skodamızı neden bu kadar seviyoruz

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

skodamızı neden bu kadar seviyoruz

İleti ilk aşk » 07 Şub 2008, 00:39

arkadaşlar herkes skodasını seviyor peki aracımızı bu kadar sevmemizin nedeni ne yani diğer araçlardan farkı ne ki bu kadar çok seviyoruz

ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AhmetH » 07 Şub 2008, 00:45

Onunla  büyüdüm..

İzmir de  satılan  ilk  yeni yüz felicia ..  98 Nisan 

arka  koltulardan  küçük  olanı  yatırırdım  eskiden ..   bagajından  girer   içinden  çıkardım  arabada  saklanbaç oynardım...

yeni  kokusunu  hatırlarım..

beni  eski  OKS  sınavına  götürdü  3 defa  girdiğim  ÖSS  sınavına  götürdü...

kazandığım  üniversiteye  kayda  götürdü..

Dedeciğimi  toprağa  verirken  cenaze  arabasının arkasından gittik...

neler  neler ...  boğaz  köprüsünden  geçirmek  tek  hayalimdi...

defalarca  geçirdim..  

ilk  patinajımı  onunla  çektim..  ilk  spinimi  onunla  attım...

Hiç  üzemedi..  hiç..

aşk  benimkisi..
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti OKTAVİACI » 07 Şub 2008, 00:48

Biz türkler biraz dışlanmış küçümsenmiş olanı biraz daha fazla severiz ve destekleriz.Hele birde desteğimizin karşılığını kat ve kat alırsak bu bizi mutlu eder ve ona karşı bir hayranlık duyarız işte skoda'da bundan 10 sene önce bu durumdaydı yani dışlanmaktaydı ama skoda severler vardı çünkü kalitesini biliyorlardı, bunun üstüne skodada başarılı modeller tasarlayıp yüz akı olmaya başlayınca bu marka kullanıcıları tarafından bir tutku haline geldi.Biz skodacılarda böyle forum siteleri ve paylaşım alanlarında buluşunca bu tutklu perçinlenerek büyümekte. 
OKTAVİACI
CLASSIC
CLASSIC

İleti sılver_exelance » 07 Şub 2008, 00:49

aslında diğer arçalardan bi farkı yok kendi aracım olduğu için seviyorum ben.Aracım skoda değilde başka bi marka olsa onu da severim  yani bir saplantım yok skoda diye.Param buna yetti  Thumbs%20Up
sılver_exelance
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 07 Şub 2008, 01:00

az paraya çok konfor ve teknoloji sağladığı için. ve piyasadan farklı olarak ayrıcalıklı olduğumu düşünmemi sağladığı için çok seviyorum..(mesela bursada Tek mavi renk RS fabia :) )

ayrıca yol tutuş ve güven duygusu verdiği için....
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti baha » 07 Şub 2008, 01:02

[quote="sılver_exelance"]aslında diğer arçalardan bi farkı yok kendi aracım olduğu için seviyorum ben.Aracım skoda değilde başka bi marka olsa onu da severim  yani bir saplantım yok skoda diye.Param buna yetti  Thumbs%20Up[/QUOTE] aynen katılıyorum sonuçta bir makina yaptığı iş ve amaç önemli
baha
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ali » 07 Şub 2008, 01:04

birtek skodacılar değil, herkes arabasını seviyor aslında. ben skodamı herkeste olmadığı için seviyorum. mesela renault herkeste var, opel herkeste var. özellikleri yok yani. sıradan. bir de beklemediğim konforu verdiği için seviyorum.
ali
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ayhani » 07 Şub 2008, 01:08

[quote="mygokhan"]az paraya çok konfor ve teknoloji sağladığı için. ve piyasadan farklı olarak ayrıcalıklı olduğumu düşünmemi sağladığı için çok seviyorum..(mesela bursada Tek mavi renk RS fabia :) )

[/QUOTE]
+1000

En iyi fiyat performans sağladığı için.

Valla siyah octim ile Adanada geziyorum çok zevkli gören bir daha bakıyor :)

32 milyara araştırdım ne corolla ne megane ne focus bu konforu bu  havayı vermiyor.

Mesela corolla 34 milyardan başlıyor arka kapı camları manuel, kapı kolları aynalar gövde rengi değil vs vs.
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti mygokhan » 07 Şub 2008, 01:09

[quote="ayhani"][quote="mygokhan"]az paraya çok konfor ve teknoloji sağladığı için. ve piyasadan farklı olarak ayrıcalıklı olduğumu düşünmemi sağladığı için çok seviyorum..(mesela bursada Tek mavi renk RS fabia :) )

[/QUOTE]
+1000

32 milyara araştırdım ne corolla ne megane ne focus bu konforu bu  havayı vermiyor.

Mesela corolla 34 milyardan başlıyor arka kapıla manuel, kapı kolları aynalar gövde rengi değil vs vs.
[/QUOTE]

aynen ! oktay daki şekil ve konfor çoğu rakibinden üstün...
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti AV-2006 » 07 Şub 2008, 01:10

İnsanın yapısı böyledir. Aldığı , kullandığı araç, makine ne olursa olsun kendi tercihi olduğu için en iyisidir.Bu kullandığı  yada aldığı  markanın da başkaları tarafından benimsenmesini ister.Ancak bu kullanan kişi için geçerlidir.Etrafınızdaki onlarca kişide neden Skoda yok sorusunun cevabı burda bence.İlk aşk nick'li arkadaşımızın sorusunun cevabı burda gizli.Neden seviyoruz? Çünkü bizde bu marka var.....

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan murat bilgin
Nereden: Ankara
Arabanız: fabia

İleti baha » 07 Şub 2008, 01:11

[quote="ayhani"][quote="mygokhan"]az paraya çok konfor ve teknoloji sağladığı için. ve piyasadan farklı olarak ayrıcalıklı olduğumu düşünmemi sağladığı için çok seviyorum..(mesela bursada Tek mavi renk RS fabia :) )

[/QUOTE]
+1000

Mesela corolla 34 milyardan başlıyor arka kapıla manuel, kapı kolları aynalar gövde rengi değil vs vs.
[/QUOTE] neden peki öyle dersin toyata kalitesizmi aksine daha kaliteli 32 milyarda neden toyota peynir ekmek gibi satıyor megane türkiyenin en çok satan c sgmenti arabası neden peki skoda kötümü yoksa bizim insanlarmı acayip kendini kandırma
baha
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti baha » 07 Şub 2008, 01:13

32000 okti ama karter muhafazası bile koymamışlar arabaya aldıktan sonra taktırıyon
baha
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ilk aşk » 07 Şub 2008, 01:13

[quote="AV-2006"]İnsanın yapısı böyledir. Aldığı , kullandığı araç, makine ne olursa olsun kendi tercihi olduğu için en iyisidir.Bu kullandığı  yada aldığı  markanın da başkaları tarafından benimsenmesini ister.Ancak bu kullanan kişi için geçerlidir.Etrafınızdaki onlarca kişide neden Skoda yok sorusunun cevabı burda bence.İlk aşk nick'li arkadaşımızın sorusunun cevabı burda gizli.Neden seviyoruz? Çünkü bizde bu marka var..... [/QUOTE]

mesala ilk aracım 131 di fakat onu skoda kadar sevmemiştim
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti serdar89 » 07 Şub 2008, 01:15

[quote="baha"][quote="ayhani"][quote="mygokhan"]az paraya çok konfor ve teknoloji sağladığı için. ve piyasadan farklı olarak ayrıcalıklı olduğumu düşünmemi sağladığı için çok seviyorum..(mesela bursada Tek mavi renk RS fabia :) )

[/QUOTE]
+1000

[/QUOTE] neden peki öyle dersin toyata kalitesizmi aksine daha kaliteli 32 milyarda neden toyota peynir ekmek gibi satıyor megane türkiyenin en çok satan c sgmenti arabası neden peki skoda kötümü yoksa bizim insanlarmı acayip kendini kandırma[/QUOTE]

Bırakın böyle daha iyi fazla satmadığı için fiyat da düşük oluyor yoksa jetta ile octavia arasında ne fark var? Megane okdar güzel deil corrolla da milet hiç bilmiyor bilse zaten bizim aramızda olur :))
serdar89
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ayhani » 07 Şub 2008, 01:19

Allah Allah polemik olsun diye demedim kardeş. Bence octi en iyi fiyat performansı sunuyor. Valla corollanın tipi kalitesi vs vs bence güzel ama ben olaya fiyat performans olarak baktım. Ben verdiğim paraya en iyi konforu en iyi donanımı en iyi oturuşu hangisi verdi ona bakarım ikinci el vs bakmdım bakmamda. Çünkü ben en fazla 20 milyarlık 2. el alacam diye yola çıktım çıka çıka sıfır octi aldım.
Herkesin fikri zikri farklıdır, ben octiyi beğendim onu aldım başkası corolla beğenir onu alır. Parayı veren düdüğü çalar Smile

ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ali » 07 Şub 2008, 01:19

[quote="baha"]32000 okti ama karter muhafazası bile koymamışlar arabaya aldıktan sonra taktırıyon [/QUOTE]

diğer markaların koyduğundan emin misin? bir araştır istersen.
ali
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti by wodoo » 07 Şub 2008, 01:26

sevgim özellikle skoda olduğu için değil ben sadece ''kendi arabamı '' seviyorum başka markada olsa fark etmezdi.....
by wodoo
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre Şahin
Nereden: Ankara
Arabanız: Astra GSİ

İleti ayhani » 07 Şub 2008, 01:29

Bence fiyat/performans değerlendirmesi bir yapın.

Örneğin aynı paraya hangi araba hangi donanımı sunuyor hangi kaliteyi sunuyor bir inceleyin.

Octi yabancı forumlarda bile kendisinin bir üst sınıfı arabalarla karşılaştırılır. Bir üst sınıfla karışlaştırılması bile octi için iyi bir özelliktir.

Baha daha önce incelemeleri yayınlamıştım.

Ezebere konuşmuyoruz, ezber bozuyoruz

Örnek-1 Aşağıdaki linkte yeni passatla karşılaştırılmış lütfen fiyatlarına dikkat edin iki arabanında.

Örnek-2 Kendi sınıfındakilerle karşılaştırma testi

Örnek-3 Bilen bilir youtube'da bir video vardı octiyi yeni ford mondeo ile karşılaştırıyorlardı.

Ben burada octinin, passattan yada yeni mondeodan daha iyi olduğunu iddia  etmiyorum.

Yalnız octi konusunda ezberden konuşmadığımızı fanatiklik yapmadığımızı octiyi kötüleyenlerin aslında ezbere konuştuklarını söylüyorum.

Octiyi kötüleyenlerin hep savunduğu şey "bu kadar iyide niye satmıyor"

Yüce otoyla anca bu kadar oluyor Hug

ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

Sonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir