satılık değil ama gsel

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

satılık değil ama gsel

İleti alper » 10 Ekm 2006, 00:51

arkadaşlar bnde favorit lx war babamındı bn takılıyorum beyaz rengi var bn 17 yşımdayım ama ehliyetsiz kullnıom arada sıradaBig%20smile snracıma arbama bu sne 160 vurdurdum yalan yok temiz bir araba 94model babam 10 milyar verene satıo LOLkim verirki şimdi ama ilgilenen olur die sanarsamSleepy hararetle ilgili bi sorunu yok az yakıyor 1.300 mtor blionuz nse saolun

alper
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti RAZOR10 » 10 Ekm 2006, 11:48

arkadaşım ehliyetsiz kullanma benden sana tawsiye
Kullanıcı avatarı
RAZOR10
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: selçuk ÇİMŞİR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Fabia ambiente 2005

İleti yonetici » 10 Ekm 2006, 12:31

Ehliyetsiz şekilde birine çarparsanız kasten adam öldürmekten yargılanırsınız, ehliyetli biri çarparsa kaza nedeniyle ölüme sebebiyetten yargılanır. Küçük bir ayrıntı gibi gözükür ama bedelini uzun yıllarla ödersiniz.

Ayrıca mesajınızda kelimelerin yazılışlarına dikkat ederseniz sevinirim birçok karakteri atlamış yada yanlış yazmışsınız.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi

İleti irfant » 10 Ekm 2006, 12:40

[quote="?"]Ehliyetsiz şekilde birine çarparsanız kasten adam öldürmekten yargılanırsınız, ehliyetli biri çarparsa kaza nedeniyle ölüme sebebiyetten yargılanır. Küçük bir ayrıntı gibi gözükür ama bedelini uzun yıllarla ödersiniz.

Ayrıca mesajınızda kelimelerin yazılışlarına dikkat ederseniz sevinirim birçok karakteri atlamış yada yanlış yazmışsınız.
[/QUOTE]

Tamamen katılıyorum!
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti sainz » 10 Ekm 2006, 12:58

[quote="?"]Ehliyetsiz şekilde birine çarparsanız kasten adam öldürmekten yargılanırsınız, ehliyetli biri çarparsa kaza nedeniyle ölüme sebebiyetten yargılanır. Küçük bir ayrıntı gibi gözükür ama bedelini uzun yıllarla ödersiniz.

[/QUOTE]

Ben de tamamen katılıyorum.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti alper » 11 Ekm 2006, 22:09

herşeyin farkındym arkadaşlar ama bn 13 yşında arba kçırmaya bşladım hayatımda hç bir arabaya vurmadım polise yakalanmdım bu sne 2000 km yaptım tecrubem var söyledikleriniz için sağolun

alper
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti aydna » 11 Ekm 2006, 22:44

hayatında hiçbir arabaya vurmaman yada kaza yapmaman, yapmayacağın anlamına gelmez... büyüklerimden duyduğum ve takdir ettiğim bir söz: "Ne zaman ben çok iyi araba kullanıyorum bana bişey olmaz dersen işte o zaman sen iyi bir sürücü değilsin demektir." olaya böyle bak bence. ? 'un söyledilerine bende katılıyorum. Sende tekrar bir düşün istersen. sevgiler
Kullanıcı avatarı
aydna
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Sedan

İleti alper » 11 Ekm 2006, 22:47

bn hayatımda 1kre hata yaptım yarışa katıldım ondada kazandım
alper
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti TSMTSM » 21 Kas 2006, 17:47

ALPER MERHABA,
BENCE EMIR'IN SOYLEDIKLERINI YABANA ATMA, ÖNCELİKLE YANLIŞI TÜRKÇE'Yİ DOĞRU KULLANMAMAKLA YAPIYORSUN. KURDUĞUN CÜMLELERE VE KULLANIDIĞIN KELİMELERE BAKILIRSA BUNU BİLİNÇLİ YAPIYORSUN. BİZ DİLİMİZE, TÜRKÇEMİZE SAHİP ÇIKMAZSAK KİM ÇIKACAK. AYRICA KAZA KELİMESİNDEN ANLAŞILDIĞI GİBİ BİLEREK YAPILAN BİRŞEY DEĞİL. 50 YILLIK DA OLSA ŞOFÖRLÜĞÜN HER ZAMAN KAZA YAPMA RİSKİN VAR. LÜTFEN DİKKAT ET. KENDİNİ DÜŞÜNMÜYORSAN BAŞKALARINI,ÇOCUKLARI VE AİLENİ DÜŞÜN. BİZDE O YAŞLARDAN GEÇTİK KANIN DELİ AKIYORDUR EMİNİM. BU SİTE DOĞRU KİŞİLERİ BİR ARAYA GETİRMEYİ AMAÇLAYAN BİR SİTE. YAZDIKLARIN BİR BAŞKASINI DA HEVESLENDİRMESİN.
TSMTSM
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Trex » 21 Kas 2006, 18:09

[/QUOTE]

+ 1907

yazıyı sms dilinde yazmıs Big%20smile cep telefonlarında mesaj atarken 160 karakter diye kelimeleri kısaltırlar ordan bir alıskanlık kalmıs olabılır ama yinede yanlış...
Trex
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti cdforce » 21 Kas 2006, 23:25

arkadaşların herbirine katılıyorum.gençliğin heyecanı damarlarındaki kan durmuyor o yaşlarda bende aynen öyleydim.sanki aynam ama kendimi şanslı hissediyorum hepsi de birer ahmaklıkmış.şimdi bir ailem 11 aylık kızım var   kanunsuz araç kullanırken kendini düşünmüyorsan karşındakilerin hayatını çocuklarını düşün onlarında  11 aylık bebeği olabilir araba oyuncak değildir gözümün önünde bir aracın kağıt gibi ikiye katlandığını vede çok yakın arkadaşımın feci ölümüne şahit oldum inan bunları yaşamak görmek istemezsindir.Ayrıca büyük araç kazalarında bence ölüm bir kurtuluştur ya sakat kalıp hayatının baharında başkalarının eline bakmaya mahkum kalırsan iyi düşün sende şanslı insanlar arasına katıl ve sabret.umarım sözlerimize kulak verirsin.
cdforce
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti driver » 27 Şub 2007, 05:34

Sürücü Belgesi nedir?

motorlu taşıtı kullanma yetkisine haiz olunduğunun,devlet tarafından sınava taabi tutulup onaylandığının göstergesi.

Siz çok iyi araç kullanabilir,hiç kaza yapmamış da olabilir,hatta türkçe yazı yazmayı bile öğrenmiş olabilirsiniz..

Ancak şunu hiç düşündünüz mü? Devlet neden sadece iyi bir sürüş değil de aynı zamanda yaş sınırı koymuş?

Sizin gibi yeni yetme veletlerin, baba parasıyla aldığı araçlarla birilerine gösteriş yapmak,kendi egolarını tatmin etmek,birçok ailenin ocağını söndürmek gibi eylemler yapmasını bir nebze olsun engellemek için..

Araç kullanma yetkiniz yok,böyle bir hakka sahip değilsiniz ve bunlara rağmen trafikte cirit atmaktan haya edip utanacağınız yerde, bir övünç meselesiymiş gibi yarışa katıldım,hiç kaza yapmadım,13 yaşından beri kullanıyorum gibi ifadeleri kullanmaktan çekinmiyorsunuz

Bence araçlara olan merakınız yerine,13-14 yaşlarındayken dilimizi düzgün kullanmayı öğrenmeye çabalasaydınız şimdi bu komik duruma düşmeyecektiniz.

allah sizin gibilere akıl fikir versin,ve bu halkı trafikteki donkişotlardan korusun..Disapprove
driver
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti baver7810 » 27 Şub 2007, 15:15

[/QUOTE]
İçten katılıyorum bende ehliyetsiz araba kullanıyodum fakat kaza yaptım ve allahtan kimseye bişi olmadı ama karşıdaki adam cins çıktı ve ailemin suratına bakamadım bi süre yinede senin bilicegin iş biz sadece tavsiyede bulunuruz çekicek olan sensin ve en kötüsüde vicdan azabıdır bunu unutmamanı dilerim...
baver7810
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti umutkubat » 27 Şub 2007, 19:37

alper kardeşim büyük bir şeymiş yaptığın hızı yazıp bide yarışlara katıldığını yazmışsın,kendini düşünmüyorsan aileni düşün sana bir şey oldu mu onların ne kadar üzüleceğini aklından geçir,hayat sadece son hız gitmek değil birilerinin canını yaktın mı bi daha hiçbir şeyi yerine koyamazsın,hem kendi hayatın hemde başkalarının hayatıyla oynama,tabi bunları yazıyorsam bende hiç bunları(allahtan hiç yarış yapmadım) yapmadım değilim,ama ben çok pişmanım,başımabir şey gelmediği için şanslıyım,arkadaşım çok dikkatli ol.

son olarak

TÜRKÇEMİZİ DOĞRU KONUŞUP DOĞRU YAZALIM
umutkubat
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Ankara
Arabanız: 2014 Octavia Elegance 1.6 TDI DSG

İleti PimpmyrideBurak » 28 Şub 2007, 04:02

Umarım bütün arkadaşlarımın  bu yazılarını dikkate alırsın ve düşünüp neyin hangi zamanda olacağına karar verirsin..Çevrende,başta ailen olmak üzere seni çok seven kişiler vardır..Eğer kendini düşünecek kapasitede değilsen,çevrendekilerini düşün..Bence biraz daha sabret..Herşey yerinde ve zamanı gelince güzel oluyor..Şu anki yaşının tadını çıkar,elbette trafikte rahat rahat araç kullanacağın gün gelicek..Bence başına birşey gelip,bu olaydan ders çıkarmamak için şimdilik bu sevdadan vazgeç...
PimpmyrideBurak
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti KASIMPŞALI. » 01 Mar 2007, 01:26

STREST YAPMAYIN YAW EMINIM ARKADAS EHLIYETINI ALMIST BAKSANIZA MSJ TARIHINE BIR YIL OLDU NERDEYSEE    HEHHEHEHE
KASIMPŞALI.
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti emirkaansbp » 01 Mar 2007, 16:04

[/QUOTE]
sahsen birhassa bende katılıyorum.. ama biz sürmedikmi, ehliyetsiz bizde sürdük.... eebeveyinlerin olmadan sürme..... bukadar adam sölüyosa bu işte bi doğruluk payı vardır dimi? tecrübeler konuşuyor.... 
emirkaansbp
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti serdar » 02 Mar 2007, 01:53

BENCEDE COK YANLISSS YASIK YAAA TURKIYEMISE YASIKKK BENCEE
serdar
Yeni Üye
Yeni Üye

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir