Skoda'ya geciken alternatif 1.4TSI motor..

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Skoda'ya geciken alternatif 1.4TSI motor..

İleti baha » 04 Şub 2008, 20:11

daha evvel formda belirtmiştim millet dalga geçti skoda wolsvogenin teknolojisini arkadan takip ediyor he bu skoda kötü anlama gelmiyor amawolsvogen arabalarının skodadan pahalı olmasının sebebi bu kendi orjinal marka yeni teknolojiler kullanıyorskoda daha çok emitasyonu gibi

baha
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 04 Şub 2008, 20:23

[quote="baha"]daha evvel formda belirtmiştim millet dalga geçti skoda wolsvogenin teknolojisini arkadan takip ediyor he bu skoda kötü anlama gelmiyor amawolsvogen arabalarının skodadan pahalı olmasının sebebi bu kendi orjinal marka yeni teknolojiler kullanıyorskoda daha çok emitasyonu gibi[/QUOTE]

ama şöyle bir durumda var..Mesela 99 yılında üretilen fabianın konsepti 2001 yılında çıkacak olan polo konsepti idi..yani kobay olarak kullanıldı belki fabia ama en son teknoloji le öne sürüldü..Mesela ilk olarak FSI motor bloğu ile üretilen 1.2 motor ilk fabiada kullanıldı..denendi test edildi..sonra poloda kullanılmadı tabi Tongue gerçi onuda seatta kullandılar..avrupadaki pololarda da kullanılmaya başladı..ama ülkemize gelmedi diye biliyorum 1.2 polo..

Bence emitasyon bile değil skoda da kullanılan parça..Ha nedir niye skoda ucuz??

Mesela ince ayrıntılar a önem verilmiyor skoda da..bunu son kullanıcı farkedemez..ama durumu şöyle açıklayabilirim..

geçen farkettim aracın mavi boyası dış karoserde heryerde olması gerektiği kadar boyanmış..ama kabin içinde mesela emniyet kemeri nin içinden karosere baktığımızda ordaki  boya az..oraya az boya püskürtülmüş..bariz galvaniz gövde belli..

Bunun gibi birçok ince nokta mevcut..Poloda kullanılan plastiğin görünmeyen kısmıda kaliteli plastik görününde iken skoda fabida alt taraftaki kalite TATA ile aynı Big%20smile..bunun gibi..Bilmem anlatabildimmi?

Ben böyle düşünüyorum..Yanlışım varsa düzeltin lütfen..
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti baha » 04 Şub 2008, 20:26

bak bu ayrıntılar doğru ama 1998 polo ile 2007 polo arasında makyaj farkı hariç karoser aynı fabiadan daha önce çıkmış bi kasa nasıl oluyorda fabiada deneniyor
baha
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BlueVRS » 05 Şub 2008, 11:16

[quote="mygokhan"] [quote="baha"]daha evvel formda belirtmiştim millet dalga geçti skoda wolsvogenin teknolojisini arkadan takip ediyor he bu skoda kötü anlama gelmiyor amawolsvogen arabalarının skodadan pahalı olmasının sebebi bu kendi orjinal marka yeni teknolojiler kullanıyorskoda daha çok emitasyonu gibi[/QUOTE]

ama şöyle bir durumda var..Mesela 99 yılında üretilen fabianın konsepti 2001 yılında çıkacak olan polo konsepti idi..yani kobay olarak kullanıldı belki fabia ama en son teknoloji le öne sürüldü..Mesela ilk olarak FSI motor bloğu ile üretilen 1.2 motor ilk fabiada kullanıldı..denendi test edildi..sonra poloda kullanılmadı tabi Tongue gerçi onuda seatta kullandılar..avrupadaki pololarda da kullanılmaya başladı..ama ülkemize gelmedi diye biliyorum 1.2 polo..

Bence emitasyon bile değil skoda da kullanılan parça..Ha nedir niye skoda ucuz??

Mesela ince ayrıntılar a önem verilmiyor skoda da..bunu son kullanıcı farkedemez..ama durumu şöyle açıklayabilirim..

geçen farkettim aracın mavi boyası dış karoserde heryerde olması gerektiği kadar boyanmış..ama kabin içinde mesela emniyet kemeri nin içinden karosere baktığımızda ordaki  boya az..oraya az boya püskürtülmüş..bariz galvaniz gövde belli..

Bunun gibi birçok ince nokta mevcut..Poloda kullanılan plastiğin görünmeyen kısmıda kaliteli plastik görününde iken skoda fabida alt taraftaki kalite TATA ile aynı Big%20smile..bunun gibi..Bilmem anlatabildimmi?

Ben böyle düşünüyorum..Yanlışım varsa düzeltin lütfen..
[/QUOTE]

Kardeş bahsettiğin karoseri iç kısımlarına vw araçlarındada baksan aynı boyayı görürsün ben vazgeçtim bu işten 1,4 tsi motor gecikti tartışması skoda kalitesiz imajını yaygınlaştırma kampanyasına dönüştü..Ben 1,6 fsi motor kötü bir motor da demedim.sadece 1.4 tsi daha yeni teknoloji o kadar..ayrıca arkadaşlarımızdan bu motorun skoda da yakında kullanılacağına dair tiyo verenler oldu.

Skoda'nın koltuk,torpido,karoseri, gibi detaylarının kalitesi 10 numara.. 
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 05 Şub 2008, 11:57

[quote="98Pickup"]Arkadaşlar,babam 31 aralık günü seat toledo aracını sattı[/QUOTE]

Konuyu fazla dağıtmadan kısaca sorayım. Sattığınız Toledo resimdeki kasa mıydı? Askere giderken Cordoba'yı satıp döndükten sonrada Toledo almayı düşünüyorum. Toledo tavsiye edeceğiniz bir araç mı?
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti BlueVRS » 05 Şub 2008, 12:09

[quote="?"][quote="98Pickup"]Arkadaşlar,babam 31 aralık günü seat toledo aracını sattı[/QUOTE]

Konuyu fazla dağıtmadan kısaca sorayım. Sattığınız Toledo resimdeki kasa mıydı? Askere giderken Cordoba'yı satıp döndükten sonrada Toledo almayı düşünüyorum. Toledo tavsiye edeceğiniz bir araç mı?
[/QUOTE]

evet bende babamın aracının resmini koyayım bari,30.000 km de idi 21.000 ytl ye gitti..tavsiye konusunda babam hep beğendi arabayı, 105 hp oluşu ve kemikli (sert) vites geçişleri hariç bende beğendim bu resimleri satılık ilanı için çekmiştim..tavsiye konusunda bence vw boradan farkı iç mekanı ferah ve dış görüntüsü daha güzel ben temiz bir toledo tavsiye ederim..haa octavia da kullandım ben 2-3 sene önce  2002 model octavia da güzeldi araba octavia ile aynı gibi tip olarak hangisi hoşunuza gidiyorsa onu alın..  

BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 05 Şub 2008, 12:25

[quote="98Pickup"]octavia da kullandım ben 2-3 sene önce  2002 model octavia da güzeldi araba octavia ile aynı gibi tip olarak hangisi hoşunuza gidiyorsa onu alın..[/QUOTE]

Cordoba kullandıktan sonra problem çıkarmama konusunda Seat'a daha fazla güvenir oldum muhtemelen Toledo'yu tercih ederim. Viteslere gelince cordobada aynı şekilde o yüzden alıştım çok sorun olmaz.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti BlueVRS » 05 Şub 2008, 12:33

Bende almak istedim arabayı babamdan hazırda param yoktu baba 2-3 ay içinde ödesem sonra arabayı alsam senden olurmu dedim arabamda yoktu babam al git arabayı ödersin dedi bende onu arabasız bırakmak istemediğim için almadım bu arada müşteri çıktı arabaya bir anda gitti..
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fabialife » 05 Şub 2008, 21:54

seat leonlarada 1.4 tsi 125hp motor koyarak satışa sundu. full paket olan leon stylan donanımlarının anahtar teslim fiatı 36.000 ytl+metalik boya farkı 800 ytl.
skodaların 2009 dan önce bu motoru kullanacaklarını pek zannetmiyorum. biraz önce bayideydim, arkadaşa oktavia baktık bu motorun varlığından bile haberleri yok.
fabialife
CLASSIC
CLASSIC

Önceki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir