyduklarını,mesela sol ayna değişmişti onuda bize özel skoda torbasıyla geri verdiler,ilerde lazım olur nolur nolmaz diye;yani demek istediğim bu işte yüce oto lakayit davranıyo olabilir ama tüm servisler için kötü diyemeyiz,ama eksi bi durum varsa o da aracı sıfır alırken ikyardım seti ve orjinal malzemeleri oluyomuş onları vermiolar,o da sanırım ana distrübütörün suçu,artık insanlar araç aldıkları yerden ilgi alaka bekliyolar bu da verilmezse tabii ki markadan da soğuyorlar.
erdinc
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 02 Şub 2008, 20:19

orası küçük yer abi, burda kim kime dum duma... Antalyada toplasan kaç skoda var ki...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti magistra » 02 Şub 2008, 21:08

bence küçük yerlen alakası yok burdaki vw ve skoda servisi bir diyarbakırda inanılmaz vw var ve servis çok yoğun ben ne kadar gidersem gidiyim hizmet kalitesinde azalma yeriine artıyor adamlar işlerini çok iyi biliyorlar tşk. AS-KUR otomotiv
magistra
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 02 Şub 2008, 21:24

biraz da servis müdürünün tutumu önemli tabi. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hakanerdogan » 02 Şub 2008, 21:24

ha bide diyarbakırda adamı memnun etme, yamuk yap bakayım adamı ne yapıyorlar...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti magistra » 02 Şub 2008, 21:45

yok ba abi :) öyle şeyler eskide kaldı ben çok memleket gezdim inanın d.bakırın diğer illerden hiç bi farkı yok aksine bi akç eksikli dışında d.bakır çok hoş memleket

magistra
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 02 Şub 2008, 22:07

doğunun Paris'i de diyorlar diyarbakır için Wink
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti magistra » 02 Şub 2008, 22:33

ama gerçekten güzeldir şimdi memleketim diye övmiyeyim ama inanın batıdaki küçük şehirlerin bi çoğundan daha güzel ve hareketlidir
magistra
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ali » 02 Şub 2008, 22:57

[quote="magistra"]ama gerçekten güzeldir şimdi memleketim diye övmiyeyim ama inanın batıdaki küçük şehirlerin bi çoğundan daha güzel ve hareketlidir[/QUOTE]
Askerlik yapıp Diyarbakırlıları tanıdıktan sonra yargılarım bir türlü değişmiyor Diyarbakırlılara karşı.
ali
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir